Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wyspa Brac - camping poszukiwany

Dla miłośników namiotów, przyczep i biwakowania. Standardy, ceny, ciekawe miejsca do zwiedzenia przez trampingowców.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 13.01.2012 17:36

Przypominam link kempingi na Brač
Jakie one są i czy jest ich więcej - czekamy na info od Gajusa :lol:
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 14.01.2012 15:57

AniaJ. napisał(a):Nie przeszkadzam już, przecież to relacja, a my gadu gadu, niby w temacie, ale oddajmy głos Nerowi :D

Ależ to w ogóle nie przeszkadza w relacji - mowa o Braču więc piszmy o wszystkim co go dotyczy :)

:idea:
... choć pewnie lepiej byłoby o tych kampach napisać też w wątku kampingowym.
Byłoby większe prawdopodobieństwo, że ktoś komu takie informacje będą przydatne szybciej je odnajdzie, więc może to tam przeniesiemy?
Gosia i Marek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 16.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gosia i Marek » 14.01.2012 16:03

Faktycznie tam chyba będzie lepsze miejsce:)
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003
camp Brac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 14.01.2012 16:24

Hej !
Zgodnie z obietnicą podzielę się moim skromnym doświadczeniem z campami na BRACU. W roku 2010 na wyspie spędziłem kilka dni, nocowałem na 2 campach w mjsc Supetrar ( camp SUPETAR) 3 noclegi, oraz 2 noclegi na campie MARIO w Bolu .Oglądałem pobieżnie inne campy. Podróżowałem po Bracu na piechotkę, więc ciągle byłem przemęczony ( tak mi pasuje)i nie zwracałem uwagi na wiele rzeczy które mogłyby by być, istotne dla campingowców z pojazdami i camperami.
Osobiście najbardziej przypadł mi do gustu camp w Supetarze, położony kilkaset metrów od centrum przy drodze Supetar-Postira.

Uwaga, próbuję wstawić moje pierwsze zdjęcie na CRO PL, nie umiem pomniejszyć fotki... w ciągu paru dni się nauczę.

Obrazek

Jako piechur do campu doszedłem przybrzeżną asfaltową drożką ;


Obrazek

Camp okazał się przestronny, zacieniony i pusty (połowa czerwca). Sanitariaty trochę starawe, ciepła woda tylko w jednej kabinie i umywalce.Może z uwagi na brak ludzi. W recepcji nikogo, od razu wyruszyłem w teren, wróciłem późnym wieczorem a w recepcji pustka, na campie dołączyli jacyś Francuzi. Drugiego dnia podszedł do nas bardzo uprzejmy właściciel, powiedział ,że ruch na campie zaczyna się od lipca. Policzył nam dniówkę ok 11 euro ( dwie osoby, 1 mały namiot, bez pojazdu i prądu), zaoferował tanią rakiję, skorzystaliśmy.
Kilka fotek campu;


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

plaża w pobliżu campu( plaża ta ciągnie się bardzo długo w kierunku Splitskiej, nie mam innych fotek ale jest naprawdę urocza )

Obrazek

Innych campów w tej części wyspy nie ma (okolice Splitskiej i Postiry)
Piszę tylko o campach... Brac jest fascynujący, wgmnie fantastycznie został opisany przez INES , HEPIKA i wielu innych (korzystałem z tych relacji przy planowaniu podróży-przebijają wszystkie przewodniki renomowanych wydawnictw )
Wracając do campów, na trasie Supetar -Sutivan widziałem camp w Sutivanie ( fajnie opisany przez HEPIKA ), natomiast mimo poszukiwań nie nie odnalazłem campu w mjsc, Mirca znajdującej się w połowie drogi pomiędzy Supetar a Sutivan. Widnieje on na wielu mapach, miejscowość jest malutka i chyba nie mogłem przegapić jego lokalizacji.
W tzw środku wyspy ( mjsc. typu Lozica, Donji Humac, Nerezisca itp... z cała pewnością nie ma campów, bo i po co) . Nie byłem w nadmorskich znanych mjsc. Milna, Pucisca, oraz Sumartin,jednakże wertując szczegółowo neta nie znalazłem żadnych informacji o campach.
Pozostałe campy znajdują się w mjsc. BOL o których napiszę za kilka dni, niestety będzie to ogólny opis...może parę fotek.
Chętnie odpowiem na ewentualne pytania.

Pozdrawiam GAJUS
nero
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2541
Dołączył(a): 26.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) nero » 14.01.2012 19:40

Po przeniesieniu tu z naszej relacji części wpisów dotyczących kempingów, kontynuujemy ...

dagiesza napisał(a):
nero napisał(a):na pewno jest jeszcze jeden camp w Sumartin. Gdybyś był zainteresowany to podeślę Ci bliższą lokalizację - przechodziliśmy obok niego, a nie jest łatwy do odnalezienia.

Jeżeli możesz to proszę, chyba idzie tu o camp Manjana ale o nim też mało wiem 8)
pozdrav
dagiesza 8)

Nie wiem jak nazywał się ten camp w Sumartin i niestety nic bliższego poza jego lokalizacją też nie wiem,
ale z tego co zauważyłem dojazd do niego nie był w żaden sposób oznakowany.
Dopiero na ostatniej prostej stała prowizoryczna, już lekko sfatygowana strzałka.
Kemping niestety nie znajduje się bezpośrednio przy plaży - do najbliższej będzie ok. 500m.
Zlokalizowany jest tu:

Obrazek

Dojazd: z głównej drogi przy porcie, należy skręcić za pocztą w lewo.

Obrazek

Dla zainteresowanych dodatkowo link gdzie można sobie trzy różne widoki trochę zoomować ;)
klik
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 14.01.2012 22:15

Gajus :D

Świetnie, źe zacząłeś, dzięki za zdjęcia! To jest właśnie cień o jaki chodzi 8)

Znalazłam stronkę tego campu:
http://campsupetar.com/

Jest na niej mapka z lokalizacją, która wydaje się być ok. Tzn: do miasteczka można dojśc na piechotę - to dla nas cenne, doceniłam to w czasie ostanich wakacji;) -czyli lody i inne uciechy w zasięgu spaceru, to bardzo fajne!

Czy ta dróżka, którą doszedłeś do campu prowadzi właśnie z campingu do Supetaru? Jest na niej ruch, tzn to raczej asfaltowa ścieżka dla pieszych i rowerów czy jeźdźą tam samochody?

I plaża - ta na zdjęciu prezentuje sie przyjemnie. Czy z campu jest do niej daleko? A moźe camp leży przy samej plaży? Z mapki wynika, źe camping jest w lesie i od tego lasku do plaźy jest blisko - jest tam ścieżka? Wygląda na to, że do plaźy bliziutko.

Pisz, Gajusie, czekam na opis campu Mario, choć Supetar wydaje się być ok.

Dziękujemy Nerowi za przeniesienie opisów na temat campingów na Braciu - to faktycznie ułatwi sprawę! I uporządkuje wiadomości.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 14.01.2012 22:47

AniaJ. napisał(a):Dziękujemy Nerowi za przeniesienie opisów na temat campingów na Braciu - to faktycznie ułatwi sprawę! I uporządkuje wiadomości.


Nero pozwolił :wink: przeniosłem ja.
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 14.01.2012 23:26

Janusz Bajcer napisał(a):
AniaJ. napisał(a):Dziękujemy Nerowi za przeniesienie opisów na temat campingów na Braciu - to faktycznie ułatwi sprawę! I uporządkuje wiadomości.


Nero pozwolił :wink: przeniosłem ja.



Więc Nerowi dziękujemy za pozwolenie, Januszowi za przeniesienie :D
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 11.02.2012 22:58

Hop, hop:) Gajus, pamiętasz o obietnicy? Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi na moje pytania i na info o campach w Bolu.
Wszystko wskazuje na to, źe w tym roku zawitamy do Cro wyjątkowo wcześnie, bo w pierwszej połowie lipca...Ciekawa jestem, czy wówczas sezon juź w pełni? Tzn czy dużo ludzi?
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 11.02.2012 23:28

Gajus się nam trochę zagalopował ... ta piękna plaża to Zastup w Splitskiej ... od campu będzie z 5 km :wink:
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 11.02.2012 23:40

Hej, to jest Babi laz, więc do campu będzie trochę bliżej, myślę, że ok. 2 km, ale jeszcze sprawdzę :wink:
Pozdrawiam
K
krombocher
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 647
Dołączył(a): 07.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) krombocher » 12.02.2012 11:17

Sprawdziłem, trochę mniej, ok. 1,5 km, ale za to do Lidla niecałe 300 m 8)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 12.02.2012 13:22

krombocher napisał(a):Hej, to jest Babi laz, więc do campu będzie trochę bliżej, myślę, że ok. 2 km, ale jeszcze sprawdzę :wink:
Pozdrawiam
K


No cóż ... a już myślałem , że mam dar nieomylności :wink:
Pozdrav .
Gajus.ems
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 930
Dołączył(a): 21.11.2003
camp Brac

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gajus.ems » 12.02.2012 13:46

AniaJ. napisał(a):Hop, hop:) Gajus, pamiętasz o obietnicy? Czekam z niecierpliwością na odpowiedzi na moje pytania i na info o campach w Bolu.
Wszystko wskazuje na to, źe w tym roku zawitamy do Cro wyjątkowo wcześnie, bo w pierwszej połowie lipca...Ciekawa jestem, czy wówczas sezon juź w pełni? Tzn czy dużo ludzi?

Sorki za zwłokę, styczeń był dla mnie bardzo trudny (wszystko się poukładało).
Jeżeli chodzi o asfaltową ścieżkę to prowadzi do samego wejścia na camp od strony morza. Recepcja jest z drugiej strony campu. Z całą pewnością nie jest to droga dla pojazdów ( za wąska), rowery pewnie tak.
Camp od morza dzieli odległość kilkudziesięciu metrów. Pomiędzy campem a plażą są zarośla. Oczywiście jest przejście na plażę.
Jeśli chodzi o zdjęcie plaży to faktycznie nie jest ona bezpośrednio przy campie ( nigdzie tak nie pisałem). Po prostu poszedłem plażą kilkaset metrów w prawo w kierunku Splitskiej...było tam wiele takich fajnych miejsc. Dla mnie te kilkaset metrów czy ponad 1 km, jak pisze krombocher ( dzięki) to nie problem, ale jak już są małe dzieci to jednak ma to znaczenie. Plaża przy samym campie jest trochę inna, kamienista ale płaska z fajnymi wydmami. Postaram się wstawić fotkę jak tylko będę mógł.
Piszesz Aniu, że wybierasz się do CRO w pierwszej połowie lipca, wg mnie to jeszcze nie pełnia sezonu i na campach można znaleźć ciekawe miejsca. Campy zapełniają się po 10 lipca, chociaż oczywiście nie ma reguły bo np w Splicie ( camp STOBREC) w połowie czerwca trudno było o miejsce.
Zastanawiam się co napisać o campach w Bolu. Niestety prawie ich nie znam. Więc nie ma sensu wydawać ocen bo można kogoś wprowadzić w błąd. Tylko kilka subiektywnych uwag. Jedyny camp położony bezpośrednio nad morzem to ALOHA spory kawałek od centrum. Widziałem go tylko z drogi biegnącej górą. W czerwcu 2010 roku sprawiał wrażenie zamkniętego, tz nie widziałem żadnych namiotów... może były w lasku o którym wcześniej wspominacie. Ale lasku tez nie widziałem...także moje info jest bezwartościowe. Będąc w Bolu widziałem ze dwa campy na pobliskich wzgórzach, ale to tez było 1-2 km od centrum i wyglądały na "patelnie". Będąc w centrum miasta zobaczyłem tablice informacyjną ze strzałką w górę "Camp Mario". Znajduje się on w odległości kilkuset metrów od przystani, droga prowadzi stromo pod górę. Camp jest położony przy drodze prowadzącej na Vidową Gore. Jest kameralny, zacieniony, czyste nowe toalety, brak jest z niego ciekawego widoku. Myślę że jednocześnie może tam przebywać tylko klika rodzin z pojazdami , oraz dodatkowo kilka pojedynczych osób. Jak dla mnie nie jest camping na dłuższy pobyt, sama miejscowość bardzo przypadła mi do gustu.
Postaram się wkleić jakieś fotki...jak tylko będę mógł.
GAJUS
AniaJ.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 784
Dołączył(a): 24.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) AniaJ. » 13.02.2012 14:35

Dzięki, Gajus :D

1,5 km to z naszymi bagażami plażowymi całkiem niezłe wyzwanie;) no, ale czasem można . I na spacerek idealnie, jeśli droga przyjemna, nad morzem...

Mam nadzieję, że uda Ci się w wolnej chwili wrzucić zdjęcie plaży tej przy campingu.

Dodajesz mi nadziei, tą pierwszą połową lipca, mam nadzieję,że nie będzie kłopotów z miejscem. W połowie sierpnia zazwyczaj są, przynajmniej tak wynika z naszych doświadczeń.

"Werdykt" jeszcze nie zapadł, wciąż nie mam pewności czy celem wakacyjnym będzie Brać, więc wciąż szukam natchnienia. I tak nieśmiało przypominam, że campy na Korculi obiecywałeś opisać...oczywiście w innym wątku.

Z góry dziękuję!
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Kempingi



cron
Wyspa Brac - camping poszukiwany - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone