Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 30.07.2011 20:50

Ambretta napisał(a):Czy na pewno Vrbnik nie nadaje się na pobyt z 4-letnim maluchem?

Nadaje się. Niejedna rodzina z niejednym dzieckiem tam wczasy spędza. Znowu ktoś "rewelację" zamieścił, zapewne miał na myśli fakt, że zejście do plaży jest / może być strome. Bez najmniejszych obaw możesz jechać. :lol:

Amretta napisał(a):Czy mogę ewentualnie prosić znawców forum żeby wkleili mi jakiś link do tematu z fotkami albo relacją bo nie mogę znaleźć :oops:

Prosić możesz a nawet należy :lol: np.:
forum/viewtopic.php?t=28829&highlight=vrbnik

http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=241 ... sc&start=0
http://krk.ogni.pl/vrbnik.html
http://www.isola-di-krk.net/croazia/fot ... rbnik.html
Ambretta
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ambretta » 30.07.2011 21:28

Fajowo :)
Zaraz poprzeglądam
Dzięki serdeczne.
Ambretta
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ambretta » 31.07.2011 07:33

Tak się zastanawiam - ponieważ jednak jadę w ciemno - jaką trasę robić w Krk w poszukiwaniu kwatery - żeby trafić na jakieś ładnie położone apartamenty i bez sensu nie krążyć. Może macie jakieś propozycje. Najlepiej żebym sobie opracowała trasę na jakieś 3 fajne miejscowości i to w tych częściach gdzie rzeczywiście jest sens. Co o tym myślicie?
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 31.07.2011 09:47

Ambretta napisał(a):Tak się zastanawiam - ponieważ jednak jadę w ciemno - jaką trasę robić w Krk w poszukiwaniu kwatery - żeby trafić na jakieś ładnie położone apartamenty i bez sensu nie krążyć. Może macie jakieś propozycje. Najlepiej żebym sobie opracowała trasę na jakieś 3 fajne miejscowości i to w tych częściach gdzie rzeczywiście jest sens. Co o tym myślicie?

Szczerze ...... :?:
Nie podoba mi się Twoje myślenie. Jeszcze na oczy KRK nie widziałaś a juz kominujesz gdzie by tu najlepiej. Skąd wiesz, że Tobie przypadnie do gustu akurat to samo np. co mnie. Może spodoba sie coś innego.
Po drugie- wyspa ma raptem 50 km długości (licząc od mostu do Baski). Wiem, że jeżdząc po niej w poszukiwaniu lokum można np. przejechac 300 km i nadal problem -ale tak to bywa. To nie jest krążenie bez sensu. Tutaj jest sens całkowicie wskazany i zasadny.

Mój gust jest taki - po przejechaniu mostu jechałbym co najmniej do KRK i zaczął szukać. ( do KRK masz całą mase innych miejscowości: Omislaj, Malińska, Cizine, Klimno,..... ale ja w nich nie gustuję).

Od KRK - sam KRK (to ja gustuję), nastepnie Punat i wybór Baśki (Baska czy Stara Baska. Przed Punatem nalezy sie określic ponieważ to dwie inne drogi).
Punat - spokojne miasteczko, takie moim zdaniem senne, na równinie.
Stara Baska- Ooooo, tu jest na co popatrzeć ale to super spokojne miejsce.
Baśka- szał ciał. Najbardziej popularna. Tłoczno wszędzie. Do kąpieli dobra, do nurkowania - zła.
....... i tak można pisac w nieskończoność. Moim zdaniem to jest bez sensu. Pojedziesz- zobaczysz- wybierzesz..... i dopiero wówczas będziesz zadwolona.
Miłego ..... :lol:
Ambretta
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 63
Dołączył(a): 28.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ambretta » 31.07.2011 14:04

No to chyba właśnie nic dziwnego, że kombinuję gdzie by tu najlepiej, tym bardziej że jedziemy w ciemno, a pod koniec trasy na pewno będziemy mieli dosyć i bez jakiegoś konkretnego planu może być kiepsko, szczególnie ze zmęczonym drogą maluchem.
Dlatego ja myślałam żeby pojechać w pierwszej kolejności do Krk, jak nam się nie spodoba albo nic nie znajdziemy do Punat. na koniec zostawiłabym Vrbnik albo Starą Baskę.
cuciola
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 24.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cuciola » 31.07.2011 15:12

woka dzieki za mapke, tez bede zagladac jak tam maja sie korki

Dlaczego piszesz ze Baska jest zla do nurkowania? I czy przez to ze nadaje sie dla dzieci jest dlugo plytko?
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 31.07.2011 15:59

cuciola napisał(a):Dlaczego piszesz ze Baska jest zla do nurkowania?
I czy przez to ze nadaje sie dla dzieci jest dlugo plytko?

Na upartego to nurkować można wszędzie, w Baśce też. Na poboczu plazy z całą pewnością.
Ja pisząc, że Baska do nurkowania jest zła - miałem na myśli główną plażę. Ponadto, w tłumie pływających nikt przeciez nie nurkuje. Nurkuje się na skałkach.
W Basce - nie ma długo płytko. Kilka metrów i już masz "po cycki". :lol:
Do "plusów" zaliczyć należy, że woda nie opada raptem i dno jest przewidywalne, łagodne, przyjazne dla stóp (piasek-zwirek).
Są odcinki plaży gdzie jest bardziej płytko ale to odcinki.
abeata
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 29.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) abeata » 31.07.2011 17:06

Wiem, że truję was jednym i tym samym, ale mam coraz wieksze obawy, jak patrze na ceny noclegów w Internecie i czytam ile ludzie wydaja na obiady. Również wiem, ze nikt mi niczego nie zapewni, ale czasami być lepiej uspokojonym lub ostrzezonym przez Wasze doświadzczenia.

Jedziemy jednak z chłopakiem do Novalji. Myslicie, że w ciemno znajdziemy tam jakis wolny apartament w rozsądnej cenie? Za całą wyprawę na 6/7 dni chemy zmieścic się w max 3500 zł. Jedzenie z domu (sniadania i kolacje, obiady na mieście), paliwo z opłatami za autostrady wyjdzie nas max 1000zł. Mam coraz wieksze obawy, poniewaz jest to znane miasto, więc i ceny wyższe. za każdym razie liczę i liczę, ale wychodzi mi coraz wiecej.

Przeliczyłam to w ten sposób, proszę o weryfikacje, jeśli za cos zapłacimy więcej/mniej:

1000 zl paliwo
1500 zł (zaokraglone) 50E*7dni nocleg
no i zostaje 140 zł/dzień na obiad (i tylko swieze pieczywo, warzywa na sniadanie i kolacje, bo reszta z domu), piwo ora inne zachcianki.

Myślicie, ze to realne?

----------------------
Dodatkowo prosze o opinię, czy lepiej na Pag dostac sie promem, czy nadrobić km i jechać na około? Chyba promem mimo wszytsko wychodzi taniej, ale jak patrze na mape to jeżeli jedzie sie przez most, to przejeżdża sie wybrzeżem i może przy okazji sa ładne widoki?

Co warto zwiedzić po drodze do Novilja i w okolicach?
Arek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8749
Dołączył(a): 15.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Arek » 31.07.2011 17:31

Rzeczywiście mój wczorajszy wpis jest niefortunny. Trochę namieszał mój kumpel, który jechał pierwszy raz i pomylił nazwy. Bramki Zapresić uznał za Lućko i stąd całe zamieszanie, bo za bramkami dalej był korek. Jego sarkastyczny żarcik o korku do Jadrana przyjąłem bez sprawdzenia za pewnik. Mea culpa.
Gadałem z kumplem dzisiaj i wygladało to tak: Od Zapresić był korek, przez ponad 2 godziny przejechali ok. 8 km, dlatego na rozjeździe na Lubljanę zjechał z autostrady i bocznymi drogami dojechał do Karlovaca.

A Ty Woka nie spinaj się tak, lepiej napisz kiedy jeździsz, że masz takie szczęście i na korki w soboty nie trafiasz :P
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 31.07.2011 18:11

Arek napisał(a):A Ty Woka nie spinaj się tak, lepiej napisz kiedy jeździsz, że masz takie szczęście i na korki w soboty nie trafiasz :P

A jednak...kupmel. :wink: (podejrzewałem że coś nie tak)
Już pisałem, co roku, od lat 90-tych, z reguły sierpień ale był również lipiec, zawsze z piątku na sobotę (oprócz jednego razu) ... i nigdy w korkach. Nigdy.
Jadę od Balatonu, przejście Gorican i dalej na Rijekę.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 31.07.2011 18:21

abeata napisał(a):... na 6/7 dni chemy zmieścic się w max 3500 zł.
.....
.....

Myślicie, ze to realne?

Realne.
( jak ja bym był w Waszym wieku to jeszcze bym połowę z powrotem przywiózł. Młody to pod drzewem może spać) :wink: .... :wink:
abeata
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 29.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) abeata » 31.07.2011 18:35

woka napisał(a):(...) Młody to pod drzewem może spać) [/size] :wink: .... :wink:


o własnie, a tak całkowicie dziko, gdzieś na parkingach w samochodzie, albo gdzieś dziko rozłozyc namiot można spać? Czy jest dosyć niebezpiecznie lub można dostać mandat?
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 31.07.2011 18:45

abeata napisał(a):no i zostaje 140 zł/dzień na obiad (i tylko swieze pieczywo, warzywa na sniadanie i kolacje, bo reszta z domu), piwo ora inne zachcianki.


140zł to ok. 250 kun. Spokojnie Ci wystarczy. Ja wydawałem mniej na 3 osoby, a nie zbytnio nie oszczędzałem- dziennie żarcie w knajpie i browary.
W Makarskiej knajpie na promenadzie przyzwoite jedzenie masz w cenie 30-50kn. Spagetti, pizza to koszt ok. 40kn, a porcja jest naprawdę spora (pizzy sam nie umiałem zjeść). Frytki 15kn, omlet 25kn, piwo w knajpie 15-17kn, sok 15kn, woda 0,5l 8-10kn.
Lody 5-7 kun za gałkę, bardzo dobre, a gałka jest dwa razy większa niż u nas, nakładają ją dwa razy.

Poza tym alkohol kupujcie ich. Jadąc będziecie widzieć szyldy z napisem Vino, Prosek. Litr wina kosztuje 20kun, prosku 40 i rakiji 50kun. Leją bezpośrednio z beczek.
Ostatnio edytowano 31.07.2011 18:55 przez tomsg, łącznie edytowano 1 raz
abeata
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 29.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) abeata » 31.07.2011 18:51

tomsg napisał(a):[
140zł to ok. 250 kun. Spokojnie Ci wystarczy.

Jestem uspokojona :) Może w takim razie mi i na pamiątki wystarczy :lol:

A czy w cenach drinków sie orientujesz? Ile shoty i drinki kolorowe?
Oraz pocztówki i znaczki do Polski(bo jak wystarczy, to rodzinie wyślę *) )?
tomsg
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 101
Dołączył(a): 15.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomsg » 31.07.2011 19:01

abeata napisał(a):Jestem uspokojona :) Może w takim razie mi i na pamiątki wystarczy :lol:

A czy w cenach drinków sie orientujesz? Ile shoty i drinki kolorowe?
Oraz pocztówki i znaczki do Polski(bo jak wystarczy, to rodzinie wyślę *) )?


Pocztówek nie wysyłałem, tylko zadzwoniłem i wysłałem smsy. Karta tele2 kosztuje 50kun i tyle masz na jej koncie. Połączenie na stacjonarne do polski 0,07 a sms 0,85kn.

Ceny drinków są podobne do polskich, ale jak w poprzednim poście dopisałem lepiej ich wino, prosek kupić i wypić na plaży.

Patrząc na twój przeznaczony budżet, wystarczy na wszystko i jeszcze zostanie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Wyspa KRK na początek.. co ? gdzie? i jak? - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone