Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 21.04.2018 12:08

bluesman napisał(a):
Rafi70 napisał(a):..a może dla niektórych ważniejsze od żarcia jest ciepłe morze , piękne widoki , wieczorne spacery po zabytkowych uliczkach miast.....i fota do F...booka? :D :wink:

Jak to rozumieć ? :mrgreen: Na pewno tacy żyją onymi widokami i ciepłym morzem wyłącznie i nic nie jedzą :)

A tak to rozumieć , że niektórzy nie przykładają wielkiej wagi do jedzenia . Często za obiad wystarczy pyszny burek z mięsem kupiony w piekarze popity jogurtem :wink: a innym razem usmażone na grillu el. własnoręcznie robione ciewapcici :wink:
Asiuniasia
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.01.2018
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiuniasia » 27.04.2018 08:58

I tu się włączę ja - siedmiogwiazdkowy użytkownik forum zdegradowany do jednej :( Ponieważ ja zabieram do Chorwacji DYWAN , jako NIEZBĘDNIK pod namiotem :) :)
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 27.04.2018 09:34

Ale taki na ścianę czy na podłogę?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 27.04.2018 09:57

Do dywanu niezbędnik

Obrazek
Asiuniasia
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.01.2018
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiuniasia » 27.04.2018 10:22

Taki na podłogę oczywiście :wink: A czasem nawet dwa jak mąż nie krzyczy za bardzo :roll: , jeden do środka ( uwierzcie - nie da się bez czegoś na podłodze w przedpokoju/kuchni , chyba że się ma wypasiony namiot z podłogą w komplecie;) ) a drugi na zewnątrz :) Trzepaczka może niekoniecznie ale zmiotka , chociażby z drzewka obok - oczywiście. Szkoda że odkurzacz się nie mieści w aucie :lol:
Ostatnio edytowano 27.04.2018 10:25 przez Asiuniasia, łącznie edytowano 2 razy
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 27.04.2018 10:24

rufus295 napisał(a):Ale taki na ścianę czy na podłogę?

Można rozłożyć na podłodze i wywinąć nieco na ścianę.
Będzie uniwersalny :mrgreen:
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 27.04.2018 10:43

bluesman napisał(a):
rufus295 napisał(a):Ciekawe ile % wyjeżdżających, bierze drugi komplet kluczyków do auta? :D


Biorę nawet trzy :) Drugi jest umieszczony w takim miejscu by po ew. zbiciu najmniej kosztownej szyby można było po niego sięgnąć :)
Trzeci komplet to jest w zasadzie kopia głównego kluczyka ale jako sam trzpień metalowy bez plastiku i immobilajzera służy wyłącznie do otwierania auta natomiast nie można auta nim uruchomić. Noszę go na szyji czy w małej kieszonce w slipkach mozna go moczyć i nawet zgubić natomiast nikt nie będzie miał z niego pożytku nie wiedząc do jakiego auta jest :)
Jako, że nie mam alarmu (celowo) tylko blokady skrzyni biegów kluczyk do niej oprócz głównych kompletów znajduje się rezerwowo w samochodzie oczywiście max. utrudniłem znalezienie go :papa:


Jak w obecnych autach są te "bezdotykowe otwierania" to nie wiem czy auto da radę zamknąć jak kluczyk jest w środku ...
Zawsze mnie intrygowało jak ludzie dojeżdzają na plażę, gdzie trzymają kluczyki ...
Ja trzymałem w ALOKSAK-u (taka torebka z która można nurkowac) w biodrówce do nurkowania i z tym pływałem
Obrazek
To powyżej to ALOKSAK tylko ja mam takie wielkości powiedzmy wieksze jak karta kredytowa
A saszetkę biodrową kupiłem kilka lat temu i ma jedną kieszonkę nieprzemakalną a drugą z dziurkami na skarby (muszelki itp).
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.04.2018 10:45

piotrekbeti napisał(a):Kamyk znad Jadranu rewelacyjnie otworzy butelkę piwa podobnie jak długopis zapalniczka itp.. Ew. fajna karta przetrwania wielkości kredytowej karty w portfelu. Osobiście mam patent i w razie W za otwieracz starczy zwykła kartka A4 lub gazetka z Konzuma poskładana z 8 razy. Ale bez korkociągu nie poradzę na wino. A i tak kupuję raczej na miejscu butelki PET 1-2litry a i wina są dostępne w 3litrowych kartonikach z kranikiem a i stołowe odkręcane się trafiają.


?????
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 27.04.2018 10:46

Dawno temu na jednym z kempingów na południu Europu sąsiadowaliśmy z obozowiskiem Niemców. Parę aut z przyczepami i namiotami, ustawieni w formacji warownej burskich voortrekkerów ;) Mieli dywany, anteny satelitarne, fotele, grille wielkości biurka u mnie w pracy ;) Pierwszy raz jak ich zabaczyliśmy, zbieraliśmy szczęki z gleby ;)
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 27.04.2018 10:59

malinero napisał(a):Dawno temu na jednym z kempingów na południu Europu sąsiadowaliśmy z obozowiskiem Niemców. Parę aut z przyczepami i namiotami, ustawieni w formacji warownej burskich voortrekkerów ;) Mieli dywany, anteny satelitarne, fotele, grille wielkości biurka u mnie w pracy ;) Pierwszy raz jak ich zabaczyliśmy, zbieraliśmy szczęki z gleby ;)


I co to ma wspólnego z tematem ?
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 27.04.2018 11:40

Asiuniasia napisał(a): Szkoda że odkurzacz się nie mieści w aucie :lol:

Zawsze można kupić samochodowy - mniejszy :mrgreen:
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 27.04.2018 11:42

bluesman napisał(a):
malinero napisał(a):Dawno temu na jednym z kempingów na południu Europu sąsiadowaliśmy z obozowiskiem Niemców. Parę aut z przyczepami i namiotami, ustawieni w formacji warownej burskich voortrekkerów ;) Mieli dywany, anteny satelitarne, fotele, grille wielkości biurka u mnie w pracy ;) Pierwszy raz jak ich zabaczyliśmy, zbieraliśmy szczęki z gleby ;)


I co to ma wspólnego z tematem ?


Dywan.
Asiuniasia
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 15.01.2018
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) Asiuniasia » 28.04.2018 16:42

No o satelicie trzeba może pomyśleć ;) Niemcy mądry naród :)Chociaż jestem jednak póki co zwolenniczką braku telewizji na wakacjach i tzw. kontaktu ze światem zewnętrznym :) ale dywan - normalka ;)
bykman
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 242
Dołączył(a): 19.03.2014
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) bykman » 28.04.2018 17:18

Jak w obecnych autach są te "bezdotykowe otwierania" to nie wiem czy auto da radę zamknąć jak kluczyk jest w środku ...

Nie, nie ma możliwości zamknięcia samochodu gdy kluczyk jest w środku.
Przetestowałem u siebie, samochód nie zamyka się emitując ciągły sygnał dźwiękowy.
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 28.04.2018 21:44

bykman napisał(a):Jak w obecnych autach są te "bezdotykowe otwierania" to nie wiem czy auto da radę zamknąć jak kluczyk jest w środku ...

Nie, nie ma możliwości zamknięcia samochodu gdy kluczyk jest w środku.
Przetestowałem u siebie, samochód nie zamyka się emitując ciągły sygnał dźwiękowy.
Wnioskuję, że zabierasz ze sobą do Chorwacji ciągły sygnał dźwiękowy :mrgreen:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone