Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zielona karta a kontrole w drodze do Dubrovnika

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 17.07.2009 20:21

Może ci się spokojnie udać przejechać... Będziesz miał dzwona-jesteś skończony... Poza tym było o tym 10000 razy.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.07.2009 20:26

johanus napisał(a):.....czy moze mozna jakos przemknac niezauwazonym?:).....

Przepisy są takie: do BiH wjeżdza się na podstawie ważnego paszportu lub dowodu osobistego a poruszając się samochodem dodatkowo OBOWIĄZKOWE jest posiadanie zielonej karty.
Jesteś dorosły - decydujesz za siebie. Kontroli karty nie będziesz miał na granicy......nie życzę sytuacji, gdyby bośniacka policja poprosiła o ten dokument (chodzi o - odpukać - kolizje i wypadki)
korfu01
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 181
Dołączył(a): 01.11.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) korfu01 » 17.07.2009 21:03

Karta obowiązkowa, a przejazd przez granice to wygląda tak, że jak na paszportach trzymasz zieloną kartę to tylko czytają zielona kartę i jedziesz , tak samo jak jechałem do Mostaru-- najważniejsze dla nich była zielona karta.
AndrzejPK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPK » 18.07.2009 08:18

praktycznie jej nie sprawdzają ale tylko na przejściu do Dubrovnika - jadąc do Mostaru/Medjugorie zielona karta to pierwszy dokument o który pytają. W tym roku byłem świadkiem jak osobą nie posiadającym ZK kazali zjechać na bok i zaposili do zakupu takowej na granicy Nawet nie wiedziałem, że jest taka opcja)
Adam66
Croentuzjasta
Posty: 359
Dołączył(a): 07.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adam66 » 18.07.2009 13:25

praktycznie jej nie sprawdzają ale tylko na przejściu do Dubrovnika - jadąc do Mostaru/Medjugorie zielona karta to pierwszy dokument o który pytają.

Mam takie same doświadczenia.
Pozdrawiam
natulka
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 12.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) natulka » 18.07.2009 17:50

a ja mam inne pytanie, wiem,że też już było, ale chciałabym się upewnić, ponieważ na różnych portalach piszą inaczej, jak to jest z przejściem granicznym przez BiH? Potrzebny jest paszport, czy wystarczy dowód + oczywiście zielona karta? Czy ktoś przekraczał granicę z BiH na podstawie samego dowodu?
johanus
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 03.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) johanus » 18.07.2009 18:00

quote]kazali zjechać na bok i zaposili do zakupu takowej na granicy Nawet nie wiedziałem, że jest taka opcja)[/quote]

A jakis bliższe informacje może masz?

Ja bardzo chętnie bym taką nabył, tylko jak juz wspomniałem w MTU uniemożliwiają mi tego rodzaju zakup...kpina, tym bardziej, że nie oczekuję objęcia ochrona ubezpieczeniową wstecz ani od dnia dzisiejszego, a od polowy sierpnia...i wżadnym wypadku nie uchylam się od zapłaty
szok
AndrzejPK
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 289
Dołączył(a): 23.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejPK » 19.07.2009 09:17

johanus napisał(a):A jakis bliższe informacje może masz?



generalnie oprócz informacji,że na 100% można takową zakupić na przejściu granicznym to więcej nie wiem - pewnie można wygooglowac jakieś info dotyczące ceny
lukiewa
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 03.08.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) lukiewa » 19.07.2009 10:06

johanus napisał(a):Czy jadac z makarskiej do dubrovnika i przekraczajac granice bosni i hercegowiny nalezy obawiac sie kontroli zielonej karty? czy moze mozna jakos przemknac niezauwazonym?:)
niestety nie posiadam takiej (na stronie ubezpieczyciela jest napisane, że oferowana jest razem z polisa oc :? ) , a teraz odmawiaja mi jej wydania, choc chcialem nawet doplacic o polisy.Firma MTU.
. z przejazdem przez teryrorium BIH w drodze na Dubroiwnik nie powinno byc kłopotu- pogranicznicy wiedzą ze jedzie sie tylko tranzytem ten kawałek do Dubrownika- natomiast wjeżdzając do BIH np do Mostaru, Medziugorie to na granicy pierwsze co to żadają Zielonej karty- ale jak nie ma to pogranicznik wskazuje zaraz na granicy knajpkę w której wykupuje sie ubezpieczenie- oczywiscie za dodatkową opłatą- wszystko trwa kilka minut- pan wypełnia za ciebie wszystko- wracasz ze świstkiem do pogranicznika i wpuszcza cie do BIH- tak było w naszym przypadku jak jechaliśmy bedąc ww Makarsiej właśnie na jeden dzień do Medzugorie. niestty nie pamietam jakie to były koszty. :D
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 19.07.2009 10:17

lukiewa napisał(a):z przejazdem przez teryrorium BIH w drodze na Dubroiwnik nie powinno byc kłopotu- pogranicznicy wiedzą ze jedzie sie tylko tranzytem ten kawałek do Dubrownika


Przepraszam bardzo za określenie, ale skończcie pisać głupoty :!: Dlaczego :?: Wyobraź sobie że na tym kawałku BiH dojdzie do jakiejkolwiek kolizji z Twoim udziałem, nawet nie z Twojej winy. OT siup jakiś nawalony wjedzie Ci na skuterze w kofer. Od czego policja zacznie :?: :!: :?: Tak od sprawdzenia kompletnych dokumentów kierowcy i wozu, których Ty posiadać nie będziesz :idea: W tym momencie jesteś uwalony jak karp na święta :?
tomekj69
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 73
Dołączył(a): 25.09.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekj69 » 21.07.2009 15:36

W drodze do Mostaru i Madjugorie na granicy w Imotski zakupiłem zielona kartę na minimalny okres, czyli 7 dni za kwotę 12 Euro. W dordze od granicy do Mostaru przeżyłem trzy kontrole policji bosniackiej. Ich pierwsze pytanie:macie zieloną kartę? Mamy i po kontroli. Nie ma co ryzykować. Nie mówiąc juz o jakiejkolwiek stłuczce.
johanus
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 03.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) johanus » 22.07.2009 14:21

Mogę Wam podpowiedzieć, iż zielona karta kupowana osobno dla "nieklientów" w PZU wyniosła mnie 66 zł na 15 dni.
Z MTU żegnam się z końcem trwania okresu ubezpieczenia określonego w umowie....
GDI
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 22.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) GDI » 25.07.2009 10:08

Witam serdecznie.
Powiem wam, że nam się udało przejechać bez owej karty (głupi ma zawsze szczęście :D).
Przejazd przez granice BiH do Dubrovnika nie jest aż tak straszny.
Otwarte okno, paszporty w rekach, uśmiech na twarzy i puszczają.
Zauważyłem, że jak przejeżdżaliśmy to spoglądali na rejestracje i machali żeby jechać dalej.
Pozdrawiam
diuf1
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 20.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) diuf1 » 25.07.2009 10:24

jechaliśmy w zeszłym roku do Medugorie i nie mieliśmy zielonej karty musiielismy wykupic a na drodze do dubrownika wogule nie pytali się jedynie paszporty sprawdzali
__Marcin__
Odkrywca
Posty: 70
Dołączył(a): 01.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) __Marcin__ » 25.07.2009 10:37

Ja mam ubezpieczony samochód w Commercial Union i po wyrażeniu chęci otrzymania zielonej karty przez telefon dostałem ją za darmo po kilku dniach pocztą, ważną do końca trwania mojego ubezpieczenia.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Zielona karta a kontrole w drodze do Dubrovnika - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone