Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wróciliśmy z Chorwacji

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Jola Hinc
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.03.2010
Wróciliśmy z Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola Hinc » 23.06.2010 22:24

Witam wszystkich na forum.Właśnie wróciliśmy z Chorwacji . Byliśmy tam 16 dni zwiedziliśmy półwysep Istra i całe wybrzeże aż do Dubrownika.
Jechaliśmy w "ciemno" trzy razy zmienialiśmy miejsce pobytu ,czwarty raz to Jeziora Plitwickie. Jeżeli ktoś ma pytania chętnie odpowiem.
gordipi
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 284
Dołączył(a): 16.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gordipi » 23.06.2010 22:36

Pogratulować intesywności :D
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 24.06.2010 07:45

To może jakiś skrót relacji?
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 24.06.2010 07:47

Jola Hinc napisał(a):Jeżeli ktoś ma pytania chętnie odpowiem.


Kiedy relacja i zdjęcia?
andrzej29
Cromaniak
Posty: 830
Dołączył(a): 01.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) andrzej29 » 24.06.2010 07:50

Witam
Czekam na relację no i oczywiście fotki. :wink:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.06.2010 08:23

Jola Hinc napisał(a):Witam wszystkich na forum.Właśnie wróciliśmy z Chorwacji . Byliśmy tam 16 dni zwiedziliśmy półwysep Istra i całe wybrzeże aż do Dubrownika.
Jechaliśmy w "ciemno" trzy razy zmienialiśmy miejsce pobytu ,czwarty raz to Jeziora Plitwickie. Jeżeli ktoś ma pytania chętnie odpowiem.


I to wszystko w 16 dni...hm
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 24.06.2010 08:26

My byliśmy 14 i Istria była bez wschodniego wybrzeża, nie wspominając reszty Chorwacji, więc podziwiam.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.06.2010 08:36

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Jola Hinc napisał(a):Witam wszystkich na forum.Właśnie wróciliśmy z Chorwacji . Byliśmy tam 16 dni zwiedziliśmy półwysep Istra i całe wybrzeże aż do Dubrownika.
Jechaliśmy w "ciemno" trzy razy zmienialiśmy miejsce pobytu ,czwarty raz to Jeziora Plitwickie. Jeżeli ktoś ma pytania chętnie odpowiem.


I to wszystko w 16 dni...hm


HAncur napisał(a):My byliśmy 14 i Istria była bez wschodniego wybrzeża, nie wspominając reszty Chorwacji, więc podziwiam.


Nie macie innych problemów?
HAncur
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 695
Dołączył(a): 29.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) HAncur » 24.06.2010 10:12

Jacek S napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):
Jola Hinc napisał(a):Witam wszystkich na forum.Właśnie wróciliśmy z Chorwacji . Byliśmy tam 16 dni zwiedziliśmy półwysep Istra i całe wybrzeże aż do Dubrownika.
Jechaliśmy w "ciemno" trzy razy zmienialiśmy miejsce pobytu ,czwarty raz to Jeziora Plitwickie. Jeżeli ktoś ma pytania chętnie odpowiem.


I to wszystko w 16 dni...hm


HAncur napisał(a):My byliśmy 14 i Istria była bez wschodniego wybrzeża, nie wspominając reszty Chorwacji, więc podziwiam.


Nie macie innych problemów?


Na przykład jakich?
Seba51a
Globtroter
Posty: 40
Dołączył(a): 18.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seba51a » 24.06.2010 10:34

A jak z noclegami w ciemno, był problem? Ja planuje wyjazd w ciemno około 18 lipca. W miesiącu wrzesień nie miałem nigdy problemu.
magdach7
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1177
Dołączył(a): 24.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) magdach7 » 24.06.2010 10:49

Nie rozumiem co was tak dziwi- w czerwcu pogoda sprzyja zwiedzaniu a i turystów nie tak wielu jak w lipcu czy w sierpniu :lol:
Zazdroszczę możliwości zwiedzania- ja niestety nie mogę sobie pozwolić na wyjazd ani w czerwcu, ani we wrześniu więc nie ukrywam, że w szczycie sezonu moje zwiedzanie jest dość marne :D chyba że plaże i dno morskie :lol: Ale może w tym roku się uda....
Jola Hinc
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola Hinc » 24.06.2010 21:12

HAncur napisał(a):To może jakiś skrót relacji?



To był nasz pierwszy wyjazd do Chorwacji i decyzja o zwiedzeniu całej była przemyślana.Jechaliśmy bez rezerwacji ,bo nie chcieliśmy się z żadnym miejscem wiązać wbrew naszej woli.Było to możliwe bo wyjazd był w czerwcu .Jechaliśmy przez Czechy ,Austrię i Słowenię do Opatiji.Nocleg znależliśmy szybko w Ićići (ładny apartament -40euro doba).
Na Istrii zwiedziliśmy Volosko, Opatiję ,Lovran, Rovinj-piękne miasteczko, Pulę ,oraz mumie(zwiedzenie mumi -5 euro/osoba) w Vodnjanie w kościele św. Błażeja(kościelny puścił nam kasetę w j.polskim).Tak bardzo wychwalany amfiteatr w Puli,nie zrobił na nas tak dużego wrażenia ,to samo można zobaczyć z zewnątrz nie płacąc 40kun/os. My do Puli jechaliśmy z Ićići przez tunel Ucka-28kun,wracaliśmy wzdłuż wybrzeża.Jeżeli chodzi o parkingi proponuję nazbierać bilon 5,2,1 kun (ceny za godz. od 5-10 kun.) Kolejne zwiedzane miejsce to wyspa Krk a na niej miasto Krk i Baśka z piękną plażą (błękitna flaga).Na wyspę Krk wjeżdża się przez most opłata 30 kun. Następna była Rijeka -miasto taki sobie ,ale zachwyciła nas twierdza Trsat ,malowniczo usytuowana nad miastem,prowadzi do niej 561 stopni,ale samochodem też można podjechać.Miejsce to odwiedził nasz Papież Jan Paweł.W 5-dobie ruszyliśmy w dalszą drogę zwiedzając po drodze Zadar.Śpimy 3 doby w Zaborić (apartament 30euro /doba).Z tego miejsca jedziemy do N.P.Krka (90kun/os.)-widoki bajeczne ,na zwiedzanie wystarcza 4-5 godz. Po południu zwiedzaliśmy Szybenik.Następnego dnia Split-piękny ,na nabrzeżu piękna promenada wysadzana palmami ,duża marina.Zabytków do zwiedzania na kilka godz.Ze Splitu pojechaliśmy do Trogiru -urocze małe miasto.Następny nocleg wybraliśmy w Podaca 4 doby (apartament 25euro/doba),pięknie parę kroków do morza,zasypiamy przy szumie fal,właścicielka przynosi z ogrodu cytryny do napojów.Po drodze do Podaca zwiedzamy Makarską ,tego dnia się zbuntowałam ,nie zwiedzaliśmy starego miasta lecz poszliśmy na plaże.Piękny kurort z widokiem na góry Biokovo.Kolejny Miasto to Dubrownik ,wracając do domu zwiedzamy Ston i Mali Ston.
Kolejna wyspa to Hvar (80 km)jedziemy na sam koniec do miasta o tej samej nazwie.Droga męcząca przez góry ,ledwo mogą się mijać samochody ,ale warto było.Miasto urocze,duża marina -tak duże jachty widziałam po raz pierwszy.Inaczej ta wyspa nazywana jest lawendową,uprawia się tam lawendę ,cała wyspa nią pachnie.Prom kosztuje Drwenik-Sućuraj-(sam.108kun,osoba 16 )w jedną stronę ,z powrotem to samo. W każdej miejscowości zwiedzaliśmy starówki,są urocze ,uliczki bardzo wąskie ,większość zabytków to pozostałości z czasów rzymskich ,to naprawdę trzeba zobaczyć.Gdybyśmy mieli wybrać jedną miejscowość na pobyt stały ,byłoby to bardzo trudne.Jeżeli pojedziemy jeszcze do Chorwacji,a myślę ,że na pewno, to znowu zrobimy objazdówkę. Ja z racji choroby jaką przeszłam nie mogę się zbyt długo opalać,więc odpowiada mi taki wypoczynek,natomiast jeżeli chodzi o kąpiele to każdego wieczoru siedzieliśmy w wodzie do oporu,w czerwcu dni są długie ,więc nie było z tym problemu. Ostatnim miejscem do którego się udaliśmy to Jeziora Plitwickie-bajecznie (110 kun/os.)Noclegi bez problemu ,pokój z łazienką 20euro.Ceny w Chorwacji są wyższe niż u nas.
Jola Hinc
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.03.2010
Zdjęcia Chorwacja

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola Hinc » 24.06.2010 21:26

To jeszcze raz ja ,jeżeli chodzi o zdjęcia to bardzo chętnie bym je dodała, ale niestety moje umiejętności pod tym względem są żadne,nie wiem jak je dodać .Może jak mnie odwiedzi wnuk ,ale to może trochę potrwać.
jomarijo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 10.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jomarijo » 24.06.2010 22:08

Fajnie,zazdroszczę :)
Jola Hinc
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jola Hinc » 24.06.2010 23:34

Seba51a napisał(a):A jak z noclegami w ciemno, był problem? Ja planuje wyjazd w ciemno około 18 lipca. W miesiącu wrzesień nie miałem nigdy problemu.
Nie mieliśmy żadnych problemów z noclegami ,wybieraliśmy miejsce które nam się najbardziej podobało,kwestią pozostawała tylko cena ,ale po małych targach ,obie strony były zadowolone.Żaden z apartamentów nie był dalej niż 20m od morza.W lipcu może być trochę trudniej ,bo to już sezon w pełni,ale myślę ,że znajdziecie lokum które spełni Wasze oczekiwania.Życzę powodzenia i miłego wypoczynku.
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Wróciliśmy z Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone