Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady I KĄpiel

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gurupaczy
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 27.07.2004
Wodospady I KĄpiel

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gurupaczy » 03.08.2004 10:58

Witam
czy wiecie może gdzie są te słynne wodospady w Chorwacji pod którymi można się kompać?

Pozdrawiam
juli
Croentuzjasta
Posty: 373
Dołączył(a): 04.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) juli » 03.08.2004 11:10

Wodospady Krka koło Szibenika.Suuuper :lol:

Serdeczności
Juli
Gurupaczy
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 27.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gurupaczy » 03.08.2004 11:19

A wiesz może jakie są opłaty za wstęp? To jest jakiś Park Narodowy?
Waldemar Knapiński
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 228
Dołączył(a): 28.04.2002
Slapopve

Nieprzeczytany postnapisał(a) Waldemar Knapiński » 03.08.2004 16:19

:D A hoy! Zobacz na www.npkrka.hr Pozdrav.
goldek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 25.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldek » 03.08.2004 20:20

Tu jest kilka moich fotek z tamtego roku

http://www.goldcentrum.pl/kaczawskie/ww ... lery&cmd=8
moniunia
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 21.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) moniunia » 04.08.2004 11:17

Ale tam pięknie ... :D nawet nie wiedziałam że w Chorwacji są tak cudowne miejsca... Zamierzałam się wybrać w okolice Sibenika ... ale nikt nie odpowiedział mi czy warto tam jechać ... Mam tylko pytanie ... czy te wodospady znajdują się blisko morza ? :? i gdzie najlepiej mam szukać kwater żeby było Bliziutko do tych wodospadów i morza ??
Pozdrowionka
saturn3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 636
Dołączył(a): 02.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) saturn3 » 04.08.2004 12:22

moniunio,
no to właśnie okolice szybenika sa najlepszym miejscem jeżeli chodzi o bliskość morza i wodospadów Krki. Z tym , że musisz zdać sobie sprawę z tego , że pobyt na Krce kosztuje ( no chyba , że ominiesz kasę :oops: :D ) a więc na Krce spedzisz 1 dzień - względnie 2 , a całą resztę pobytu nad morzem. Zatem miejsce nad morzem bedzie Cię na pewno bardziej interesować
pozdr s3
moniunia
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 21.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) moniunia » 04.08.2004 12:34

Saturn3 ... Wielkie dzięki za odpowiedź :wink: ... nie przypuszczałam że będzie bardzo drogo ... chyba jednak skorzystamy z Twojej rady i kąpiel nad wodospadem będzie tylko jednodniową akcją ... już tylko patrząc na fotki można się zakochać w takim miejscu ... Jestem też ciekawa jak wyglądają krajobrazy i plaże w okolicach Sibenika?? ahh no i czy łatwo jest trafić z Sibenika nad te wodospady Krka?? :?
goldek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 25.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldek » 04.08.2004 18:38

przy wodospadach dno jest skaliste, jak masz to wex buty do pływania ew. sandały, klapki na wejście do wody. Można bez, ale trzeba uważać. Jest świetnie. Jak wyglądają plaże koło Szybenika? Największy ciąg jest w rejonie ośrodka Solaris, fotki masz w linku, który zamieściłem powyżej - masz plaże betonowe, skaliste, żwirkowe, basenowe itp itd
Jak dojechać? Z Szybenika prowadzą drogowskazy, ale nie bądź żyła kup sobie mapę okolicy.
krzysio21
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzysio21 » 04.08.2004 19:35

moniunia napisał(a):Saturn3 ... Wielkie dzięki za odpowiedź :wink: ... nie przypuszczałam że będzie bardzo drogo ... chyba jednak skorzystamy z Twojej rady i kąpiel nad wodospadem będzie tylko jednodniową akcją ... już tylko patrząc na fotki można się zakochać w takim miejscu ... Jestem też ciekawa jak wyglądają krajobrazy i plaże w okolicach Sibenika?? ahh no i czy łatwo jest trafić z Sibenika nad te wodospady Krka?? :?
Wiec tak 60 kun od osoby doroslej,a od dzieci 45 kun.Jadac do NP KRKA musisz sie kierowac na wejscie Lozovac (nr1) i na wodospad SKRADINSKI BUK (to ten najladniejszy i najwiekszy).Ze skradlina wejscie nr2 do wodospadow dostaniesz sie tylko statkiem.ACH ZAPOMNIALEM z Lozovac nad wodospady zjedziesz darmowym autobusem. Park jest czynny od 8.00do 20.00.pzdr.
moniunia
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 21.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) moniunia » 04.08.2004 20:38

O jak miło :) Dzięki chłopaki ... nie będę żyła i dam zarobić producentom map :wink: Poradzę sobie na pewno tylko czasami warto jest skorzystać z dobrych rad kogoś kto zna jakiś teren... dlatego wielkie dzięki za informacje ... na pewno zostaną wykorzystane ... fakt że dopiero na początku września ... ale i tak się nie mogę doczekać ... muszę też sobie kupić klapeczki żeby nie pokaleczyć nóżek ... Ahh no i Goldek muszę przyznać że jak oglądam te fotki to aż mi się cieplutko robi :P ...
Pozdrawiam - Monika :lol:
goldek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 25.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldek » 04.08.2004 23:28

to fotki z tamtego roku, z tego są w wywołaniu, aż żal, ze już po urlopie... Na szczęscie mam pęk lawendy...
Gurupaczy
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 27.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gurupaczy » 05.08.2004 08:15

LAWEDE ZBIERAŁEŚ CZY KUPIŁEŚ?
goldek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 25.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldek » 05.08.2004 09:21

bukiecik zebrany. Ale można kupic na targowisku w Szybeniku (pod targowiskiem jest mała rozlewnia wina - leją w butelki i bukłaczki (10 kn za litr)
A co do wodospadów - najlepiej jest przy bojach. Jak dopłyniesz i oprzesz się na lince, to wir nogi wciąga pod wodospad, przyczep więc do stroju jakąś cegłówkę. :D
Gurupaczy
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 27.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gurupaczy » 05.08.2004 09:28

Ja uwielbiam lawędę i chciałam już nawet zakosić z pobliskiego ogrodu botanicznego ale niestety okazało się że te pęki lawędy są policzone a na terenie jest ochrona więc wolałam nie ryzykować.
A w Chorwacji normalnie rośnie na łąkach? Gdzie ją zrywałeś?
Pozdrowienia
Angelika
Następna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone