Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zivogosce Blato

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 07.06.2020 15:39

Wypożyczę tam rower, czy trzeba gdzieś dalej uderzać ?
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 07.06.2020 17:31

Lechoo napisał(a):Wypożyczę tam rower, czy trzeba gdzieś dalej uderzać ?

Na podstawie mojego pobytu rok temu odpowiem Ci tak;
Poszukaj niejakiego Marko (taki mój przypadkowy kumpel :D )
Marko uruchomił biznes wypożyczalni; rowery, skutery,motorówki.
Jak tam będziesz, to pozdrów go ode mnie, (gościa z Polski) co mu pomagał
malować płot, dmuchać balony i podpinać maszynę do pop-corn'u do ulicznej latarni.
Nasza znajomość tak się zaczęła. Marko chciał w końcu na czymś zarobić. Postanowił na początku na popcorn.
Tu powiem jakie jaja wyszły. To była prowizorka na maksa. U nich chyba tak można :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Marko się wkurza i mówi; w domu działało, a tu nie. Mówię mu, teeee, Marko poczekaj do zmierzchu, aż lampy się zaświecą :oczko_usmiech: No i pomogło :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Jak się lampy zapaliły, nie wyrabiał z produkcją :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 07.06.2020 19:04

Spoko bo najbliżej to w Drveniku znalazłem :D
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 13.06.2020 12:43

Jeszcze pytanie - czy jest tam gdzie pojeździć rowerem (oprócz Jadranki :D ) ?
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 14.06.2020 00:55

Lechoo napisał(a):Jeszcze pytanie - czy jest tam gdzie pojeździć rowerem (oprócz Jadranki :D ) ?

Oprócz Jadrana, to każde miejsce się nadaje do
do tradycyjnego rowerowania :oczko_usmiech:
Ale nawet jak nie ten tradycyjny, to masz inny :są przecież rowery wodne :wink: :wink: :wink:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 14.06.2020 07:53

Bardziej chodzi mi o to czy są jakieś "szlaki" wzdłuż morza, ale nie magistralą :D
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 14.06.2020 08:25

Lechoo napisał(a):Bardziej chodzi mi o to czy są jakieś "szlaki" wzdłuż morza, ale nie magistralą :D

Masz tam tego ile zapragniesz i w lewo https://hoteli-zivogosce.hr/camp-dole/ i w prawo https://www.adriatic.hr/pl/przewodnik/plaza-mala-duba-zivogosce-mala-duba-makarska-chorwacja/beach-867 i nawet nieopodal w górach znajdziesz coś takiegohttps://villastrnj.hr/
Zivogosce Blato dla mojej rodziny, to jest takie miejsce, że za nic nie chcą jechać w inne rejony CRO. :oczko_usmiech:
To jest też wyśmienita baza wypadowa do ciekawych miejsc w CRO jak też do BiH.
pola84
Croentuzjasta
Posty: 192
Dołączył(a): 22.05.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pola84 » 14.06.2020 17:18

My z 2 latka będziemy do Podacy
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 14.06.2020 21:45

pavlo napisał(a):
Lechoo napisał(a):Bardziej chodzi mi o to czy są jakieś "szlaki" wzdłuż morza, ale nie magistralą :D

Masz tam tego ile zapragniesz i w lewo https://hoteli-zivogosce.hr/camp-dole/ i w prawo https://www.adriatic.hr/pl/przewodnik/plaza-mala-duba-zivogosce-mala-duba-makarska-chorwacja/beach-867 i nawet nieopodal w górach znajdziesz coś takiegohttps://villastrnj.hr/
Zivogosce Blato dla mojej rodziny, to jest takie miejsce, że za nic nie chcą jechać w inne rejony CRO. :oczko_usmiech:
To jest też wyśmienita baza wypadowa do ciekawych miejsc w CRO jak też do BiH.
Ale nie rowerem 8O
Ani w prawo ani w lewo. Ja tam żadnych szlaków na rower poza Jadranką nie widziałam a Lechoo chyba o takie pyta. Owszem z samego Z. Blato do kemp. Dole można wzdłuż morza się przejechać ale to jest rzut beretem, kilkaset metrów i koniec jazdy. W kierunku Duby można iść ścieżką na klifie ale na rowerowanie to ona się nie nadaje. Szlak w góry też nie na rower. Tylko Jadranką niestety a to żadna przyjemność moim zdaniem i nie do końca bezpiecznie.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 15.06.2020 06:50

pavlo coś się chyba nie rozumiemy :lol:

gusia-s dziękuję za info :)
pavlo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 645
Dołączył(a): 21.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavlo » 15.06.2020 09:04

Lechoo napisał(a):pavlo coś się chyba nie rozumiemy :lol:

Hahaha, no chyba tak. Ja górskie rowery miałem na myśli :lol: Zaś Dole, to jedynie kierunek jazdy, a nie miejsce docelowe :lol:
guzu
Odkrywca
Posty: 65
Dołączył(a): 25.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) guzu » 18.06.2020 16:21

Lechoo napisał(a):Jeszcze pytanie - czy jest tam gdzie pojeździć rowerem (oprócz Jadranki :D ) ?


tak to wygląda

gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 18.06.2020 16:41

Nie ma tu wszystkich odcinków trasy. W kilku miejscach między Zivigosce, Duba i Blato nie da się przejechać, trzeba będzie rower raczej przenieść. Idąc od Blato w kierunku Duby pamiętam, że trzeba było w kilku miejscach się przedzierać i wchodzić pod górkę.
Nie jest to zatem trasa dla każdego.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 18.06.2020 17:20

OOO dzięki za filmik :)
Skimir
Croentuzjasta
Posty: 130
Dołączył(a): 20.06.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Skimir » 21.06.2020 17:30

Hmm... Zależy jakie ktoś lubi trasy na rowery. Trochę jadranką (ale to niezbyt przyjemne) można jechać, z Zivogosce porat jest taka boczna droga do Igrane...
No jak ktoś ma więcej mocy to można uderzyć lekko w góry - jest trochę dróg ale :-)
Ogólnie to tam raczej nie ma gdzie rowerami jeździć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Zivogosce Blato - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone