Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uwaga na oszustwa

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 02.08.2010 20:42

Kodżi napisał(a):Moja mama na bramce w Cro kiedyś dostała reszte w walucie słoweńskiej(chyba słoweńska), a płaciła w euro...
Od tamtej pory kazdy z nas dokładnie sprawdza :)

A sprawdzacie autentyczność banknotów :D może wydane reszty przywieźliście 'lewe". W Chorwacji np. $ sprawdzają testerem, u nas tak się robiło w Banku czy Pewexie ponad 20 lat temu i fałszywki na to też reagowały jako dobre.

No ale ja mam stare zboczenie zawodowe, 25 lat oglądałem , liczyłem cudze pieniądze to teraz sprawdzam swoje. :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2010 21:37

Mariusz_M napisał(a):
Mój przypadek - idąc do domu pANI kasjerka idzie sobie z czekaladą w torebce zapłaconą przeze mnie.


Czekałeś do wieczora i wyśledziłeś gdzie mieszka? :wink:
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 02.08.2010 22:09

hepik napisał(a):
Mariusz_M napisał(a):
Mój przypadek - idąc do domu pANI kasjerka idzie sobie z czekaladą w torebce zapłaconą przeze mnie.


Czekałeś do wieczora i wyśledziłeś gdzie mieszka? :wink:

Myślisz ,że ją udusił? :D
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 02.08.2010 22:29

hepik napisał(a):
Mariusz_M napisał(a):
Mój przypadek - idąc do domu pANI kasjerka idzie sobie z czekaladą w torebce zapłaconą przeze mnie.


Czekałeś do wieczora i wyśledziłeś gdzie mieszka? :wink:

Odebrał co jego i jeszcze może coś więcej dostał. :D
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 02.08.2010 22:37

No to jaja nigdy na takie rzeczy nie zwracałem uwagi. Też z cała "stanowczością" mogę powiedzieć , że mnie nie oszukano. W drodze na tegoroczne wakacje walnięto mnie na 10 kuna na pierwszych bramkach w okolicach stolicy. Niestety po kilku minutach zorientowanie co się stało ok początek wakacji machnęło się ręką. Dopiero siedząc sobie na tarasie czytając posty w temacie oszustwa na autostradach zwróciłem uwagę na wydawane kwoty w drodze powrotnej. Gdybym zagłębił się w ten temat przed wakacjami może bym się nie dziwił czemu raz płaciłem 240 kun a raz 180 za podobne zakupy w Konzumie.
Nie omieszkam pilnować tego w przyszłym roku jak Bóg da :D
AndrzejJ.
zbanowany
Posty: 7149
Dołączył(a): 01.12.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) AndrzejJ. » 02.08.2010 22:39

krakuscity napisał(a):
hepik napisał(a):
Mariusz_M napisał(a):
Mój przypadek - idąc do domu pANI kasjerka idzie sobie z czekaladą w torebce zapłaconą przeze mnie.


Czekałeś do wieczora i wyśledziłeś gdzie mieszka? :wink:

Odebrał co jego i jeszcze może coś więcej dostał. :D

Weż co chcesz powiedziała leżąc w powabnym szlafroku, a on w milczeniu zabrał jej czekoladę. :D I wyszedł zamykając cicho drzwi. :D
kleeberg
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8036
Dołączył(a): 08.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kleeberg » 02.08.2010 22:56

AndrzejJ. napisał(a):Weż co chcesz powiedziała leżąc w powabnym szlafroku, a on w milczeniu zabrał jej czekoladę. :D I wyszedł zamykając cicho drzwi. :D



Nie musiał zabierać,przecież dawała jemu sama :wink:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.08.2010 23:27

AndrzejJ. napisał(a):Weż co chcesz powiedziała leżąc w powabnym szlafroku, a on w milczeniu zabrał jej czekoladę. :D I wyszedł zamykając cicho drzwi. :D


Moze i cicho ale nie tak od razu,Drugie śniadanie to raczej wczesnym przedpołudniem.

Mariusz_M napisał(a): wcina na drugie sniadanie - zresztą wygladała jakby tylko tym się żywiła.
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 03.08.2010 07:38

consett0805 napisał(a):Też z cała "stanowczością" mogę powiedzieć , że mnie nie oszukano. W drodze na tegoroczne wakacje walnięto mnie na 10 kuna...

No to oszukano czy nie? :lol:
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 03.08.2010 10:39

dasuch napisał(a):
consett0805 napisał(a):Też z cała "stanowczością" mogę powiedzieć , że mnie nie oszukano. W drodze na tegoroczne wakacje walnięto mnie na 10 kuna...

No to oszukano czy nie? :lol:

Autor tematu zwrócił uwagę na oszustwa w sklepie. Napisałem w "..." bo są tu tacy którzy twierdzą, że nigdy im się to nie zdarzyło. Ja myślę że podobnie jak ja na to nie zwracali uwagi, ale i tez może tak być, że nigdy im się to nie przytrafiło w końcu gdyby każdego turystę mieli walnąć to już dawno był by hałas niemal na skalę międzynarodową.
Co do autostrad był osobny temat i tam się wypowiedziałem jak i wielu innych oszukanych zwłaszcza w okolicach Zagrzebia.
dasuch
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1464
Dołączył(a): 03.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dasuch » 03.08.2010 11:00

consett0805 napisał(a):
dasuch napisał(a):
consett0805 napisał(a):Też z cała "stanowczością" mogę powiedzieć , że mnie nie oszukano. W drodze na tegoroczne wakacje walnięto mnie na 10 kuna...

No to oszukano czy nie? :lol:

...bo są tu tacy którzy twierdzą, że nigdy im się to nie zdarzyło. Ja myślę że podobnie jak ja na to nie zwracali uwagi...

I tu masz rację. A może po prostu są też tacy którzy nie chcą się do tego przyznać. Mnie walnięto, jak się wyraziłeś, pierwszy raz na bramce w okolicy Zagrzebia. Wiedząc o tym, że często na bramkach oszukują przy wydawaniu reszty, starałem się uważać, a i tak oszukano mnie ponownie. Od tego czasu płacę kartą. A czy oszukano mnie w sklepach? Nie wiem, podobnie jak Ty, nie zwracałem na to uwagi.
Pozdrawiam
przemas_depesz
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 25.07.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) przemas_depesz » 03.08.2010 11:15

Ja mam prosty sposób na brak oszustw, choć podczas swoich pobytów w HR się z tym nie spotkałem..Robiąc zakupy w Konzumie czy gdziekolwiek indziej dziele je na tematy...Np. kupuje 10 Karlovacko i rachunek mam prosty, a podczas kolejnej wyprawy znów 10 tym razem Ożujsko i co najwyżej daje się robić na kaucje....Swoją droga jakbym miał się nad czymś takim zastanawiać to non stop chodziłbym wkur..... a tak odpoczywam i zdania o HR nie zmienie..REWELACYJNI LUDZIE Pozdrav
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 03.08.2010 11:30

W takim razie ja będę to robić następnym razem inaczej każdy z nas ma w telefonie kalkulator spokojnie bez pospiechu można tak sobie to zabezpieczyć jak będzie zobaczymy, ale cieszę się że ktoś zwrócił na to uwagę.
Każdy jest kowalem swojego losu raz na dwa dni poświęcić 5 min na podliczanie w trakcie zakupów sumy jaką powinniśmy zapłacić to żaden problem. I tłumaczenie w końcu to wakacje do mnie nie dociera, Niech tylko co drugi z potencjalnych oszukanych osób zrobi to może im rura zmięknie i będą to przynajmniej przyhamowywać.
A tak zupełnie na marginesie ile wynosi średni zarobek w Chorwacji? Ile np. zarabia taka pracownica w Konzumie, a ile pracownik stacji benzynowej? Ciekawi mnie to jak to się ma do potwornej drożyzny w Chorwacji mowa o spożywce.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.08.2010 12:15

Gdzieś, kiedyś, ktoś, pisał o zarobkach w okolicach 5-6 tys. HRK/m-c
consett0805
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1489
Dołączył(a): 18.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) consett0805 » 03.08.2010 12:24

Jacek S napisał(a):Gdzieś, kiedyś, ktoś, pisał o zarobkach w okolicach 5-6 tys. HRK/m-c

Hmmm to trochę mało co nie? Skoro średnio wydaje się dziennie w sklepie na 4 osobową rodzinę 200-250 kun (bez rarytasów) a gdzie opłaty oj oj oj nie za mało?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Uwaga na oszustwa - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone