Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ubezpieczenie podróżne

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
dealer25
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 06.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dealer25 » 07.07.2014 11:51

ale chyba trzeba byc klientem PZU bo jeśli sie nie jest to tylko do 150 km to prawda??
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.07.2014 12:02

ie wiem; ja jestem.
Bogaty as na cały rok 240 zł
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.07.2014 13:54

dealer25 napisał(a):ale chyba trzeba byc klientem PZU bo jeśli sie nie jest to tylko do 150 km to prawda??

Ja dopłaciłem za rozszerzenie o 1000km 80plnów :wink: jest to dodatkowa opcja, za dopłatą do AC :roll:
Ostatnio edytowano 07.07.2014 14:04 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
jerro
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 10.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jerro » 07.07.2014 14:01

FUX napisał(a):PZU 1 000 km w PL, 1 000 km za granicą.


poprawka - w Polsce bez limitu km, za granicą 1000 km :D można dalej, ale wtedy za dodatkowe km do granicy z Polską dopłacasz, po przekroczeniu granicy bez limitu :D

wystarczy kupić MiniCasco i można kupić assistance z klauzulą 1000 km - koszt ok. 300 zł za rok ubezpieczenia :sm: :hut:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 07.07.2014 14:04

Raczej trudno w PL ten tysiąc przekroczyć, choć jest to nieznacznie możliwe.
:mrgreen:

https://goo.gl/maps/dRzPP
butibuma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) butibuma » 08.07.2014 15:37

Probuje wykupic Assistance w PZU. Chodzi o Super z klauzula 1000 km. No i jest problem.
Bylem u 4 agentow i 3 razy dzwonilem na infolinie i doszlo do sytuacji patowej.

OC I AC kupilem w polowie stycznia. Teraz chce rozszerzyc assistance i jedni chca wystawic nowa polise na rok a drudzy aneksowac AC i obecne Assistance i zrobic termin waznosci do stycznia. Tylko i jedni i drudzy maja problem bo PZU zmienil systemy informatyczne i jeden z drugim nie jest kompatybilny. I teraz aby wystawic mi Assistance to robia zapytanie do kierownika regionalnego sprzedazy i trzeba czekac do 3 dni na odpowiedz.

XXI wiek , informatyzacja i takie problemy. Najwiekszy polski ubezpieczyciel. :)
Dobrze ze wyjazd 20.07 ale jak tak dalej pojdzie to karencja 7 dniowa na 1000 km wejdzie mi w termin wczasow.
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 08.07.2014 16:47

butibuma napisał(a):Probuje wykupic Assistance w PZU. Chodzi o Super z klauzula 1000 km. No i jest problem.
Bylem u 4 agentow i 3 razy dzwonilem na infolinie i doszlo do sytuacji patowej.

OC I AC kupilem w polowie stycznia. Teraz chce rozszerzyc assistance i jedni chca wystawic nowa polise na rok a drudzy aneksowac AC i obecne Assistance i zrobic termin waznosci do stycznia. Tylko i jedni i drudzy maja problem bo PZU zmienil systemy informatyczne i jeden z drugim nie jest kompatybilny. I teraz aby wystawic mi Assistance to robia zapytanie do kierownika regionalnego sprzedazy i trzeba czekac do 3 dni na odpowiedz.

XXI wiek , informatyzacja i takie problemy. Najwiekszy polski ubezpieczyciel. :)
Dobrze ze wyjazd 20.07 ale jak tak dalej pojdzie to karencja 7 dniowa na 1000 km wejdzie mi w termin wczasow.

niestety to prawda dwa okręgi (opolsko-katowicki i lubelski) w Polsce już pracują na nowym systemie a reszta w starym.w nowym systemie zeby zrobić pap super i udzielić zniżki za oc i ac oraz dolozyc klauzule trzeba mieć zgode ,ona jest udzielana zawsze, ale termin na jej uzyskanie do 2 dni roboczych (to będzie poprawione-kiedy? zobaczymy) i tu można dolozyc do istniejącej polisy (wystawionej w nowym systemie )dodatkowe ubezpieczenia z wyrównaniem do polisy glownej z oc,czyli zaplacic tylko za kilka miesięcy a nie za caly rok,np jeżeli oc mamy od października a pap super wykupujemy od lipca płacimy tylko za te 4 miesiace-może to jakas wskazowka na przyszlosc .w starym systemie można wykupić bez zapytania o zgode ale tylko polise roczna i to tylko u agentow pracujących na starym systemie lub w multiagencjach.
Palmetto2006
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Palmetto2006 » 08.07.2014 17:02

Witam
Możecie coś mi doradzić z tym assistansem..
Mam ubezpieczenie samochodu w firmie Interisk (OC+AC+NW...ale nie ma w nim assistance) wykupiłem dodatkowe ubezpieczenie assistance w firmie Gothar...( wersja LUX na Polskę), było to w kwietniu, wtedy nie myślałem że będę jechał za granice autem.Teraz ...problem ..w InteRisk za zgodą firmy dodatkowe ubezpieczenie za 70 zł ..ale tylko holowanie do najbliższego warsztatu. Dzwoniłem do Gothar..i tu 248 zł holowanie do 300 km..również warsztat
Czy możecie mi coś polecić ...chodzi o holowanie 1000km ...przynajmniej do granic Polski( bo tam już mam w/w Gothar Lux polska 700 km.
marco156
Cromaniak
Posty: 4164
Dołączył(a): 04.10.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) marco156 » 08.07.2014 17:10

Z tego co wiem to w PZU jest ubezpieczenie Assistance gdzie holują do 1000km poza Polską, a na terenie Polski bez limitu i dodatkowo jak auto nawali to zanim zaczną holować to starają się naprawić na swój koszt do kwoty 4000 zł. Mój kolega z tego korzystał będąc w Chorwacji. PZU zafundowało mu nowy wahacz. Ja do tej pory wykupowałem cały pakiet w InterRisk gdzie płaciłem ok.1500 zł a jak miałem awarię to chcieli mnie holowac do najbliższego ASO albo 20km od miejsca awarii. Zdecydowałem, że w sierpniu wykupię w PZU gdzie koszt wyniesie mnie ok.1900 zł. Wolę dopłacić te kilka stówek ale spokojnie jechać na urlopik.
Palmetto2006
Podróżnik
Posty: 20
Dołączył(a): 10.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Palmetto2006 » 08.07.2014 17:16

Teraz i ja dopłaciłbym kilka złotych do OC+ AC, ale nie można.I pytanie co zrobić z tym problemem....a wyjazd coraz bliżej...
Bubek74
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 09.06.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bubek74 » 08.07.2014 17:42

Czytając Wasze wypowiedzi z problemami z assistance w PZu zadzwoniłem na infolinie i do swojego agenta.
Wyjazd do CRO dopiero mam 30.07. i powrót 15.08. Mam OC + AC w PZU i termin aktualnej polisy upływa 31.08.2014. W zeszlym roku dokupiłem assistance na zagranice z holowaniem 1000 km (204zł) i termin tej polisy wygasa 07.08.2014.
Na infolinii miła pani powiedziała, że mogę dokupić assistance na zagranice + holowanie 1000 km na cały rok w kwocie 204zl. I nie ma z tym żadnego problemu. Zapytałem czy musze kupowac na caly rok jak aktualne assistance mam do 07.08 o całą polisę OC+AC do 31.08. Powiedziała, że trzeba rozmawiać z kierownikiem oddzialu PZU najbliższego mojego miejsca zamieszkania i on może wyrazić zgodę na zawarcie asisstance tylko do końca polisy OC + AC.
Potem zadzwoniłem do swojego agenta PZU i przedstawilem mu mój problem a on na to, że w związku ze zmianą wspomnianego przez Was oprogramowania w PZU będzie ogólny problem żebym zawarł nowe assistance. Dopiero moge przy polisie ogólnej OC+AC 31.08. Wcześniej nie da rady!!!! Co to PZU popie...ło!!!!
I teraz na przejazd do CRO mam asisstance a na powót już nie!!! Powiedziałem agentowi, że musi mi to wykombinować bo jak nie to zmieniam ubezpieczyciela na wszystko (mam w PZU 6 różnych polis).
Powiedział, że coś wykombinuje i w czwartek ma oddzwonić. Zobaczymy co i jak .
p.s.
dobrze, że zajrzałem w temat bo nawet nie wiedzialem, ze są jakieś problemy ....
butibuma
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 75
Dołączył(a): 25.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) butibuma » 08.07.2014 18:37

XXI wiek, era cyfryzacji.

Jak bylem u jednego z agentow to zapewnoal mnie ze minute po podpisaniu umowy Assistance juz obowiazuje. Czyli mozna jechac bez a jak auto nawali to dzwonimy do zaprzyjaznionego agenta i wystawia polise i dzwonimy do PZU. Jak nie nawali to zaoszczedzimy ( nie wydamy :) ) jakies 200-300 zl
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 08.07.2014 18:52

butibuma napisał(a):XXI wiek, era cyfryzacji.

Jak bylem u jednego z agentow to zapewnoal mnie ze minute po podpisaniu umowy Assistance juz obowiazuje. Czyli mozna jechac bez a jak auto nawali to dzwonimy do zaprzyjaznionego agenta i wystawia polise i dzwonimy do PZU. Jak nie nawali to zaoszczedzimy ( nie wydamy :) ) jakies 200-300 zl

oszust naciągacz i kombinator,a nie agent PZU :(
wlasnie przez takich jak on i takie sytuacje wprowadzona jest karencja 7 dni na holowanie z powodu awarii
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 08.07.2014 19:06

Bubek74 napisał(a):...
Potem zadzwoniłem do swojego agenta PZU i przedstawilem mu mój problem a on na to, że w związku ze zmianą wspomnianego przez Was oprogramowania w PZU będzie ogólny problem żebym zawarł nowe assistance. Dopiero moge przy polisie ogólnej OC+AC 31.08. Wcześniej nie da rady!!!! Co to PZU popie...ło!!!!
I teraz na przejazd do CRO mam asisstance a na powót już nie!!! Powiedziałem agentowi, że musi mi to wykombinować bo jak nie to zmieniam ubezpieczyciela na wszystko (mam w PZU 6 różnych polis).
Powiedział, że coś wykombinuje i w czwartek ma oddzwonić. Zobaczymy co i jak .
p.s.
dobrze, że zajrzałem w temat bo nawet nie wiedzialem, ze są jakieś problemy ....


nie PZU popie...ło!!! tylko agenta,albo się mocno nie douczyl.
w każdym z systemow możesz kupic pap super na caly rok -w starym systemie zadnych przeszkod ,w nowym trzeba wyslac zapytanie o zgode ale ona jest udzielana zawsze,niestety trwa to do 2 dni roboczych-to jedyny problem,ale jak widze czas jeszcze masz.akcja z checia dokupienia assistance do końca trwania obecnej umowy zawartej w starym systemie ponieważ nigdy takiej opcji nie było-zawsze było tylko na rok kiedykolwiek się nie wykupywalo,pojawila się ta opcja wlasnie w nowym programie i nie działa wstecz.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.07.2014 19:29

alutka9 napisał(a):
butibuma napisał(a):XXI wiek, era cyfryzacji.

Jak bylem u jednego z agentow to zapewnoal mnie ze minute po podpisaniu umowy Assistance juz obowiazuje. Czyli mozna jechac bez a jak auto nawali to dzwonimy do zaprzyjaznionego agenta i wystawia polise i dzwonimy do PZU. Jak nie nawali to zaoszczedzimy ( nie wydamy :) ) jakies 200-300 zl

oszust naciągacz i kombinator,a nie agent PZU :(
wlasnie przez takich jak on i takie sytuacje wprowadzona jest karencja 7 dni na holowanie z powodu awarii



Tacy Agenci i ich zleceniodawcy, powinni być za mordy złapani i przed sądy stawiani za oszustwa!!! I dziwić się że w tym kraju wszystko szwankuje :?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ubezpieczenie podróżne - strona 25
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone