Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zagrebacka banka

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Luki892
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 21.03.2010
Zagrebacka banka

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luki892 » 11.07.2010 22:14

Witam,

czy może ktoś mnie uświadomić co znaczą poniższe informacje w języku chorwackim:

- Isplatno-uplatni bankomat (polog novca u buntu)

- Uređaji na lokaciji poslovnice


2) Czy w bankomatach Zagrabacka banka po włożeniu karty jest możliwość wyboru języka na angielski czy niemiecki?

3) Czy jeżeli wybierzemy angielski w bankomatach Zagrabackiej Banka to słowo oznaczające wypłatę pieniędzy to : withdrawal? czy jakieś inne?jakie?

4 )Jeżeli nie ma możliwości wyboru języka to jakie słowo po chorwacku w bankomatach Zagrebackiej Banka oznacza wypłatę pieniędzy?

5) Czy obsługa bankomatu Zagrebackiej Banka jest taka sama czy podobna do obsługi w PeKaO S.A.?

Dzięki z góry za wszelakie odpowiedzi i podpowiedzi

Pozdrawiam,

Łukasz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2010 22:25

Wiesz co, jestem kompletną idiotką techniczną, ale w zeszłym roku wyjmowałam pieniądze z Zagrebackiego (Pekao.Sa) bankomatu i nie pamiętam, bym miała jakiekolwiek problemy ze zrozumieniem poleceń. Nawet nie pamiętam, w jakim były języku (poliglotką też nie jestem).Pozdrawiam. :D
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.07.2010 22:25

Podpowiem Ci troche inaczej bo niepotrzebnie komplikujesz sobie życie :lol:
W każdym bankomacie masz wybór języka, tym bardziej w Polsce.
Wsadź karte w Polsce do bankomatu - wybierz jezyk angielski i zobaczysz te same komendy co np. w HR.
Jak sobie poćwiczysz w Polsce to masz na całym świecie problem z głowy :wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 11.07.2010 22:32

Isplatno-uplatni bankomat - bankomat z możliwoscią dokonywania wpłat
Uređaji na lokaciji poslovnice - urządzenie umiejscowione w lub przy placówce banku.
Pozdrawiam
Luki892
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 21.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luki892 » 12.07.2010 16:33

Hey, Mam jeszcze jedno pytanko co do tego tematu, wyciągając pieniądze z bankomatu, wpisujemy kwotę w PLN jaką chcemy otrzymać a on wypluwa kuny? czy obchodzi nas tylko ile ze ściany chcemy kun a on tam sobie już sam przelicza, oblicza itp.

Z góry dzięki za podpowiedzi
Ndrangheta
zbanowany
Posty: 404
Dołączył(a): 16.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ndrangheta » 12.07.2010 16:38

:papa:
Ostatnio edytowano 13.11.2010 11:24 przez Ndrangheta, łącznie edytowano 1 raz
Aneta.K
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aneta.K » 12.07.2010 16:52

Ndrangheta a Ty nam coś obiecałeś po powrocie.... :)
wiegal
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiegal » 13.07.2010 23:12

Zagrebacka banka - wypłacałem z takiego bankomatu piniądze w Baśce w tym roku. Przećwiczyłem na bankomacie w polsce (pekao s.a.) wybierając język angielski. Niestety przynajmniej w tym bankomacie w cro były inne komendy. Poradziłem sobie dwa razy. PIN jest pinem, a dalej można sobie poradzić zapewniam. Kurs z końca czerwca 100 kun = 55,9 zł. Oczywiście w cro walutą są kuny i w bankomacie trzeba wpisywać kwotę w kunach.
Luki892
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 21.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Luki892 » 18.07.2010 18:35

"Niestety przynajmniej w tym bankomacie w cro były inne komendy".

Wiegal a pamiętasz może jakie były to komendy? do wypłacania kasy i sprawdzenia stanu konta?

Z góry dzięki pozdro.
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 18.07.2010 19:52

Luki892 napisał(a):"Niestety przynajmniej w tym bankomacie w cro były inne komendy".

Wiegal a pamiętasz może jakie były to komendy? do wypłacania kasy i sprawdzenia stanu konta?

Z góry dzięki pozdro.



Chyba nie ma szans na sprawdzenie konta "nie w swoim" bankomacie.
wiegal
Globtroter
Posty: 56
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiegal » 20.07.2010 11:45

Jeżeli dobrze pamiętam to po wsadzeniu karty najpierw pojawiła się strona z komunikatem aby wpisać PIN. Z tym, że nie było typowej ramki ani kursora. Domyślałem się że trzeba to uczynić. Zacząłem wpisywać i na środku ekranu po każdym wpisanym znaku pojawiały się krzyżyki lub gwiazdki. Po wpisaniu całego PIN-u kliknąłem na enter. Wybrałem piersze zdanie napisane po angielsku ze słowem CASH. Dostałem pieniądze bez pokwitowania. Myślę, że jakby wybrać tą druga komendę ze słowem CASH dostałbym też pokwitowanie.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.07.2013 11:19

Mi się coś kojarzy jeszcze, że po wpisaniu kwoty w kunach przeliczal jeszcze bankomat ile to będzie w zł i pytał czy akceptuje i dopiero kończył transakcję, na 100% tak było w bankmacie raiffeisen ale i zagrebacka chyba też. Zupełnie intuicyjnie działał więc bez problemu.
Tu masz komunikaty jak-wyplacic-pieniadze-z-bankomatu-t41485.html#p1187117
koziar123
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 05.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) koziar123 » 19.08.2013 05:34

Panowie i Panie mam pytanie.. Czy w Makarskiej znajduje się ten bank? Z tego co czytam to nie opłaca się targać całej kasy ze soba w portfelu tylko lepiej iść i wypłacić sobie z bankomatu skoro kurs nie jest taki zły:) Mam rację?:) Czy lepiej poszukać dobry kantor i wymienić cash? Konto mam w pekao s.a.
mirko
Rezydent
Avatar użytkownika
Posty: 3659
Dołączył(a): 06.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirko » 19.08.2013 07:10

darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 19.08.2013 07:15

koziar123 napisał(a):Panowie i Panie mam pytanie.. Czy w Makarskiej znajduje się ten bank? Z tego co czytam to nie opłaca się targać całej kasy ze soba w portfelu tylko lepiej iść i wypłacić sobie z bankomatu skoro kurs nie jest taki zły:) Mam rację?:) Czy lepiej poszukać dobry kantor i wymienić cash? Konto mam w pekao s.a.


Jest Bank Pekao. Przy jego bankomatach pełno polaków. Spójrz na mapę:

http://www.zaba.hr/home/wps/portal/publ ... 3QSEhL2hy/

Please insert your card - Proszę, włóż kartę
Please enter your PIN number - Podaj, proszę, swój numer PIN
Press Enter - Naciśnij klawisz Enter
Checking your PIN number - Trwa weryfikacja twojego numeru PIN
Choose an option - Wybierz operację, którą chcesz wykonać
Cash - Wypłata gotówki
Cash with receipt - Wypłata gotówki z potwierdzeniem
Balance on screen - Wyświetlenie stanu konta na ekranie
Printed balance - Wydrukowanie stanu konta
Print mini statement - Wydrukowanie skróconego wyciągu z konta
Change PIN number - Zmiana numeru PIN
Enter amount - Podaj kwotę
Please wait - Proszę czekać
Remove your card - Wyjmij kartę z bankomatu
Please remove Cash - Proszę zabrać pieniądze
Do you require another service? - Czy chcesz wykonać inną operację?
Thank you for Rusing Anybank - Dziękujemy za skorzystanie z usług naszego banku
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone