Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji.

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 13.04.2018 18:54

Habanero napisał(a):Ale w dzień chyba więcej widać :wink:

Pokonuję jednorazowo takie odcinki, że nie zawsze zdążę całą trasę za jasnego pokonać. :lol:
Habanero napisał(a):No chyba, że nie ma na co patrzeć :roll:

Coś tam jest, ale znam ciekawsze odcinki i te staram się pokonać za dnia. :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.04.2018 18:59

dids76 napisał(a):Od kilku lat jeżdżę B66, za pierwszym razem jechałem tak https://goo.gl/maps/hQGvRtx47NS2 jako że odcinek pomiędzy Trate a Lenart był trochę "rozjechany" ostatnio jeżdżę tak https://goo.gl/maps/9LBf7J7tq6E2 W jednym i drugim wariancie można w Austrii dosyć tanio dotankować.
Czasowo wychodzi bardzo podobnie jak autostradą. W Austrii trochę serpentyn i ładne widoki, można też coś pozwiedzać. Uwaga na fotografów bo mi przysłali w 2016r z B66 pozdrowienia za 30eurów :oczko_usmiech: :mrgreen:


Dzięki Mariusz. Zanotowałem już zamek w Riegersburgu i tam chyba warto zrobić postój, a teraz notuję przejście w Bad Radkersburg.
Zdaję się na Ciebie kolejny raz. Breclav mnie nie zawiódł :D :papa:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 13.04.2018 19:06

walp napisał(a):Coś tam jest, ale znam ciekawsze odcinki i te staram się pokonać za dnia. :wink:


Wiem, wiem. Już poznałem Twoją filozofię "za każdym razem coś nowego w drodze do lub z Cro "
Podoba mi się Twoje podejście i trochę mnie zainspirowałeś. Zacznę od tych prostszych wersji, ale za rok kto wie :roll:
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 13.04.2018 23:08

Aby wszystkim jadącym na urlop poprawić nastrój :mrgreen: :

http://www.gazetawroclawska.pl/komunika ... ,13078841/
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 16.04.2018 16:59

No to poważnie rozważam drogę z Wrocławia na Boboszów - Ołomuniec - Brno - Breclav - Ilz - Riegersburg - Bad Radkersburg - Cvetlin. Chyba nic lepszego nie wymyślę.
cezeterus
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 20.04.2018
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) cezeterus » 20.04.2018 12:17

Witam wszystkich CROmaniaków :)

W tym roku po raz pierwszy postanowiłem wybrać się na Bałkany. Nasz cel - zobaczyć zasadniczo wszystko na strasie Chorwacja, Czarnogóra, Bośnia.

Wyjazd planowany równo za tydzień z Wrocławia. Początek pobytu w Slunj.

Ponieważ mam małe dzieci na pokładzie i awaryjnie zapasowego kierowcę - będziemy jechać w nocy z nastawieniem, że wyruszamy koło godziny 20 z Wro, a rano chcemy być w Cro :P

No i zostaje wciąż kwestia doboru drogi. Początkowo planowałem jechać przez CZ-SK-H ale wyszło mi na googlach, że to dwie godziny dłużej plus sporo tłuczenia się nocą po leśnych drogach. Zbadałem zatem trasę przez CZ-A-SLO ale drażni mnie konieczność płacenia za te 60km całkiem sporej kwoty. Zatem pytanie do Was - czy jadąc całą noc opłaca się oszczędzić te 30Eur i pędzić wiejskimi dróżkami objazdu M-L-P ryzykując że ze zmęczenia coś może pójść nie tak ?

Ewentualnie czy może powinienem zostać przy trasie przez Węgry?
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 20.04.2018 17:42

Ci co jeżdżą autostradą odpiszą, że się nie opłaca, a ci co MLP, że jak najbardziej. Nie spróbujesz się nie dowiesz. Nie jest źle objazdem, tym bardziej, że jedziecie we dwójkę.
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 20.04.2018 18:10

Jak Tobie nie zal tych 30 euro moim zdaniem to maly pieniadz to jedz Boboszòqw Brno Wiedeñ Maribor Zagrzeb.Przez Węgry z Wrocĺawia jestdalej i dĺuzej choć wszystkiego można sprubować objazdu w Sĺoweni równiez choć moim zdaniem bez sensu.Ja kupuje winety na wszystkie Kraje właczam google maps z info o korkach i jadę jak mnie prowadzi pòki co się sprawdza korkòw ostatnio nie doświadczyłem.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 20.04.2018 18:51

Już tutaj pisałem Poznań - Wrocław - A4 na A1 Ostrawa - Brno - Brzecław - Wiedeń - Graz - Gornji Macelj - wjazd do Chorwacji 12 godzin wyjazd 2 lipiec niedziela 7 rano tylko autostrada wszystkie winety kupione w PZM Poznań :D żadnych korków jak po sznurku
Ale są tacy i tacy jeden lubi żonę a drugi teściową trzeba wszystkich uszanować :lol:
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 21.04.2018 12:24

czesiu1976 napisał(a):Już tutaj pisałem Poznań - Wrocław - A4 na A1 Ostrawa - Brno - Brzecław - Wiedeń - Graz - Gornji Macelj - wjazd do Chorwacji 12 godzin wyjazd 2 lipiec niedziela 7 rano tylko autostrada wszystkie winety kupione w PZM Poznań :D żadnych korków jak po sznurku
Ale są tacy i tacy jeden lubi żonę a drugi teściową trzeba wszystkich uszanować :lol:
Jadę równiez z Poznania całą drogę tak samo jak Ty z jednym wyjątkiem z Wrocławia jadę na Boboszów potem wbijam się w Czechach na autostradę w Mochelnicach chyba nie wiem czy dobrze napisałem.Polską autostadę A 4 pomijam nie z tego względu ze jest 120 km dalej i trzeba coś tam zapłacić ale z tego względu że dłuzej się jedzie często są remonty szczególnie w okresie letnim korki na bramkach itp.A jeśli nawet ich nie ma różnice są minutowe po za tym polecam jazdę na google maps za granicą również wykupić jakiś transfer danych w ue ja mam w pakiecie 1.5 GB w dwie strony starcza i reagować na bieżąco.Pozdrawiam.
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 21.04.2018 13:17

Andrzej3777 napisał(a):
czesiu1976 napisał(a):Już tutaj pisałem Poznań - Wrocław - A4 na A1 Ostrawa - Brno - Brzecław - Wiedeń - Graz - Gornji Macelj - wjazd do Chorwacji 12 godzin wyjazd 2 lipiec niedziela 7 rano tylko autostrada wszystkie winety kupione w PZM Poznań :D żadnych korków jak po sznurku
Ale są tacy i tacy jeden lubi żonę a drugi teściową trzeba wszystkich uszanować :lol:
Jadę równiez z Poznania całą drogę tak samo jak Ty z jednym wyjątkiem z Wrocławia jadę na Boboszów potem wbijam się w Czechach na autostradę w Mochelnicach chyba nie wiem czy dobrze napisałem.Polską autostadę A 4 pomijam nie z tego względu ze jest 120 km dalej i trzeba coś tam zapłacić ale z tego względu że dłuzej się jedzie często są remonty szczególnie w okresie letnim korki na bramkach itp.A jeśli nawet ich nie ma różnice są minutowe po za tym polecam jazdę na google maps za granicą również wykupić jakiś transfer danych w ue ja mam w pakiecie 1.5 GB w dwie strony starcza i reagować na bieżąco.Pozdrawiam.


Witam
Też w tym roku myślałem nad opcją przez Boboszów żeby trochę zmienić widoki ale cały czas się zastanawiam czy wybrać 130 i tempomat czy 40-60 i zakręty jeszcze w tym roku dochodzi box dachowy bo zabieramy ponton cały czas myślę nad tym :?:
Ostatnio edytowano 21.04.2018 19:23 przez czesiu1976, łącznie edytowano 1 raz
Andrzej3777
Croentuzjasta
Posty: 216
Dołączył(a): 02.01.2014
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) Andrzej3777 » 21.04.2018 18:06

Moim zdaniem autostrada warto jesli jest szybciej ale w najlepszym wypadku jest poròwnywalny czas a czesto A4 dĺuzej +120 km dalej.Przerabiaĺem dwie opcje i od jakiegoś czasu wybieram Boboszów do tego dojdzie jeszcze obwodnica Kĺodzka choć nie wiem czy oddadzà przed wakacjami.
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 22.04.2018 10:55

Boboszów i A4 to jak tragedia antyczna. Czego nie wybierze bohater podróży będzie żałować. Ze względu na większą przewidywalność + niższe koszty + porównywalny czas osobiście stawiam na Boboszów. Dodatkowo przynajmniej w jedną stronę przetestuję trasę bez winiety czeskiej.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 22.04.2018 21:25

Ja od 6 lat jeżdżę przez Boboszów, do tego ciągnę łódź na przyczepie i zakręty nie straszne. Fakt że czasami muli trochę we wrażliwych miejscach ale się jedzie. I tak jadę zawsze na wieczór więc z reguły idzie bez problemu. A4 to wielka loteria. Bo jak pier...nie, to raz a dobrze i stoisz kilka godzin, a w wakacje to dość często się zdarza i jeszcze remont węzła bielańskiego w zanadrzu.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1511
Dołączył(a): 19.12.2006
Re: Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacj

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 22.04.2018 21:41

babiszado napisał(a):Boboszów i A4 to jak tragedia antyczna. Czego nie wybierze bohater podróży będzie żałować. Ze względu na większą przewidywalność + niższe koszty + porównywalny czas osobiście stawiam na Boboszów. Dodatkowo przynajmniej w jedną stronę przetestuję trasę bez winiety czeskiej.

Hehehehe... Niestety ale z tą tragedią to strzał w dychę :-). Jadąc z Wałbrzycha, modlę się by jak najszybciej dotrzeć do Mohelnic, gdzie zaczyna się ekspresówka. Niestety ale przejechanie 150 km normalnym tempem zajmuje mi ok. 3,5h :-(. Adolf niestety po raz kolejny pokazał, że jest kawał mendy i nie dokończył autostrady Wrocław - Wiedeń. Byłoby dużo łatwiej...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Wydzielone z FAQ: Dojazd z zachodniej Polski do Chorwacji. - strona 17...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone