Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Wakacje z niemowlakiem- APTECZKA

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012
Wakacje z niemowlakiem- APTECZKA

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 14.08.2014 21:35

Witam.

Dwa tygodnie przed wyjazdem udałem się do pediatry celem skompletowania apteczki dla swojej Jagody.
Mam nadzieję, że nie będę musiał z niej skorzystać- równolegle nikomu też nie życzę by musiał korzystać. Pragnę podzielić się tym, co pediatra uważa za słuszne. Podaję medykamenty, które warto ze sobą zabrać. Jaga ma 8 m-cy i 10 kg wagi.

1. Syrop przeciwgorączkowy- Nurofen,
2. Czopki przeciwgorączkowe- Paracetamol,
3. Acidolac Baby- probiotyk (biegunka)
4. Orsalit- płyn nawadniający (biegunka)
5. Fenistil gel- oparzenia, alergie, etc.
6. Krople do nosa- Nasivin, Otrivin
7. Argentin T- aerozol na wypadek bólu gardła
8. Smecta (biegunka)
9. Viburcol- czopki- ząbkowanie.

"To z lekarstw"- stwierdziła lekarka- zabrałaby ze sobą w podróż będąc na moim miejscu. Antybiotyków nie zapisywała, bo wg niej nie warto, a w razie potrzeby jest odpowiednia opieka w HR...

Jest to nasza kolejna podróż- tym razem na cały m-c, lecz pierwsza z naszą córeczką; trochę nerwów jest, stąd ten post- może przyda się komuś ;)

Pozdrawiamy.

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.08.2014 22:26

Cześć,
jeśli już tyle wziąłeś, wg mnie dołóż antybiotyk. Kiedyś mi się niestety przydał (rana ręki), w jego poszukiwaniu "zwiedziłem" cały niedzielny Szybenik....a po co, mógłby być pod ręką :lol:
Udanych wakacji, leki niech Ci się przeterminują :wink: :lol:
Pozdrav
slapol

P.S.
Tak na marginesie....
Tego feralnego antybiotyku szukaliśmy akurat w niedzielę w Szybeniku...(się rymuje :lol: ), niestety z 2 lub 3 apteki, które miały mieć dyżur były zamknięte. Robimy kółka po mieście i przystajemy przed knajpką, gdzie ludzie sączą piwko. Pytamy o niedzielny dyżur apteki. Jeden facet wstaje od stolika, zostawia swojego, zimnego browara i mówi, że pokaże nam czynną aptekę. Wsiada do naszego auta i pilotuje nas przez 2/3 miasta do celu. Kupujemy lek i oczywiście potem odwozimy go z powrotem do knajpki. Dziękujemy mu za pomoc, a on siada przy pewnie lekko ciepłym już piwie i przyjmując nasze serdeczne "hvala" uważa, że wszystko jest OK i "ne ma problema" :!:
M.in. dlatego, od kilkunastu lat, wybieram ten kraj na moje wakacje i tam zostawiam kasę za wypoczynek...
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 15.08.2014 21:17

Podpisuję się Kolego pod Twoim post scriptum... Byliśmy w kilku europejskich kurortach, lecz poraz piąty z rzędu wybieramy "drugą domovinę". Takich ludzi i miejsc nie ma chyba nigdzie.

Polecam również Rep. Serbską BiH !
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 16.08.2014 00:01

slapol napisał(a):Cześć,
jeśli już tyle wziąłeś, wg mnie dołóż antybiotyk.


:D Jak najbardziej jestem za, śmieszne to u nas pieniądze, a jaki komfort psychiczny.

Nie żartuję, po co masz biegać i szukać, z dziećmi bywa różnie, czasami sami musimy podejmować decyzje
Ostatnio edytowano 16.08.2014 00:07 przez majeczka, łącznie edytowano 1 raz
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 16.08.2014 00:07

Zdrowy rozsądek, asistance, ubezpieczenie podrozne.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 16.08.2014 00:19

...nie masz racji, czasami decyzję trzeba podjąć w przeciągu godziny. :wink:

W trakcie każdego mojego wyjazdu do Cro, wykupuję i opłacam dodatkowe ubezpieczenia, Bogu dzięki, że nie muszę z nich korzystać, ewentualnie biegać i szukać antybiotyku. W zasadzie wszystko asekuracyjnie zawsze zabieram ze sobą :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.08.2014 00:29

majeczka napisał(a):...nie masz racji, czasami decyzję trzeba podjąć w przeciągu godziny. :wink:

W trakcie każdego mojego wyjazdu do Cro, wykupuję i opłacam dodatkowe ubezpieczenia, Bogu dzięki, że nie muszę z nich korzystać, ewentualnie biegać i szukać antybiotyku. W zasadzie wszystko asekuracyjnie zawsze zabieram ze sobą :)


I podasz 8-miesięcznemu dziecku antybiotyk na własną rękę ?
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 16.08.2014 00:42

ołowiany napisał(a):
majeczka napisał(a):...nie masz racji, czasami decyzję trzeba podjąć w przeciągu godziny. :wink:

W trakcie każdego mojego wyjazdu do Cro, wykupuję i opłacam dodatkowe ubezpieczenia, Bogu dzięki, że nie muszę z nich korzystać, ewentualnie biegać i szukać antybiotyku. W zasadzie wszystko asekuracyjnie zawsze zabieram ze sobą :)


I podasz 8-miesięcznemu dziecku antybiotyk na własną rękę ?


Tak, podam, jeżeli uznam, że taka będzie konieczność. Na pewno również wezwę pomoc, przecież jesteśmy w UE, ba ja zawsze również dodatkowo wykupuję ubezpieczenie w PZU.
Ewentualnie pofatyguję się sama do najbliższego szpitala. Niestety, od kilku lat nie musiałam.

:D Zawsze zabieram ze sobą antybiotyki i dla nas i dla dzieci :D
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 17.08.2014 13:14

To co powiedziała mi lekarka

"To z lekarstw"- stwierdziła lekarka- zabrałaby ze sobą w podróż będąc na moim miejscu. Antybiotyków nie zapisywała, bo wg niej nie warto, a w razie potrzeby jest odpowiednia opieka w HR...


PZU ? Co to jest? Korzystaliście? Dzwoniliście do ubezpieczyciela z zapytaniem czy "możecie leczyć się w tej/tamtej placówce zdrowia, czy takie lekarstwo możecie zakupić w aptece, czy tańsze ? Zbieranie faktur, etc." ...

Nie interesują mnie polscy "ubezpieczyciele", bo to wałki i tyle. Jeżdżę do Rep. Serbskiej w Bośni i tam już polscy "ubezpieczyciele" działają jak telewizor Rubin. Lekarstwa biorę ze sobą pierwszy raz tylko dlatego, że jadę z 8 m-czną córką, więc nie wiem po co śmiecicie o potrzebie brania antybiotyku?

Jeśli chodzi o "spokojną głowę" w czasie całego roku polecam:

http://www.adac.de/mitgliedschaft/tarif ... geId=10022
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 17.08.2014 13:36

my bylismy w tym roku z dwumiesieczym dzieckiem, mielismy wykupione dodatkowe ubezpieczenie i pedicetamol przeciwgorączkowy i na biegunke dla malego dziecka dicoflor, krem "piećdziesiątka" na słońce i tyle. Na szczęście nasza Majeczka spisała się na medal na wyjeździe. Na początku robiliśmy jej mleko z wodą mineralną, ale byl problem z kupką więc zaczeliśmy robic z wodą z kranu i wszystko wróciło do normy
panpawel77
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 43
Dołączył(a): 22.04.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) panpawel77 » 17.08.2014 14:50

Czytam wypowiedzi niektórych i muszę stwierdzić, że jesteście bardzo odważni skoro dopuszczacie podawanie na własną rękę antybiotyków malutkim dzieciom i w ogóle decydujecie się na wypad do Cro z dwumiesięcznymi bobasami.
Odwaga w życiu jest ważna. Zdrówka życzę Waszym dzieciom.
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 17.08.2014 18:14

Co do podawania antybiotyków zgodzę się z kolegą- nie jestem lekarzem- nie podaję.

Jeśli chodzi o "odwagę" na wyjazd z bobasem...

Mała zwiedziła więcej świata niż ja do 18. roku życia. Wychodzę z założenia, iż gorsza od polskiej -opieka medyczna jest tylko w Liberii, więc obierając kurs na Bałkany może być tylko lepiej ;)
telepol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1544
Dołączył(a): 03.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) telepol » 17.08.2014 22:15

otóż to, Cro to nie Afryka czy Amazonka, a z bobasem jest mniej kłopotu niż z 2-3 latkiem, ważne jest tylko mleko i sen, podczas podróży nic takiemu bobaskowi nie przeszkadza i nie ma syndromu znudzenia bo jedyne co ją interesowało to

IMG_20140808_140841.jpg
brzo1985
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 343
Dołączył(a): 18.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) brzo1985 » 17.08.2014 23:58

Dzięki za zdjęcie- podpowiedź :D
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 17.08.2014 23:59

:D Wszystko zależy od własnego punktu widzenia i doświadczenia. Zawsze zabieram asekuracyjnie ze sobą antybiotyk, wiem kiedy go podać, nie psuć sobie urlopu i nie ganiać po szpitalach :D

brzo1985 napisał(a):"To z lekarstw"- stwierdziła lekarka- zabrałaby ze sobą w podróż będąc na moim miejscu. Antybiotyków nie zapisywała, bo wg niej nie warto, a w razie potrzeby jest odpowiednia opieka w HR...


:D Antybiotyk podaje się i tak w ciemno, empirycznie. Żaden lekarz nie będzie Ci robił antybiogramu, ponieważ lekarze tego z reguły nie wykonują, zbyt duże koszty. Pytanie brzmi czy będziesz wiedział kiedy masz dziecku podać antybiotyk? Czy odróżniasz infekcję wirusową od bakteryjnej? Jeśli nie to wiedz, że lekarze na wirusówkę również zapisują antybiotyk. Sami niekiedy mają z tym problem kiedy odróżnić infekcję bakteryjną od wirusowej.

p.s. udanego urlopu życzę, ryzyko to podróż z tak małym dzieckiem
Następna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
Wakacje z niemowlakiem- APTECZKA
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone