Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tunel Sv. Ilija

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
sneer
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 725
Dołączył(a): 19.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) sneer » 20.07.2013 15:24

Faktycznie google maps pokazuje mi raptem kilka minut oszczędności jadąc tym tunelem. Wydaje mi się, że tunel ten ma większy "sens" dopiero przy powrocie do Polski, bo wówczas wyjazd z Riwiery Makarskiej w Šestanovac jest bardzo często potężnie zakorkowany.
jgx1
Odkrywca
Posty: 98
Dołączył(a): 25.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jgx1 » 21.07.2013 08:43

czy moglibyście opisać ten stary wyjazd na Sestanovac - czy dużo się trzeba piąć w góre czy nie?
Sick
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 03.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sick » 21.07.2013 09:27

jgx1 napisał(a):czy moglibyście opisać ten stary wyjazd na Sestanovac - czy dużo się trzeba piąć w góre czy nie?


Droga biegnie tak, że prawie wcale wspinania nie ma. Nawet małe silniki dadzą sobie bez problemu radę. Natomiast jak zobaczysz ograniczenia do 30 to warto tam zwolnić. Z tego co pamiętam są ze 3 takie miejsca. Są to bardzo ciasne zakręty.

tu masz przykładowy filmik
Motoschiza
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1176
Dołączył(a): 11.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Motoschiza » 25.07.2013 16:26

Wreszcie filmik z powrotu do kraju nowym tunelem, naszego gadania lepiej nie słuchajcie :wink:
chandoszka
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 25.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) chandoszka » 19.08.2013 07:59

Witajcie cromaniacy:) Tunel juz otwarty,przepiekny,wczoraj nim wracałam:)z autostrady zjezdza sie w ZAGVOZD,a od strony Baski jest wiadukt jak sie jedzie w kierunku Makarskiej i droga w kierunku gór,wczesniej była tam znana tylko wlascicielom aut na LPG bo w Bast mozna bylo tankowac PLIN:)
Stary Marych
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 28.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stary Marych » 29.08.2013 12:08

Witam,
miałem okazję jechać wczoraj tym tunelem. Oby takich więcej. Jest tylko jeden mankament, a mianowicie w tunelu ruch odbywa się w dwóch kierunkach. Zdecydowanie skraca jednak trasę wyjazdu na Zagvozd i dalej na Imotski i drogę nr 62. Oczywiście przybliża też do autostrady. Koszt przejazdu 20 HRK płatny kartą lub gotówką, nie zauważyłem, aby można było płacić drobniakami.
Tunel otwarty został w lipcu i mogą go jeszcze nie widzieć niektóre nawigacje.
marc
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marc » 31.08.2013 22:22

poprzedni mój post na temat tego tunelu był trochę oparty na takim typowym polskim narzekaniu - nie widziałem ale zje... :) chociaż też trochę na dedukcji i myśleniu a to już nie typowo polskie:) ale do rzeczy w praktyce wygląda to tak - z zjazdu w sestanovac do baśki vody jadę pół godziny - i za chiny nie chce mi wyjść dłużej. więc jadąc tunelem o ile mogę sobie przyspieszyć drogę? - o godzinę :lol: :)? te 10 minut w porównaniu z 15godzinami drogi do cro nie wydaje mi się warte 20 kun. tym bardziej, że wjazd na autostradę po minięciu tunelu przypomina mi trochę mój "ulubiony" wjazd na autostradę we wrześni - zanim minę te tysiąc rond to już zaczynam szukać noclegu :) ponadto widoki jak sie zjeżdża w sestanovac na wybrzeże bezcenne. a jeśli ktoś się boi tych kilku marnych serpentynek to w ogóle nie powinien się ruszać do cro - to nie jest droga na kilimandżaro. pamiętam jak w te rejony się jeździło jak nie było jeszcze autostrady - wtedy można było poznać kraj - a to trochę kombatanctwa na koniec :D
pawelli
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 2526
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawelli » 01.09.2013 17:16

wg. mnie ten zjazd tym tunelem nie ma większego sensu.
I tak jak piszesz nie jest wart 20 kun ..... a sam tunel jak to tunel .... cała masa takich w Cro
ChemVan
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 02.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ChemVan » 04.09.2013 08:57

A ja wybiorę się tunelem, bo do Imotski - zaoszczędzę nieco czasu i ze 30 km. Ale jeśli chodzi o autostradę do Polszy, to z mapy faktycznie wynika, że chyba nie ma co...

marc napisał(a):poprzedni mój post na temat tego tunelu był trochę oparty na takim typowym polskim narzekaniu - nie widziałem ale zje... :) chociaż też trochę na dedukcji i myśleniu a to już nie typowo polskie:)


kolego, mów za siebie, proszę.
marc
Croentuzjasta
Posty: 147
Dołączył(a): 27.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) marc » 12.09.2013 17:13

ChemVan napisał(a):A ja wybiorę się tunelem, bo do Imotski - zaoszczędzę nieco czasu i ze 30 km. Ale jeśli chodzi o autostradę do Polszy, to z mapy faktycznie wynika, że chyba nie ma co...

marc napisał(a):poprzedni mój post na temat tego tunelu był trochę oparty na takim typowym polskim narzekaniu - nie widziałem ale zje... :) chociaż też trochę na dedukcji i myśleniu a to już nie typowo polskie:)


kolego, mów za siebie, proszę.

aha zapomniałem jeszcze o tej śmiertelnej powadze i braku dystansu do własnej osoby
lechu2
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 03.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechu2 » 16.09.2013 22:20

Protestuje lokalny PIS bo droga miala byc darmowa
lechu2
Podróżnik
Posty: 26
Dołączył(a): 03.10.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) lechu2 » 16.09.2013 22:41

protesty dotycza platnosci za tunel .Obiecano ze bedzie sluzyl do rozwoju a kosztuje
janlewbr
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 197
Dołączył(a): 13.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) janlewbr » 17.09.2013 21:59

Jechałem wielokrotnie pomiędzy 16.08. a 01.09.2013. 9 minut od autostrady do jadranki .
Płatność na bramkach od strony autostrady , to znaczy od strony zjazdu z autostrady w kierunku Adriatyku , jeśli jedziecie od Adriatyku płacicie za tunelem .
Dla jadących od autostrady tunel pod dość dużym ką :lol: tem zjeżdża w dół na 4 przy hamowaniu silnikiem jest około 80 km/h ale przy wyjeździe z tunelu jest jeszcze bardziej stromo a zjazd kończy się rondem i praktycznie stopem więc należy uważać i nie szaleć na zjeździe .
Uwaga z przyczepkami .
Płatności za chwilę .
Na automatycznej bramce płaci się 20kun .
Można płacić gotówką na dwa sposoby . Próbując wkładać banknoty {niejednokrotnie wielokrotnie 8)} wydłużając kolejkę za sobą :evil: , lub monetami 4x5 kun dużo szybciej , a najlepiej kartą kredytową , wkładasz wyjmujesz dla :evil: zielony guzik i paragon .
A protesty wynikały z tego , że miejscowi dojeżdżający do pracy codziennie czyli dwa przejazdy też mieli płacić 2 x 20 kun dziennie za dojeżdżanie do pracy . Teraz mają zniżki naliczane w ENC .
UWAGA nie zdziwcie się jeśli będziecie jechać za skuterem w tunelu to nie jest autostrada .
Ostatnio edytowano 06.10.2013 09:48 przez janlewbr, łącznie edytowano 1 raz
demi-duox
Cromaniak
Posty: 1349
Dołączył(a): 15.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) demi-duox » 18.09.2013 19:20

pod kątem :wink:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.09.2013 12:20

demi-duox napisał(a):pod kątem :wink:


trzepisz sie :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone