Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Warszawa - wiadoma rzecz stolica

W Polsce znajduje się największy ceglany zamek świata - pokrzyżacki zamek w Malborku. Radom ma znacznie większą powierzchnię niż stolica Francji – Paryż. Pierwszą polską książkę kucharską, która zachowała się do dnia dzisiejszego wydano w 1698 roku. Polska posiada drugi najstarszy uniwersytet w Europie - Uniwersytet Jagielloński został założony przez króla Kazimierza Wielkiego w 1364 roku. Polska konstytucja była pierwszą w Europie i drugą na świecie - powstała zaraz po konstytucji Stanów Zjednoczonych.
Torac
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3874
Dołączył(a): 11.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Torac » 10.09.2013 10:53

Bocian napisał(a):Znasz w Polsce większe? :oczko_usmiech:


W Polsce nie, ale na Śląsku :wink: ,
niebawem....
znasz projekt Metropolia Silesia ?

Mówi Hindus do CHińczyka: słuchaj, w tej Warszawie to się chyba wszyscy znają :D

Warszawa mi strasznie zmalała jak ją w ostatnim czasie przejeżdżam - normalnie błysk ciupagi
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 10.09.2013 11:12

Torac napisał(a):znasz projekt Metropolia Silesia ?


Utopia :) Szybciej związek międzygalaktyczny powstanie :)
Wpadnij do Warsiawki jak będzie popołudniowy szczyt, wtedy przejazd zajmie 4h :)
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 10.09.2013 14:38

Torac napisał(a):
Bocian napisał(a):Znasz w Polsce większe? :oczko_usmiech:


W Polsce nie, ale na Śląsku :wink: ,
niebawem....
znasz projekt Metropolia Silesia ?

Mówi Hindus do CHińczyka: słuchaj, w tej Warszawie to się chyba wszyscy znają :D

Warszawa mi strasznie zmalała jak ją w ostatnim czasie przejeżdżam - normalnie błysk ciupagi

Ha bo nam drogi pobudowali to się szybciej ogarnia lecz jak chcesz wolniej to zapraszam na Wisłostradę ok. 8 rano to będziesz miał czas pooglądać :papa:,a na Archikatedrze to rzeczywiście męczymy się z tą elewacją lecz póżniej będzie gorzej na posadzki wchodzimy.
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.09.2013 15:05

Z napisał(a):... męczymy się z tą elewacją lecz póżniej będzie gorzej na posadzki wchodzimy.

Kiedy, tak mniej więcej, w jakim okresie?

Bracia Wolscy to wasza robota? Zdaje się, że już na ukończeniu?
A kaplica z relikwiami Felińskiego, Literacka, wiesz może, czemu zasłonięta jest czarną folią i kiedy będzie dostępna?
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15634
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.10.2013 09:48

Witam,

wychodzi na to, że przyszły weekend będzie Wawa i mam jeszcze pytanie organizacyjne.
Gdzie zaparkować w niedzielę samochód, aby udać się do Muzeum PW? - Pani w kasie nie chciała podać informacji "coś Pani w pobliżu znajdzie".

Czy w stolicy strefa parkowania obowiązuje w weekend? Pytam przezornie, bo kiedyś (jeszcze chyba z 5 lat temu) w mieście Kraka strefa parkowania obowiązywała w dni powszednie i zaliczała się do nich sobota (mam nawet "pamiątkowy" mandat) i stąd pytanie jak są rozumiane dni powszednie/robocze?

Polan się nie wiele zmienił od tego zakładanego.
Dzięki za pomoc
jaam1
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 6
Dołączył(a): 14.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) jaam1 » 10.10.2013 09:52

piekara114 napisał(a):Witam,

wychodzi na to, że przyszły weekend będzie Wawa i mam jeszcze pytanie organizacyjne.
Gdzie zaparkować w niedzielę samochód, aby udać się do Muzeum PW? - Pani w kasie nie chciała podać informacji "coś Pani w pobliżu znajdzie".

Czy w stolicy strefa parkowania obowiązuje w weekend? Pytam przezornie, bo kiedyś (jeszcze chyba z 5 lat temu) w mieście Kraka strefa parkowania obowiązywała w dni powszednie i zaliczała się do nich sobota (mam nawet "pamiątkowy" mandat) i stąd pytanie jak są rozumiane dni powszednie/robocze?

Polan się nie wiele zmienił od tego zakładanego.
Dzięki za pomoc

Strefa nie obowiązuje od piątku od 18 :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 10.10.2013 10:47

Przy MPW zaparkujesz na okolicznych ulicach, tylko uważaj na organizację ruchu, bo nie wszędzie można skręcić
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.07.2016 14:35

A kultowy bar jeszcze jest?

Obrazek

Albo jakiś równie kultowy gdzie można dobrze zjeść. :wink:

:mrgreen:
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.07.2016 15:20

Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.07.2016 15:43

Ale nie zatruje się? :)

Gdzie coś dobrego jeszcze można zjeść w studenckich cenach? 8)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.07.2016 17:50

W sumie to nie mam pojęcia. Nie jadam poza domem, a jeśli już, to za mnie płacą :)
Możliwe, że Pierogarnie i Zapiecki by cię zaspokoiły, dobrze zjadłem w Literatce (http://www.literatka.com.pl/menu) jak również w Kwiatach Polskich (http://www.gospodakwiatypolskie.pl/).
Stołowały się tam grupy dzieciaków jakie oprowadzałem, wiec chyba nie było zbyt drogo.

To może pomoże, ale teraz sa wakacje, więc nie wszystko jest czynne:
http://metrocafe.pl/metrocafe/1,145523, ... lowki.html
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 18.07.2016 18:23

Dzięki, nadchodzę... :)
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 18.07.2016 18:51

Tak po nocy? :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 19.07.2016 07:51

weldon napisał(a):Tak po nocy? :)


Gdzie tam po nocy, po śniadaniu. :papa:
Mikeee
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2377
Dołączył(a): 06.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikeee » 19.07.2016 08:29

a tu coś w nastroju z tamtych czasów, choć nie tanio
Czerwony Wieprz

a tu kiedyś w porze obiadowej oferowali zestawy w świetnej cenie (np zupa, drugie, deser za 19 PLN), ale nie wiem czy to aktualne
Folk Gospoda

pozdrawiam,
Michał
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Polska



cron
Warszawa - wiadoma rzecz stolica - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone