Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tv Sat

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 11.08.2017 10:14

Ja zabiorę dekoder i jak będzie działać to super, a jak nie, to pojadę do brata który będzie kilka km ode mnie on ma nieograniczony transfer w play i obejrzymy coś na jakimś streamie. Z tego co wiem to ipla chyba działa za granicą więc można nawet wykupić za parę złotych meczyk i obejrzeć.
tomi_weber
Odkrywca
Posty: 72
Dołączył(a): 03.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomi_weber » 11.08.2017 10:18

adrianek90 napisał(a):Ja zabiorę dekoder i jak będzie działać to super, a jak nie, to pojadę do brata który będzie kilka km ode mnie on ma nieograniczony transfer w play i obejrzymy coś na jakimś streamie. Z tego co wiem to ipla chyba działa za granicą więc można nawet wykupić za parę złotych meczyk i obejrzeć.


UWAGA! Nie ma za granicą czegoś takiego jak nieograniczony transfer! Operatorzy sie wycwanili. Mam PLAY Unlimited na wszystko, i pakiet internetu w roamingu zależny od wysokości abonamentu. Ja mam akurat 6GB na miesiąc w krajach UE. Tylko w PL masz unlimited na internet.
Inka83
Odkrywca
Posty: 92
Dołączył(a): 29.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inka83 » 11.08.2017 10:34

ten unlimited internet jest nawet w PL ograniczony bo jest do 10GB później prędkość spada do 1MB/s
stavros2002
zbanowany
Posty: 131
Dołączył(a): 17.06.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) stavros2002 » 11.08.2017 10:36

tomi_weber napisał(a):
adrianek90 napisał(a):Ja zabiorę dekoder i jak będzie działać to super, a jak nie, to pojadę do brata który będzie kilka km ode mnie on ma nieograniczony transfer w play i obejrzymy coś na jakimś streamie. Z tego co wiem to ipla chyba działa za granicą więc można nawet wykupić za parę złotych meczyk i obejrzeć.


UWAGA! Nie ma za granicą czegoś takiego jak nieograniczony transfer! Operatorzy sie wycwanili. Mam PLAY Unlimited na wszystko, i pakiet internetu w roamingu zależny od wysokości abonamentu. Ja mam akurat 6GB na miesiąc w krajach UE. Tylko w PL masz unlimited na internet.


Dokładnie, pakiet transferu na Polskę to coś innego niż ten na UE

Na UE jest to zwykle kilka GB miesięcznie i nie jest to wliczone do "polskiego" transferu

Zresztą w Chorwacji różnie bywa z zasięgiem LTE, w zasadzie jest tylko w Splicie. Dubrowniku i innych większych miastach, poza tym sygnał zjeżdża na 3G albo nawet na HSDPA.

Z WiFi na kwaterach też różnie bywa, najczęściej podstawowe 1Mb, choć rok temu byłem miło zaskoczony, bo nasz apartament miał łącze na światłowodzie i szybkie WiFi, bez problemów chodził streaming HBO GO w wersji hd
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 11.08.2017 11:05

Inka83 napisał(a):ten unlimited internet jest nawet w PL ograniczony bo jest do 10GB później prędkość spada do 1MB/s


A nie czasem do 30GB?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 11.08.2017 17:19

tomi_weber napisał(a):
UWAGA! Nie ma za granicą czegoś takiego jak nieograniczony transfer! Operatorzy sie wycwanili. Mam PLAY Unlimited na wszystko, i pakiet internetu w roamingu zależny od wysokości abonamentu. Ja mam akurat 6GB na miesiąc w krajach UE. Tylko w PL masz unlimited na internet.


On ma w taryfie że po 30 GB internet jest z ograniczoną prędkością, a w Roamingu ma ograniczona prędkość po 5GB. Dopytywałem dzisiaj. Fakt że meczu jednak na tym nie obejrzę, ale do nawigacji np. internet będzie działał.
Radkon1981
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 15.10.2019

Nieprzeczytany postnapisał(a) Radkon1981 » 07.11.2019 14:08

Odświerzam trochę temat. Orientujecie się jak na chwile obecną jest z ustawieniem anten w Cro.?
U nas jest 13 E czy u nich jest tak samo czy jakos inaczej?
Chciałbym zabrać swój dekoder bez kręcenia anteną na miejscu :)
dziękuje i pozdrawiam
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.11.2019 16:41

Zarówno chorwaccy, jak i operatorzy innych krajów post-jugosłowiańskich stacjonują na Eutelsacie 16A z pozycji 16ºE. Sporo anten ma dodatkową pozycję 19,2ºE, czyli na Astrę, ze względu na duży popyt na programy niemieckojęzyczne. Nasza pozycja, czyli HotBird 13ºE jest o wiele mniej popularna.
dareksi
Croentuzjasta
Posty: 120
Dołączył(a): 16.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareksi » 07.11.2019 16:51

Na 8 wyjazdów zabierałem dekoder Polsatu i poza jednym przypadkiem nie było problemów z odbiorem kanałów CP z HotBirda. W tym jednym przypadku nie był doprowadzony kabel od konwertera, a odbiornik TV był tylko w opisie apartmana...
Bravik
Mistrz Ligi Mistrzów UEFA
Avatar użytkownika
Posty: 5244
Dołączył(a): 04.01.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bravik » 07.11.2019 18:41

dareksi napisał(a):Na 8 wyjazdów zabierałem dekoder Polsatu i poza jednym przypadkiem nie było problemów z odbiorem kanałów CP z HotBirda. W tym jednym przypadku nie był doprowadzony kabel od konwertera, a odbiornik TV był tylko w opisie apartmana...


U mnie na 10 tylko 3 były z HB
Poprzednia strona

Powrót do Chorwackie ABC

cron
Tv Sat - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone