Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ubezpieczenie

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Coraty12
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 24.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Coraty12 » 30.04.2009 11:01

supamc napisał(a):a co sadzicie o kartach EURO<26?
http://www.euro26.pl/pl/ubezpieczenie

Obejmuje KL,OC, NNW. pakiet World obejmuje cały świat, karta ważna 365 dni..

Miał już ktoś z tym do czynienia?

jak mam gdzieś wyjechać, to wykupuję właśnie euro 26, na szczęście nie miałem jednak nigdy powodów, żeby jej użyć. z tego co wiem, nie jest to najwyższej klasy ubezpieczenie, ale jest tanie i raz dwa można wyrobić[/url]
Cezaryna
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 40
Dołączył(a): 23.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Cezaryna » 17.05.2009 09:43

Jeśli jesteście posiadaczami karty kredytowej w Waszym banku, spytajcie o ubezpieczenia powiązane z w/w.
Zawsze są jakieś pakiety, tylko Państwo Bankowstwo się nie wyrywa ...
Pozdrawiam.
jerzyk
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 30.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerzyk » 19.05.2009 09:17

Cezaryna napisał(a):Jeśli jesteście posiadaczami karty kredytowej w Waszym banku, spytajcie o ubezpieczenia powiązane z w/w.
Zawsze są jakieś pakiety, tylko Państwo Bankowstwo się nie wyrywa ...
Pozdrawiam.


dobra rada sam bedę pytał
pozd
janniko
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3195
Dołączył(a): 08.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) janniko » 19.05.2009 12:07

To może ktoś napisze coś na temat jak się ma sprawa z Pekao SA. Ja mam kartę Maestro.
Oczywiście, jeśli wcześniej sam sprawdzę i się dowiem, to dam znać.
pzodro
Kwiotek
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 52
Dołączył(a): 19.04.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kwiotek » 02.06.2009 22:24

asik NS napisał(a):Na przejazd przez kraje UE można wyrobić Europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ.
Pozdrawiam


Witam, czy posiadanie w/w karty w Cro coś daje, czy to tylko na przejazd przez kraje UE ?? Pytam bo nie wiem czy jest ona potrzebna i ile się na tę kartę czeka ?
mariusz 69
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 05.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz 69 » 02.06.2009 23:06

janniko napisał(a):To może ktoś napisze coś na temat jak się ma sprawa z Pekao SA. Ja mam kartę Maestro.
Oczywiście, jeśli wcześniej sam sprawdzę i się dowiem, to dam znać.
pzodro

Jeśli jesteś posiadaczem eurokonta masz pełne ubezpieczenie asistance, ale samochód do 10 lat ... tak wyczytałem z ogólnych warunków ubezpieczenia...
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 03.06.2009 07:22

Kwiotek napisał(a):
asik NS napisał(a):Na przejazd przez kraje UE można wyrobić Europejską kartę ubezpieczenia zdrowotnego w NFZ.
Pozdrawiam


Witam, czy posiadanie w/w karty w Cro coś daje, czy to tylko na przejazd przez kraje UE ?? Pytam bo nie wiem czy jest ona potrzebna i ile się na tę kartę czeka ?


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=13066&highlight= :)
KrzyśP
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 24.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrzyśP » 03.06.2009 22:30

Posiadacze Eurokonta w PEKAO SA po uprzednim zgłoszeniu np. telefonicznym wchodzą w posiadanie pakietu ubezpieczeniowego m.in. [i[ Pomoc w podróży za granicą obejmującym posiadacza konta, współwłaściciela oraz zgłoszonych małoletnich dzieci :D . Sam korzystam i polecam[/b][/i]
Marek358
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 611
Dołączył(a): 05.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marek358 » 14.06.2009 17:22

-Karta EKUZ - czy to faktycznie cokolwiek pomaga w Chorwacji lub po drodze (Słowenia, Węgry, Chorwacja, Austria, Słowacja)?

-Karta EKUZ - żeby ją dostać, to trzeba się osobiście udać do biura NFZ?

-Ubezpieczenia turystyczne - Czy macie jakieś (pozytywne/negatywne) doświadczenia z Wartą, PZU, Signal Iduna, Allianz, Hestia, Generali?
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 14.06.2009 17:31

Marek358 napisał(a):-Karta EKUZ - czy to faktycznie cokolwiek pomaga w Chorwacji ....

NIE bo Chorwacja nie jest w UE a tylko tam ta karta jest respektowana

Marek358 napisał(a):-Karta EKUZ - żeby ją dostać, to trzeba się osobiście udać do biura NFZ?....

TAK i to osobiście. Wcześniej dowiedz się telefonicznie czy nadal wymagają zaświadczenia z pracy że masz opłacone składki (pomimo, że to wszystko mają w swoim systemie komputerowym :roll: )
Marek358 napisał(a):....Czy macie jakieś (pozytywne/negatywne) doświadczenia z Wartą, PZU, Signal Iduna, Allianz, Hestia, Generali?

Kupuje to to na wyjazd ale na szczęście (odpukać) nie musiałem sprawdzać czy jest to coś warte czy nie :wink:
kropeczka
Globtroter
Posty: 58
Dołączył(a): 25.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) kropeczka » 14.06.2009 23:55

W sprawie karty EKUZ nic się nie zmieniło, trzeba iść osobiście, posiadać przy sobie zaświadczenie o zatrudnieniu i dostaje sie taką kartę od ręki.Karta jest ważna na 2 - 3 miesiące, termin ważności jest podany na karcie :D
adamiasty
Podróżnik
Posty: 21
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamiasty » 21.06.2009 13:44

Ja nie byłem osobiście. Moja żona załatwiła dla całej rodziny. Ważne, żeby mieć "podbitą" książeczke ubezpieczeniową - najlepiej świeżo ale poświadczenie nie może być starsze niż dwa miesiące.
gospodarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1261
Dołączył(a): 06.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) gospodarz » 21.06.2009 13:50

del
Darek9634
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 20.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Darek9634 » 21.06.2009 19:55

Nie, nie tylko osobiście. Nie będę się telepał 30 km po takie cóś :wink:
1. osobiście z wnioskiem o wydanie EKUZ i z ostatnim RMUA z zakładu pracy ( tak nawiasem mówiąc to karta jest wazna 3 m-ce). Wydanie karty praktycznie na miejscu.

2. listownie skladamy wniosek załączajac oryginał RMUA bądź kopię tego dokumentu potwierdzoną przez zakład pracy za zgodność z oryginałem.

Na wniosku jest pozycja gdzie wybierasz sposób odbioru :

-  Za pośrednictwem osoby upoważnionej.
(należy załączyć upoważnienie z numerem dowodu osobistego lub innego dokumentu ze zdjęciem)
-  Pocztą na adres zamieszkania.
-  Pocztą na adres:

Nie chcę cytować całości, reszta jest tu :
http://www.nfz.gov.pl/ue/index.php?katn ... artnr=1819
BaWa
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 261
Dołączył(a): 17.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) BaWa » 23.06.2009 21:34

Proszę o info jaka jest optymalna kwota ubezpieczenia jeśli chodzi o koszty leczenia 10tys? 20 tys EUR czy może warto więcej
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC



cron
ubezpieczenie - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone