Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tunel Sv. Ilija

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 21.09.2013 07:24

dids76 napisał(a):
demi-duox napisał(a):pod kątem :wink:


trzepisz sie :oczko_usmiech:


A na mojej wiosce mówią, np. tak: Pociąg do Czebinii odjeżdża z peronu czeciego :)
jara
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8000
Dołączył(a): 24.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) jara » 21.09.2013 08:26

Może na PW sobie popiszcie, a nie żebym w moim wieku lupy musiał szukać :mrgreen:
cyganteria
Globtroter
Posty: 47
Dołączył(a): 04.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) cyganteria » 22.09.2013 19:24

My też wracaliśmy tunelem ale raczej z ciekawości.

przejazd tu:

http://youtu.be/g5yyGa3Gmdc
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 24.09.2013 13:48

My jechaliśmy tunelem zarówno w jedną jak i w drugą stronę. Jakoś bez szczególnego powodu, ot tak. Wydanie tych 20 czy 40 kun przy całym budżecie wakacyjnym to przysłowiowy pikuś.
mutiaq
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1892
Dołączył(a): 19.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mutiaq » 28.09.2013 13:18

Jechaliśmy w połowie września do Makaskiej, pojechaliśmy przez tunel.
Tu kilka zdjęć z trasy. :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Sv. Jure od drugiej strony :)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Pozdrawiam :)
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 01.09.2016 09:30

Nie byłam świadoma tunelu. Zawsze przy powrocie z Makarskiej zatrzymywaliśmy się po wino na serpentynkach. Nalewane prosto z beczki. Nie bylismy tam od 2011 r. A w tym roku zonk...kierunkowskazy poprowadziły nas prosto na nowa drogę, tunel, do autostrady i ...po winku :-( Na co się kierować,żeby trafić na stara drogę na Sestanovac...istnieje jeszcze? to tak na przyszłość :-)
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 01.09.2016 09:37

Aha...spojrzałam na mapę...trzeba było jechać dalej :-( ech
Koenig
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 879
Dołączył(a): 03.07.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koenig » 01.09.2016 11:59

Trzeba się kierować na Zadvarje i Gornja Brela, a z Makarskiej można było prosto przez Baska Voda.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 01.09.2016 14:54

elka505 napisał(a):Nie byłam świadoma tunelu. Zawsze przy powrocie z Makarskiej zatrzymywaliśmy się po wino na serpentynkach. Nalewane prosto z beczki. Nie bylismy tam od 2011 r. A w tym roku zonk...kierunkowskazy poprowadziły nas prosto na nowa drogę, tunel, do autostrady i ...po winku :-( Na co się kierować,żeby trafić na stara drogę na Sestanovac...istnieje jeszcze? to tak na przyszłość :-)

A możesz zdradzić, gdzie to winko kupowaliście? Bo domyślam się, że warto tam podjechać, skoro padło słowo "zawsze" ;)
elka505
Croentuzjasta
Posty: 137
Dołączył(a): 28.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka505 » 02.09.2016 09:11

kojacek napisał(a):
elka505 napisał(a):Nie byłam świadoma tunelu. Zawsze przy powrocie z Makarskiej zatrzymywaliśmy się po wino na serpentynkach. Nalewane prosto z beczki. Nie bylismy tam od 2011 r. A w tym roku zonk...kierunkowskazy poprowadziły nas prosto na nowa drogę, tunel, do autostrady i ...po winku :-( Na co się kierować,żeby trafić na stara drogę na Sestanovac...istnieje jeszcze? to tak na przyszłość :-)

A możesz zdradzić, gdzie to winko kupowaliście? Bo domyślam się, że warto tam podjechać, skoro padło słowo "zawsze" ;)


Choroba, dokładnego adresu nie podam,ale na pewno w Górnej Breli po prawej stronie jak jedziesz w górę, tam prawie w każdym domu jest napis : vino, prosek, mają w beczkach, próbujesz i od razu nalewają, wiec wiesz co bierzesz. Z tego co kojarzę to dom miał drewniane zielone drzwi.
kojacek
Cromaniak
Posty: 858
Dołączył(a): 29.05.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kojacek » 02.09.2016 10:13

elka505 napisał(a):
kojacek napisał(a):
elka505 napisał(a):Nie byłam świadoma tunelu. Zawsze przy powrocie z Makarskiej zatrzymywaliśmy się po wino na serpentynkach. Nalewane prosto z beczki. Nie bylismy tam od 2011 r. A w tym roku zonk...kierunkowskazy poprowadziły nas prosto na nowa drogę, tunel, do autostrady i ...po winku :-( Na co się kierować,żeby trafić na stara drogę na Sestanovac...istnieje jeszcze? to tak na przyszłość :-)

A możesz zdradzić, gdzie to winko kupowaliście? Bo domyślam się, że warto tam podjechać, skoro padło słowo "zawsze" ;)


Choroba, dokładnego adresu nie podam,ale na pewno w Górnej Breli po prawej stronie jak jedziesz w górę, tam prawie w każdym domu jest napis : vino, prosek, mają w beczkach, próbujesz i od razu nalewają, wiec wiesz co bierzesz. Z tego co kojarzę to dom miał drewniane zielone drzwi.

Oj to próbowanie u nich... W tym roku jak poszedłem po winko to przy drugim gatunku poczułem, że nie piję wody a jeszcze byłe ze dwa gatunki przede mną. W końcu poprosiłem kobietę aby mi mniej lała, bo przestanę smaki rozróżniać ;)
sopranowski
Podróżnik
Posty: 15
Dołączył(a): 17.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) sopranowski » 03.09.2016 08:35

Niestety wracam jutro do Polski, jeszcze przez Jeziora Plitwickie. Do Makarskiej jechałem tunelem, 20 kun, teraz na powrocie omijam tunel / takie plany/. Czy do plitwickich mogę spodziewać sie korków, pozdrawiam
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.11.2017 22:28

Od 1 stycznia 2018 roku zostanie zniesiona opłata za przejazd tunelem Sveti Ilija
- do tej pory opłata za przejazd wynosiła 20 kn.
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 28.11.2017 22:33

Janusz Bajcer napisał(a):Od 1 stycznia 2018 roku zostanie zniesiona opłata za przejazd tunelem Sveti Ilija
- do tej pory opłata za przejazd wynosiła 20 kn.


Janusz, nie chodzi o kasę, 20 kun to żadne pieniądze...ale czas spędzony na tych bramkach w sezonie potrafi prawie dorównać Lučko :mrgreen:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.11.2017 22:44

Nie miałem okazji jechać tym tunelem.

Fakt - jeden przejazd, to jedno piwo w konobie :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone