Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zalamaanie Pogodyy ??

Wybieracie się do Chorwacji, ale macie wątpliwości odnośnie pogody? Czy nie będzie za zimno lub za gorąco? Jak inni znieśli chorwacki klimat?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
qqryq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 194
Dołączył(a): 22.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) qqryq » 11.07.2005 12:36

Spokojenie ma padać tylko do środy, cwartku (włącznie) jeżeli wierzyć stronie euronews.
Prognoza tygodniowa dla (klinknik na)DUBROVNIKA i SPLITU
Wychodzi na to że pogoda zaczyna się poprawiać od połowy tygodnia z południa Cro na północ ;)
wiko
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiko » 11.07.2005 12:52

W sumie to pociszają troche te wróżby bo akurat w piątek mam być na miejscu i teoretycznie do poniedziałku mogę spać spokojnie, a powódź na kampie małoprawdopodobna.
cyjzar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyjzar » 11.07.2005 13:11

Oby tak bylo ze poprawa od czwartku :):):)
brylinx
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 47
Dołączył(a): 06.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) brylinx » 11.07.2005 13:26

A w Trogirze od piątku 28 stopni i umiarkowane zachmurzenie :D Już się cieszę. Dla osób chcących śledzić prognozę pogody w różnych częściach świata polecam przeglądarkę Mozilla Firefox i dodatek ForecastFox.
Sarah
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 07.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sarah » 11.07.2005 13:41

ludzie! nie straszcie!!!
jak to nie bedzie pogody??
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 11.07.2005 14:37

Sarah napisał(a):ludzie! nie straszcie!!!
jak to nie bedzie pogody??

Pocieszę Cię
Pogoda jest zawsze :wink:


Pozdrawiam
wiko
Croentuzjasta
Posty: 184
Dołączył(a): 07.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiko » 11.07.2005 14:41

Sarah napisał(a):ludzie! nie straszcie!!!
jak to nie bedzie pogody??


Nikt nikogo nie straszy, obecnie w Chorwacji jest kicha blada i to jest fakt niepodważalny, a prognozy są takie sobie.
Trzeba mieć nadzieję że będzie lepiej - ponoć taki ma być koniec tygodnia, a potem znowu kotłowanie.
cyjzar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyjzar » 12.07.2005 17:37

a gdzie jest najpewniejsza pogoda w chorwacji ?? jakie rejony z waszego doswiadczenia i z prognoz pogody daja najwieksze szanse na slonce :):) :D ??
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 12.07.2005 17:55

Myślę, że w pierwszej kolejności wyspy - Hvar, Brac, a następnie południe Chorwacji.

PozdraV
J.
krystek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1287
Dołączył(a): 15.01.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krystek » 12.07.2005 18:02

cyjzar napisał(a):a gdzie jest najpewniejsza pogoda w chorwacji ?? jakie rejony z waszego doswiadczenia i z prognoz pogody daja najwieksze szanse na slonce :):) :D ??

Z własnego doświadczenia wiem, że większość prognoz dot. miejsc, w których przebywałem w poprzednich latach (Istria, okolice Zadaru) była "do kitu". Zapowiadano niższe temperatury, niż faktycznie były. Ale dla zabawy możesz popatrzeć np. tutaj - w lewym górnym rogu jest okienko, w które trzeba wpisać nazwę miejscowości.
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 12.07.2005 18:29

Generalnie najpewniejsze są wyspy-najlepiej te kawałek oddalone od lądu dają większą gwarancję dobrej pogody- morze stanowi naturalna barierę i niezły grzejnik. Skoro jego temperatura to 23-25 stopni to powietrze nawet przy największym załamaniu nie może być wiele chłodniejsze.
To obserwacja z doświadczenia a nie podręcznika- na meteorologii się nie znam.
a tak na koniec luźna uwaga - od kilku dni nie mogę wyjść z podziwu nad pogodową paniką w tym i innych wątkach. Czy Wy naprawde jeździcie do HR tylko leżeć na plaży ? Przecież załamanie pogody w HR owszem często oznacza chmury, deszcz, burze czasem i nawalnicę (zawsze krótkotrwałe) ale to wszystko dzieje się przy temeraturze powyzej 20 stopni!!! To doskonała okazja do zwiedzania i poznawania tego kraju w dużo przyjaźniejszych temperaturach. Bo w upale to największa atrakcja potrafi zejść na plan dalszy. Niepotrzebnie kojarzycie "załamanie pogody" z polskimi realiami. U nas niestety albo upal jak dziś albo deszcz i 12 stopni.
W Chorwacji b. rzadkie momenty pochmurnej pogody zawsze traktowałem jako wytchnienie i okazję do zwiedzania czego i Wam życzę :wink:
cyjzar
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 68
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyjzar » 12.07.2005 18:56

masz racje ale ja mam tydzien urlopu i jakos zawsze chce go przeznaczyc na wylegiwanie sie na plazy w ciepelku :):) Gdy bylem mlodszy zwiedzalem tak jak ty, :D wiec dlatego tak si emartwie o pogode
aneta_jacek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1065
Dołączył(a): 05.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) aneta_jacek » 12.07.2005 21:22

No....mam wrazenie ze faktycznie troche tu przesadzacie :))) ..... dwa tygodnie temu w Rabaciu "modlilismy sie " prawie o deszcz i zimny powiew bo nie dalo sie chodzic, czlowiek dyszal jak ryba bez wody ... wiecie co ? ...wlaczymy magiczna maszyne czasu i ja sie z tymi co jada teraz zamienie ....Was na patelnie skwierczec na plazy a ja w te chmurki i deszczyki zwiedzac i poznawac ten cudowny kraj....pasuje? ;)))))))
Przed paroma osobami otwieraja sie zupelnie nowe szanse.....zobaczenia czegos wiecej w Cro niz plazy ;) Troche zazdorszcze bo nam kondycja siadla i pare rzeczy nie zobaczylismy wlasnie przez upaly .....
Pozdrawiam Aneta
PS prosze sie nie obruszac i traktowac moja wypowiedz z przymknieciem .... czegokolwiek ;)
PS Maciej .... swieta racja ...powinnam sie pod Toba podpisac
Kasiunia
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiunia » 12.07.2005 21:58

Witam jestem tu poraz pierwszy, rownież wybieram się na Chorwację i martwię sie o pogode jade do RAbacu, widzialam ze ktos rowniez tam jedzie w podobnym terminie wiec jak by wiedzial cos na temat pogody to proszę o odpowiedz:) Zgóry dziekuję :wink:
Kasiunia
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 12.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasiunia » 12.07.2005 22:02

wiko napisał(a):W sumie to pociszają troche te wróżby bo akurat w piątek mam być na miejscu i teoretycznie do poniedziałku mogę spać spokojnie, a powódź na kampie małoprawdopodobna.



W jakie miejsce sie wybierasz bo ja na camping Oliva, chociaż ztego co slyszalm to jest tam dość drogo :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Pogoda i klimat

cron
Zalamaanie Pogodyy ?? - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone