Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Uciec, ale dokąd?

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 11.10.2009 16:31

No to lecimy dalej - Žuljana
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18317
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 11.10.2009 18:50

Kolejne piękne miejsce :)
A w takim domku na stoku 8) to by się chciało zamieszkać na stałe :wink:
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 11.10.2009 19:50

Dziękuję :)
Tak, niektóre z nich są w naprawdę niedostępnych miejscach ale widoki muszą być cudne :)
Jedyne czego bym się obawiał to miny - nie wiem jak w tym regionie ale słyszałem, że dalej od wybrzeża jest ich całkiem sporo.
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 13.10.2009 20:42

Dorzuciłem kilka kadrów gdzieś pomiędzy zatoką Luka Dubrava, a Drače.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.10.2009 08:08

Fajnie tylko mało - chyba jest więcej materiału z tych zakupów?
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 14.10.2009 20:33

Materiałów całkiem sporo :)
Obiecuję, że będzie kilka naprawdę sporych sesji. Najbliższa ze Sv.Ilje :)
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 17.10.2009 17:55

Ale zanim się tam wdrapiemy dorzucam kilka kadrów z drogi nad Trstenikiem oraz z wizyty na rajskiej plaży czyli - Kamp Divna :arrow: Zapraszam :)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 27.10.2009 17:53

Ufff, jak ciężko... :wink:
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 27.10.2009 18:46

Ciężko... mi idzie sortowanie zdjęć ;)
Ciągły brak czasu i spory materiał do obrobienia skutkują sporym opóźnieniem. W tym tygodniu z całą pewnością nie zdążę nic dorzucić ale obiecuję, że jak już znajdę dłuższą chwilkę albo dwie to będzie większa partia do wglądu :)

pzdr
piotrf
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 18317
Dołączył(a): 26.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrf » 27.10.2009 19:42

Poczekamy :? :wink:
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.11.2009 09:35

Zły banan, zły....
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 22.11.2009 23:31

mała przerwa w emisji spowodowana kalendarzowym konkursem ;)
czas na update czyli wyprawa na szczyt Świętego Eliasza :)
Zapraszam :!:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 23.11.2009 08:31

Witaj, pisałeś o motylku a według innych o ćmie furczaku... Jestem szczęśliwym "posiadaczem" tych niesamowitych owadów na swojej działce i to od wielu lat. Bardzo cięzko je sfotografować bo po pierwsze przylatują z zasady wieczorem no i ta ich niesamowita prędkość. Potrafimy wpatrywać się w nich długi czas, lot i zachowanie podobne do kolibra. Z niesamowitą prędkością podlatują do kwiatów, u nas upodobały sobie jeżówkę i wkładają długi na parę centymetrów "nosek" do kwiatka Ciekawostką jest że część z nich odlatuje na Bałkany na zimę :!: a niewielka część zimuje u nas. Kiepskie zdjęcie ale zrobić dobre zwłaszcza amatorowi to wielkie wyzwanie

Obrazek
kulka53
Weteran
Posty: 13338
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) kulka53 » 23.11.2009 17:36

Fajna, szczegółowa relacja z wejścia na szczyt :D , była wspaniała pogoda, więc i masz piękne zdjęcia.

Dwie uwagi, po pierwsze starówki Korculi faktycznie nie widać z samego wierzchołka z krzyżem, ale wystarczyło pójść kawałek dalej i nieco w dół wzdłuż grzbietu, tam gdzie nad Orebicem stoi krzyż z rozpiętą na nim chorwacką flagą (stan na wrzesień 2008), stamtąd widać już Korculę.

Obrazek

Obrazek

A po drugie, czyżby Sv. Ilja jakoś urósł ostatnimi czasy? :wink: widziałem go też i w tym roku, co prawda tylko z dołu ale nie wydaje mi się by miał aż 2331 m npm 8O :wink:
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 23.11.2009 18:46

lubelski napisał(a):Witaj, pisałeś o motylku a według innych o ćmie furczaku...

Ten na Twoim zdjęciu bardziej jednak przypomina nocnego motyla.
Tamten z Orebica bardziej przypominał małego ptaszka i o dziwo był tak zainteresowany kwiatami że spokojnie można było przytrzymać aparat jakieś 20 cm od niego.
to zdjęcie z google lepiej oddaje jego wygląd:
Obrazek


kulka53 napisał(a):Dwie uwagi, po pierwsze starówki Korculi faktycznie nie widać z samego wierzchołka z krzyżem, ale wystarczyło pójść kawałek dalej i nieco w dół wzdłuż grzbietu, tam gdzie nad Orebicem stoi krzyż z rozpiętą na nim chorwacką flagą (stan na wrzesień 2008), stamtąd widać już Korculę.


No nie było to takie oczywiste. Szkoda, że nie znalazłem tej wskazówki wcześniej. Cóż...może kiedyś będę miał okazję zdobyć go od drugiej strony i wtedy nie zapomnę skorzystać z tej informacji :)
W każdym razie zdążyłem się podzielić tą uwagą zaraz po powrocie i wiem, że przynajmniej jeden forumowicz z niej skorzystał :)


kulka53 napisał(a):A po drugie, czyżby Sv. Ilja jakoś urósł ostatnimi czasy? :wink:

Hah :D
Prowizorki są wieczne ;)
Musiało mnie zamroczyć gdy stukałem relację i widocznie uznałem, że później uzupełnię potwierdzoną informacją :)

Taka zgrabna mapka wzniesień dla tych którzy są zainteresowani:
Obrazek
Gwiazdka to stacja radarowa :)

pzdr i dzięki za odwiedziny :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Uciec, ale dokąd? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone