Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

WAKACJE 2010 (Chorwacja 11 - Pakostane 2)

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 16.10.2010 19:49

anakin napisał(a):Jestem naprawdę pod wrażeniem Twojej znajomości nazw tych wszystkich wysepek,skałek,kościółków,półwyspów itd..itp!
Skąd Ty to wszystko wiesz :?: 8O


Wiele razy pisałem, że mam pomocnicę :D

OTO ONA :wink: :D
weldon
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 39917
Dołączył(a): 08.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) weldon » 16.10.2010 19:52

Janusz Bajcer napisał(a):Wiele razy pisałem, że mam pomocnicę :D

OTO ONA :wink: :D

A ja stawiałem na córkę kapitana ... :?

Chyba, że to jest właśnie Ona?






:lol:
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 16.10.2010 19:54

Dosyć "biegła" jak widzę,ale głównie chyba w nazewnictwie.....pagórków! :oczko_usmiech:
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 17.10.2010 00:46

Z zaproszenia zostawionego u Anakina skorzystałam i na rejs średnim :wink: stateczkiem się wybrałam. :lol:

Chociaż tak na prawdę to dużo pewniej bym się czuła na tym poniżej jachciku: :wink: :lol:

Janusz Bajcer napisał(a):Obrazek


Bardzo mi się za to spodobały te zdjęcia kościółka Matki Bożej z Tarca - on faktycznie położony jest na takim pustkowiu? Bo na tych zdjęciach to tak wygląda... :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.10.2010 10:38

Joanka23 napisał(a):Bardzo mi się za to spodobały te zdjęcia kościółka Matki Bożej z Tarca - on faktycznie położony jest na takim pustkowiu? Bo na tych zdjęciach to tak wygląda... :)


Tak jak pisałem w relacji, w Parku Narodowym Kornati mieszka tylko 7 stałych mieszkańców, na wysepkach w zatoczkach jest trochę domków rybackich w których zamieszkują sezonowo turyści.

Obrazek

Na wyspach nie ma elektryczności i zasobów słodkiej wody, więc trudno tam zamieszkać na stałe.
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 17.10.2010 15:05

Czytam i czytam relację i juz nie moge sie doczekać przyszłego roku...
Wszystkie informacje zapisuje w "ulubionych", przydadzą się...

Z tego co piszesz to do Pakostane wyjechaliście koło połowy lipca i raczej nie było problemu ze znalezieniem kwatery jadąc w ciemno.

A który miesiąc Ty jako stały bywalec w Pakostane polecałbyś na wyjazd tam: lipiec czy moze sierpień: termin lepszy od 1-15sierpnia czy może wyjechac 8.08, łatwo znajdziemy coś bez rezerwacji dla 2dorosłych + dziecko? A moze mniej ludzi jest w lipcu tak jak wy byliscie?

Najpierw myślałam, ze pojedziemy na 7 noclegów do Pakostane a potem na kolejne 6-7 gdzieś w okolice Primosten. Ale z tego co widzę to Pakostane oferuje tak duzo, jest tak świetna bazą wypadową, że nawet do Primosten możemy pojechać na 1-dniową wycieczke, wiec chyba cały pobyt spędzimy właśnie w Pakostane, tym bardziej chciałabym mieć tam jakąś przytulną kwaterkę, ale cena też oczywiście najlepiej do 45E, a jeszcze lepiej za 40: :lol:
krakusowa
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6442
Dołączył(a): 08.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakusowa » 17.10.2010 15:34

Magda8867 zapraszamy tu :D
forum/viewtopic.php?t=30106&start=0

Janusz ( i myślę, że inni uczestnicy też ) na żywo odpowie na wszystkie nurtujące Cię pytania
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.10.2010 16:30

magda8867 napisał(a):Z tego co piszesz to do Pakostane wyjechaliście koło połowy lipca i raczej nie było problemu ze znalezieniem kwatery jadąc w ciemno.

A który miesiąc Ty jako stały bywalec w Pakostane polecałbyś na wyjazd tam: lipiec czy moze sierpień: termin lepszy od 1-15sierpnia czy może wyjechac 8.08.


Nie jestem stałym bywalcem Pakoštane, raz byłem na kempingu, raz na kwaterze (i pierwszy raz w cro na kwaterze), stałym bywalcem tego miasta jest FUX, który był 6 razy.

Trudno mi powiedzieć który miesiąc lepszy, lipiec czy sierpień :roll:
magda8867
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 153
Dołączył(a): 11.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) magda8867 » 17.10.2010 16:52

Acha, to sory jeszcze widać za mało poczytałam to forum :oops:

Przechodze juz do linka podanego przez Fiolka, Dziękuje:)
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 17.10.2010 19:56

Janusz Bajcer napisał(a):Tak jak pisałem w relacji, w Parku Narodowym Kornati mieszka tylko 7 stałych mieszkańców, na wysepkach w zatoczkach jest trochę domków rybackich w których zamieszkują sezonowo turyści.


Tak mnie to zaintrygowało właśnie, że na tym filmiku na tych żaglówkach tam podpływają. A to tym bardziej mi się podoba ten kościółek. :D
- to cała wyprawa, żeby na msze się tam wybrać :wink: - fajne, podobają mi się takie miejsca :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.10.2010 20:05

Joanka23 napisał(a):[
Tak mnie to zaintrygowało właśnie, że na tym filmiku na tych żaglówkach tam podpływają. A to tym bardziej mi się podoba ten kościółek. :D
- to cała wyprawa, żeby na msze się tam wybrać :wink: - fajne, podobają mi się takie miejsca :)


Najpierw to była tradycyjna procesja do Królowej Morza, a po kornatskiej tragedii jest tam msza za zmarłych strażaków.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 17.10.2010 20:12

Po tylu latach wypoczywania w Cro, w końcu ruszyłeś z lądu na wyspy :D . Na krótko, ale jednak :wink:. Kornaty trochę mi od strony morza znajome :wink: , natomiast ta część Dugiego Otoku cały czas na mnie czeka... Nie wiem, czy się doczeka :wink: , wobec tego na razie :idea: płynę tam z Tobą.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107680
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 17.10.2010 20:18

Witaj Danusiu :D Telašćica w opracowaniu :wink:
Joanka23
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1949
Dołączył(a): 10.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Joanka23 » 17.10.2010 20:36

Janusz Bajcer napisał(a):Najpierw to była tradycyjna procesja do Królowej Morza, a po kornatskiej tragedii jest tam msza za zmarłych strażaków.


No tego też nie wiedziałam... tym bardziej godne uwagi miejsce...

Tak zatrzymałam się nad tymi zdjęciami - same młode chłopaki - smutne, straszna tragedia... nie dziwię się, że ludzie ciągną tam na tych stateczkach, żeby uczcić pamięć tych strażaków...

[*]
Elizasz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 518
Dołączył(a): 05.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Elizasz » 20.10.2010 08:48

Dotarłam i do Twej opowieści-cieszą moje oczy piękne zdjęcia z Kornati!!!
I czekam na ciąg dalszy :)
Może lepiej Ci to pójdzie niż mnie :oops: :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
WAKACJE 2010 (Chorwacja 11 - Pakostane 2) - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone