Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zielona karta a kontrole w drodze do Dubrovnika

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Kris@#
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 28.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kris@# » 26.07.2009 13:38

Witam. Kilka dni temu jechaliśmy z Baska Voda, od strony Makarskiej do Dubrownika.
Moja rada: Kierowca trzyma w ręku plik paszportów, ten widoczny dla pogranicznika stroną z orłem w jego stronę. Reakcja sprawdzającego paszporty to machnięcie ręką, by jechać dalej.
Ci nie przygotowani (bez paszportów w ręku kierowcy) są zatrzymywani i proszeni o okazanie paszportów.
W obie strony nikt nas nie zatrzymywał i nie pytał o ubezpieczenie. Po prostu przed granicą w ogóle nie stanęliśmy w miejscu.
natulka
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) natulka » 26.07.2009 13:43

czyli z tego wynika,że jednak paszporty trzeba mieć w drodze do Dubrownika .... :/
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 26.07.2009 13:52

natulka napisał(a):czyli z tego wynika,że jednak paszporty trzeba mieć w drodze do Dubrownika .... :/


chłopie daj już spokój.....NIE TREBA mieć paszportu
natulka
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) natulka » 26.07.2009 13:57

z postu wyżej przeczytałam jednak coś innego... wypowiadam się tylko z opinii, które słyszę

być może to zależy od ich widzimisie, nie wiem


idąc tym tropem, babo a nie chłopie, Natalia to jednak imię damskie :lol:
paolooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 449
Dołączył(a): 29.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) paolooo » 26.07.2009 14:04

jedziesz do CRO nawet przez BiH.....weź dowód osobisty i nie martw się....

wierz mi...przerabiane czterokrotnie
natulka
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) natulka » 26.07.2009 14:19

dzięki, i o to mi właśnie chodziło, żeby wypowiedział się ktoś, kto tak właśnie zrobił :) paszportu nie mam, a wybieram się do Dubrownika :) dzięki, pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 26.07.2009 14:45

natulka napisał(a):z postu wyżej przeczytałam jednak coś innego... wypowiadam się tylko z opinii, które słyszę...

Jakbyś czytała forum to nie miałabyś problemu.
Dużo szukać nie trzeba wystarczy dział FAQ, do którego link masz już przed logowaniem się (duży baner na górze strony)
forum/viewtopic.php?t=23491
Romo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 24.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Romo » 26.07.2009 23:17

Piotrek_B, z całym szacunkiem, fakt, że te informacje, które podałeś są pomocne, są z pewnego źródła itd,itp. - ogólnie kawał dobrej roboty, ale załatwiają sprawę od strony formalnej, że tak powiem "teoretycznej". A praktyka może być przecież różna... i wszystkim, także mnie, chodzi o to, by wszelkie wątpliwości były rozwiane, zatem doświadczenia fizycznie przekraczających granicę BiH na podstawie dowodu osobistego są bezcenne. :)
Pozdrowionka
.:Kasia:.
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 111
Dołączył(a): 25.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) .:Kasia:. » 27.07.2009 11:16

w kierunku Dubrovnika ani raz nas nie sprawdzali (mijalismy granicę ze 6 razy..)-ani paszportów ani zielonej karty....patrzyli na rejestracje... i paaa adieu...jednak tegoż szczęścia nie mieli dojcze :D
jednak w kierunku Medjugorie ,Mostaru -kontrola zielonej karty obowiązkowa !
Lewusss
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lewusss » 28.07.2009 13:52

Romo zgadzam się z Tobą odbierają czasami możliwość pospolitej konwersacji i wymiany uwag proponując suche artykuły.
pasażer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3391
Dołączył(a): 07.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) pasażer » 11.08.2009 23:54

.:Kasia:. napisał(a):...patrzyli na rejestracje... i paaa adieu...jednak tegoż szczęścia nie mieli dojcze :D ...

lipiec2009 Też to zauważyłem, patrzą na rejestracje.
W drodze do Dubrovnika w południe przy dużym ruchu dowody osobiste tylko z daleka i cześć. W drodze powrotnej, w nocy mniejszy ruch i na pierwszej granicy młody widać stażem tylko spojrzał na dowody a przy wyjeździe z BiH, bardziej doświadczony strażnik, poprosił o zieloną kartę. Dowody go nie interesowały. A jak ładnie mówią po polsku - dobry wieczór.
rbogi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 730
Dołączył(a): 25.07.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) rbogi » 12.08.2009 00:48

Z MTU żegnam się z końcem trwania okresu ubezpieczenia określonego w umowie....

Po moim epizodzie z tą parodią firmy ubezpieczeniowej radzę Ci zrób jak piszesz. Jednak pamiętaj żeby wypowiedzieć umowę w odpowiednim czasie(http://motofinanse.pl/wypowiedzenie-umowy_oc) i tak jak piszą w tym artykule najlepiej złożyć to wypowiedzenie u agenta , najczęściej mają swoje punkty w urzędach pocztowych. składając pismo z wypowiedzeniem poproś o potwierdzenie przyjęcia tego wypowiedzenia na kopi dokumentu a prócz tego spisz sobie dane osoby odbierającej pismo (podpis może być nie czytelny a pieczątek imiennych nie posiadają), poproś również o podanie numeru agenta.
Moje wypowiedzenie gdzieś im wcięło i mimo przefaksowania kopi dokumentu musiałem się jeszcze trochę nagimnastykować aby skutecznie się z nimi pożegnać.
pozdrawiam i życzę udanego rozstania z MTU
pioszczep
Croentuzjasta
Posty: 127
Dołączył(a): 20.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) pioszczep » 12.08.2009 20:12

Moi drodzy! Nie rozumiem całego tego zamieszania. Przecież planując wyjazd do HR mało kto robi to z dnia na dzień. Jest przecież czas na załatwienie sobie wszelkich formalności. Zakup zielonej karty to kwestia kilku minut i ewentualnie kilku złotych. Można to załatwić znacznie wcześniej a nie biadolić na godzinę przed wyjazdem. Chyba planujecie gdzie wybierzecie się w Chorwacji na wycieczki. Paszport - a co to za problem zabrać ze sobą ten dokument na wycieczkę. A ni to miejsca nie zajmuje ani jeść nie woła. Jadąc do np. BiH nie trzeba kombinować (będą sprawdzali czy nie) - zabierz co masz miećze sobą i po kłopocie! Sprawdzą - masz a nie sprawdzą to też dobrze.
tweety
Autostopowicz
Avatar użytkownika
Posty: 2
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tweety » 14.08.2009 11:30

Przekraczalismy granicę BH do Dubrovnika przez 3 ostatnie lata z rzędu.
3 lata temu w południe kiedy ruch był okropny podjechalismy do miłego Pana Celnika z plikiem paszportów w ręce ( co prawda bez zielonej karty) - Pan otworzył pierwszy - zobaczył orzełka i :papa: :papa:

Każde kolejne przekroczenie granicy wyglądało dokladnie tak samo
podjeżdzamy wolno - Celnik patrzy na rejestracje :papa: my uchylamy okienko i ładnie mówimy DO WIDZENIA :twisted:
deryl
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 08.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) deryl » 14.08.2009 11:47

korfu01 napisał(a):Karta obowiązkowa, a przejazd przez granice to wygląda tak, że jak na paszportach trzymasz zieloną kartę to tylko czytają zielona kartę i jedziesz , tak samo jak jechałem do Mostaru-- najważniejsze dla nich była zielona karta.


20 EUR i puszczają, taka propozycja padła od celnika rok temu naszym znajomym ....

bez papiera oczywiscie

nie skorzystali
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zielona karta a kontrole w drodze do Dubrovnika - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone