Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

wodospady na wyspie Krk a'la NP Krka

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marcin1310
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 18
Dołączył(a): 12.08.2005
wodospady na wyspie Krk a'la NP Krka

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin1310 » 22.08.2008 16:58

Witam

Nie wiem czy to dobry dział ale...zdjęcia są.

Na oficjalnej stronie gminy Dobrinj wyspa Krk znalazłem fajne zdjęcie wodospadów przypominających wodospady w NP Krka.

Planuję trocha pozwiedzać wyspę i czy ktoś wie w jakim rejonie mogło być zrobione to zdjęcie?

http://www.tzo-dobrinj.hr/sport_pl.asp#

Zdjęcie jest na dole strony obok fotki z jaskini Biserujka.
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 22.08.2008 17:21

Na KRK-u nie ma żadnych wodospadów. :!: ( autor strony www nadużył zaufania (skłamał) potencjalnego wczasowicza. Faktycznie, można pomysleć że to jest na KRK-u. Ten wodospad to raczej Krka ( Na Plitvice to mi raczej nie wygląda). Traktuj to jako ... jedną z proponowanych wycieczek.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 22.08.2008 17:39

A mi to wygląda na Plitvice . Na Krk-a nie ma takich wysokich wodospadów.
Jolanta M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4523
Dołączył(a): 02.12.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jolanta M » 22.08.2008 17:54

woka napisał(a):Na KRK-u nie ma żadnych wodospadów. :!: ( autor strony www nadużył zaufania (skłamał) potencjalnego wczasowicza. Faktycznie, można pomysleć że to jest na KRK-u. Ten wodospad to raczej Krka ( Na Plitvice to mi raczej nie wygląda). Traktuj to jako ... jedną z proponowanych wycieczek.

Właściwie autor strony nic nie kłamał, bo wyraźnie napisał:

"Istnieje mozliwosc uczestniczenia w zorganizowanych i indywidualnych wycieczkach oraz zwiedzania zabytków kulturalno-historycznych i przyrodniczych znajdujacych sie w innej czesci wyspy Krk, riwiery Opatijskiej, Crikvenicko-winodolskiej i Gorskiego kotaru.

Na pobliskie wyspy mozna poplynac statkiem, ewentualnie pojechac samochodem, a do jednego z naszych trzech parków narodowych: Risnjak, Velebit i Jeziora Plitwickie, albo Parku przyrody Ucka, dojechac w ciagu godziny, dwóch."


Środkowe zdjęcie jest ze wspomnianych tu Plitvickich Jezior. :)

Pozdrav
Jola
woka
Koneser
Posty: 5458
Dołączył(a): 20.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) woka » 22.08.2008 20:03

Jolanta Michno napisał(a):
woka napisał(a):Na KRK-u nie ma żadnych wodospadów. :!: ( autor strony www nadużył zaufania (skłamał) potencjalnego wczasowicza. Faktycznie, można pomysleć że to jest na KRK-u. Ten wodospad to raczej Krka ( Na Plitvice to mi raczej nie wygląda). Traktuj to jako ... jedną z proponowanych wycieczek.

Właściwie autor strony nic nie kłamał, bo wyraźnie napisał:

"Istnieje mozliwosc uczestniczenia w zorganizowanych i indywidualnych wycieczkach oraz zwiedzania zabytków kulturalno-historycznych i przyrodniczych znajdujacych sie w innej czesci wyspy Krk, riwiery Opatijskiej, Crikvenicko-winodolskiej i Gorskiego kotaru.

Na pobliskie wyspy mozna poplynac statkiem, ewentualnie pojechac samochodem, a do jednego z naszych trzech parków narodowych: Risnjak, Velebit i Jeziora Plitwickie, albo Parku przyrody Ucka, dojechac w ciagu godziny, dwóch."


Środkowe zdjęcie jest ze wspomnianych tu Plitvickich Jezior. :)

Pozdrav
Jola


Jeśli chodzi o ścisłą "literę prawa" ... sprawa mocno dyskusyjna. Ja, pisząc, że "skłamał" miałem na myśli subiektywny odbiór, przez osobę która pierwszy raz wybiera się w ten rejon i nie ma nikogo, kogo mogłaby poprosić o uszczególnienie.
Ja się usiłuję postawić w tej sytuacji ....... odbiorę, że to jest na KRK-u.
Prosze zauważyć, że to zdjęcie jest pośrodku dwóch innych , tak jakby było dokładnie z tego samego rejonu, z rejonu wyspy ( tu jest kłamstwo).
Celem bezbłędnego a zarazem niewprowadzającego w żadnym stopniu w rozterkę (błąd) .... mogli napisać ....
Wycieczki i dopiero pod nimi zamieścić zdjęcia. Byłoby może nawet ładniej na stronie www.

ps. o rodowodzie zdjęcia się nie upieram. Skoro to Plitvice, w to miejsce nie dotarłem.
pzdr.
skee
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 10.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) skee » 22.08.2008 20:23

marcin1310 napisał(a):Witam

Nie wiem czy to dobry dział ale...zdjęcia są.

Na oficjalnej stronie gminy Dobrinj wyspa Krk znalazłem fajne zdjęcie wodospadów przypominających wodospady w NP Krka.

Planuję trocha pozwiedzać wyspę i czy ktoś wie w jakim rejonie mogło być zrobione to zdjęcie?

http://www.tzo-dobrinj.hr/sport_pl.asp#

Zdjęcie jest na dole strony obok fotki z jaskini Biserujka.

Potwierdzam opinię Joli. Środkowa fotka pochodzi z Plitvic. To zdjęcie tzw. dużego wodospadu.
Pozdrawiam.

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
wodospady na wyspie Krk a'la NP Krka
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone