Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żuljana - prześliczne zadupie Chorwacji!

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Marek Wysocki
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 24.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek Wysocki » 24.08.2008 18:47

Ja właśnie wróciłem z Żuljany i jestem zachwycony. Idealne miejsce na wakacje z dziećmi. Spokój , cisza i można rybki połowić :D . Same miłe wspomnienia.
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 24.08.2008 19:46

Marek Wysocki napisał(a):Ja właśnie wróciłem z Żuljany i jestem zachwycony. Idealne miejsce na wakacje z dziećmi. Spokój , cisza i można rybki połowić :D . Same miłe wspomnienia.

Czekamy na relację.
armar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 28.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) armar » 25.08.2008 08:42

Ja w Żuljanie byłem tylko dzień z noclegiem , ale tez mnie zachwyciła atmosfera zagubionego na kresach miasteczka , społecznosci kiluset osób sprawiajacych wrażenie ze tutaj po dwóch dniach kazdy sie zna przynajmniej z widzenia ... poza tym senna melancholijna atmosfera , spedzilismy tam miły wieczór i pewnie tam wrócimy , jedynie faktycznie woda w zatoce to nie do konca to czego oczekuje sie po Chorwacji , ale podejrzewam ze będąc tam dłużej napewno znalazłyby się tez urocze mini kapieliska w pobliżu .....
Patrycja Głowacka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 17.02.2006
Szukam apartamentu w Żuljanie

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrycja Głowacka » 25.08.2008 09:18

A ja poszukuję bezskutecznie 2 osobowego apartamentu nad samym morzem w Żuljanie. Wiem od znajomych, że to urocze miejsce na ziemi. Zależy mi na tarasie z widokiem na morze i klimatyzacji. Znalazłam sporo domów, ale niestety albo mają za duże apartamenty np. 4-6 os albo bez klimatyzacji itp... Może ktoś pomoże???
z góry dziękuję Patrycja
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 29.08.2008 09:17

Patrycja. Generalnie trudno jest znaleźć pokój "tylko" dla 2 osób, a nawet dla 2+1 nie jest łatwo. Ale to w sezonie. Myślę, że gdybyś pojechała "w ciemno" do Żuliany teraz to na 99 % znajdziesz coś dla siebie. Można nawet się wytargować, żeby za apartament 4 osobowy płacić tylko za 2 osoby, bo sezon się kończy i mile widziany będzie każdy turysta. No, ale to twoje wakacje i twój wybór. Nie każdy lubi tak "ryzykować". My tak już od lat jeździmy, a poza tym teraz mamy autko, w którym można przekimać.

PS
A tutaj podaję linka do takiej "mini" galerii z naszej tegorocznej wyprawy. Nie zrobiłem jeszcze wersji dla "cromaniaków", więc jest tam trochę więcej "prywatnych" fotek.. ot taka wersja dla znajomków... może trochę dużo, ale na razie nie mam czasu zrobić solidnej selekcji.
http://www.parkowa12.krakow.pl/monte/cro_monte_2008.html
pozdro
papafaraon
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 26.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) papafaraon » 30.08.2008 18:01

Ja wróciłem z Żuljany 27-go. Byłem tam trzeci raz. Jest to rzeczywiście najpiękniejsze zadupie nad Adriatykiem. Wspaniałe plaże, szczególnie Vucine, mnóstwo zatoczek do odkrycia. I po dwóch dniach wszyscy się sobie kłaniają.
who
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 419
Dołączył(a): 23.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) who » 30.08.2008 18:37

Dyskretnie pragnę przypomnieć, że to ja Ci tę Żuljanę naraiłem :-) :-) :-)
A teraz możesz mi dziękować :lol:
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 30.08.2008 20:26

Who!!!
Stokrotne i przepiękne dzięki!
Nadmieniam, że się już połapałem i w innym wątku podziękowałem TOBIE!
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=19808&postdays=0&postorder=asc&start=30

Ale nie zaszkodzi i tutaj podziękować.

A tutaj zapraszam do mojej relacji z naszej tegorocznej podróży:
https://www.cro.pl/forum/viewtopic.php?t=21051&highlight=[/url]
Patrycja Głowacka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 17.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patrycja Głowacka » 30.08.2008 21:52

Janniko!

Dzięki za odpowiedź:) Wiem, że o mały apartament nie jest łatwo:(
W sumie to 2+1 też jest ok. Przyjmuję, że cena 50Euro jest do przyjęcia. Jestem belfrem i dlatego zmuszona jestem do wakacyjnego odpoczynku w lipcu i sierpniu, czyli w szczycie sezonu:( Biorąc pod uwagę moje wymagania (balkon z widokiem na morze, klimatyzacja) jazda w ciemno jest dość ryzykowna. Nie tracę cierpliwości i szukam:) Jeśli nie w Żuljanie to może znajdę coś w okolicy (ale spokojnej):)
Pozdrawiam i czekam na linki:)
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 25.08.2013 17:04

W tym roku zamontowaliśmy się ponownie w Trsteniku i muszę odnotować kilka pozytywnych zmian.
Po pierwsze, zbudowano nową, bardzo dobrą drogę Trstenik - Żuljana, która trawersuje nadmorskie zbocze, skraca dojazd między obiema miejscowościami i raczy niezapomnianymi widokami.
Nie powiem już nic o plażyczkach poniżej :lol:

Knajpki dają bardzo dobre jedzenie. Ja szczególnie zapamiętam sztukę wołowiny w ziołach - mniam...

Miejscowi oferują coraz większą ilość win z lokalnych winnic. Trend w dobrym kierunku, a moim skromnym zdaniem najlepsze wino w Trsteniku oferuje Matko, szczególnie białe.
Poza Trstenikiem polecam również Visnevacę od Matusko i białe wino z Madirazza. Niektórzy mają 'smaka' na lokalne rogace - ja akurat do tych się nie zaliczam.

W tym roku w niedzielę i 15 sierpnia byliśmy również na Mszy Św. w lokalnym kościółku i było to kolejne niezapomniane przeżycie.

Pozdrawiam wszystkich zakochanych w Peljesacu.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 26.12.2013 22:18

skee

Możesz napisać czym różni się Zuljana od Trstenika? Co większe, gdzie fajne czyste plaże i najważniejsze dobra lodziarnia.

Dzięki za pomoc
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 26.12.2013 22:25

W Trstenicu lodziarni w znaczeniu slastičarna nie uświadczysz. Mówię o takiej jak u bliźniaków w Orebiću. Są kafejki gdzie dostanie się lody, takie w wafelku także... Jest także sklep koło poczty. O Žuljanie nie wiem.
ita
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1974
Dołączył(a): 22.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ita » 27.12.2013 12:35

w Żuljanie też nie ma lodziarni, czasem w jednej z knajp można kupić lody gałkowane, wybór kilku smaków, ale godziny otwarcia to tajemnica ;)
Jak byliśmy w Żuljanie to na lody jeździliśmy do Orebicza albo do Trstenika ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 27.12.2013 14:11

Dzięki za podpowiedzi.
To już wiem, że jeśli Peljesac to musi być Orebic i jego granice, a nie centrum. Czy możecie polecić w okolicy jakiej ulicy szukać app?
Brana jest jeszcze pod uwagę Brela (byliśmy w tym roku w Podgorze i to działa na minus Breli) i mamy mały dylemat.
rodaivuk

Nieprzeczytany postnapisał(a) rodaivuk » 27.12.2013 15:30

piekara114 napisał(a):Dzięki za podpowiedzi.
To już wiem, że jeśli Peljesac to musi być Orebic i jego granice, a nie centrum. Czy możecie polecić w okolicy jakiej ulicy szukać app?
Brana jest jeszcze pod uwagę Brela (byliśmy w tym roku w Podgorze i to działa na minus Breli) i mamy mały dylemat.

No jeśli podstawowym kryterium są lody... ;)
Orebić to moim zdaniem słaba lokalizacja jesli chodzi o pobyt na półwyspie. Jest wiele ciekawszych i urokliwszych miejsc. A jesli już miasteczko to moim zdaniem lepiej Trpanj. I lody są :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Żuljana - prześliczne zadupie Chorwacji! - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone