Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wodospady I KĄpiel

Piaszczyste plaże? To w Chorwacji jednak rzadkość. Ale może są tacy, którzy chcą podzielić się z innymi swoją wiedzą na ten temat. Potrzebujesz łagodnego zejścia do morza? A może lubisz nurkować czy wędkować? Chcesz wypożyczyć łódkę i poznać Chorwację od strony morza? Albo masz skuter wodny i chcesz go zabrać?
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Gurupaczy
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 27.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gurupaczy » 05.08.2004 09:30

o boze co za błędy... przepraszam was bardzo....
coraz mniej czyta się książek a coraz częściej siedzi w internecie....
Kto to widział żeby lawendę pisać przez "ę"
Sorrki
luki
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) luki » 05.08.2004 12:26

dla MONIUNIA , jak jestes studentem to do Krka wejdziesz za 50% a inne wycieczki są tansze nawet o 60%. Tak pisza na sztronie Narodowego Parku Krka, a jesli nie wiedziałaś że on istnieje a masz zamiar go odwiedzić to podpowiem że nidaleko jest inny park narodowy Kornati, ja w nim nie byłem ale wiele osób na forum gorąco go poleca, choć to park o innym klimacie niż Krka.
moniunia
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 21.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) moniunia » 05.08.2004 18:59

Straszna szkoda że nie mam jak narazie żadnych zniżek ... dopiero od października ... ale to nic, :wink: przecież nie zbankrutuje ... zapłaci się poprostu całość :o ... ale Wiecie co ... ja nie wiem jak to się dzieje że mało Polaków jeździ w okolice Szibenika .. a przynajmniej tak wynika z forum i postów, jakie do tej pory mnie zaiteresowały :lol: ... Większość jeździ na Pag, Krk, Trogir Dubrownik itp ... a o tych terenach niewiele się pisze ... a ja widzę że naprawdę warto to zobaczyć choć na chwilkę ...nawet gdzieś wyczytałam że jest tam "niefajnie"... Goldek mam nadzieję że uda mi się zobaczyć fotki z tego roku ... Luki no a jeśli chodzi o ten drugi park to orientujesz się czy jest to daleko od Sibenika i co można tam zobaczyć ciekawego ... może i na ten drugi park starczy nam czasu :) Udanych wakacji życzę Tym co dopiero jadą do Cro :D a Tym co już wrócili życzę powrotu do ukochanych miejsc ... Pozdrawiam - Monika
goldek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 45
Dołączył(a): 25.02.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) goldek » 05.08.2004 20:26

nie masz racji mowiąc, ze niewielu Polaków jeździ w okolice Szybenika. Jest ich sporo i nie tylko na kampingu solaris, gdzie byłem w tym roku, ale takze w wilu pobliskich kwaterach, nie mowiąc już o takich pobliskich miasteczkach jak Primosten, gdzie szukając miejsca na zaparkowanie samochodu konałem ze śmiechu widząc prawie same polskie rejestracje. W wielu knajpkach w okolicy kelnerzy mowią już po polsku, a to o czymś świadczy. Rejon Szybenika to dobra baza wypadowa - po Zadar na północy - Split na poludniu. sa chyba dwa typy cro-maniaków. Jedni przemierzają wzdłuż i w szerz Chorwację, drudzy mają juz swoje oazy. nie wszyscy chcą się dzielić wrażeniami z takich wąlsnych gniazdek.
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 05.08.2004 20:49

moniunia napisał(a): i gdzie najlepiej mam szukać kwater żeby było Bliziutko do tych wodospadów i morza ??
Pozdrowionka


Witam.
Zaglądnij na http://www.olczyk.com/mirek/
Bylismy w zeszłym roku.
Zdjecia ci pomogą. Dużo zdjęć jest opisanych. I adres na kwatere znajdziesz :)


Udanego wypoczynku i zwiedzania :)

Pozdrawiamy
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 05.08.2004 21:08

Gurupaczy napisał(a):Witam
czy wiecie może gdzie są te słynne wodospady w Chorwacji pod którymi można się kompać?

Pozdrawiam


Czy te fotki cię zachęcą ???

http://www.olczyk.com/mirek/imagepages/image185.html
http://www.olczyk.com/mirek/imagepages/image187.html
http://www.olczyk.com/mirek/imagepages/image186.html

Nie zapomnij zabrać strój kapielowy bo bez niego to trochę nie pasuje :):):)

Udanej kąpieli i weż bułke by w dziurach karmić z ręki ryby. :):):)

http://www.olczyk.com/mirek/imagepages/image168.html


Szczęśliwego powrotu :)



.
saturn3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 636
Dołączył(a): 02.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) saturn3 » 06.08.2004 07:32

Mirek ,
pozdr S3
Ostatnio edytowano 06.02.2005 23:03 przez saturn3, łącznie edytowano 1 raz
Gurupaczy
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 27.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gurupaczy » 06.08.2004 08:07

mirek109 napisał(a):
Gurupaczy napisał(a):Witam
czy wiecie może gdzie są te słynne wodospady w Chorwacji pod którymi można się kompać?

Pozdrawiam


Czy te fotki cię zachęcą ???

http://www.olczyk.com/mirek/imagepages/image185.html
http://www.olczyk.com/mirek/imagepages/image187.html
http://www.olczyk.com/mirek/imagepages/image186.html

Nie zapomnij zabrać strój kapielowy bo bez niego to trochę nie pasuje :):):)

Udanej kąpieli i weż bułke by w dziurach karmić z ręki ryby. :):):)

http://www.olczyk.com/mirek/imagepages/image168.html


Szczęśliwego powrotu :)

Rewelacja :-)
Z pewnością wezmę strój
Dzięki wielkie za informacje dotyczącą karmienia ryb.... z pewnością to zrobię...
A przypadkiem nikt za to nie goni?

Pozdrawiam
Jak wrócę to podzielę się wrażeniami





.
moniunia
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 21.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) moniunia » 06.08.2004 12:21

:P Goldek tak jak napisałam ... wywnioskowałam że nie jeździ tam wiele osób z Polski tylko z postów... jeśli mówisz że jeżdzi tam wiele Polaków to się świetnie...naprawdę cieszę się że istnieje takie forum gdzie można wymienić się doświadczeniami ... ja pewnie po powrocie też się podzielę wrażeniami ... jadę so Cro po raz pierwszy i wiem że na pewno nie zapomnę tych wakacji ... a Mirku po obejrzeniu tych fotek z Twojej stronki muszę przyznać że nie byłam w piękniejszym miejscu ... Mam jeszcze tylko nadzieję że na początku Września nie bedę rozczarowana pogodą w Chorwacji... i tym że nie będziemy mogli znaleźć wolnej kwatery :PJuż nie mogę się doczekać :D - Monika
Kir
Cromaniak
Posty: 1012
Dołączył(a): 06.04.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kir » 06.08.2004 12:56

Gurupaczy napisał(a):Ja uwielbiam lawędę i chciałam już nawet zakosić z pobliskiego ogrodu botanicznego ale niestety okazało się że te pęki lawędy są policzone a na terenie jest ochrona więc wolałam nie ryzykować.
A w Chorwacji normalnie rośnie na łąkach? Gdzie ją zrywałeś?
Pozdrowienia
Angelika


Lawenda rośnie raczej w ogródkach. Na łąkach nie widziałem, na Hwarze są całe plantacje. Za to na łąkach rośnie kilak odmian tymianku który wściekle pachnie cytryną czy jakoś tak. Tam prawie wszystko co rośnie to pachnie. W ogródkach znajdziesz też rozmaryn który rośnie u nas w doniczkach, laur, mimoza i wiele innych
Gurupaczy
Globtroter
Posty: 52
Dołączył(a): 27.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gurupaczy » 06.08.2004 13:13

A JUŻ SIĘ UCIESZYŁAM :-(
NO TO TRZEBA BĘDZIE KUPIĆ....

JEST PRZEPIĘKNA..
mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 07.08.2004 13:26

saturn3 napisał(a):Mirek ,
fajne fotki :!: , bardzo przyjemnie "wróciłem" z samego rana do swoich wakacji :)
poczyniłem także obserwację socjologiczną : jak ludzie są podobni : mamy , pewnie nie tylko my , bardzo podobne zestawy zdjęć , mam wrażenie nawet , że niektóre są dokładnie w tych samych miejscach :D :D :D
pozdr S3
PS mam nadzieję , że Cię to jakoś nie zmartwiło ?


Gdzie mógłbym zobaczyć Twoje fotki ????
Nie martwi mnie to że z tych samych miejsc. :) :) :)

vy 73 :)



.
waldemar
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 59
Dołączył(a): 07.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemar » 07.08.2004 22:32

mirek109
Cromaniak
Posty: 652
Dołączył(a): 27.09.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirek109 » 08.08.2004 14:54

waldemar napisał(a):popatrz tez na moje fotki


Przypomina nam sie czas spedzony pomiedzy wodospadami :)
Dzięki

Mirek i Anna




.
sly29
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 852
Dołączył(a): 01.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) sly29 » 08.08.2004 15:37

Waldemar :) ładne fotki , mam znow ochote zwiedzić wodospady KRKA ;) jak wróce we wrześniu to pochwale sie swoimi fotkami :)

czym robiłes te fotki??

pozdrowienia
sławek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Plaże & Adriatyk - żeglowanie, nurkowanie, wędkowanie...



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone