Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trogir - miasto szczęśliwej chwili.

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Japona
Cromaniak
Posty: 739
Dołączył(a): 30.07.2006
Trogir - miasto szczęśliwej chwili.

Nieprzeczytany postnapisał(a) Japona » 28.09.2006 21:12

Trogir, moim zdaniem ma więcej uroku niż Dubrovnik...ale to moje zdanie. :wink:
Leży na wyspie, która jest połączona mostem ze stałym lądem z jednej strony, a z drugiej z wyspą Ciovo.
Został założony przez Greków, którzy przybyli tu z Visu, potem panowali tu Rzymianie i Turcy.
Najechali go i zniszczyli Saraceni.
Trogir to jedno z trzech miejsc na ziemi gdzie odkryto grecki relif przedtawiający młodego mężczyznę ze skrzydłami na plecach Kairosa- boga szczęśliwej chwili, czyli odpowiedniego momentu do działania...

Stąd mój tutuł

Trogir- miasto szczęśliwej chwili

To tylko spacer i opowieść , nie relacja przewodnika, mimo to
Zapraszam :)
madzia1981
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1901
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) madzia1981 » 28.09.2006 21:28

Japono-kochana koleżanko dziś w mojej małej chwili słabości uradowałaś mą duszę :D
Trogir jest również dla mnie miejscem magicznym, dlatego powracam tu co roku by przejść podobnie jak ty wydeptanym lustrzanym chodnikiem i chłonąć atmosferę tego miejsca...
Pokaz jest super!
Pozdrawiam.
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 28.09.2006 21:48

Japona - zachęciłaś mnie do ponownego odwiedzenia tego miasta.
Bardzo fajnie zdjęcia zrobiłaś. :)
Japona
Cromaniak
Posty: 739
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Japona » 28.09.2006 22:02

Dzięki Madzik i Krakuscity, jeśli ktoś ma ochotę dorzucić jakieś zdjęcia
tu czy też w temacie Sibenikowym to zapraszam !
to ma być zachęta dla innych żeby umieścili też swoje fotki, bo zdjęcia są po to żeby jej pokazywać ,
a nie chować w szafach :wink:
Pozdrawiam
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 28.09.2006 23:05

Japona - jesteś wielka :!: Znowu dzięki Tobie chodziłem tymi samymi uliczkami,zaglądałem w te same podwórka,podziwiałem te same widoki co 2 lata temu.Wielkie dzięki,wspaniała prezentacja.
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 29.09.2006 07:27

1 tois pasin xronos kai kairos tw panti pragmati upo ton ouranon
2 kairos tou tekein kai kairos tou apoqanein kairos tou futeusai kai kairos tou ektilai pefuteumenon
3 kairos tou apokteinai kai kairos tou iasasqai kairos tou kaqelein kai kairos tou oikodomhsai
4 kairos tou klausai kai kairos tou gelasai kairos tou koyasqai kai kairos tou orxhsasqai
5 kairos tou balein liqous kai kairos tou sunagagein liqous kairos tou perilabein kai kairos tou makrunqhnai apo perilhmyews
6 kairos tou zhthsai kai kairos tou apolesai kairos tou fulacai kai kairos tou ekbalein
7 kairos tou rhcai kai kairos tou rayai kairos tou sigan kai kairos tou lalein
8 kairos tou filhsai kai kairos tou mishsai kairos polemou kai kairos eirhnhs
9 tis perisseia tou poiountos en ois autos moxqei
10 eidon sun ton perispasmon on edwken o qeos tois uiois tou anqrwpou tou perispasqai en autw
11 sun ta panta epoihsen kala en kairw autou kai ge sun ton aiwna edwken en kardia autwn opws mh eurh o anqrwpos to poihma o epoihsen o qeos ap arxhs kai mexri telous
12 egnwn oti ouk estin agaqon en autois ei mh tou eufranqhnai kai tou poiein agaqon en zwh autou
13 kai ge pas o anqrwpos os fagetai kai pietai kai idh agaqon en panti moxqw autou doma qeou estin
14 egnwn oti panta osa epoihsen o qeos auta estai eis ton aiwna ep autw ouk estin prosqeinai kai ap autou ouk estin afelein kai o qeos epoihsen ina fobhqwsin apo proswpou autou
15 to genomenon hdh estin kai osa tou ginesqai hdh gegonen kai o qeos zhthsei ton diwkomenon
16 kai eti eidon upo ton hlion topon ths krisews ekei o asebhs kai topon tou dikaiou ekei o asebhs
17 eipa egw en kardia mou sun ton dikaion kai sun ton asebh krinei o qeos oti kairos tw panti pragmati kai epi panti tw poihmati
18 ekei eipa egw en kardia mou peri lalias uiwn tou anqrwpou oti diakrinei autous o qeos kai tou deicai oti autoi kthnh eisin kai ge autois
19 oti sunanthma uiwn tou anqrwpou kai sunanthma tou kthnous sunanthma en autois ws o qanatos toutou outws o qanatos toutou kai pneuma en tois pasin kai ti eperisseusen o anqrwpos para to kthnos ouden oti ta panta mataioths
20 ta panta poreuetai eis topon ena ta panta egeneto apo tou xoos kai ta panta epistrefei eis ton xoun
21 kai tis oiden pneuma uiwn tou anqrwpou ei anabainei auto eis anw kai pneuma tou kthnous ei katabainei auto katw eis ghn
22 kai eidon oti ouk estin agaqon ei mh o eufranqhsetai o anqrwpos en poihmasin autou oti auto meris autou oti tis acei auton tou idein en w ean genhtai met auton

:D

to a propos Kairosa...pewnie znacie...swietny utwor na plycie Preisnera...
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 29.09.2006 07:36

a puenta miala byc taka, ze na wszystko jest odpowiedni czas...i ze wszystko ma swoj czas...a na wizyte w uroczymn trogirze kazdy z nas pownien znalezc czas.
dzieki Japona za chwile (dluzsza) "powrotu" do tego cudnego miejsca...ciekawe czy nie bylismy w Trogirze w podobnym okresie.
Japona
Cromaniak
Posty: 739
Dołączył(a): 30.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Japona » 29.09.2006 07:47

zdjęcia te zrobione całkiem niedawno...bo w zeszły piątek :)

Pozdrav
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 29.09.2006 07:49

Japona napisał(a):zdjęcia te zrobione całkiem niedawno...bo w zeszły piątek :)

Pozdrav
To jeszcze "ciepłe". :)
RobCRO
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1502
Dołączył(a): 04.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobCRO » 29.09.2006 08:31

ooooo, to jednak w innym terminie...no, ale za to swieze jak mowi kolega powyzej. :D
zmrol
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 485
Dołączył(a): 08.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) zmrol » 29.09.2006 08:47

....ECH........... ale piękne szkoda że mnie jeszcze tam nie było... nic straconego juz niedługo wakacje może tym razem dalej na południe.....ech...
U-la
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2268
Dołączył(a): 10.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) U-la » 29.09.2006 09:07

To, co ja myślę o Twoich prezentacjach, to już napisałam w watku szybenickim :lol: :lol: :lol: . Straszniście fajne to!!! :D
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 29.09.2006 09:46

A czy to "jakieś podwórko" to czasami nie podwórzec muzeum, w którym jest Kairos?

W zeszłym roku zwiedzaliśmy Trogir i muszę przyznać, że oprócz zapachu z kanału przypadł mi do gustu. Białe, urokliwe miasteczko...Koniecznie chciałam zobaczyć Kairosa. Ale krucho było z kasą i postanowiliśmy, że tylko ja wejdę, aby go obejrzeć. Zakonnica sprzedająca bilety widząc nasze rozterki machnęła ręką i zaprosiła nas oboje do obejrzenia zbiorów muzeum. Z uśmiechem stanęliśmy oboje wpatrując się w wizerunek Kairosa...
Leszek Skupin
Weteran
Posty: 14062
Dołączył(a): 23.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Leszek Skupin » 29.09.2006 09:59

Japona :!: :!: :!: :!: :!: :!: Dopisuję Trogir do listy miejsc, które odwiedzę w przyszłym roku.

Mam nadzieję, że finanse na to pozwolą... Kasę już zaczynam zbierać :lol:

Fantastyczny pokaz :)
a to ja
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4755
Dołączył(a): 18.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) a to ja » 29.09.2006 12:34

shtriga napisał(a):To, co ja myślę o Twoich prezentacjach, to już napisałam w watku szybenickim :lol: :lol: :lol: ...

... a ja - w primosteńskim :D

Pozdraviam serdecznie
Następna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
Trogir - miasto szczęśliwej chwili.
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone