Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WYSPA KRK

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.06.2017 11:00

Pääkäyttäjä napisał(a): W tej chwili, temperatura wody wynosi ~18°C.


Ups... :? Szałunima...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2017 11:03

Mikromir napisał(a):Ups... :? Szałunima...


Tu masz aktualną temperaturę. W Dubrovniku czy Korčuli, też szału nie ma :)
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 16.06.2017 11:21

Pääkäyttäjä napisał(a):
Mikromir napisał(a):Ups... :? Szałunima...


Tu masz aktualną temperaturę. W Dubrovniku czy Korčuli, też szału nie ma :)


Dzięki.
Masakra jakaś. :( Powiało ostatnio, czy co?

Może lepiej tu będę patrzeć, żeby sobie humoru nie psuć. :oczko_usmiech:
gosiak010
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak010 » 17.06.2017 11:58

Cześć.
Potrzebuję rady :)
Byłam w Chorwacji w 2013. Omiś, Makarska, Baśka Voda, Podgora i inne mniejsze osady. Jestem zauroczona Chorwacja, piękne malownicze krajobrazy, cudowna woda.. Mogłabym tak pisać bez końca. Wyjazd był w ciemno, samochodem. Plażowanie, spacery, zwiedzanie, twierdza zdobyta, rejs statkiem na wyspę.. itd.
W tym roku od 22.08 na tydzień mam okazję tanio polecieć do Rijeki. Przejrzałam już mnóstwo postów, Street view nie jest mi obce. Wiem, że Rijeka nie nadaję się na bazę noclegową.
I tu pytanie czy zatrzymać się na wyspie Krk czy szukać czegoś gdzieś dalej? Obawiam się tłumów na wyspie, wysokich cen i braku noclegów. Czy słusznie? Co radzicie?
Jestem zakochana w Dalmacji. Boję się, że mogę się rozczarować okolicami Rijeki jak i samą wycieczką. Ale ta Chorwacja tak kusi..
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 17.06.2017 19:26

Niesłusznie. Krk na Krku i Baška są najdroższe, pozostałe mieściny tańsze, średnia cena apartmanu to coś między 40 a 60 EUR. Tłumy - w zeszłym roku było OK, najpopularniejsze miejsce to Baška - zatłoczona (coś za coś - jedna z najpiękniejszych plaż). Rijeka... Dlaczego wg Ciebie nie nadaje się na bazę noclegową? Jak masz zamiar stąd jeździć na wyspę to faktycznie słabo - opłata za wjazd to 35 Kn. Rijeka ma plaże - Ploča i Kostanj, między Biviją a Preluką też się coś znajdzie, aż do Opatiji (sama Opatija to całoroczny kurort).
gosiak010
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak010 » 25.06.2017 15:28

Pääkäyttäjä napisał(a):Niesłusznie. Krk na Krku i Baška są najdroższe, pozostałe mieściny tańsze, średnia cena apartmanu to coś między 40 a 60 EUR. Tłumy - w zeszłym roku było OK, najpopularniejsze miejsce to Baška - zatłoczona (coś za coś - jedna z najpiękniejszych plaż). Rijeka... Dlaczego wg Ciebie nie nadaje się na bazę noclegową? Jak masz zamiar stąd jeździć na wyspę to faktycznie słabo - opłata za wjazd to 35 Kn. Rijeka ma plaże - Ploča i Kostanj, między Biviją a Preluką też się coś znajdzie, aż do Opatiji (sama Opatija to całoroczny kurort).


Zapomniałam dodać, że tym razem będziemy bez samochodu! Możemy ewentualnie wypożyczyć auto na 1/2 dni, albo poruszać się transportem publicznym, o ile na wyspie Krk jeżdżą autobusy.
Chciałabym nocować w uroczym, mniejszym miasteczku, bez tłumów i dlatego napisałam, że Rijeka nie na daje się na nocleg. Opatija chyba nie dla mnie, jakoś ten kurort ze zdjęć do mnie nie przemawia.
Teraz mam jeszcze wybór, zamiast Rijeki mogę lecieć do Puli. To będzie lepszy wybór?
Proszę o jakieś info.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2017 16:38

Po wyspie jeżdżą autobusy, łączące Baškę, Krk i Rijekę z Zagrzebiem.
gosiak010
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 26.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gosiak010 » 25.06.2017 16:46

A kursuje coś na wyspie między Omišalj, Malinska, Vrbnik, Krk i Baška?
Samolot ląduje na wyspie Krk, a będziemy tylko na tydzień. Może lepiej zostać na wyspie i ją zwiedzić (autobusem, rowerem, wypożyczonym samochodem)? Czy lepiej Pula (nocleg w jakiś mniejszym miasteczku), zwiedzanie okolicy i promem do Wenecji? Co sądzisz?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.06.2017 18:21

Nie pamiętam, musiałbym sprawdzić.
Za to na rowerze po wyspie jezdzi się wybornie.

==

Cały Krk jest nieźle skomunikowany - https://getbybus.com/en/blog/bus-krk-island/.
Po szkoleniu poszukam połączeń:

The most popular routes on the island goes from Vrbnik via Baska and Punat to Krk and from Krk via Malinska and Njivice to Omisalj and the other way round.

Given the fact that Rijeka is only 25 km away from the Krk city, the bus line from Krk to Rijeka is extremely popular as well.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2017 11:02

gosiak010 napisał(a):A kursuje coś na wyspie między Omišalj, Malinska, Vrbnik, Krk i Baška?
Samolot ląduje na wyspie Krk, a będziemy tylko na tydzień. Może lepiej zostać na wyspie i ją zwiedzić (autobusem, rowerem, wypożyczonym samochodem)? Czy lepiej Pula (nocleg w jakiś mniejszym miasteczku), zwiedzanie okolicy i promem do Wenecji? Co sądzisz?


Wg Autotrans.hr (tamtejszy odpowiednik PKS), na wyspie są połączenia między wspomnianymi przez Ciebie miastami. Jak zależy Wam na Wenecji - to Pula... Wszystko zależy od tego, co chcesz robić na wyjeździe i od oczekiwań.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.06.2017 11:46

Pääkäyttäjä napisał(a):
Zacheusz napisał(a):Prosiłbym o jakieś info nt. tanich/darmowych parkingów w miejscowościach Baska, Krk?
Rok temu dzięki forumowiczom za parkingi praltycznie nie płaciłem nic w Primosten.

Obawiam się, że raczej tylko te marketowe. Nie wiem, jak w Bašce ale w Krku ciężko znaleźć bezpłatne miejsca a jak są - to małe i pełne od rana. Interesowałem się parkingami aby np. odwiedzić Baškę ale to w realu może być trudne - ja znalazłem tutaj - 44.9679553N, 14.7476244E i jako jedyny z tego, co widzę na Street View, jest póki co bezpłatny.

Jak bezpłatny jak na wjeździe jest znak, że strefa płatnego parkowania.
Bezpłatnie to możesz w Basce zaparkować na wzgórzu nad Baska :mrgreen: tam gdzie jest kościół Sv. Ivana i cmentarz. Dojazd niby 700 m ale wąsko, dość stromo i ostre 2 zakręty. Potem na dół na zwiedzanie czy plażowanie i ponownie po auto :D A jak Ci się nie chce tak spacerować to płać i płacz :D
My po zjeździe ze wzgórza parkowaliśmy tu ... płatny w automacie: 10 kun – 1 h 20 min., 20 kun – 2 h 50 min., 50 kun – 7 h i 60 kun – cały dzień.
Wszelkie miejsca nadające się na parking obstawione przez lokalsów jako private parking.

W Krku bezpłatnie parkowaliśmy pod Konzumem na wjeździe do miasteczka i dalej spacerkiem do miasta, w Basce takiego dużego, wolno stojącego marketu z parkingiem chyba nie ma.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2017 12:55

A to ciekawe i dobrze wiedzieć - Mapy.cz mówią, że to parking za free :-) A tak wszędzie "niebieska strefa" ze stawką godzinową.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 27.06.2017 14:02

Pääkäyttäjä napisał(a):A to ciekawe i dobrze wiedzieć - Mapy.cz mówią, że to parking za free :-) A tak wszędzie "niebieska strefa" ze stawką godzinową.
Wierzysz im? tak samo prawdę mówią jak mają winiety na pewnej stacji, z którą korespondujesz :mrgreen:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 27.06.2017 14:07

gusia-s napisał(a):Wierzysz im? tak samo prawdę mówią jak mają winiety na pewnej stacji, z którą korespondujesz :mrgreen:


Mapy jak mapy - klikam w ikonkę parkingu a tam "neplacené parkoviště" :)
Generalnie do Baški z Krku pojadę chyba autobusem :D
Marcin_Rz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 16.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin_Rz » 25.07.2017 09:52

Podobno po wjeździe na Krk na parkingu stoją ludzie z całej wyspy z ofertami wolnych pokoi/ apartamentów; jechał ktoś ostatnio i może to potwierdzić?
Z góry dzięki za info :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone