Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wreszcie szansa na wiele kanałów HRT :)

Dział dla miłośników nie tylko czystej turystyki i wypoczynku. Nauka języka chorwackiego. Tematy publicystyczne, historia, film, muzyka, literatura, sport i kuchnia chorwacka.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kamilica9.07
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 01.08.2009
Wreszcie szansa na wiele kanałów HRT :)

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilica9.07 » 25.07.2013 17:39

W związku z tym, że od 1.08. Wszystkie kanały telewizyjne i radiowe chorwackie "przeprowadzają" się z Hotbird na Eutelsat 16A wysłałam maila do chorwackiego Telecom-u i zapytałam czy w Polsce jest jakakolwiek możliwość oglądania kanałów kodowanych z Chorwacji. Niedawno zadzwonił do mnie konsultant z informacją, iż można wykupić pakiety "MAXTV drogą satelitarną" (jest to nowość, do tej pory nie można było wywozić dekodera i karty poza terytorium HR). Niestety, przyjemność ta kosztuje ok. 1000 kn rocznie, ale oferta jest warta uwagi. Szczegóły:
https://www.hrvatskitelekom.hr/televizi ... -sat/cicam
Mam w związku z tym takie pytanko: czy w Polsce bez problemu można złapać ten Eutelsat drugim konwerterem? Nawet jeśli tak, jak to jest, czy korzystamy z 1 dekodera i przełączamy się na Hotbird, jeśli chcemy oglądać coś polskiego, czy trzeba mieć 2 dekodery? Z góry dziękuję za podpowiedzi :D
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 09.08.2013 17:47

Tak, trzeba tylko dokupić konwerter i ustawić. Wszystko zależy od tego z ilu satelit chcesz oglądać programy. Jeśli np z trzech i więcej, to trzeba kupić coś takiego:
http://www.hollex.pl/anteny-satelitarne ... ct-inverto
Lub inny, tańszy uchwyt np na 3 konwertery i czasza minimum 80 cm.
kamilica9.07
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 01.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilica9.07 » 09.08.2013 19:34

Dzięki za odzew. Byłam, pytałam. Okazuje się, że konwertery łapiące Hotbirda i Eutelsat muszą być bardzo blisko siebi to tego stopnia, że to fizycznie niemożliwe. Podwójne mają między sobą za dużą odległość jak na te 2 satelity. W Pl zazwyczaj ustawia się ten drugi na Astrę. Tak więc nie ma raczej możliwości łapać Hotbirda i Eutelsata na jednej antenie. Ja rezygnuję z Hotbirda na rzecz Eutelsata. A polskie kanały mam możliwość odbierać na kilka innych sposobów.
kamilica9.07
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 01.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilica9.07 » 09.08.2013 19:50

Dodam jeszcze, jeśli ktoś zainteresowany pakietem HR Telekom-u "Max TV putem satelita", nie wysyłają go za granicę. Taką informację usłyszałam od ich pracownika. Tzn. oglądać ich kanały można za granicą, ale adres dostawy musi być w Chorwacji.
Lubuszanin
Cromaniak
Posty: 1173
Dołączył(a): 01.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lubuszanin » 10.08.2013 08:39

kamilica9.07 napisał(a):Dzięki za odzew. Byłam, pytałam. Okazuje się, że konwertery łapiące Hotbirda i Eutelsat muszą być bardzo blisko siebi to tego stopnia, że to fizycznie niemożliwe. Podwójne mają między sobą za dużą odległość jak na te 2 satelity. W Pl zazwyczaj ustawia się ten drugi na Astrę. Tak więc nie ma raczej możliwości łapać Hotbirda i Eutelsata na jednej antenie. Ja rezygnuję z Hotbirda na rzecz Eutelsata. A polskie kanały mam możliwość odbierać na kilka innych sposobów.

Da się oglądać, ten uchwyt który podałem służy do montażu specjalnych, wąskich konwerterów.Popatrz na zdjęcia.
"Zestaw zamocowany na antenie 80cm z konwerterami Inverto Multiconnect Dielectric, pozwala na bardzo dobry odbiór programów z satelitów na pozycji 9, 13, 16 i 19°E"
kamilica9.07
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 01.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilica9.07 » 10.08.2013 10:08

Ok, dzięki.
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 11.08.2013 07:43

Niestety program HRT 1 zniknął z mojego dekodera NC+ (dawna CYFRA+). Z tego co wiem, to "przeorganizowanie" odbioru z dekodera otrzymanego od dystrybutora platformy cyfrowej, tak aby można było oglądać również programy chorwackie, bardzo skomplikowałoby jego obsługę. Przynajmniej ja nie mam ochoty na takie "manewry"
a wcześniej bardzo chętnie oglądałem wiele niekodowanych pozycji chorwackiej telewizji. W podobnej sytuacji jest wielu telewidzów z Polski. Szkoda !
kamilica9.07
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 01.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilica9.07 » 11.08.2013 08:03

Ja właśnie czekam na kartę MaxTV z Chorwacji i w związku z tym ustawią mi antenę na Eutelsata, a polskie programy będę odbierać z kablówki. Jak ktoś nie ma takiej możliwości, to niech spróbuje skorzystać z powyższej propozycji "lubuszanina". A, można też HRT łapać z Eutelsata, a polskie programy naziemnie, tylko nie wiem, czy to wygodne.
maksikaz
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 23.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) maksikaz » 11.08.2013 08:21

A czy czasami na NC+ nie ma kanałów chorwackich, tych zakodowanych i nie?
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 11.08.2013 08:23

Ja niestety nie mam możliwości zainstalowania kablówki. Dekoder NC+ musi być ustawiony na Hotbirda. Ma on oprogramowanie, które zawiera ściśle określoną listę kanałów możliwych do odbioru. Na tej liście znajduje się jeszcze HRT1 ale nie można go już od 01.08 odbierać. Najprościej byłoby kupić drugi dekoder niezwiązany z żadną platformą cyfrową, ale robić to tylko po to aby raz na jakiś czas obejrzeć sobie coś niekodowanego na HRT1 i stworzyć sobie do tego plątaninę kabli i przełączników przy telewizorze, to już mi się nie opłaca, podobnie jak zakup karty MaxTV. Możliwość odbioru do 31.07 niektórych pozcji HRT1 (np wiadomości, Hrvatska Użivo, More itp) była bardzo wygodna i szkoda, że już jej nie będzie.
kamilica9.07
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 01.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilica9.07 » 11.08.2013 08:35

A skąd ściąga NC+ ? Jesli z Hotbirda lub astry, to nie. Chorwaci przenieśli się na Eutelsat. Poczytaj sobie (wrzuciłam wyżej link do MAXTV putem satelita), to chyba jedyna szansa na HR kanały w Polsce. Kosztuje, ale masz tu ponad 70 programów kodowanych). Ja już sobie to załatwiłam, mogę pomóc.
kamilica9.07
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 01.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilica9.07 » 11.08.2013 08:39

Jednym sie opłaca ten MaxTv, innym nie. Dla mnie kroatysty to niezbędne. Poza tym, oprócz wielu ważnych kanałów, jest tu lubiany przez Polaków CMC. Ta cena 1298 kn to tylko w pierwszym roku, potem będzie taniej, bo odpada opłata aktywacyjna.
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 11.08.2013 08:41

NC+ odbiera sygnał z Hotbirda. Kupować cały drugi zestaw łącznie z kartą nie opłaca mi się. Sporo płacę za NC+ i muszę te pieniądze wyoglądać, poza tym trzeba jescze chodzić do pracy, spać i robić jeszcze parę innych rzeczy.
Jak już pisałem do 31.07 była bardzo fajna bezpłatna opcja na NC+ ale się skończyła.
kamilica9.07
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 01.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamilica9.07 » 11.08.2013 09:33

Ok, coś za coś. Ja kupiłam bo i tak wydaję rocznie prawie tyle co za C. Polsat, z którego już wszystkie kanały ex-YU wyemigrowały (HRT, RTS, Czarnogóra). A tak to zapłacę sobie za MAXa (rok z góry) plus naziemna darmowa (kwestia jednorazowego zakupu dekodera) i to mi wystarczy bo z polskich nie potrzebuję za wiele. Wystarczy mi tyle co w naziemnej, rozważam jeszcze najtańszy Polsat za 14.90 miesięcznie. Też się zgadzam z tym, że szkoda HRT niekodowanego, ale swoją drogą, coraz więcej kanałów "ucieka" z Hotbirda. Rzekomo za drogo na nim. Może kiedyś i nasi zmienią satelitę?
ubidigi
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 71
Dołączył(a): 27.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) ubidigi » 11.08.2013 19:16

W pewnej firmie krakowskiej (celowo bez nazwy aby nie robić kryptoreklamy) są dostępne konwertery typu monoblock dla satelit oddalonych od siebie na orbicie o 3 stopnie czyli np. Hotbird 13 st i Eutelsat 16 st. lub Astra 19,2 st i Eutelsat 16 st. Koszt ok. 79 zł bez wysyłki.

edit: teraz zauważyłem, że kolega powyżej podał linka do tej firmy, zatem:

http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/mo ... aximum-v-3
http://www.hollex.pl/konwertery-lnbs/mo ... gle-3-mb-3

Jest jeszcze inna opcja oglądania exYU TV w ramach Total TV - lecz bez chorwackich kanałów:

http://www.totaltv.tv/TV/912/Ponuda+paketa.shtml
Następna strona

Powrót do Kultura chorwacka

cron
Wreszcie szansa na wiele kanałów HRT :)
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone