Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ubezpieczenie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mawlakowski
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 02.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mawlakowski » 29.06.2009 11:28

ma-r-lena napisał(a):Jakie ubezpieczenie (chodzi mi o osoby) powinnam wykupić wyjeżdżając do Chorwacji? NW czy coś jeszcze? Może jakiś pakiet?


Nawet niegroźny wypadek czy nagła choroba mogą dać "popalić" po kieszeni aż miło. Bez ubezpieczenia turystycznego ANI RUSZ. Te obowiązkowe w biurach podroży są na male kwoty i sporo okrojone z zakresu. Są strony z uwagami i radami na ten temat. Poszukaj na GOOGLE.
Mój syn studiuje na Pol Śl i tam jest taka strona www.ubezpieczenie-studenta.pl , gdzie można kupić też już od czerwca ubezpieczenie turystyczne z prawdziwego zdarzenia DLA WSZYSTKICH. Ci, ktorzy plyna na rejs po Adriatyku mają to ubezpieczenie BEZ ZWYŻEK. Wiem, że inni ubezpieczyciele traktują rejsy turystyczne jak sport extremalny !
Jeszcze jedno. To ubezpieczenie z ubezpieczenie-stuenta.pl można kupić przez internet na 5 minut przed wyjazdem.

Pozdrawiam, Mawlakowski
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009
Re: assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 29.06.2009 13:13

mottom napisał(a):nowalijka - czytałaś może warunki tego "darmowego ubezpieczenia"?


Oto wyciąg z tabelki do mojej karty:

Śmierć w podrózy w następstwie nieszczęśliwego wypadku - 100.000 zł
Całkowita trwała niezdolność do pracy w następstwie nieszczęśliwego wypadku podczas podróży - 100.000 zł
Koszty leczenia - leczenie szpitalne - 30.000 euro;
Koszty leczenia - leczenie ambulatoryjne - 1 200 euro;
Koszty leczenia - leczenie dentystyczne - 100 euro;
Podróż - opóźnienie lotu - 300 euro;
Podróż - utrata bagażu - 450 euro;
Assistance - transport chorego do Polski - 200.000 zł
Assistance - transport członka rodziny Ubezpieczonego - 12 500 zł


Zawsze trzeba zwracać uwagę na wysokość kwoty transportu medycznego - taka uwaga dla tych, którzy może nie słyszeli, że transport medyczny to koszt od kilkudziesięciu tys zł do ponad 100tys zł.

Mottom, wydaje mi się, że warunki ok? Chyba, ze na coś nie zwróciłam uwagi???
:roll:
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009
Re: assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 29.06.2009 13:18

Tam jest zresztą sporo fajnych opcji ubezpieczeniowych dodanych do tej karty, nie tylko turystycznych, np. ubezpieczenie zakupu na jakiś czas (towaru kupionego przy pomocy karty), ubezpieczenie - gwarancja najniższej ceny towaru kupionego przy pomocy karty...
Ps. Nie pracuję w żadnym banku i jestem zwykłym klientem. 8)
fota
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 586
Dołączył(a): 04.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) fota » 30.06.2009 06:47

Witajcie !
Mam pytanie do wszystkich korzystających z ubezpieczenia w mBanku. Czy ktokolwiek był zmuszony z korzystania z ich usług za granicą ? Interesuje mnie to, jak sprawnie przebiega komunikacja z firmą, jak szybko organizują pomoc dla poszkodowanego ? To co wypisują w warunkach ogólnych to jedno, a "życie" to drugie... Dotychczas korzystałem tylko z usług PZU... Mam jakieś doświadczenie, jeśli chodzi o działanie tej firmy w zakresie niesienia pomocy. Ale... wiadomo, jeśli nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę :D Po co wydawać więcej, jeśli za to samo można wydać mniej... pytanie tylko czy aby na pwno będzie "to to" to samo :)
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
Re: assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 30.06.2009 13:45

nowalijka napisał(a):Mottom, wydaje mi się, że warunki ok? Chyba, ze na coś nie zwróciłam uwagi???
:roll:

W folderze/ulotce to faktycznie wszystko ładnie wygląda.
Nie znalazłem jednak nigdzie kwoty opłaty za to dodatkowe ubezpieczenie oznaczone jako "miesięcznie" (pewno nie jest "darmowe" tylko "schowane" w jakiejś prowizji - może jednostkowo małej, ale zawsze).
Dodatkowo pytanie - czy aby skorzystać z tych dodatkowych ubezpieczeń - z cyklem miesięcznym - nie musisz zgłosić terminu podróży (żeby ubezpieczenie zaczęło obowiązywać)? Jeżeli nie trzeba zgłosić terminu wyjazdu to pytanie - kiedy się kończy ewentualny okres ubezpieczenia (trwa całe życie karty)? - w takim przypadku płacisz cały rok za 2-tygodniowe wakacje? (może wyjść drożej niż jedna krótka polisa na wyjazd).
Napisz proszę przy okazji po powrocie z CRO ile prowizji niezwiązanych z zakupami bank potrącił.
Dodatkowo miejmy nadzieję, że nie opiszesz ewentualnej konieczności realizacji takiego ubezpieczenia brrrr - chociaż - czego się nie robi dla forum :wink:
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009
Re: assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 30.06.2009 14:01

mottom napisał(a):Nie znalazłem jednak nigdzie kwoty opłaty za to dodatkowe ubezpieczenie oznaczone jako "miesięcznie" (pewno nie jest "darmowe" tylko "schowane" w jakiejś prowizji - może jednostkowo małej, ale zawsze).


"Cena pakietu (miesięcznie) Bezpłatny"
w przypadku karty którą ja wybrałam - MasterCard Gold.

Skoro bezpłatny, to nie płacę cały rok za 2-tyg wakacje... :lol:

*******

"Jeśli udajesz się w podróż zagraniczną trwającą nie dłużej niż 60 dni, licząc od momentu przekroczenia granicy RP, zostaniesz objęty podczas podróży odpłatną ochroną ubezpieczeniową.

Warunkiem uruchomienia ochrony ubezpieczeniowej jest:
- opłacenie ubezpieczoną kartą kredytową Millennium kosztów zagranicznej imprezy turystycznej w przypadku podróży z przewoźnikiem zawodowym
lub:
- użycie ubezpieczonej karty Millennium poza granicami RP w przypadku podróży środkiem transportu innym niż przewoźnik zawodowy."

Czyli zaraz po wyjeździe z PL powinnam np. zatankować auto płacąc kartą...
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
podróż

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 30.06.2009 15:04

W tych opisach cały czas używają słowa "podróż" a nigdy "pobyt" (lub podobne).
Ciekawe - czy również dane uzbepieczenie działa w przypadku zdarzenia zaistniałego w apartamencie?
Trochę się czepiam :roll: , ale ja po prostu nie wierzę w "raty 0-procent" :wink:
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009
Re: podróż

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 30.06.2009 15:27

mottom napisał(a):W tych opisach cały czas używają słowa "podróż" a nigdy "pobyt" (lub podobne).
Ciekawe - czy również dane uzbepieczenie działa w przypadku zdarzenia zaistniałego w apartamencie?
Trochę się czepiam :roll: , ale ja po prostu nie wierzę w "raty 0-procent" :wink:


Nie ma nic "za darmo"... Korzystasz z karty kredytowej, bank liczy, że na tym zarobi... A z tym powyżej, to się już "czepiłeś"... :wink:

Tak czy inaczej napisałam o takiej możliwości, bo wydaje mi się korzystna. Wraz z kartą dostałam książeczkę, gdzie info jest znacznie więcej niż na stronie www.
bartekomega
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekomega » 01.07.2009 19:12

ja wczoraj wykupiłem w link4 pakiet podróże plus dla trzech osób na 14 dni zapłaciłem 208 pln.
troszkę drożej niż pakiet podróże ale stawki za nieszczęścia sa dwa razy większe,mam nadzieję ze nie skorzystam ale....będę o wiele spokojniejszy. nawet ubezpieczenie bagażu jest w cenie No....i oczywiście co dla mnie ważne minimum formalności na stronie link cztery zgłosiłem ze chce się z nimi skontaktować,następnego dnia dostałem telefon ... polisę e- mailem zrobiłem przelew i już.......
bartekomega
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 44
Dołączył(a): 11.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bartekomega » 01.07.2009 19:21

do mottom---- w pełni się z Tobą zgadzam,raczej nie ma cudów , tym bardziej w RP.Ubezpieczenie za darmo...hee dobre....a stawki rzeczywiście godne polecenia .Ja dowiadywałem się w kilku firmach i żadna nie zaproponowała mi takich warunków, tym bardziej za darmoszkę....trochę juz przezyłem i wiem na 100% ze nikt nie da mi nic za darmo,a juz napewno nie BANK.!
mawlakowski
Turysta
Avatar użytkownika
Posty: 10
Dołączył(a): 02.06.2009
Re: assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) mawlakowski » 01.07.2009 23:40

nowalijka napisał(a):
mottom napisał(a):nowalijka - czytałaś może warunki tego "darmowego ubezpieczenia"?


Oto wyciąg z tabelki do mojej karty:

[i]Śmierć w podrózy w następstwie nieszczęśliwego wypadku - 100.000 zł
Całkowita trwała niezdolność do pracy w następstwie nieszczęśliwego wypadku podczas podróży - 100.000 zł
Koszty leczenia - leczenie szpitalne - 30.000 euro;
Koszty leczenia - leczenie ambulatoryjne - 1 200 euro;
Koszty leczenia - leczenie dentystyczne - 100 euro;
Podróż - opóźnienie lotu - 300 euro;
Podróż - utrata bagażu - 450 euro;

Po przeczytaniu wiekszości "porad" mam pytanie: czy samochody też kupujecie na "kilogramy". Najtańszy jest 1 kg kilkunastoletniego (nie zabytku!!) ciężkiego żęcha.
Ważne jest jaka suma max za poszczególne ryzyka. Ważniejsze w jakich okolicznościach ją Ci wypłacą, ale jeszcze ważniejsze kiedy Ci jej nie wypłacą. Dlatego proponuje zacząć czytać tzw OWU od rozdziału pt. WYŁĄCZENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI. Zapewniam, ze to najciekawszy rozdział zwłaszcza dla tych ubezpieczeń "za darmo" !! :lol:
nowalijka
Croentuzjasta
Posty: 200
Dołączył(a): 20.05.2009
Re: assistance

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowalijka » 03.07.2009 08:20

mawlakowski napisał(a):Po przeczytaniu wiekszości "porad" mam pytanie: czy samochody też kupujecie na "kilogramy". Najtańszy jest 1 kg kilkunastoletniego (nie zabytku!!) ciężkiego żęcha.

Rzeczowe jak jasna cholera...:evil:

mawlakowski napisał(a):Ważne jest jaka suma max za poszczególne ryzyka. Ważniejsze w jakich okolicznościach ją Ci wypłacą, ale jeszcze ważniejsze kiedy Ci jej nie wypłacą. Dlatego proponuje zacząć czytać tzw OWU od rozdziału pt. WYŁĄCZENIA ODPOWIEDZIALNOŚCI. Zapewniam, ze to najciekawszy rozdział zwłaszcza dla tych ubezpieczeń "za darmo" !!

A to uwaga ogólna, czy jakoś ukierunkowana na ubezpieczenie, o którym ja pisałam?

Zamiast się bulwersować przyjmij do wiadomości, że potrzebna mi była nowa karta bankowa i za tym się rozglądałam (chciałam mieć przy sobie zarówno Visa jak i MasterCard). Ubezpieczenie jest do niej doklejone dodatkowo, więc dlaczego mam z tego nie skorzystać. Nie wzięłam karty ze względu na ubezpieczenie... jasne?
Napisałam o takiej możliwości na forum - a może komuś się przyda... i tyle...
Ps. Jeśli jest taka możliwość to edytuj swój post i zrób porządek z cytowaniem, bo wygląda to niechlujnie, a w końcu cytujesz mnie...
mottom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 763
Dołączył(a): 02.09.2008
wojażer

Nieprzeczytany postnapisał(a) mottom » 03.07.2009 09:10

W końcu zdecydowałem się (i wykupiłem) ubezpieczenie w PZU "wojażer".
Przeliczając (chyba) wszystkie "za" i "przeciw", konsultując ze znajomymi agentami ubezpieczeniowymi zdecydowałem się na "optymalną" kwotę ubezpieczenia po 15tys EUR dla każdej z trzech osób (ja, żona i 9-letni synek).
W związku z tym, że zabieram do CRO ponton z silnikiem i będę pływał "po morzu" musiałem wykupić również zwyżkę na "sporty ekstremalne" (200% + brak zniżki na dziecko).
Całość kosztów na 12 dni ubezpieczonych to 298 PLN :roll:
i mam nadzieję, że nic się nie wydarzy ............
Pozdrav
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 03.07.2009 10:02

Wczoraj, przy okazji zamawiania zielonej karty w Link4 pani próbowała namówić mnie na ubezpieczenie. Na 4 osoby, 12 dni wyszło 126 zł z sumą ubezpieczenia kosztów leczenia 50 tys pln i NNW 10 tys pln. Póki co podziękowałam.
Wieczorem dokonując przelewu zobaczyłam, że mój mBnak też proponuje ubezpieczenie w podroży. Tam za 80 tys na koszty leczenia, koszty lekarstw do wysokości sumy ubezpieczenia, transport medyczny 50 tys., NW 25 tys, OC 100 tys - to za 136 zł dla 4 osób i 12 dni.
solari
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 23
Dołączył(a): 18.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) solari » 04.07.2009 21:59

yskyerka napisał(a):Wczoraj, przy okazji zamawiania zielonej karty w Link4 pani próbowała namówić mnie na ubezpieczenie. Na 4 osoby, 12 dni wyszło 126 zł z sumą ubezpieczenia kosztów leczenia 50 tys pln i NNW 10 tys pln. Póki co podziękowałam.
Wieczorem dokonując przelewu zobaczyłam, że mój mBnak też proponuje ubezpieczenie w podroży. Tam za 80 tys na koszty leczenia, koszty lekarstw do wysokości sumy ubezpieczenia, transport medyczny 50 tys., NW 25 tys, OC 100 tys - to za 136 zł dla 4 osób i 12 dni.


zwróć yskyerko uwagę na to, że mbank nie koniecznie sam Cie ubezpiecza, z reguły mbank tylko sprzedaję ubezpieczenie jakiejś innej firmy np: Cu sru, hestia itp :wink: a każda z tych firm ma własne OWU i swoje przypisy tam zawarte, które często poprzez np: 1-3 zdania z całego OWU róznią się między sobą zdecydowanie, polecam czytać :wink:

ja osobiście nie ubezpieczył bym się w jakiś.. .hmm jakby to ująć.... firmach mi nie znanych, mało znanych lub znanych z tego, że lepiej byłoby ich nie znać. Mam znajomka co od czasu do czasu prowadzi postępowania przeciwko niektórym tego typu "tanim" firmom, głównie w przypadku szkód z AC i zaniżaniu wypłacanych srodków itp... niestety tego nie wyczyta się w żadnych OWU ani folderach reklamowych

pozdro !
/solari :cry:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
ubezpieczenie - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone