Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Zaborić k.Szybennika

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 18.06.2019 20:54

Witam ktoś w tym roku jedzie do Zaborić? Może macie jakieś foty ?
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 28.06.2019 09:45

Ja jadę, za 8 dni ;) więc zdjęć jeszcze nie mam ale chętnie przycupnę przy tym temacie. :)
kamikaze70
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 11.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamikaze70 » 02.07.2019 23:51

annte napisał(a):Ja jadę, za 8 dni ;) więc zdjęć jeszcze nie mam ale chętnie przycupnę przy tym temacie. :)


Życzę miłej zabawy i wypoczynku.

Będę wdzięczny za kilka cennych info o miejscu (fajne miejsca, sklepy, knajpki, itp). Jedziemy tam ze znajomymi w sierpniu.

Pozdrawiam.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 03.07.2019 06:26

Większość informacji które potrzebujecie była. Ja Zaboric polecam, byłem tam dwa razy.
Sklep jest tu, fajna knajpka tu. Jakbyście mieli pytania to piszcie, postaram się odpowiedzieć.
annte
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 146
Dołączył(a): 20.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) annte » 03.07.2019 11:56

Człowiek chciałby wiedzieć jak najwięcej a i tak wszystko się zweryfikuje na miejscu. Mi do szczęścia potrzebna plaża z łagodnym zejściem do morza i sklep. Akurat w miejscu gdzie będziemy plażować na plaży jest stoisko z naleśnikami, więc moje dzieci już będą uszczęśliwione. Będziemy trochę jeździć więc, zakupy możemy zrobić gdzieś w większym markecie, choć jak czytałam komentarze to np w Szybeniku w Lidlu ceny są kosmicznie wysokie.
toomas
Cromaniak
Posty: 690
Dołączył(a): 03.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) toomas » 03.07.2019 13:47

annte napisał(a):Człowiek chciałby wiedzieć jak najwięcej a i tak wszystko się zweryfikuje na miejscu. Mi do szczęścia potrzebna plaża z łagodnym zejściem do morza i sklep. Akurat w miejscu gdzie będziemy plażować na plaży jest stoisko z naleśnikami, więc moje dzieci już będą uszczęśliwione. Będziemy trochę jeździć więc, zakupy możemy zrobić gdzieś w większym markecie, choć jak czytałam komentarze to np w Szybeniku w Lidlu ceny są kosmicznie wysokie.


Ostatnio jak tam byłem to budka z naleśnikami stała na tym placu. A naleśniki były dobre :). Tutaj zawsze były lody. Sprzedawała taka sympatyczna starsza pani :) A plaże z łagodnym zejściem to wg mnie najlepsze na prawo i na lewo od baru Shark :)
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 03.07.2019 15:50

annte napisał(a): Będziemy trochę jeździć więc, zakupy możemy zrobić gdzieś w większym markecie, choć jak czytałam komentarze to np w Szybeniku w Lidlu ceny są kosmicznie wysokie.


Nie wiem gdzie to wyczytałeś ale prawda jest taka że właśnie w sieciowych marketach typu Lidl czy Konzum ceny są na przyzwoitym (i takim samym w całej Chorwacji) poziomie (w porównaniu do cen w innych sklepach)
Można je sobie łatwo sprawdzić: https://www.lidl.hr/ , https://www.konzum.hr/

Pozdrowienia.;)
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 03.07.2019 17:00

Gonzales napisał(a):
annte napisał(a): Będziemy trochę jeździć więc, zakupy możemy zrobić gdzieś w większym markecie, choć jak czytałam komentarze to np w Szybeniku w Lidlu ceny są kosmicznie wysokie.


Nie wiem gdzie to wyczytałeś ale prawda jest taka że właśnie w sieciowych marketach typu Lidl czy Konzum ceny są na przyzwoitym (i takim samym w całej Chorwacji) poziomie (w porównaniu do cen w innych sklepach)
Można je sobie łatwo sprawdzić: https://www.lidl.hr/ , https://www.konzum.hr/

Pozdrowienia.;)

Potwierdzam, stwierdzenie kolegi Gonzalesa, co prawda osobiście robię zakupy w Konzumie w Sibeniku, ale w Lidlu też czasami bywam i stwierdzenie o "kosmicznie wysokich cenach" jest cokolwiek na wyrost
Pozdrawiam :)
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 10.07.2019 12:22

Witam jadę do Zaborić do Villa Vesna coś ktoś ma wiedzę na ten temat jak to tam wyglada?
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 11.07.2019 11:11

annte napisał(a):Ja jadę, za 8 dni ;) więc zdjęć jeszcze nie mam ale chętnie przycupnę przy tym temacie. :)

I jak kolego coś wiadomo o Zaborić ?
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 01.08.2019 09:43

Temat umarł
kamikaze70
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 11.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamikaze70 » 17.08.2019 20:43

No i dotarliśmy,
(Opis dotyczy sierpnia 2019)

Mieścina całkiem przyzwoita. Krajobrazu rodem z Breli, itp. nie ma się co spodziewać, jednak dla osób szukających po prostu dostępu do morza (dokładnie dużej zatoki), a dodatkowo z "zapleczem sprawunkowym" na bardzo przyzwoitym poziomie (bliskość Szybenika), powinna być w pełni satysfakcjonująca.
Jesteśmy w jej południowej części zwanej Jasenovo. Pierwsze co się nasuwa, to fakt że jeżeli Ktoś będzie planował w przyszłości zakwaterowanie, a niezbyt dobrze czuje się jako kierowca, to niech dopyta się dokładnie o sposób zaparkowania i dojazdu. Rejon w którym zamieszkiwaliśmy to pagórek o sensownym kącie spadu. U nas nawet nie było tak źle, jednak spacerując po okolicy, widoki niektórych sposobów zapakowania pojazdów wzbudzały "szacun". To wiadomość raczej dla "świeżych" Cromaniaków, bo jest to tam częste utrudnienie (w Breli widzieliśmy większe "cuda" z parkowaniem).
Przy głównej drodze, na wysokości centrum są dwa sklepiki, "Ultra" i "Studenac", gdzie można dokonać szybkich zakupów, otwarte w sezonie także w niedzielę. Przy "Ultra" jest obecny bankomat Euronet-u. Oczywiście na większe sprawunki polecam Konzum, Plodine, lub Lidl w Sibeniku (trzy obok siebie, najbliżej położone większe markety). Byle nie wybierać się tam po 18-tej, bo duży korek na dojeździe, przez kiepsko rozwiązaną przy nich sygnalizację świetlną. Podobnie w godzinach porannych, około 9-10.
Duża część linii brzegowej to murki i pomosty dla łódek, jachtów, itp. Można z nich korzystać, o ile Ktoś wcześniej nie dokona "rezerwacji" swoimi rzeczami. W CRO linia brzegowa jest ogólnie dostępna i teoretycznie jeżeli na przylegające do pierwszego domku z brzegu nadbrzeże przyjdzie Ktoś z zewnątrz to ma prawo się tam "rozłożyć" jeżeli będzie aktualnie wolne.
Dla osób które nie chcą popadać w konfliktowe sytuacje, a mają dalej do brzegu, przygotowano kilka mniejszych plaż z drobnym żwirkiem. Jasenowo przy polu kempingowym, którą poznaliśmy, jest całkiem przyjemna z długim zejściem do głębszej wody, dwoma lokalami z napojami i mini "go jumpem", oczywiście odpłatnym (15kn/10min).
Jasenovo - widok na przystań i plażę.JPG

Niedaleko jest także restauracja "Veranda" w której mają całkiem dobre pizze.
Jeżeli Komuś znudzi się plażowanie to może zwiedzić mieścinę wzdłuż brzegu. Przejście z płn. do płd. krańców to około 1-1,5h spaceru. W Centrum można kliknąć pamiątkową fotkę przy "delfinie" i palmach. Przy odrobinie szczęścia może uda się zobaczyć na żywo połów krabów na patyk :).
Połów krabów.jpg
Kraby.jpg

Dla ciekawych historii atrakcją może być wykonanie fotek przy pozostałościach muru na płw. Ostrica. Pochodzi z XVI wieku gdy miejscowi z Grebasticy znaleźli oryginalny sposób przeciwko rabunkowym najazdom tureckim. "Czmychali" chowając się za mur odgradzający płw. od lądu stałego, pozostawiając swe domostwa, a ratując życie i podstawowe dobra. Tam jednak lepiej wybrać się dojeżdżając samochodem. Wycieczka wzdłuż brzegu mało ciekawa, długa i uciążliwa.
M1.jpg
M2.JPG

Polecam oczywiście "wypad" na starówkę Szybenika,
Szybenik.JPG

wycieczkę całodzienną do KRKA, lub popołudniowo-wieczorną do Zadaru na "Pożegnanie słońca" z dźwiękiem morskich organów i zabawą światłem, po zmroku, z paneli wbudowanych w chodnik.
:papa:
Ostatnio edytowano 05.04.2021 12:41 przez kamikaze70, łącznie edytowano 1 raz
swider1985
Croentuzjasta
Posty: 346
Dołączył(a): 19.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) swider1985 » 03.05.2020 08:56

A tu moje foty miejsce fajne ja byłem w z tej strony mniej rozrywkowej :) ale było super cisza spokój fajna plaza
Załączniki:
20190821_115702-389x800.jpg
20190821_201551-800x389.jpg
20190814_163637-800x389.jpg
20190814_165032-800x389.jpg
20190819_081834-800x389.jpg
Poprzednia strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne

cron
Zaborić k.Szybennika - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone