Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zalakaros

Aż 20% całej populacji Węgier mieszka w stolicy państwa – Budapeszcie. Na terenie państwa znajduje się Balaton czyli największe europejskie jezioro. W Budapeszcie znajduje się bardzo dobrze rozwinięty system metra, które otwarto już w 1896 roku – starsze w Europie jest jedynie metro londyńskie. Węgry są ojczyzną wielu dziś używanych wynalazków. Pochodzi stąd długopis, syfon, kostka Rubika i zapałki. Na Węgrzech aż do 1941 roku obowiązywał tu ruch lewostronny.
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005
Zalakaros

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 11.06.2011 12:03

kto pomoże rozszyfrować ten cennik?
z angielskim u mnie nie za bardzo a w tym cenniku duuuużo różnych wariantów(tak na moje oko).najbardziej interesuje mnie cena wejścia na termalne-bez zadnych spa,masażów itp.
Ewa

a link???
http://www.furdo-zalakaros.hu/arak/eves_arlista

Moze jeszcze ktos doradzi co mozna zwiedzić,zobaczyć w okolicach Zalakaros-wiem,że Kasthely.Ale moze jeszcze coś?
carnivalka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1242
Dołączył(a): 17.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) carnivalka » 11.06.2011 13:00

Rany Julek tak skomplikowany cennik to rzeczywiście trudno rozgryżć ale po mojemu to wstęp sam bez tych innych ceregieli to 2850-2950 od persony.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 11.06.2011 13:11

carnivalka napisał(a):Rany Julek tak skomplikowany cennik to rzeczywiście trudno rozgryżć ale po mojemu to wstęp sam bez tych innych ceregieli to 2850-2950 od persony.

Nie jest skomplikowany.
2950 to wstęp na cały kompleks (cokolwiek to znaczy).
Wstep na same kąpielisko jest z reguły u "madziarów" około 1200-1600 f.
W tym przypadku jest 1400 f a w łykend 1800 F.
Bilet rodzinny (2+2) 5200 F. ....... i szalejesz :lol: :wink:
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 11.06.2011 15:56

"Complex bath ticket -2.950" -wg.mnie za full wypas
Complex bath ticketFrom Monday to Friday, except: on holidays, within 3 hours before closing-2.150 wg,mni za full wypas 3 godz.przed zamknięciem od pn.do piątku

"Covered bath, pool bath-1.800 -chyba tylko baseny zwykłe i termalne? zewnętrzne
From Monday to Friday (except: on holidays) within 3 hours before closing-1.400 baseny jak wyżej -3 godz.przed zamknięciem od pn.do piątku

Ja to kombinuję tak.Nie mogę sie dopatrzeć cen weekendowych.
Nie wiem co znaczy:
1.The tickets are only valid for the covered bath and the beach bath during opening hours, for one entry only!
2.** The ticket is valid for the covered bath and the beach bath, the medical centre and the fun bath during opening hours, for one entry only!
Na czuja wg.mnie ,że jest ważny w danym dniu ,w godz.otwarcia,na wejście jednorazowe.Ale czy tak do końca jest? nie wiem
artur77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 601
Dołączył(a): 15.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) artur77 » 11.06.2011 18:36

to ja ewa napisał(a):"Complex bath ticket -2.950" -wg.mnie za full wypas
Complex bath ticketFrom Monday to Friday, except: on holidays, within 3 hours before closing-2.150 wg,mni za full wypas 3 godz.przed zamknięciem od pn.do piątku

"Covered bath, pool bath-1.800 -chyba tylko baseny zwykłe i termalne? zewnętrzne
From Monday to Friday (except: on holidays) within 3 hours before closing-1.400 baseny jak wyżej -3 godz.przed zamknięciem od pn.do piątku

Ja to kombinuję tak.Nie mogę sie dopatrzeć cen weekendowych.
Nie wiem co znaczy:
1.The tickets are only valid for the covered bath and the beach bath during opening hours, for one entry only!
2.** The ticket is valid for the covered bath and the beach bath, the medical centre and the fun bath during opening hours, for one entry only!
Na czuja wg.mnie ,że jest ważny w danym dniu ,w godz.otwarcia,na wejście jednorazowe.Ale czy tak do końca jest? nie wiem

[b]1. Bilety są tylko ważne dla basenów krytych i plażowych podczas godzin otwarcia, dla jednego wejścia/osoby.
[b]2. Bilet jest ważny dla basenów krytych i plażowych, centrum medycznego i basenu rekreacyjnego podczas godzin otwarcia, dla jednego wejścia/osoby.
Ja też tak to rozumiem :?
"to ja Ewa" masz racje)
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 11.06.2011 18:59

to ja ewa napisał(a):
Moze jeszcze ktos doradzi co mozna zwiedzić,zobaczyć w okolicach Zalakaros-wiem,że Kasthely.Ale moze jeszcze coś?


Może Heviz ?
to ja ewa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 701
Dołączył(a): 01.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) to ja ewa » 15.07.2011 17:11

wróciłam i zachęcam do odwiedzenia tego miasteczka.Tylko wg.mnie lepiej jechać tam wiosną albo wczesną jesienią.Teraz,podczas tych piekielnych upałów,baseny termalne to nienajszczęśliwszy pomysł. :roll:
Kilka zdjęć
Obrazek


Obrazek


Obrazek

Obrazek

Obrazek

przykladowe ceny

Obrazek

polecam kwterkę w której byliśmy

Obrazek

Obrazek

Obrazek

link do kwaterki
http://www.katihaus.info

Powrót do Węgry - Magyarország

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone