Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

zapomniane miejsca w BiH

Bośnia i Hercegowina to kraj, w którym obowiązują aż trzy języki urzędowe, czyli serbski, chorwacki i bośniacki. Państwo to nazywane jest Krainą w Kształcie Serca, ponieważ przy odrobinie wyobraźni i dobrych chęci właśnie taki kształt widać na mapie. Sahat Kula, czyli wieża zegarowa w Sarajewie, jest ostatnim zegarem w Europie, który pokazuje czas zgodnie z zegarem księżycowym.
IlonaNowa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 03.01.2007
zapomniane miejsca w BiH

Nieprzeczytany postnapisał(a) IlonaNowa » 30.10.2007 20:18

Mam pytanie do forumowiczów:
czy ktoś z was zwiedził BiH? ale nie myślę o tradycyjnym Mostarze i Medugorju, Pocitelju i Bunie ale o obszarach powyżej Sarajewa, w okolicy Rep. Serbskiej?jest tam w miarę bezpiecznie?mam zamiar stworzyc program imprezy turystycznej i najpierw chcę zbadać teren prywatnie samochodem, zobaczyć coś ciekawego, może ktoś z was mi podsunie jakiś pomysł na ciekawe miejsce w tym pięknym kraju?z góry hvala, pozdrav :lol:
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 30.10.2007 21:00

IlonaNowa napisał(a):Mam pytanie do forumowiczów:
czy ktoś z was zwiedził BiH? ale nie myślę o tradycyjnym Mostarze i Medugorju, Pocitelju i Bunie ale o obszarach powyżej Sarajewa, w okolicy Rep. Serbskiej?jest tam w miarę bezpiecznie?mam zamiar stworzyc program imprezy turystycznej i najpierw chcę zbadać teren prywatnie samochodem, zobaczyć coś ciekawego, może ktoś z was mi podsunie jakiś pomysł na ciekawe miejsce w tym pięknym kraju?z góry hvala, pozdrav :lol:


Niestety nie zwiedziłem dokładniej Rep. Srpskiej , tylko dwa razy przejechałem - za każdym razem inną trasą. :D Serbowie OK. - taki sam '' luz '' co Chorwaci :wink: Widoki super. Meczety tak jak w Hercegowinie :wink: Inna kultura , pismo ( cyrylica ) , słychać tylko serbski folk . Lubią Polaków bardziej niż Chorwaci - tak mi się wydaje :D
Pozdrav -
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 04.11.2007 00:36

...ja moge polecic Livno. W samim Livnie wiele ciekawostek niema oprucz zrudla rzeki Bistica. Tam spendzile wiele dni swego dziecinstwa skaczan "karkolomnie" ze skaly w taki gleboczek za wodospadem (..to miejsce naziwa sie Duman..). Ponizej wodospadu znajduje sie kamieni most jeszcze z czasow tureckich. Tylko raz tym mostem przejechal samochud i to autobus. Prowadzil go moj dziadek w wozil swoich gosci weselnich-chiba wszisci mialy dobri chumor....
Natomiast na wschod od Livna, na drodze ktora jedzie na Sarajevo znajduje sie klasztor franciszkanow Gorica. Jak sie jedzie z Livna jest po prawej stronie. W klasztoze znajduje sie galerija znanego liwanskiego artisty malaza Gabriela Jurkić.
Oprucz ze malowal ten Pan uczil. Dzieki jemu Livno sie teras moze pochwalic wieloma uznanimi malazami. U jego sie malowania uczila i moja matka i jej siostri. Nie sa zawodowimi malazami ale miale jusz kilka wistaw. Oprucz galeri sztuki w klasztorze sie miesci i mali muzeum etnograficzni oraz archeologiczni. Jezeli chodzi o archeologije poszukiwaniem i zbieraniem atifaktow zajmuje sie jeden z franciszkanow. W zbiorach ma jedna z najstarszich tkanin z materialow organicznich (powirzej 2 tisieci lat)...
IlonaNowa
Odkrywca
Posty: 69
Dołączył(a): 03.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) IlonaNowa » 08.11.2007 18:24

Leon napisał(a):...ja moge polecic Livno. W samim Livnie wiele ciekawostek niema oprucz zrudla rzeki Bistica. Tam spendzile wiele dni swego dziecinstwa skaczan "karkolomnie" ze skaly w taki gleboczek za wodospadem (..to miejsce naziwa sie Duman..). Ponizej wodospadu znajduje sie kamieni most jeszcze z czasow tureckich. Tylko raz tym mostem przejechal samochud i to autobus. Prowadzil go moj dziadek w wozil swoich gosci weselnich-chiba wszisci mialy dobri chumor....
Natomiast na wschod od Livna, na drodze ktora jedzie na Sarajevo znajduje sie klasztor franciszkanow Gorica. Jak sie jedzie z Livna jest po prawej stronie. W klasztoze znajduje sie galerija znanego liwanskiego artisty malaza Gabriela Jurkić.
Oprucz ze malowal ten Pan uczil. Dzieki jemu Livno sie teras moze pochwalic wieloma uznanimi malazami. U jego sie malowania uczila i moja matka i jej siostri. Nie sa zawodowimi malazami ale miale jusz kilka wistaw. Oprucz galeri sztuki w klasztorze sie miesci i mali muzeum etnograficzni oraz archeologiczni. Jezeli chodzi o archeologije poszukiwaniem i zbieraniem atifaktow zajmuje sie jeden z franciszkanow. W zbiorach ma jedna z najstarszich tkanin z materialow organicznich (powirzej 2 tisieci lat)...


Leon, puno hvala! na takie info wlasnie czekalam, pozdrav! :P

Powrót do Bośnia i Hercegowina - Bosna i Hercegovina

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone