Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 17.08.2011 22:03

Jak to? Krk jest droższy od Baski?
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 17.08.2011 22:30

Raul73 napisał(a):Jak to? Krk jest droższy od Baski?

Niestety, generalnie tak. Zawsze tak było. Takie jest tam przekonanie, takie praktyki, że KRK ceni się.
Na pocieszenie podam, że nie jest to reguła. Możesz znaleźć coś w dobrej cenie ale nie będzie to pierwsza linia (choć kto wie- szczęścia są przecież różne).
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 17.08.2011 23:03

Beton i żwirek. To ta "główna" plaża z konobą.

Obrazek

Plaża żwirkowa koło hoteli. Na pierwszym zdjęciu, w tle kemping FKK
Obrazek

Obrazek

Skałki (przed hotelami)
Obrazek
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 18.08.2011 07:33

powiem tak ważne żeby byc na KRK :P Czy to bedzie Baska czy Krk to już indywidualny wybór każdego :P pozdro
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 18.08.2011 12:34

Skoro w Krk i Basce ceny są porównywalne, to raczej jednak wybiorę Baskę - chyba że przez 10 m-cy jeszcze się coś zmieni.:D

Dzięki za wszelkie informacje.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.08.2011 12:48

Raul73 napisał(a):Skoro w Krk i Basce ceny są porównywalne, to raczej jednak wybiorę Baskę ...

Jesteś młody więc jak najbardziej Baska.

Baśka to operetka, człowieka aż nosi aby zaszaleć. Wszechobecny wrzask tak sprawia.
Krk to muzyka poważna,.... usiąść, porozmawiać, pospacerować. Popływać z rurką. W Krk-u jest bardziej nostalgicznie.
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 18.08.2011 13:11

woka napisał(a):
Raul73 napisał(a):Skoro w Krk i Basce ceny są porównywalne, to raczej jednak wybiorę Baskę ...



Jesteś młody


:lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:

Dobry żart z rana.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 18.08.2011 13:21

Raul73 napisał(a):
woka napisał(a):
Raul73 napisał(a):Skoro w Krk i Basce ceny są porównywalne, to raczej jednak wybiorę Baskę ...

Jesteś młody

:lool: :lool: :lool: :lool: :lool: :lool:
Dobry żart z rana.

No co ....... zamiast podziękować to się młodzian burzy. :wink:
Betsy
Croentuzjasta
Posty: 151
Dołączył(a): 20.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Betsy » 18.08.2011 19:40

Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pobyć tydzień w Basce a tydzień w Krku :)

ja już w niedzielę dobijam do celu :D
Raul73
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6069
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raul73 » 19.08.2011 01:11

Betsy napisał(a):Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby pobyć tydzień w Basce a tydzień w Krku :)


W ten sposób nie lubię spędzać wakacji, więc w grę wchodzi tylko pobyt w jednym miejscu.

woka

Burzyć się nie burzę, ale się trochę uśmialem z tego "młody" - dzięki za komplement w każdym razie - żonie przekażę :lol: :lol:
anubis2423
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 764
Dołączył(a): 06.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anubis2423 » 19.08.2011 07:21

to może po powrocie Betsy wrzucisz jakieś namiary na kwaterki.pozdro :P
Nabla
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 11.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nabla » 19.08.2011 13:17

basiaela napisał(a):Wygląda na to, że byłam w tym samym terminie co Abeata, też mieszkałam w miejscowości Krk.
Potwierdza, że drożej niż w innych miejscach co byłam. Za nocleg dla rodziny 2+2 płaciliśmy 70 euro(piętro domu: 3 pokoje, kuchnia, łazienka i 2 tarasy).
Co do plaż to bardziej podobała mi się Baśka( kamyczki na plaży i dalej piasek). Choć w Chorwacji byłam czwarty raz, pierwszy raz widziałam takie fale i wietrzną pogodę. Krk jako miasto mnie osobiście nie zawiódł.Ceny no cóż nic nie ma za darmo. Ogółem za tydzień na Krk i 2dni w Egerze wychodzi mi jakieś 4 tysiące złotych. Jedzonko trochę sobie robiliśmy trochę jedliśmy w knajpkach, tak pół na pół.Przywieźliśmy trochę pamiątek i kilkanaście butelek wina(chorwackie dobre ale węgierskich z Doliny Pięknych Kobiet nic nie zastąpi) rakiji nie kupowaliśmy boi nie lubimy.
Koleżanka powiedziała mi, że dużo wydaliśmy na wakacje a ona(bezdzietna mężatka) leci na przełomie września i października do Turcji na 7 dni za 1800 zł.
Wszystko kwestia gustu i możliwości.
Ogólnie rzecz biorąc podobało mi się bardzo ale chyba piątego razu już nie będzie(byłam w Brodaricy k/0 Szybenika, na Makarskiej w Żivogoście, Dubrownik, Mostar, wodospady rzeki Krka, wodospady Kravica oraz Ninskie Vodice.



Możesz podesłać namiar na ten nocleg?

adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
morka2
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 09.06.2009
vrbnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) morka2 » 05.09.2011 11:26

jak obiecałam po powrocie zeznam, jak było :) oczywiście CUDOWNIE! dzięki serdeczne wszystkim, którzy polecili nam Vrbnik, bo własnie o to nam chodziło.
Miasteczko architektonicznie jest naprawdę fantastyczne, nawet tzw. "dojnie" czyt. miejsca z pamiątkami mieszczą się w zakamarkach starych mieszkań lub piwnic. Mały ryneczek mieści się przy parkingu, ale absolutnie nie burzy piękna starej architektury.
Restauracje fantastyczne ( w tym boska pizza w gospoji i inna pyszna w Villa mare położona na urwisku skalnym. Mieliśmy szczęście mieszkać obok tej pizzerii w pięknie położonej villi z olbrzymim tarasem, ach.. :D
Wszystkim, którzy szukają piękna architektury chorwackiej, utrzymanej w starym stylu, spokoju, a jednocześnie wieczorów z żywą muzyka chorwacką, plaży z krystalicznie czystą wodą zdecydowanie polecam Vrbnik.
Czarują nie tylko widoki na morze i góry, woda, ale też małe uliczki, przemili ludzie, ale też smak źlahtiny(próbowaliśmy ich kilkanaście, akurat było święto wina, ale mi najbardziej odpowiada ta z gospoji). Za niewielkie pieniądze można ja też kupić w malutkich piwniczkach winnych.
Plaże również fantastyczne:
-pod kovać, położona najbliżej naszej kwatery, była mała, ale za to urokliwa i cicha, blisko portu, ale jednak oddzielona skałami, idealna dla osób stroniących od słońca, ponieważ jest w większości zacieniona, świetna dla bobasów, woda kryształowa, do snurkowania idealna.
- zgribnica, miejska plaża początkowo, wydawała nam się zbyt duża i tłoczna, zmieniliśmy zdanie kiedy syn odkrył możliwość skakania ze skał, w tym tych 7-8 metrowych 8O. Poza tym pyszne lody, trochę słońca, trochę cienia, w zależności, co kto lubi oraz możliwość wspinania się po skałkach, za tarasem betonowym. Zwróciliśmy jej honory i również dołączyła do plaż uroczych,
- potovośce (ok. 3 km od Vrbnika), piekna, ale dojazd :? , przyjaciele maja samochód do polerowania, ponieważ nie mogli się minąć z innym samochodem. bardzo ładna, ale bez afery,
- błotna w Ciżici (ok. 20 km od Vrbnika), ooo, tam trzeba pojechać, jesli błoto nie pomaga na skórę, napewno pomoże na głowę :D, ci którzy tam byli, potwierdzą. plaża błotnista, bardzo duża, w morzu piasek, idealna dla małych dzieci, ponieważ bardzo długo jest płytko, cieplutka woda, ponieważ plaża mieści się w zatoce,
- piaskowa sv. Marak (ok. 7 km od Vrbnika), miła odmiana po kamieniach i skałach, cieplutka woda, dużo ludzi, ale i tak bosko, idealne miejsce do snurkowania w zatoczkach przy skalnych ścianach. mimo piasku woda jest bardzo czysta.
Dla porównania byliśmy w Krk i nie posiadaliśmy się z radości, że jesteśmy we Vrbniku...
Zeby się nie narazić, dodam, nie to ładne co ładne a to co się komu podoba.
Dla nas Krk był zbyt tłumny, głośny, komercyjny, chociaż stare miasto urocze.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003
Re: vrbnik

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 05.09.2011 16:07

morka2 napisał(a): jak było :) oczywiście CUDOWNIE!

:lol: miło, że jesteś zadowolona.
morka2
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 09.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) morka2 » 06.09.2011 10:21

muszę przyznać, że bardzo miło :D
dzięki WOKA za typy :)
mimo że po długiej drodze odgrażamy się, ze w następnym roku na wakacje polecimy ptakiem to jednak czuję pod skóra, że za kilka miesięcy zapomnimy o drodze, a pomyślimy o samym celu podróży. :lol:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak? - strona 21
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone