Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Żeby nie Lubelski nie byłoby Hvaru

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2010 20:19

Jelsa

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2010 20:36

Lawendowe pola i widoki po starej drodze ze Starego Gradu do Hvaru

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.10.2010 20:45

zebik napisał(a):Ps. Tyś sprawczynią tej Jelsy - tak mówi maj łajf. :D :D

Fajnie! Miło mi :D
Z tego co widzę, to chyba nie żałujecie :twisted: :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2010 20:50

Widoki "zza Pitve"

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2010 20:54

maslinka napisał(a):
zebik napisał(a):Ps. Tyś sprawczynią tej Jelsy - tak mówi maj łajf. :D :D

Fajnie! Miło mi :D
Z tego co widzę, to chyba nie żałujecie :twisted: :D


Jasne, że nie żałujemy - super sprawa być na Hvarze i w Jelsie.

Ps. o Madziaralandii też coś wkleję. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2010 22:20

Z trasy powrotnej

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2010 22:33

Madziarski kraj
Jak w starym przysłowiu - o gustach się nie dyskutuje jedni lubią jeździć przez Austrię i Słowenię do Chorwacji, a inni przez Węgry. My z musu lubimy przez Węgry dlatego, że jeszcze nie jechaliśmy przez Austrię. Być u bratanków i nie zatrzymać się choć na parę chwil. No właśnie w tym roku w drodze powrotnej dłuższy przystanek w Cserepfalu. Wioska leżąca obok Bogacsa i Mezokovesd w tzw. zagłębiu wód termalnych i basenów oraz winiarni.

O samej okolicy jest relacja na innym forum jednego tutaj też piszącego forumowicza klik
Baseny termalne w Bogacsu leżącym 4 km. od Cserepfalu to kompleks 6 basenów z czego 5 termalny i jeden brodzik dla dzieci.
Wejście - 1000 HUF od osoby na cały dzień.

Ludzi sporo, ale miejsce się znajdzie - temperatura w termalnych 37-38 stopni.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Dla głodnych - cennik menu (również w niektórych barach po polsku) z basenów oraz jedna z porcji

Obrazek

Obrazek
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14803
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 03.10.2010 23:01

zebik napisał(a):O samej okolicy jest relacja na innym forum jednego tutaj też piszącego forumowicza klik

Ja też pisałam co nieco o Bogacsu - o basenach i piwniczkach, no i o Egerze przy okazji :D
KLIK :D

Fajne miejsce! W dzień na kąpielisku, wieczorem przy szklance wina w jednej z piwniczek... Żyć, nie umierać :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2010 23:04

Węgierskie winnice cieszą się niezwykłą popularnością wśród turystów i miejscowych, na terenie powiatu Mezokovesd prawie w każdej wiosce, miasteczku jest po kila lub kilkanaście takich piwniczek - winiarni. Z racji bardzo dobre gleby i skał na tamtym terenie drążenie takich piwniczek nie jest trudnością. Ta w tej której my byliśmy ma ponad 150 m2. Gospodarz "pędzi" w niej 7 rodzajów wina. Jak nas poinformował specjalnie dla polskich turystów "produkuje" wino słodkie. Oprócz tego ma wytrawne, półwytrawne i półsłodkie. Sprzedaje również na miejscu od razu do specjalnych butelek (i UE się nie czepia - jak twierdzi).:D

Pobyt w tej piwniczce kosztuje wraz z kolacją węgierską i degustacją wina (ile kto może wypić) 2500 HUF od osoby dorosłej i 1500 HUF od dzieci (bez wina oczywiście).:D

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2010 23:08

maslinka napisał(a):Ja też pisałam co nieco o Bogacsu - o basenach i piwniczkach, no i o Egerze przy okazji :D
KLIK :D

Wiem, że pisałaś czytałem całą relację do obecnego momentu między innymi postanowiłem też trochę bratanków opisać. :D

maslinka napisał(a):Fajne miejsce! W dzień na kąpielisku, wieczorem przy szklance wina w jednej z piwniczek... Żyć, nie umierać :D

Tak jest, pełna zgoda zwłaszcza, że mile zaskoczyły nas Węgry - są niedrogie. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.10.2010 23:20

Piwnice winiarskie

Obrazek

piwnica wewnątrz w dół biegnie korytarz do miejsc gdzie leżakują wina.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

sam mistrz winiarski i zarazem właściciel piwnicy

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.10.2010 05:21

zebik napisał(a):
Tak jest, pełna zgoda zwłaszcza, że mile zaskoczyły nas Węgry - są niedrogie. :D

..ale gaz do auta najdroższy na całej trasie...
Zuzek13
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 30.07.2010
apatrament za 40 eur

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zuzek13 » 01.11.2010 11:40

hej czy mogłbyś mi nadać jakiś namiar na apartament w jelsie dwupokojowy za te 40 eur. Pozdro
Użytkownik usunięty
Re: apatrament za 40 eur

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.11.2010 11:45

Zuzek13 napisał(a):hej czy mogłbyś mi nadać jakiś namiar na apartament w jelsie dwupokojowy za te 40 eur. Pozdro


bardzo proszę :D
brokers7
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 303
Dołączył(a): 24.02.2008
Coś krótka ta relacja :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) brokers7 » 01.11.2010 13:33

Coś krótka ta relacja :-)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Żeby nie Lubelski nie byłoby Hvaru - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone