Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

TV Chorwacja - jak ją odbierać ???

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Michal S.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 21.06.2002
TV Chorwacja - jak ją odbierać ???

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michal S. » 29.12.2002 21:09

Wie może ktoś z was jak i na jakim sprzęcie najlepiej odbiera się telewizję Chorwacką.
Ja osobiście odbieram na tunerze ??? J dwa kanały Chorwackie HRT2 i HRT3 , jak i Słoweńską 1 i 2.
Jest jeszcze HRT1 ale z nim nie mogę sobie poradzić ? raz chodzi , a innym razem nie , w zależności od oprogramowania na karcie FUN.
Macie może lepsze doświadczenia to odpiszcie.
A może Leon coś podpowie :)

Pozdrawiam Michał.
Leon
Cromaniak
Posty: 2350
Dołączył(a): 16.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leon » 30.12.2002 12:24

Michal ja mieszkam na miejscu i nie musze sie fatigowac ze bi oglandac TV, z tego powodu niemam pojencia jak ci pomoc. Pozdrawiam Leon
dominika
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 06.10.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominika » 31.12.2002 23:19

ja nawet nie wiedzialam ze ja mozna w Polsce odbierac. nie zabradzo rozumiem w jaki sposob ty ja ogladasz.

mika :)
Michal S.
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 123
Dołączył(a): 21.06.2002
Modyfikacje sprzetu

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michal S. » 01.01.2003 17:58

Jezeli jestes odbiorca Canal+ na tunerze C+ to wystarczy pare zabiegow kosmetycznych tunera i jest to bezproblemowa sprawa. (dodanie obslugi systemu Viaccess)

Jezeli chodzi o dawnych uzytkownikow Wizj , to tu na tym tunerze bez przerobek chodzi HRT1.

HOTBIRD 13E HRT Croatia ID: 00 AC 00
Date Key Hex
27.11.2001 0C CD 12 A8 D9 91 31 1A 5B
30.11.2001 0D 14 BB 06 0B 2D 34 E6 0D

http://www.lexx.sisco.pl/forum/
dominika
Croentuzjasta
Posty: 284
Dołączył(a): 06.10.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) dominika » 01.01.2003 23:29

dzieki michal za info. niestety moji starzy nie maja ani wizji ani canalu+ :(
Dentex

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dentex » 02.01.2003 00:30

Michal widze ze jestesz znawca tematu TV itp...zeczac
Mej zonie ktora jest wasza rodaczka mazi sie mozliwosc oglandania wielu polskich programow poprzez satelite. Powiec mi czy jest mozliwosc kupienia Cifri + w Polsce i oglandania go tutaj. Co trzeba kupic ze bi to bilo mozliwe, a mni sie maza programi o natuze, wedkarstwie, krajoznawcze itp... Jak jest z timi dekoderami itp... Jak ty to widzisz
Dziekuje Leon
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 02.01.2003 11:57

Michal-mam prosbę mam tuner C+ i odbieram tylko HR 1(i to nie zawwsze) wyświetlaja się tez nazwy pozostałych ale tylko nazwy(przed połaczeniem C+ i Wizji miałem dwa kanały HRTV)-mógłbyś wytłumaczyć "jak dla blondynki" co to znaczy dodatnie tego cóś o nazwie Viacess i jak to zrobic. Będę wdzieczny :D
Maciej
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2470
Dołączył(a): 20.03.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Maciej » 02.01.2003 12:08

I jeszcze do Leona-ja takim ekspertem od Tv jak Michal nie jestem ale w warstwie czysto uzytkowej mogę Ci pomóc bo mam C+. Z tego co wiem to bardzo wiele Polaków zagranicą ma dekodery Cyfry. Jak je nabyli? najprostsza droga to oczywiście w jednym z wielu punktów w Polsce. Zamówienie można zlozyć tez przez internet tam też masz wiele informacji na temat platformy, cen abonamentow, dostępnych kanałów etc.- http://www.cyfraplus.pl/home.html.
Zamówienia z internetu dostarczaja kurierzy-tyllko nie wiem czy tez za granicę.
Sama instalacja takiego zestawu-jak juz go masz jest bardzo prosta-montujesz talerz, podłaczasz a na ekranie telewizora masz bardzo czytelny wykres czy sygnal jest wystarczajacy czy powinieneś zmienic ustawienie anteny.
Cyfra jest fajną sprawą ze względu na cyfrowa jakośc i super kanały:polski canal plus(3 rodzaje), HBO i wiele wiele innych. Ma wadę że jest płatna jak nie chcesz płacić a chcesz by żona miala polskie TV to tez chyba nie ma specjalnych problemów-tu lepiej niech sie wypowie Michał czy inny specjalista-ale na mój chłopski rozum potrzebuijesz normalny talerz i analogowy tuner-problemem jest tylko ustawienie na odpowiedniego satelitę ktory przekazuje sygnał polskich telewizji.
Pozdrawiam :D
michal_k
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 16.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) michal_k » 02.01.2003 12:18

Leon jeśli chcesz poprostu oglądać polską telewizje, to najlepiej jak rodzina Twojej żony kupi dekoder Polsatu lub Cyfry w Polsce "na siebie" i w jakiś sposób dostarczy do Chorwacji. Za ok 44 zł miesięcznie będziesz oglądał przeszło 20 programów w języku polskim (w tym pakiet Discovery, Animal Planet, czyli to co Ciebie interesuje) i kilkaset innych. Są sposoby "pirackiego" odbierania pakietów telewizji cyfrowej, ale wymagają różnych kombinacji (programowanie kart, podłączanie pc-ta do dekodera, itp.) i troche wiedzy. To trzba lubieć i się tym interesować. Informacje na temat telewizji cyfrowej znajdziesz: http://sat-digital-tv.isp.net.pl ,cennik i warunki otrzymania dekodera polsatu: http://www.polsat.com.pl
O ile się orientuję to w Cyfra+ można kupić samą aktywację tzn. dostajesz karte i jak masz odbiornik cyfowy z odpowiednim modułem CAM, możesz oglądać i abonament jest chyba 10 zł mniejszy.
W Polsacie można kupić aktywacje tylko łącznie z odbiornikiem.


Pozdrowienia Michał K.
M.
Croentuzjasta
Posty: 491
Dołączył(a): 19.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) M. » 13.01.2003 23:40

Koło nowego roku oglądałem sobie u teściów chorwacką telewizję na Cyfrze.Są jakieś dziwne przerwy w emisji.Ale w sylwestra fajnie grali!
Ed.B
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 14.04.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ed.B » 27.04.2003 18:13

W ubiegłym roku oglądałem piękne panoramy z Chorwacji na kanale HR 3 Kodowane w systemie Viaccess czasami jest wyłańczane. Możliwy odbiór na spatchowanym HUMAXsie 5400. z katrą FUN 6in1. Odsyłam do
http://dvb-board-pl.irde.to/board/ Zapytaj są tam experci
Raphal
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 07.08.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphal » 28.04.2003 15:44

M. napisał(a):Koło nowego roku oglądałem sobie u teściów chorwacką telewizję na Cyfrze.Są jakieś dziwne przerwy w emisji.Ale w sylwestra fajnie grali!


Te "dziwne przerwy" to właśnie czasowe kodowanie Viacess. TV HRT 1 ma tylko odkodowane okienka. TV HRT 2 odkodowuje zaś tylko mszę w niedziele. TV HRT 3 jest kodowana non stop.

Polecam też stacje radiowe HRT dostepne z satelity HB cyfrowo.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.04.2003 20:58

Jeśli ktoś ma tuner cyfrowy Pioneer BCT-1630, 1530...itp. to bez problemu chodzi HRT1, HRT2, i HRT3, a kody można wpisać z pilota po ściągnięciu ich z netu (dla przykładu podał je Michal S.)
pzdr
sławek

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne

cron
TV Chorwacja - jak ją odbierać ???
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone