Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wrześniowy czar - wyspa Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 24.09.2016 18:20

ruzica napisał(a):A jakże bym mogła Hvar przegapić. Czytam :)

Witaj, mamy nadzieję, że spodoba Ci się relacja :)
maslinka napisał(a):Jasne, że wyruszam :D

Pierwsza :D

Zapraszamy :)
dhmegi napisał(a):Też przycupnę z boku.

Możesz nawet w pierwszym rzędzie :)
Rafał78 napisał(a):...kolejna relacja z Hvaru :D
...jestem więc 8)

Pozdrav

Witaj! :)
CROnikiCROpka napisał(a):Dosiadam się i z chęcią popatrzę :) Popatrzę, co mnie czeka za rok :hut: :mrgreen:

Czeka Cię pełna pięknych plaż i zapachu lawendy wyspa :)
Janusz Bajcer napisał(a):Obecny :lol:

Witamy :)
borsalino4 napisał(a):jestem

Super! Mamy nadzieję, że zachęcimy do odwiedzin Hvaru :)
lotnikwsk napisał(a):Witam
ja też popatrzę czy się coś za dwa miechy nie zmieniło :D

Ubyło kilku kamieni, które ze sobą zabraliśmy :(
dr.kokos napisał(a):Kolejny Hvar... więc jestem :D

Witamy serdecznie :)
marko350 napisał(a):Też jestem :D :papa:

Zapraszamy :)
Mikromir napisał(a):Dobrze trafiliście z tym kompromisem. :)
Przygody nie zazdroszczę... :roll:
Ładne zdjęcia. :papa:

Łatwo nie było ale była to świetna decyzja :)
Paniczme napisał(a):Usiądę sobie i będę śledzić :D

Wyruszamy! :D

Zapraszamy, są jeszcze miejsca :)
jolcix napisał(a):trzecia :)

Cieszymy się, że jesteś i Ty! :)
tyniolek napisał(a):Takie mam szczęście coś zasiadać w pierwszych rzędach hvarskich relacji :D i patrzę, może gdzieś jestem mistrzem drugiego planu :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:

(teżbyłam tam na początku września)

Przyglądaj się uważnie zdjęciom z plaż, może faktycznie gdzieś tam jesteś :)
maslinka napisał(a):Jasne, że wyruszam :D

Pierwsza :D

Zapraszamy na tydzień urlopu :)

Już za chwilkę pierwsza część naszej wycieczki na lawendową wyspę :)
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 24.09.2016 19:03

Jeszcze raz witamy wszystkich :) Cieszymy się, że tak licznie wyruszyliście z nami na słoneczny Hvar. Rok temu nasz urlop spędziliśmy w Baskiej Vodzie i już wtedy zapadła decyzja, że w następne wakacje wracamy do Chorwacji ponownie. Postanowiliśmy nie rezerwować żadnego noclegu i ponownie pojechać "w ciemno" szukając czegoś na miejscu. Jako, że oboje dostaliśmy urlop dopiero we wrześniu decyzje o miejscu naszego pobytu odkładaliśmy prawie do samego końca. Czytaliśmy wiele relacji, zachwycaliśmy się każdą z nich co jeszcze bardziej utrudniało nam podjęcie decyzji :) Braliśmy pod uwagę między innymi Podgorę, Gradac oraz wyspę Brać. Każde z nich wyglądało pięknie i bardzo ciężko nam było dojść do porozumienia. Będąc w Baskiej Vodzie zobaczyliśmy kilka kluczowych miejsc w okolicach tj. Spit, Trogir, górę Sv Jure, Mostar oraz Medziugorie. Coś nas jednak ciągneło na tę wyspę... i padło na Hvar! Dosłownie tydzień przed planowanym wyjazdem.

Chcieliśmy od początku jechać w 4 osoby jedak ciężko było nam znaleźć wśród znajomych chętnych, większość była już po urlopie. Szukaliśmy zatem towarzyszy w wielu miejscach i będąc już ciut zrezygnowani, godząc się na wyższe koszty podróży dostaliśmy odpowiedź od sympatycznej pary z Warszawy, że chętnie zabiorą się razem z nami. Ucieszyliśmy się i nie mogliśmy się już doczekać dnia wyjazdu a był to 09.09.2016 piątek :) Kilka dni wcześniej zrobiliśmy wszystkie potrzebne zakupy (w tym sporo jedzenia, gdyż postanowiliśmy jak najmniej wydawać na niepotrzebne rzeczy na miejscu co jak się później okazało - było strzałem w 10), załatwiliśmy EKUZ-y oraz ostatni przegląd samochodu. Wyjazd z Krakowa zaplanowaliśmy na godzinę 20.00. Jesteśmy spakowani, można jechać:
Obrazek

Tak wyglądał nasz bagażnik :) Ale zaraz zaraz... jeszcze trzeba wcisnąć naszych towarzyszy i ich bagaże! Szkoda, że w przypływie emocji przy ich pakowaniu zapomnieliśmy zrobić ostateczne zdjęcie :(

Wybraliśmy tą samą trasę co rok temu czyli przez Czechy, Austrię, Słowenię, w Chorwacji zjazd w Sestanovac na Jadrankę i wybrzeżem przez Makarską aż do miejscowości Drvenik skąd odpływał nasz prom na Hvar. Po drodzę podczas przerwy na jednej ze stacji spotkaliśmy forumowiczów, może są Oni wśród nas?? Dajcie znać!
Obrazek

Podróż na szczęście przebiegła bez niespodzianek (jadąc w nocy nie robiliśmy zbyt wiele zdjęć... poza tym z pewnością większość z Was zna tą trasę jak i widoki podczas niej na pamięć :) )
Obrazek

Około godziny 10.00 dojechaliśmy do miejscowości Drvenik i ustawiliśmy się w kolejce na prom.
Obrazek

Nie musieliśmy długo czekać gdyż już po pół godzinie zaparkowaliśmy na pokładzie naszego promu:)
Obrazek

Oddalająca się Riwiera Makarska
Obrazek

A tutaj już pierwszy rzut oka na Sucuraj
Obrazek

Po dotarciu na wyspę odwieźliśmy naszych znajomych do miejscowości Hvar, gdzie mieli zarezerwowany nocleg, my natomiast pojechaliśmy do Jelsy, gdzie zamierzaliśmy szukać apartamentu w ciemno.
Obrazek
Niestety trochę nam zeszło z poszukiwaniami, w Jelsie nie mogliśmy znaleźć niczego, co by odpowiadało naszym oczekiwaniom, pojechaliśmy do Ivan Dolaca, tam również nam się nie poszczęściło. Ostatecznie zacumowaliśmy w Starim Gradzie, gdzie udało się wynegocjować całkiem niezłą cenę, nie chciało nam się już dłużej szukać, w końcu mieliśmy za sobą nieprzespaną noc i ogólne zmęczenie dawało się we znaki.
Widok z balkonu, może nie powala, ale jak się dobrze przyjrzeć to widać morze :)
Obrazek
Po rozpakowaniu rzeczy i odświeżeniu, udaliśmy się na wieczorny spacer po mieście
Obrazek
Obrazek
Zakończony oczywiście zimnym piwem na tak zwaną regenerację :oczko_usmiech:
Obrazek
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 24.09.2016 19:36

Dwie równoległe relacje z Hvaru :)
Miodzio :)
elka21
Mistrz Europy UEFA
Posty: 9098
Dołączył(a): 20.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka21 » 24.09.2016 19:57

I obie z wrześniowego pobytu :wink:
Jedną już czytam, to i tą drugą też nie przepuszczę :oczko_usmiech:
marko350
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2298
Dołączył(a): 14.10.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marko350 » 24.09.2016 20:51

Czekam na cdn.... :D :D :D
pablos77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1284
Dołączył(a): 22.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) pablos77 » 24.09.2016 20:52

I ja zasiadam :)
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 24.09.2016 20:53

druga para miała jedną walizkę ze się wszystko pomieścilo? :)
Adis
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 81
Dołączył(a): 12.04.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adis » 24.09.2016 22:27

Roxi napisał(a):Dwie równoległe relacje z Hvaru :)
Miodzio :)

Oczywiście z uwagą śledzimy Twoją :)
elka21 napisał(a):I obie z wrześniowego pobytu :wink:
Jedną już czytam, to i tą drugą też nie przepuszczę :oczko_usmiech:

W przyszłym roku relacja będzie już prawdopodobnie z lipca :)
marko350 napisał(a):Czekam na cdn.... :D :D :D

Już niebawem...:)
pablos77 napisał(a):I ja zasiadam :)

zapraszamy :)
borsalino4 napisał(a):druga para miała jedną walizkę ze się wszystko pomieścilo? :)

2 walizki z czego jedna była dość duża, ale po reorganizacji udało się upchać część bagaży na tylnej kanapie i w miarę komfortowo dla wszystkich dojechać :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 30.09.2016 19:28

Adis napisał(a):To jak, wyruszacie z nami? :papa:


Tak.
:D

Pzdr
ajdadi
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 21033
Dołączył(a): 04.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajdadi » 01.10.2016 15:54

Witam.
Z chęcią będę zaglądał.
Pozdrawiam
janka.mik.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1437
Dołączył(a): 20.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) janka.mik. » 01.10.2016 15:55

Witam, też będę śledzić, czekam na cd
pozdrawiam :papa:
Janka
Kasia i Krzyś
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1080
Dołączył(a): 15.09.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kasia i Krzyś » 03.10.2016 09:45

jak Hvar, to pooglądam :oczko_usmiech:

my akurat mieszkaliśmy w Jelsie, ale Stari Grad bardziej mi się podobał i żałowałam, że jednak nie tam zarezerwowałam nocleg
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 03.10.2016 11:10

Chętnie popatrzę na Hvar, szczególnie,że tam jeszcze nie dotarłam... :oczko_usmiech: pare dni temu wróciłam z B.Vody,więc chętnie pokontynuuję Kroejszę we wrześniu :lol: widzę,że w Bašce byliście rok temu :D a swą relację zaczynacie pisać akurat w dniu,kiedy udało nam się postawić ponownie w tym roku stopy na chorwackiej ziemi :-) (mam nadzieję wymienić się wrażeniami z Makarskiej Riwiery,zasiadając zaraz do pisania relacji-Wasze fotki i wstęp wręcz mnie do tego zachęciły) z niecierpliwością czekam aż c.d.n :papa:
Ostatnio edytowano 03.10.2016 12:17 przez CroAna, łącznie edytowano 1 raz
CroAna
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1794
Dołączył(a): 31.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroAna » 03.10.2016 11:18

:papa:
Ostatnio edytowano 03.10.2016 12:18 przez CroAna, łącznie edytowano 4 razy
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1701
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 03.10.2016 11:57

I ja czekam na dalszą część :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Wrześniowy czar - wyspa Hvar - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone