Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zatoczki warte polecenia Trogir

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sierra7
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.04.2014
Zatoczki warte polecenia Trogir

Nieprzeczytany postnapisał(a) sierra7 » 06.05.2014 17:18

witam!
W tym roku w sierpniu jedziemy pierwszy raz do Chorwacji. Naoglądałam się zdjęć na forum, gdzie ludzie byli sami w malych zatoczkach. Czy ktoś może był w okolicach Trogiru( my będziemy w Seget Donji) i poleca takie ustronne miejsca gdzie jest mało turystów i miejsce jest urokliwe?
Jeżeli macie jakieś zdjęcia z tych zatok to chętnie je zobaczę, więc możecie tu wrzucać.
Dodatkowo czy pamiętacie jakie były ceny mniej więcej na targu rybnym?

Z góry dziękuję za chęć pomocy. :D
arek905
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek905 » 06.05.2014 18:18

cześć
byłem w tamtym roku w ostatnim tyg. sierpnia w seget donji, był to mój pierwszy wyjazd do cro i mogę być mało obiektywny bo mi się wszystko podobało :P, seget to fajna spokojna miejscowość nie jest zbyt duża i całą plażę (betonową) można spokojnie przejść z buta (od początku miejscowości do portu) w ciągu pół godziny i wybrać sobie fajne miejsce, jest kilka takich gdzie rozkładasz się i prawię cię nie widać ze ścieżki, chociaż większa część to takie odcinki otwarte, a tak w ogóle końcem sierpnia było tam niewiele ludzi i ogólnie nie trzeba było się przepychać.
a tak z ciekawości rezerwujesz coś czy jedziesz w ciemno, my rezerwowaliśmy ale końcem sierpnia to już chyba nie ma potrzeby, pełno wolnych miejsc i jeszcze się pytają czy czasami do nich nie chcemy się przenieść.
odnośnie ryb to my jechaliśmy do trogiru tam na skrzyżowaniu przy rynku jest targ rybny, cen nie pamiętam ale chyba nie było za tanio...(ale rybka wyszła super :D)
jak masz jeszcze jakieś pyt. to pisz z chęcią pomogę
pozdro
sierra7
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sierra7 » 06.05.2014 18:26

Arek905 zarezerwowaliśmy apartament. Jadę pierwszy raz tam, więc nie chciałam ryzykować.
Ile trwa trasa pieszo z Seget Donji do Trogiru?:)
arek905
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek905 » 06.05.2014 18:53

myślę że z godzinę, lub troszkę dłużej, raz próbowałem ale było już późno i zrezygnowałem, właściciel naszego lokalu mówił że się nie da pieszo dojść ale chyba się mylił, bo my już widzieliśmy trogir ze ścieżki którą szliśmy,
jak dojdziesz do kempingu możesz podjechać taksówką wodną
za kempingiem w kierunku trogiru jest taki duży kompleks hotelowy z lokalami, boiskami itp. czynnymi do późna (ale trzeba z latarką przez las zasuwać nocą bo trasa nieoświetlona :D) i jak chcecie ciekawie wieczór spędzić nie trzeba iść do trogiru
my zawsze jeździliśmy autem, tam na samym początku jest parking gdzie z 5kun można auto zostawić (czasami nikogo nie było to było całkiem za free, nie radzę jechać pod sam targ bo jest tłoczno i drożej a idzie się 3min)
sierra7
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sierra7 » 06.05.2014 18:59

No widzisz wg google maps wychodzi około 43 min, więc obstawiam, że nasze tempo bedzie okolo 30 min,pokazuje prostą drogę do trogiru:)
lechocz
Cromaniak
Posty: 606
Dołączył(a): 17.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechocz » 06.05.2014 19:10

Nieprzeczytany postnapisał(a) sierra7 » 06.05.2014 19:26
Arek905 zarezerwowaliśmy apartament. Jadę pierwszy raz tam, więc nie chciałam ryzykować.
Ile trwa trasa pieszo z Seget Donji do Trogiru?:)

Witaj.

Parę lat temu "urzędowaliśmy" z ferajną w hotelu Medena w Seget Donij i kilka razy pokonywaliśmy trasę hotel-Trogir "per-pedes", co zajmowało nam, jak sobie przypominam, około 30-40 minut spokojnej wędrówki poboczem drogi. W tym również i w godzinach nocnych, ze śpiewem na ustach. :oops:

Tak więc, jeżeli masz jakieś wątpliwości to bez obaw. Podołacie bez problemu.

A warto bo to przecudne miasteczko, Zwłaszcza nocą. Te uliczki i fajnie pooświetlane przeróżne zakamarki. :papa:
arek905
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek905 » 06.05.2014 19:15

tam cały czas nie pójdziesz chyba brzegiem, w samym trogirze trzeba dojść do głównej ulicy żeby dojść do centrum, zależy też gdzie macie lokum, czy blisko portu czy bliżej kempingu...:P te pół godziny to mocno optymistycznie :D bo do hotelu Medena o którym pisał lechocz z apartamentów zlokalizowanych w domkach też jest mocno ponad 20 min..
sierra7
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sierra7 » 06.05.2014 19:35

Dobrze, dzięki w takim razie, a teraz może coś o zatoczkach małych i urokliwych, może byc dojazd samochodem :)
arek905
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek905 » 06.05.2014 19:37

a w której części seget masz apartament?
sierra7
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sierra7 » 06.05.2014 19:45

Seget Donji put druzdecka (mniej wiecej taka nazwa ulicy:P)
arek905
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek905 » 06.05.2014 20:02

aaaaa wiesz co troszkę mi się pomyliły miejscowości (ciężki dzień w pracy) :P (segeta donji z seget vranjica) i troszkę zamieszałem, ale już prostuję, faktycznie z pół godziny ci wystarczy do trogiru :P jeśli pójdziesz w prawo w kierunku seget vranjica znajdziesz mniej zatłoczone plaże z małą ilością osób, tu przy Medenie i dalej kempingu jest dużo ludzi i tłok, najmniej ludzi jest w seget vranjica ul obala mira baresica taki "język" na mapie i tu dojdziesz pieszo, a samochodem byłem na wyspie Okrug i tu było fajnie, w trasie na wodospady Kyrka też widziałem fajne plaże ale zabrakło czasu, naprawię ten błąd podczas następnej wizyty......:D
sierra7
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sierra7 » 06.05.2014 21:27

arel905 Masz jakieś zdjęcie z tej wyspy Okrug i z ul obala mira? :)
arek905
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 01.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) arek905 » 07.05.2014 16:07

zdjęć trochę zrobiliśmy ale na prawie każdym ktoś się prezentuje, a nie dostałem autoryzacji do publikacji tego
Załączniki:
DSCN0410.JPG
tu masz okrug tylko robione słabszym aparatem tu przy plaży są drzewka iglaste w seget było więcej palm i fig
DSC01328.JPG
seget vranjica okolice tej uliczki o której pisałem, ale to jeszcze nie to i trzeba kawałek przejść, tam dalej jest jeszcze mniej ludzi
sierra7
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sierra7 » 07.05.2014 20:07

Dziękuję bardzo, bardzo ładne miejsce:) na pewno skorzystamy
sierra7
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 29.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) sierra7 » 16.05.2014 18:20

Ponawiam pytanie, może ma ktos ciekawe zdjecia zatoczek neidaleko Seget Donji i chetnie się nimi tu podzieli? :)
Następna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Zatoczki warte polecenia Trogir
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone