Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zaraza

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ikra
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 15.04.2012
Re: zaraza

Nieprzeczytany postnapisał(a) ikra » 22.08.2015 12:39

dzieki ci bardzo. w szybeniku w szpitalu bylo oblezenie dzieci wowczas z wymiotami i biegunka. my pojechalismy bo sie malemu goraczka utrzymywala wysoka. wtedy nie wiedzialam ze i mnie to spotka.. :(. mnie to pol biedy ja bym zabrala to od dziecka.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: zaraza

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.08.2015 12:41

Freier Beobachter napisał(a):
FUX napisał(a):Ile razy jeszcze to samo napiszesz?


aż uzyska odpowiedź...choćby taką jak od ciebie


Naliczyłem dwa posty, na których odpowiedzi powinno szukać się u lekarza, a nie na forum.
Przy okazji z pisaniem po polsku także na bakier.
Pokolenie fejsa.
Miała ubezpieczenie, mogła dzwonić na asistance do PL. Nie miała, to jej problem.
Mazowsze wie lepiej, bo się należy...
:twisted:
ikra
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 15.04.2012
Re: zaraza

Nieprzeczytany postnapisał(a) ikra » 22.08.2015 12:43

FUX - wezty sie nie odzywaj.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: zaraza

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 22.08.2015 13:38

Pisz maila albo dzwoń do szpitala w Szibeniku, niech Ci podadzą, co Was, wg. nich dopadło. Oczywiście stanowczym tonem z podkreśleniem, że dziecko dalej choruje.
ikra
Globtroter
Posty: 35
Dołączył(a): 15.04.2012
Re: zaraza

Nieprzeczytany postnapisał(a) ikra » 22.08.2015 14:26

w karcie wypisu napisali : wirus. goraczka nieznanego pochodzenia. przewidywane trwanie 3-4 dni. jak pytalam lekarzy rozkladali rece, ze tyle moga powiedziec. wtedy tylko goraczkowal, jeszcze nie mial biegunki.oni maja to w "powazainiu" zwlaszcza turystow.
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011
Re: zaraza

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 22.08.2015 14:31

ikra napisał(a):w karcie wypisu napisali : wirus. goraczka nieznanego pochodzenia. przewidywane trwanie 3-4 dni. jak pytalam lekarzy rozkladali rece, ze tyle moga powiedziec. wtedy tylko goraczkowal, jeszcze nie mial biegunki.oni maja to w "powazainiu" zwlaszcza turystow.

Po czasie może już zdiagnozowali, co to jest.
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005
Re: zaraza

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 22.08.2015 15:32

ikra napisał(a):oni maja to w "powazainiu" zwlaszcza turystow.


Mam inne zdanie. W Biogradzie okulistka była bardzo pomocna.
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008
Re: zaraza

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 24.08.2015 10:34

ikra napisał(a):w karcie wypisu napisali : wirus. goraczka nieznanego pochodzenia. przewidywane trwanie 3-4 dni. jak pytalam lekarzy rozkladali rece, ze tyle moga powiedziec. wtedy tylko goraczkowal, jeszcze nie mial biegunki.oni maja to w "powazainiu" zwlaszcza turystow.

A u nas jak Ci zdiagnozują wirusa, to dostajesz cudowną tabletkę i jesteś zdrowa na drugi dzień???
No i wirusy są wszędzie, jeden kicha i kaszle a drugi ma biegunkę i wymioty z tej samej okazji.
Gizmowy
Odkrywca
Posty: 86
Dołączył(a): 22.07.2015
Re: zaraza

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gizmowy » 24.08.2015 11:18

ikra napisał(a):witam. w tym roku bylismy w rogoznicy. dopadl nas jakis wirus dla doroslych slabszy dzieci 4latka i 7m-cy bardzo. jestesmy juz w pl a syn nadal ma biegunka 2 tydz. leki nie pomagaja. nasi gospodarze mowili ze w tv trabia u nich o wirusie na dalmacji. bylismy w szpitalu w szybeniku, oblezenie, lekarz zdawkowo odpowiadal-wirus. i nic wiecej. czy ktos spotkal sie z tym w tym roku?? czy cos podpowie ??? dziecko nie plywalo, a my zachowujemy higiene. pomozcie bo mi juz rece opadaja,


Nie jestem lekarzem, ale niejeden kraj w życiu widziałem i niejedną biegunkę z tym związaną. Nie wiem, jakie leki podawaliście dziecku, ale spróbujcie podawać jakiś lakcid czy coś w tym stylu dla dziecka, do tego kefiry. No i koniecznie zrobiłbym badania kału w sanepidzie.

P.S. Oczywiście siedmiomiesięcznemu kefiru bym nie podawał.

I jeszcze mi się przypomniało http://zdrowiewpodrozy.mp.pl/medycynapo ... l?id=62902
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: zaraza

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 30.08.2017 22:48

Dwa dni po powrocie z Rogoznicy u nas zaczęła się zaraza. Córka gorączkuje już 5 dzień, byłam z nią u 4 lekarzy, zrobiłam wszelkie badania moczu i krwi, po 1 dniu od gorączki doszły biegunki, a po kolejnych 2 wymioty. Ostatecznie udało się ustalić, że to jakiś rotawirus, na podstawie wyników badań i po tym jak zaczęło "mulić" męża i inne dziecko, które było w tej samej miejscowości.
przemo99
Croentuzjasta
Posty: 471
Dołączył(a): 14.01.2014
Re: zaraza

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemo99 » 30.08.2017 23:38

Rotawirus to chyba nie chorwacka zaraza :?: Wydaje mi się że w naszych szerokościach też występuje ta zaraza...
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: zaraza

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 30.08.2017 23:49

...w TV reklamują szczepionkę na rotavirusy; ale w tym przypadku nie pomoże
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: zaraza

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 31.08.2017 11:46

Wredny wirusik, który zbierał żniwo w tym roku. Znajomy z rodziną kończył urlop w pierwszym tygodniu lipca, przebywał w hotelu w Rijece i w ostatni dzień dziecko zaczęło gorączkować, wymioty, biegunka, musieli przedłużyć wyjazd o jeden dzień. Zaraz po powrocie do Polski jego również dopadło. U mnie sytuacja wyglądała tak, że dzieci gospodyni coś złapały, objawy to także wymioty, gorączka i zrobiła im "izolatkę" na jeden dzień, w kolejnym było już OK, niestety na nic się to zdało, bo u mojej 2-letniej też najwyraźniej wirus się rozwijał. Zaatakował 3 dni przed końcem wypoczynku, gorączka 39-40st. i reszta jak powyżej, na szczęście zabieramy zawsze całą siatkę lekarstw, w dniu wyjazdu było już OK. Mnie dopadł na drugi dzień po powrocie do PL i trzy dni miałem wycięte z życiorysu...
jotusia
Croentuzjasta
Posty: 139
Dołączył(a): 19.03.2010
Re: zaraza

Nieprzeczytany postnapisał(a) jotusia » 31.08.2017 15:48

Rotawirusy można złapać wszędzie. Napisałam w tym poście nie dlatego, że uważam , że Cro jest siedliskiem chorób tropikalnych, a raczej informacyjnie, że takie objawy się zdarzają i nie ma co panikować (ja niestety panikowalam). Córka była szczepiona na rotawirusy, może bez tego przeszła by to gorzej, nie wiem. W każdym razie, 6 dnia minęło :)
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: zaraza

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 31.08.2017 22:52

......czyli, to szczepienie nic nie daje?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone