Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Z bobasem w świat :-)

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
remikrmk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 23.04.2012
Z bobasem w świat :-)

Nieprzeczytany postnapisał(a) remikrmk » 02.02.2016 20:11

W paru miejscach już zasięgałem języka, inspiracji szukam wszędzie więc piszę i tutaj :)

Mam sporo wolnego czasu, urlop ojcowski do wykorzystania. Na jego zrealizowanie mam jeszcze kilkanaście miesięcy ale chcemy wyruszyć już gdzieś w maju bądź czerwcu aby świętować jego roczek i moje urodziny gdzieś na plaży :)

Gdzie ruszyć tyłki z rocznym bobasem aby poleniuchować trochę na plaży, nasycić się słońcem i połazić trochę po górach? Czyli słońce plus możliwość kąpieli w choćby trochę ciepłej wodzie, piękna przyroda i krajobrazy. W głowach od dawna siedzi nam Madera (+ew. Porto Santo) i Teneryfa (ew. La Palma). Może Kreta, Majorka, Sardynia? Był ktoś z Was z rocznym szkrabem na przełomie maja/czerwca gdzieś w wymienionych miejscach? A może jednak np. Andaluzja? Piszcie śmiało :) Nie piszcie tylko abyśmy nie jechali wcale bo decyzję już podjęliśmy, nie wiemy jeszcze tylko gdzie się wybrać :)

:)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.02.2016 22:13

Z rocznym maluchem po górach, można .... ale co to za przyjemność dla malucha.
W tak daleką podróż, w dodatku na wyspy - to chyba najlepiej samolotem.
remikrmk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 23.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) remikrmk » 02.02.2016 22:18

Tylko samolot, wiadoma sprawa :)
Po górach to może za dużo powiedziane ale trochę po szlakach można połazić, mały w nosidełko i trochę widoków można złapać :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.02.2016 22:21

Z biurem podobno nie chcesz :wink: - więc szukaj tanich lotów i hoteli lub kwater w necie.
remikrmk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 360
Dołączył(a): 23.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) remikrmk » 02.02.2016 22:32

Jak szukać tanich lotów, hoteli czy kwater wiem doskonale ;)

Założyłem ten temat aby ktoś podzielił się ze mną swoimi doświadczeniami z podróżowaniem z dzieciakiem w podobnych lokalizacjach jak podałem i w podobnych terminach :) Takie luźne przemyślenia i inspiracje :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 02.02.2016 22:38

Życzę powodzenia w dyskusji :papa:
Aglaia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1611
Dołączył(a): 03.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aglaia » 09.02.2016 14:04

My z nieco ponad rocznym bobasem byliśmy na Krecie (na przełomie września i października). Jest na forum relacja - można poczytać.

Było trochę plaży i zwiedzania (tak pół na pół). Po górach nie łaziliśmy - dźwiganie dodatkowych 10 kg w nosidle albo chuście jakoś nam się nie uśmiechało.
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 09.02.2016 14:34

Ale dlaczego z rocznym maluchem nie można po górach? Dobre nosidlo i spokojnie można planować wycieczki :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 09.02.2016 15:05

JoannaG napisał(a):Ale dlaczego z rocznym maluchem nie można po górach? Dobre nosidlo i spokojnie można planować wycieczki :)


przecież jest napisane :)

Aglaia napisał(a):Po górach nie łaziliśmy - dźwiganie dodatkowych 10 kg w nosidle albo chuście jakoś nam się nie uśmiechało.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.02.2016 15:09

JoannaG napisał(a):Ale dlaczego z rocznym maluchem nie można po górach? Dobre nosidlo i spokojnie można planować wycieczki :)

Może i można - ale zależy, kiedy i gdzie ... i czy maluch zdrowy.
Nie mniej jak dla mnie to żadna przyjemność, jak i dla malucha.
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 09.02.2016 15:26

Jak chory to i na plażę lepiej nie zabierać ;)

Chodziliśmy po górach sporo z naszymi dziecmi, najmłodsza na szlaku była córka, miała dwa miesiące i nioslam ja w chuście... Nigdy nie widzielismy, żeby nasze dzieci były nieszczęśliwe będąc z nami w górach... I strasznie irytowały mnie opinie, że dla dzieci chodzenie po górach jest nudne czy męczące. Swoją drogą najczęściej były to opnie ludzi, którzy nigdy z dziećmi po górach nie chodzili... a często nawet sami w górach nie bywali...
Spędzanie wakacji z małymi dziećmi nie oznacza, że jesteśmy skazani tylko na plażę :)
Bea.ta
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 29091
Dołączył(a): 09.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bea.ta » 09.02.2016 15:33

Na szczęście, każdy spędza wakacje jak chce :)
Mieszkam w górach, a wakacje to dla mnie ciepła woda :)
Na szczęście dzieci mam już stare ale jakoś nadal wolą w Chorwacji moczenie się w Jadranie niż zdobywanie okolicznych szczytów :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107677
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 09.02.2016 15:35

Młodzi Rodzice od kilkunastu tat i teraz mają więcej możliwości do zabrania małych dzieci na szlak.
Ciekawe czy z pieluchami z tetry i bez słoiczków też poszli by w góry. :wink:
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 09.02.2016 17:43

Według mnie wiele zależy od chęci, dobrej organizacji i nastawienia. Przed urodzeniem się dzieci (mam dwójkę: 2.5 roku i 5 miesięcy) snułem plany na wypady górskie. Niestety zrezygnowaliśmy z nich. Dla nas jest to za dużo zachodu. Jednak jakieś dłuższe wypady samochodem i pobyt na miejscu wraz ze spacerami są częste. Po prostu zrezygnowaliśmy z gór na rzecz spacerów i atrakcji dla dzieci.
JoannaG
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 867
Dołączył(a): 08.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoannaG » 09.02.2016 17:47

Janusz Bajcer napisał(a):Młodzi Rodzice od kilkunastu tat i teraz mają więcej możliwości do zabrania małych dzieci na szlak.
Ciekawe czy z pieluchami z tetry i bez słoiczków też poszli by w góry. :wink:


Nie rozumiem co to ma do rzeczy... Chyba rozmawiamy o obecnych czasach :)
Następna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone