Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WYSPA KRK

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.04.2016 21:16

freon napisał(a):samolotów się nie obawiam. Mieszkam na Okęciu w Warszawie - nie jest mi zatem straszne latanie nad głową:) Chodziło mi raczej o to, czy mimo popełnionych błędów związanych z rezerwacją docenię uroki Cro jak wielu tutaj Cromaniaków;). Nie boję się zwiedzania - wręcz jest to taki "sport" rodzinny:) - tym bardziej, że wyjazd jest samochodem - więc nie ma problemu z przejechaniem tu i tam.

Chodziło mi o to czy ktoś coś więcej może opowiedzieć o Omisalj...nastawienie (po wieloletnich rozczarowaniach Bałtykiem - mimo, że rodzinnie uwielbiamy polskie plaże: Dębki, Ustka, Karwia, Pogorzelica) na korzystanie z uroków morza (kąpiele, opalanie etc) jest tak silne, że boję się rozczarowania. Tym bardziej, że jak czytam Cro jest jak raj na ziemi....:)
pozdr
freo


Nie pękaj, będzie dobrze i tego się trzymaj - jak masz auto to z jednego końca wyspy na drugi jest max 30 minut. A jak patrzę w ulotki reklamowe, to jest gdzie pojechać: Krk, Vrbnik, Baska, Glavotok :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.04.2016 21:18

Nie ma co się bać :D

Wyspa Krk jest urokliwa, polecam odwiedzić miasto Krk, Baśkę, Punat,
Vrbnik,
popłynąć statkiem 8)
trudno się rozczarować :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Omisalj wyspa KRK

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 08.04.2016 17:57

Lednice napisał(a):Rafineria to jedno.

No, jest jeszcze lotnisko międzynarodowe :roll:


:lol: :lol: :lol:

Pas krótszy od tego w Gdańsku więc z uciążliwością można polemizować.
Podejrzewam, że Bemowo ma więcej lotów w rozpisce.
Zobacz tablicę.
https://www.flightradar24.com/airport/rjk/arrivals

:papa:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.04.2016 18:03

To wiadomo, że nie jest to Okęcie 8)
Tym niemniej trzeba lojalnie o lotnisku poinformować :roll:
freon
Croentuzjasta
Posty: 181
Dołączył(a): 02.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) freon » 08.04.2016 18:48

Tak jak napisałem lotnisko mi nie przeszkadza :) w sumie mi i ta rafineria nie przeszkadza...po prostu bałem się rozczarowania na pierwszym wyjeździe..ale jak piszecie te dwa minusy nie wpływają na ocenę ogólną..to mnie trochę uspokaja:)

Najbardziej oczekiwane przeze mnie jest słońce (dużo słońca) i ciepła i czysta woda...:) szczególnie ważne po spędzeniu ostatnich 18 lat rok w rok nad Bałtykiem;)


pozdr

freo
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 08.04.2016 18:52

W 2014 po raz pierwszy pojechałem do cro, właśnie na Krk. Trafiliśmy do miejscowości Silo (stąd pływają taksówki do Crikvenicy).
Na wyspie jest co robić. Do miejsc wartych odwiedzenia dopisałbym Dobrinj i ew. kąpiele w podobno leczniczym błotku w okolicy m. Cizici.
ogi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 268
Dołączył(a): 14.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogi » 14.04.2016 18:54

dobrnij.JPG
Dobrnij - widok z tarasu
asia123851
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.04.2016
KRK dzikie plaże i plaże dla psów

Nieprzeczytany postnapisał(a) asia123851 » 14.04.2016 21:38

Witam
W czerwcu planuję wyjazd na wyspę KRK (wioskę Silo) z psiakiem - pudlicą :) Proszę o jakieś namiary, gdzie w okolicy są jakieś kameralne zatoczki i plaże dla psów.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: KRK dzikie plaże i plaże dla psów

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.04.2016 23:08

asia123851 napisał(a):Witam
W czerwcu planuję wyjazd na wyspę KRK (wioskę Silo) z psiakiem - pudlicą :) Proszę o jakieś namiary, gdzie w okolicy są jakieś kameralne zatoczki i plaże dla psów.

Witam - w Silo jest plaża dla psów.
http://www.krk-baska.eu/pl/txt_plaze-na ... ciach.html
OlegK
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 24.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) OlegK » 15.04.2016 08:55

asia123851 napisał(a):
Witam
W czerwcu planuję wyjazd na wyspę KRK (wioskę Silo) z psiakiem - pudlicą :) Proszę o jakieś namiary, gdzie w okolicy są jakieś kameralne zatoczki i plaże dla psów.


Plaża dla piesków znajduje się w okolicach latarni morskiej na cyplu wychodzącym w morze. Plaża jest usytuowana od strony zatoki (portu)
Pozdrawiam
asia123851
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 14.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) asia123851 » 15.04.2016 23:43

Dzięki za info, a są jakieś kameralne zatoczki w okolicy ?
Zacheusz
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Zacheusz » 04.06.2017 17:53

Prosiłbym o jakieś info nt. tanich/darmowych parkingów w miejscowościach Baska, Krk?
Rok temu dzięki forumowiczom za parkingi praltycznie nie płaciłem nic w Primosten.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.06.2017 18:08

Zacheusz napisał(a):Prosiłbym o jakieś info nt. tanich/darmowych parkingów w miejscowościach Baska, Krk?
Rok temu dzięki forumowiczom za parkingi praltycznie nie płaciłem nic w Primosten.


Obawiam się, że raczej tylko te marketowe. Nie wiem, jak w Bašce ale w Krku ciężko znaleźć bezpłatne miejsca a jak są - to małe i pełne od rana. Interesowałem się parkingami aby np. odwiedzić Baškę ale to w realu może być trudne - ja znalazłem tutaj - 44.9679553N, 14.7476244E i jako jedyny z tego, co widzę na Street View, jest póki co bezpłatny.
Marcin_Rz
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 16.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marcin_Rz » 16.06.2017 08:45

Witam wszystkich
mam takie pytanko: jaka jest temp. wody wokół wyspy?? - jak byłem poniżej Wenecji we Włoszech to była tam taka "zupa" a na półwyspie Peljesac woda była dość chłodna a przecież to to samo morze...
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.06.2017 09:37

Marcin_Rz napisał(a):Witam wszystkich
mam takie pytanko: jaka jest temp. wody wokół wyspy?? - jak byłem poniżej Wenecji we Włoszech to była tam taka "zupa" a na półwyspie Peljesac woda była dość chłodna a przecież to to samo morze...


W tej chwili, temperatura wody wynosi ~18°C. Będąc w zeszłym roku, temperatura morza w mieście Krk wynosiła od 23 do 25°C. Dwa lata temu, przy temperaturach powietrza dochodzących do 40°C, na tablicy informacyjnej było wypisane "27°C".
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone