Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zamek Czocha, Zamek Książ i Projekt Riese

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012
Zamek Czocha, Zamek Książ i Projekt Riese

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 24.10.2015 17:54

Witam,
to w zamyśle nie ma być typowa relacja, a raczej zachęta – dla tych, którzy nie byli – do odwiedzenia pewnych rejonów Dolnego Śląska. W maju tego roku byliśmy w m.in. Zamku Czocha , a we wrześniu m.in. w Zamku Książ oraz mieliśmy okazję odwiedzić Muzeum Włodarz – czyli jeden z elementów projektu Rise.
Hasłowo na początek:
Zamek Czocha – weź koniecznie gotówkę
P1040845.JPG


Zamek Książ – najlepiej zarezerwuj bilet online http://www.bilety.ksiaz.walbrzych.pl/
IMG_20150926_111227.jpg


Włodarz – weź dobre buty i ubierz się ciepło (wejście tylko o pełnych godzinach)
IMG_20150926_134518.jpg


cdn :papa:
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 24.10.2015 20:56

Czoch zwiedzony w poprzednim sierpniu
Książ to bardzo aktualny temat - u Ciebie jeszcze przed "pociągową gorączką"
A we Włodarzu nie byłam.

Więc z różnych względów ... przysiadam :) .
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 24.10.2015 21:25

... chętnie i ja się przysiądę ... :) ... Czocha i Książ odwiedziliśmy w sierpniu zeszłego roku, ale do Włodarza jeszcze nie zawitaliśmy ... :wink: ...
Pozdrawiam.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 24.10.2015 21:29

Byłam co prawda w każdym z tych miejsc, ale dość dawno temu, więc chętnie sobie odświeżę.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10883
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.10.2015 10:55

zakotwiczam, niechże się zamczyska ukażą
kasia10285
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 08.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kasia10285 » 25.10.2015 11:25

ja też dołączam, na razie wirtualnie, ale planujemy rodzinną wycieczkę po zamkach Dolnego Śląska, więc info się przyda :)
Buber
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3790
Dołączył(a): 11.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Buber » 25.10.2015 18:27

Ja chętnie poczytam.
W temacie Złotego Zuga ostatnio zastój, więc czas żeby się coś ruszyło :wink: .
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 25.10.2015 19:13

kmichal napisał(a):... chętnie i ja się przysiądę ... :) ... Czocha i Książ odwiedziliśmy w sierpniu zeszłego roku, ale do Włodarza jeszcze nie zawitaliśmy ... :wink: ...
Pozdrawiam.

Witam bywalca zamków :D

a to ja napisał(a):Czoch zwiedzony w poprzednim sierpniu
Książ to bardzo aktualny temat - u Ciebie jeszcze przed "pociągową gorączką"
A we Włodarzu nie byłam.Więc z różnych względów ... przysiadam :) .

Witam, Czoch był u mnie w maju, ale Riese to już we wrześniu więc "gorączka" w mediach szła "pełna parą" :lol:

dangol napisał(a):Byłam co prawda w każdym z tych miejsc, ale dość dawno temu, więc chętnie sobie odświeżę.

Witam wracających z Krety :D

te kiero napisał(a):zakotwiczam, niechże się zamczyska ukażą

Cześć, zamczyska w pogotowiu :lol:

kasia10285 napisał(a):ja też dołączam, na razie wirtualnie, ale planujemy rodzinną wycieczkę po zamkach Dolnego Śląska, więc info się przyda :)

Witam, i polecam :D

Buber napisał(a):Ja chętnie poczytam.
W temacie Złotego Zuga ostatnio zastój, więc czas żeby się coś ruszyło :wink: .

Witaj, właśnie podczas wyjazdu do Książa i Riese zajrzeliśmy do "Twojej" (opisywanej w tym czasie przez Ciebie) Pragi :D

Wyruszamy każdorazowo z Gdańska i zawsze jedziemy do Legnicy. Tam rezerwujemy nocleg w Hotelu Qubus. Dlaczego tu? Z dwóch powodów. Dobre miejsce wypadowe w okolice, wszędzie w miarę blisko. Wyjazd w maju to połączenie Zamku Czocha i niemieckiego Gorlitz (godzina drogi), a wyjazd we wrześniu połączyliśmy z wizytą w Pradze - to już trochę dalej , ale jest to możliwe bez zbytniego obciążenia, choć tu przyznaję się do 1 noclegu w Pradze. Drugi powód to cena - Qubus ma utrzymujące się promocje dla rodziny z 2-ką dzieci. Jest to oferta z królewskim śniadaniem, pokój rodzinny, bezpłatny dostęp do siłowni, na saunę i jacuzzi. Oferta dla rodzin z dziećmi do 14 lat, nasze jedno jest starsze ma 15, ale nie było problemu, są bardzo elastyczni. Obsługa bardzo miła (szczególnie kierowniczka recepcji).
Po drodze w maju zajrzeliśmy do Kórnika :). Był niestety już zamknięty (po 16), ale ładnie się prezentował i miał piękny park. Zanim dojedziemy do Czocha, krótki przystanek Zamek w Kórniku

P1040817.JPG

P1040822.JPG

P1040758.JPG

P1040775.JPG

P1040811.JPG


Następny postój - zamek Czocha :)
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13781
Dołączył(a): 14.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 25.10.2015 20:30

Czocha jestem bardzo ciekaw, bo nie byłem :oops: :oops:

Książ to jedno z najciekawszych miejsc na Dolnym Śląsku i chętnie je obejrzę kolejny raz

:papa:
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 25.10.2015 21:37

MARK1 napisał(a):krótki przystanek Zamek w Kórniku


... dzięki, że o Kórniku mi przypomniałeś ... :wink: ... mamy tam rzut beretem, a już kilka lat tam nie zaglądaliśmy ... :roll: ...
Pozdrawiam.
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 27.10.2015 00:37

tony montana napisał(a):Czocha jestem bardzo ciekaw, bo nie byłem :oops: :oops: :papa:

Witaj, my też dopiero w tym roku :wink:

kmichal napisał(a): dzięki, że o Kórniku mi przypomniałeś ... :wink: ...

A bardzo proszę :D

Kórnik za nami. Jedziemy na zamek Czocha.
Zamek nas ciekawił, a dodatkowym bodźcem była impreza odbywająca się na zamku w maju tego roku. Był to "Alarm" - inscenizacja z II Wojny Światowej. Starszy syn interesuje się tą tematyką, więc wyjazd był trochę pod niego.
Na samym początku okazało się jak ważna jest gotówka, a nie jakieś "plastiki". W niektórych miejscach można ich na zamku użyć np. w sklepie w środku zamku, ale nie przy kupnie biletów - tu wyłącznie gotówka. Ponieważ było jej za mało musieliśmy podjechać do najbliższej miejscowości, rezerwując już opłacone (gotówką) miejsce na parkingu (nie jest zbyt wielki). Na szczęście do bankomatu nie jest daleko, samochodem 5-10 minut. Stąd mój apel - jadąc do Czocha nie zapomnijcie wypłacić wcześniej kasy!
Po tych drobnych perturbacjach - oglądamy zamek i dodatkowe "wojenne" atrakcje.
Jeszcze przed bramą
1.JPG

I już w środku
1a.JPG

1b.JPG

2.JPG

2a.JPG

3.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG


Zamek prezentuje się okazale i z tej perspektywy bardzo mi się podobał. Jak pewnie pamiętacie "rozsławił" go serial " Tajemnica twierdzy szyfrów" Wołoszańskiego.
kmichal
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8459
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kmichal » 27.10.2015 09:12

... od razu widać, że "impreza" będzie, bo i tłumy spore ... :wink: ... my trafiliśmy w Książu na inscenizację, ale z I WŚ ... :) ...
Pozdrawiam.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 27.10.2015 13:28

MARK1 napisał(a): Jak pewnie pamiętacie "rozsławił" go serial " Tajemnica twierdzy szyfrów" Wołoszańskiego.


Można też wspomnieć o staroci Chmielewskiego "Gdzie jest generał" :)
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21045
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 27.10.2015 17:24

Z chęcią pooglądam ,tym bardziej ,że zaliczony tylko Książ...i Kórnik :wink: pozdrawiam
MARK1
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 17.10.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) MARK1 » 28.10.2015 21:02

kmichal napisał(a):... od razu widać, że "impreza" będzie, bo i tłumy spore ... :wink: ... my trafiliśmy w Książu na inscenizację, ale z I WŚ ... :) ...
Pozdrawiam.

Tłumy były i to nie małe. To jest plus wizyta w zamku w czasie jakiegoś wydarzenia, ale trzeba się liczyć , że ze spokojnego zwiedzania nici.

dangol napisał(a):Można też wspomnieć o staroci Chmielewskiego "Gdzie jest generał" :)

Widziałem ten serial jako dziecko, ale zupełnie nie pamiętałem , że rzecz dzieje się w tym zamku :)

ajdadi napisał(a):Z chęcią pooglądam ,tym bardziej ,że zaliczony tylko Książ...i Kórnik :wink: pozdrawiam

Witaj, zapraszam do relacji :D :papa:

Trochę spojrzenie z innej strony na otoczenie zamku:
7.JPG

8.JPG

8a.JPG


Wspomniane tłumy:
9.JPG


Gdyby nie stojące samochody, cała inscenizacja (zdjęcie pokazuje atak na Niemców podczas zdobywania zamku) była by dużo lepsza :)
10.JPG


Zanim wejdziemy do środka , kilka ujęć ze wspomnianego wydarzenia :
11.JPG

12.JPG

13.JPG

W śroku zamku, był też pokaz zakładania spadochronu:
14.JPG
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe

cron
Zamek Czocha, Zamek Książ i Projekt Riese
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone