Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 19.04.2018 20:08

martinb33 napisał(a):Siemka. Czytam ten temat uważnie i jedno mnie zastanawia. (jadę pierwszy raz do Chorwacji)
Na listach które piszecie jest dużo przedmiotów i rzeczy jadalnych których ja osobiście nie widze sensu tachać przez pół europy w samochodzie, np. ręczniki papierowe, papier toaletowy, husteczki, baterie, kilka innych rzeczy no i jadalne np. woda mineralna, cukier, herbata, wędlina pakowana, ser żołty, mleko no i jeszcze kilka innych których chyba kupienie w tamtejszych marketach nie jest niemożliwe. Więc jako świerzak nie bedący tam jeszcze nigdy, pytam czym to jest spowodowane? Cenami w tamtejszych sklepach czy inny powód? A może macie na myśli te rzeczy w ilości sztuk 1 na trase to wtedy rozumiem.


Jest parę rzeczy, których w Chorwacji nie kupisz, albo są sporo droższe niż u nas np. wędlina czy ser żółty albo mocne alkohole jak wódka czy whisky, jak ktoś nie może bez tego przeżyć to bierze ze sobą, ma to tam jakieś uzasadnienie.

Woda, baterie czy papier toaletowy rzeczywiście bez sensu, są ponoć hardkorowcy co wiozą ziemniaki i piwo.
Użytkownik usunięty
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.04.2018 20:12

Mamma mia, jak to czytam to przypominają się mi moi czescy ziomale na biznes tripie do Finlandii - z paczkami ryżu, makaronu bo przecież w Finlandii drogooooo...
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 19.04.2018 20:30

Kiedyś pytałem znajomego co jedli w Cro odpowiedział że nic kupowali tylko bułki i chleb wszystko mieli przywiezione z PL
jego żona z kuzynką zrobiły pulpety,fasolkę w słoikach reszta to sosy knorr i makarony mniamniuśne wakacje normalnie nowe smaki :mrgreen: nie żebym to negował każdy jedzie jak chce ale jak to smakuje piwo z Biedry na plaży w Chorwacji :papa:
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 20.04.2018 18:10

Każdy robi jak chce i na ile może sobie pozwolić. Bierzcie pod uwagę to, że wiele rodzin ciuła cały rok $ aby wyjechać i mają wybór jechać z żarciem albo nie jechać wcale...
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 20.04.2018 18:39

Pewnie że tak każdy z nas ma taki wyjazd za sobą a po drugie szóste piwo smakuje tak samo :D ale nie ma co patrzeć trzeba i tak jechać 8)
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 591
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 20.04.2018 18:53

..a może dla niektórych ważniejsze od żarcia jest ciepłe morze , piękne widoki , wieczorne spacery po zabytkowych uliczkach miast.....i fota do F...booka? :D :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1699
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 20.04.2018 19:12

czesiu1976 napisał(a):Kiedyś pytałem znajomego co jedli w Cro odpowiedział że nic kupowali tylko bułki i chleb wszystko mieli przywiezione z PL
jego żona z kuzynką zrobiły pulpety,fasolkę w słoikach reszta to sosy knorr i makarony mniamniuśne wakacje normalnie nowe smaki :mrgreen: nie żebym to negował każdy jedzie jak chce ale jak to smakuje piwo z Biedry na plaży w Chorwacji :papa:


Mi bardzo smakuje, wzięłam sobię parę czteropaków desperadosa i nie narzekałam :mrgreen: Co prawda to ciężko nazwać piwem, ale ja akurat lubię, na zmianę z ich Panem czy Tomislavem. A jako, że desperadosa nie widziałam w ich marketach to sobie wożę i guzik mnie obchodzi czy to burackie czy nie :oczko_usmiech:

A i dzieciom w tym roku zamiast 1 opakowania płatków kukurydzianych wezmę 3 :mrgreen: Bo ich
płatki moje dzieci nie tkną...

Znowu jak co roku zaczynają się dyskusje o ziemniakach i co kto ze sobą wiezie :roll: Komentowane, że niby nikt nikomu nie zagląda do gara, ale po cichu podśmiewywane. Nudne to trochę :roll:
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 20.04.2018 19:25

Ale ja nic przeciw temu nie mam ja biorę wódkę 40% bo Rakiji do ust nie wezmę bo mi wszystkie włosy wychodzą :D przecież razem nie jedziemy każdy bierze co chce :oczko_usmiech:
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 20.04.2018 19:39

czesiu1976 napisał(a):Ale ja nic przeciw temu nie mam ja biorę wódkę 40% bo Rakiji do ust nie wezmę bo mi wszystkie włosy wychodzą :D przecież razem nie jedziemy każdy bierze co chce :oczko_usmiech:


Ja biorę rum. Havana Club 0,7l w Chorwacji widziałem ostatnio za 170 kun w Kauflandzie. U nas na promocji w Tesco za 49,99 PLN ;)
czesiu1976
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 466
Dołączył(a): 17.10.2016
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) czesiu1976 » 20.04.2018 19:55

Jedni piją rum i wódkę inni piją makarony :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: taki żart nie mogłem się oprzeć :oczko_usmiech: to każdego indywidualna sprawa a co do dzieci nasz syn jest już duży ale pamiętam co to znaczy jem tylko płatki ale tylko te , parówki ale tylko z taką kreską , pomidorową ale tylko z ryżem i nic więcej aaaaa pije tylko ten sok to były czasy ale jak wszystko zostało spełnione to był spokój i udane wakacje i tego wszystkim życzę :D
tomcioooo
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 18.01.2012
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomcioooo » 20.04.2018 22:33

Witam, my zabieramy ze sobą zawsze jakieś jedzenie, i różne napoje ;-) ale w granicach zdrowego rozsądku :) Chorwacja to nie koniec świata , miejscowe też dobrze skosztować :)
Gonzales
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1210
Dołączył(a): 29.01.2017
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gonzales » 21.04.2018 07:40

Mam problem ile zabrać do Chorwacji ziemniaków (kartofli jak kto woli). Jedziemy w 10 osób w tym 4 dzieci na 2 tygodnie.
W ubiegłym roku wzięliśmy worek 30 kg i brakło. Jak myślicie 2 takie worki stykną?

A na poważnie to przychylam się do tego wpisu. No może bez tych tych fot.
Rafi70 napisał(a):..a może dla niektórych ważniejsze od żarcia jest ciepłe morze , piękne widoki , wieczorne spacery po zabytkowych uliczkach miast.....i fota do F...booka? :D :wink:


Pozdrowienia.;)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 21.04.2018 08:05

Niestety miejsca na pyry zabrakło :D
Quad.JPG
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 21.04.2018 08:24

Rafi70 napisał(a):..a może dla niektórych ważniejsze od żarcia jest ciepłe morze , piękne widoki , wieczorne spacery po zabytkowych uliczkach miast.....i fota do F...booka? :D :wink:

Jak to rozumieć ? :mrgreen: Na pewno tacy żyją onymi widokami i ciepłym morzem wyłącznie i nic nie jedzą :)
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapom

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 21.04.2018 10:11

Kamyk znad Jadranu rewelacyjnie otworzy butelkę piwa podobnie jak długopis zapalniczka itp.. Ew. fajna karta przetrwania wielkości kredytowej karty w portfelu. Osobiście mam patent i w razie W za otwieracz starczy zwykła kartka A4 lub gazetka z Konzuma poskładana z 8 razy. Ale bez korkociągu nie poradzę na wino. A i tak kupuję raczej na miejscu butelki PET 1-2litry a i wina są dostępne w 3litrowych kartonikach z kranikiem a i stołowe odkręcane się trafiają.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Witam-prośba, co zabrać do Chorwacji i o czym nie zapomnieć - strona ...
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone