Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z panelem solarnym na kempingu

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
scood74
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 387
Dołączył(a): 06.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) scood74 » 26.06.2014 11:34

ja zabieram do cro za 2 tygodnie do przetestowania zestaw składający się z panelu 30W akumulkatora 10Ah i przetwornicy 12/230V ,i planuję w ten sposób oświetlić obozowisko, ładowac telefony i telewizorek DVD z bajkami i może jakiś wiatrak w dzień

zobaczymy jak to wyjdzie w praniu i czy jest warte zachodu
kobert4
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 09.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobert4 » 11.08.2014 00:29

witam. Opisz kolego jak wydal twoj zestaw z panelem 30w i aku 10 ah. Ile cie to kosztowalo i jakiej wielkosc ten panel. Tez mysle o panelu slonecznym i taki pomysl do autora watku,korzystam z noki e7 od kilku lat tylko do internetu,sporadycznie musze odpalac komputer, mysle ze rozwiazanie internetu w telefonie dalo by jakas oszczednosc ladowania :) bo to tylko telefon
Loorek
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 13.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Loorek » 05.09.2016 17:52

Fajny "patent" z takim mobilnym panelem solarnym :) Brawo za pomysłowość.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.09.2016 19:24

Rachunek ekonomiczny wychodzi na plus musimy kupić tylko panel, przewody, akumulator, sterownik, zająć pół bagażnika.........no i mieć przez dwanaście dni tylko słońce bo jeśli nie to koniecznie trzeba zabrać elektrownie wiatrową (wiatrak) bo przecież w pochmurne dni będzie wiało i nie widać słońca. Lodówkę elektryczną podłączymy na dziko ze słupa wysokiego napięcia i będzie OK.


Energia elektryczna za 12 dni na kempingu "Jazina" kosztuje 444kunu.


Pozdrawiam smoki3
PiotrWielki7
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 08.03.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) PiotrWielki7 » 18.03.2018 13:07

Witam Szanownych Forumowiczów

Jaka moc przyłączeniową ( kW??) dostajecie na campingach?
Ciekawi mnie czy ugotuje cos na kuchence elektrycznej czy musze miec gazową

Pozdrawiam
Piotr
Piotr_Band
Globtroter
Posty: 51
Dołączył(a): 13.12.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotr_Band » 18.03.2018 17:17

Podchodziłem sceptycznie do paneli solarnych. Co prawda na jachcie, a nie w kamperze, ale gdy wynająłem jakiś czas temu jacht z dwoma panelami nad kokpitem zmieniłem zdanie.
O ile dobrze pamiętam maksymalny prąd w peaku był na poziomie 12A, ale średnio było około 6A.

To dla akumulatorów spora ulga.

Jestem na TAK :)
cronaturki
zbanowany
Posty: 2196
Dołączył(a): 10.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cronaturki » 18.03.2018 17:49

Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 18.03.2018 18:02

PiotrWielki7 napisał(a):Witam Szanownych Forumowiczów

Jaka moc przyłączeniową ( kW??) dostajecie na campingach?
Ciekawi mnie czy ugotuje cos na kuchence elektrycznej czy musze miec gazową

Pozdrawiam
Piotr

Nie wiem ile kW jest na przyłączu, ale bezpieczniki były 10A. Ja miałem jednocześnie włączonego grilla el .2000W + czajnik el. 1500W i nic się nie działo ...i w "tle " pracowała lodówka el.. Używałem również kuchenki el. - patrz j/w :wink: . Gazową miałem tylko awaryjnie.
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 18.03.2018 19:28

Rafi70 napisał(a):
PiotrWielki7 napisał(a):Witam Szanownych Forumowiczów

Jaka moc przyłączeniową ( kW??) dostajecie na campingach?
Ciekawi mnie czy ugotuje cos na kuchence elektrycznej czy musze miec gazową

Pozdrawiam
Piotr

Nie wiem ile kW jest na przyłączu, ale bezpieczniki były 10A. Ja miałem jednocześnie włączonego grilla el .2000W + czajnik el. 1500W i nic się nie działo ...i w "tle " pracowała lodówka el.. Używałem również kuchenki el. - patrz j/w :wink: . Gazową miałem tylko awaryjnie.

Zabezpieczenie 10A to max. 2300W (2,3kW), może było 16A (3680W) albo twoje sprzęty miały taką moc tylko na tabliczce?
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 18.03.2018 19:52

...albo zabezpieczenie na bezpiecznikach topikowych które troche tunigowo podwatowano... :lol:
pozdro
fly
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 18.03.2018 22:27

fly napisał(a):...albo zabezpieczenie na bezpiecznikach topikowych które troche tunigowo podwatowano... :lol:
pozdro
fly

Kiedyś widziałem licznik z tablicą podlicznikową, które spłynęły na podłogę (dobrze że kamienną) bo budowlańcy usprawnili instalację wkładkami z gwoździ.
Poprzednia strona

Powrót do Kempingi


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Z panelem solarnym na kempingu - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone