Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Upominki z CRO

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003
Upominki z CRO

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 05.07.2003 22:52

Witam
Wiadomo jakie upominki zabrać ze sobą do Chorwacji (Żubrówa), ale co można tam kupić na pamiątkę dla siebie lub kogoś bliskiego.
W grę raczej wchodzą rzeczy o stanie skupienia stałym, bo ciężko chyba będzie przewieźć 10 butelek rakiji, a muszelki to można kupić w Zakopanem

Zdaję się na kreatywność i pomysłowość forumowiczów i doświadczenie bywalców.

Sławek K
marconi
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 14.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) marconi » 05.07.2003 23:04

Można sobie przywieźć oczywiście jakieś trunki.
Polecam wina oraz Prosek- alkochol 30% z szuszonego winogrona.Super. :lol:
Natomiast z inny żeczy to przywiozłem sobie z Chorwacji jak i moja druga połow złoto.Ja sygnet o wyszukanym kształcie a moja wybranka złotą bronzoletkę też o wyszukanym kształcie.
Cena złota wychodi tam po ok 55 zł za gram.
jacol8
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 541
Dołączył(a): 08.05.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacol8 » 05.07.2003 23:08

Kochani , nic nie zastąpi własnoręcznie wykonanych zdjęć i oczywiście wspomnień. Sygnet zaginie , muszelki sie połamią , a to co się zapamięta jest nie do odebrania.No dobra , przestaję truć : ja sobie przywiozłem 7 litrów wina , syn koszulkę z mapą Chorwacji a żona klapki kupione w Splicie i bandamę. 8)
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 05.07.2003 23:38

Z Splitu w piwnicach treba zabrac makiety skulptur znanego na calim Swiecie a najbardziej w Stanach rzezbiaza Mestrowica. On robil pomniki w stolici USA.
Z gor torebki pasterzow z welni.
Do jedzenka ser z Pagu lub Livna, oraz prsut
olej lavendowi z Hvaru
Olej oliwkovi zimno tloczony Brac, Hvar, Tucepi
kilka cd jakiekolwiek klapi z dalmacji
publikacje z ladnimi zdienciamy
naczyna z glinu lub drewna
metalowa "peka" starozitni Zepter
Kosir od kowala stare urzandzenie pasterske, rolnem misliwich w sredniowieczu bron w postaniach wiesniackich jak u was kosi u kosiniarzy
z Mostaru muzlimanski mlinek do kawy
z Istry gipsowe podrubki archeologicznich artifaktow
Z dalmacji prawdziwi gasior na wyno Domizana, domijan w kazdej wiosce inaczej sie wimawia
Dalmatynczyka...do milego spendzania kazdej chwily, lubio sie piescic i przitulac, nie spiesza sie sa witrwali i z temperamentem...maja wiele innich zalet ktore samemu trzeba sprawdzic (pani bardziej lubio dalmatynczykow)
Nie kupujcie duzych malz Pinni, orginalnich amfor calich (2000 Euro) lub fragmentow, morskich konikow zasuszonych. Te rzeczy sa pod ochrona w przipadku szczegulowej kontroly morzecie miec duze nieprzijemnosci ( artifaktamy nawet bardzo duze). Pozdrawiam Leon
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 06.07.2003 00:04

Naprawdę zabrałbym wszystko o czym pisze Leon.
Akurat idealnie trafił w rzeczy, które uradowałyby moje oczy i podniebienie. Ale czy zmieści się to wszystko do takiego małego samochodu jak Matiz.
Aha, podobno Chorwaci wynaleźli wieczne pióro i krawat.

Sławek K
Jacunio
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1645
Dołączył(a): 13.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jacunio » 06.07.2003 08:07

Leon napisał(a):Z Splitu w piwnicach treba zabrac makiety skulptur znanego na calim Swiecie a najbardziej w Stanach rzezbiaza Mestrowica. On robil pomniki w stolici USA.
Z gor torebki pasterzow z welni.
Do jedzenka ser z Pagu lub Livna, oraz prsut
olej lavendowi z Hvaru
Olej oliwkovi zimno tloczony Brac, Hvar, Tucepi
kilka cd jakiekolwiek klapi z dalmacji
publikacje z ladnimi zdienciamy
naczyna z glinu lub drewna
metalowa "peka" starozitni Zepter
Kosir od kowala stare urzandzenie pasterske, rolnem misliwich w sredniowieczu bron w postaniach wiesniackich jak u was kosi u kosiniarzy
z Mostaru muzlimanski mlinek do kawy
z Istry gipsowe podrubki archeologicznich artifaktow
Z dalmacji prawdziwi gasior na wyno Domizana
(...)


Leon, przyznaj się - masz od tego wszystkiego prowizję, co?... :wink:

J :twisted:
krzychu_72

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzychu_72 » 06.07.2003 09:51

a ja najbardziej cieszę się z grubej rybki w kapelusiku, którą kupiłem sobie na rynku w Trogirze :-)
kkrzys
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 297
Dołączył(a): 12.05.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) kkrzys » 06.07.2003 13:14

A moja rodzina zazyczyła sobie przed odjazdem wielkiego arbuza ,który dojechał cały i zdrowy do Polski.A jego smak w kraju był jeszcze lepszy bo osnuty wspomnieniami z wakacji.
Mnie bardziej cieszyła Trawarica kupiona w Getro bo dłuzej mogła poczekac ze skosztowaniem niz arbuz.Pozdrawiam
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 11.07.2003 22:27

"kilka cd jakiekolwiek klapi z dalmacji"

No właśnie ale jakiej kapeli?
Chętnie przywiozę jekieś CD, żeby później przez cały rok wspominać pobyt w Chorwacji i szykować się do następnego.
Nie wiem, czy to ma być muzyka folk, czy może coś bardziej nowoczesnego?
Może ktoś podpowie?

Sławek K :papa:
grażka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 136
Dołączył(a): 10.02.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) grażka » 11.07.2003 22:49

ja przywiozłam 5 litrów piwa (tocnje domacne pivo) super,
dalmatynke mam w domu w Dalmacji nie widziałam ani jednego.
Graża
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 12.07.2003 00:32

sorry klapa to klapa
to nie sa kapele w tym znaczeniu slowa to sa chory menske co spewaja akapela piesni dalmatinske
z inich polecam Oliver, Giboni, Tedi spalato...
nina

Nieprzeczytany postnapisał(a) nina » 12.07.2003 10:55

Ja polecam przywieźć z Chorwacji gąbki- takie wyławiane z dna morza, idealne do mycia. Gąbki są wyławiane głównie w okolicy Szybenika, na wyspie Krapanj, gdzie można zajrzeć do muzeum i je zakupić, a później podarować je kobietom w rodzinie jako pamiątkę z Chorwacji.
tramp
suweniry

Nieprzeczytany postnapisał(a) tramp » 14.07.2003 09:41

Leon! Ty to jesteś prawdziwą kopalnią wiedzy! Co byśmy bez Ciebie zrobili???

Leon napisał(a):Z Splitu w piwnicach treba zabrac makiety skulptur znanego na calim Swiecie a najbardziej w Stanach rzezbiaza Mestrowica. On robil pomniki w stolici USA.
Z gor torebki pasterzow z welni.
Do jedzenka ser z Pagu lub Livna, oraz prsut
olej lavendowi z Hvaru
Olej oliwkovi zimno tloczony Brac, Hvar, Tucepi
kilka cd jakiekolwiek klapi z dalmacji
publikacje z ladnimi zdienciamy
naczyna z glinu lub drewna
metalowa "peka" starozitni Zepter
Kosir od kowala stare urzandzenie pasterske, rolnem misliwich w sredniowieczu bron w postaniach wiesniackich jak u was kosi u kosiniarzy
z Mostaru muzlimanski mlinek do kawy
z Istry gipsowe podrubki archeologicznich artifaktow
Z dalmacji prawdziwi gasior na wyno Domizana, domijan w kazdej wiosce inaczej sie wimawia
Dalmatynczyka...do milego spendzania kazdej chwily, lubio sie piescic i przitulac, nie spiesza sie sa witrwali i z temperamentem...maja wiele innich zalet ktore samemu trzeba sprawdzic (pani bardziej lubio dalmatynczykow)
Nie kupujcie duzych malz Pinni, orginalnich amfor calich (2000 Euro) lub fragmentow, morskich konikow zasuszonych. Te rzeczy sa pod ochrona w przipadku szczegulowej kontroly morzecie miec duze nieprzijemnosci ( artifaktamy nawet bardzo duze). Pozdrawiam Leon
slawekk
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 311
Dołączył(a): 22.04.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawekk » 14.07.2003 20:33

No właśnie :!:
Ja na posty w tym temacie czekam do 17 lipca.
18 rano wszystkie drukuję, pakuję do plecaka bo w nocy wyjeżdżam do Chorwacji.
Oj, dużo przywiozę pamiątek i upominków. :hearts:

Do zobaczenia na trasie lub na miejscu.
Będę oklejony CRO.PL

Sławek K
Midas
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 717
Dołączył(a): 23.06.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) Midas » 16.07.2003 09:06

Ja swego czasu zabrałem z Chorwacji do domu:oliwę z oliwek,rakija ,wino,a w lodówce dowiozłem,kupione na targu rybnym w Trogirze krewetki i rybki ,które mi najbardziej smakowały.
Z kosztowaniem tych specjałów czekałem do głębokiej zimy i wtedy to miało niepowtarzaln smak połączony ze wspomnieniami. Oczywiście przygotowany w sposób jak widziałem to na miejscu w CRO.
Pozdr :lool:
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone