Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
xray007
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) xray007 » 28.08.2021 10:41

Hej, jutro jedziemy rano z Krakowa do CRO.
Jaką trasę aktualnie bardziej polecacie przez Słowacje:
1) autostrady tj. Zwardoń, Żylina i Bratysława
2) trasa zwykła tj. Chyżne, Rużomberk i Sahy?

Mamy "paszporty COVID" oraz rejestracje wjazdu na Słowacje.

Dziękuję za pomoc :) :hut:
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 28.08.2021 12:15

xray007 napisał(a):Hej, jutro jedziemy rano z Krakowa do CRO.
Jaką trasę aktualnie bardziej polecacie przez Słowacje:
1) autostrady tj. Zwardoń, Żylina i Bratysława
2) trasa zwykła tj. Chyżne, Rużomberk i Sahy?

Mamy "paszporty COVID" oraz rejestracje wjazdu na Słowacje.

Dziękuję za pomoc :) :hut:

Dwa tygodnie temu jechałem trasą nr 2, żadnych utrudnień no i kilka kilometrów krótsza.
xray007
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) xray007 » 28.08.2021 13:16

Wielkie dzięki za pomoc.
Jeśli dobrze patrzę to trasa nr 2 również obejmuje płatne odcinki więc winieta obowiązkowo?
nowotarżanin
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1108
Dołączył(a): 21.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) nowotarżanin » 28.08.2021 14:41

xray007 napisał(a):Wielkie dzięki za pomoc.
Jeśli dobrze patrzę to trasa nr 2 również obejmuje płatne odcinki więc winieta obowiązkowo?

Tak winieta jest potrzebna, chyba, że będziesz objeżdżał płatne odcinki, w tym Ci nie pomogę, gdyż zawsze jeżdżę z winietą.
xray007
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 03.07.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) xray007 » 28.08.2021 15:20

Dzięki to jadę trasą nr 2 :)

Która opcja jest lepsza - w miejscowości Zwoleń jechałeś R1 i następnie trasą 51 (przez Kozelnik) czy trasa 66 (przez Dobra Niva)?
CroLaguna
Croentuzjasta
Posty: 136
Dołączył(a): 02.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroLaguna » 28.08.2021 15:53

xray007 napisał(a):Dzięki to jadę trasą nr 2 :)

Która opcja jest lepsza - w miejscowości Zwoleń jechałeś R1 i następnie trasą 51 (przez Kozelnik) czy trasa 66 (przez Dobra Niva)?

W Bańskiej Bystrzycy zjedz na market TESCO i omiń te kilkanaście kilometrów ekspresówki drogą nr 69 do Zwolenia. Potem kieruj się drogą 66 na Sahy. Nie potrzebujesz w takim przebiegu trasy słowackiej winiety.
kibz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibz » 28.08.2021 15:55

Witam szanownych użytkowników... Dotarłem bez problemów na Chorwację dzięki wątkowi. Ponieważ cały czas rozpatrywana jest opcja dojazdu na Chorwację, chciałem zadać pytanie czy ktoś się orientuje jak jest z powrotem. Chorwacja jest na Re-Open cała na pomarańczowo. Czy w związku z tym nie ma jakichś ograniczeń z przejazdem przez Węgry (korytarze).
Lawliet
Croentuzjasta
Posty: 178
Dołączył(a): 20.07.2020

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lawliet » 28.08.2021 16:53

kibz napisał(a):Dotarłem bez problemów na Chorwację.

kibz napisał(a):Ponieważ cały czas rozpatrywana jest opcja dojazdu na Chorwację,

kibz napisał(a): Czy w związku z tym nie ma jakichś ograniczeń z przejazdem przez Węgry (korytarze).


Walka z wiatrakami :roll:
Odp. : nie
Grzegorz81
Turysta
Posty: 13
Dołączył(a): 05.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz81 » 28.08.2021 17:15

wielbiciel napisał(a):
dids76 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):A ten korek na 11 w Kysucke Nove Mesto to z jakiego powodu?
Obserwuję GM od popołudnia a tam dalej bordowa kreska, a za 2 tygodnie wyjazd.

Wymiana nawierzchni. W stronę Żyliny bez problemu, w przeciwnym kierunku dzisiaj korek na kilka kilometrów.

A ja planuję w tym roku przez SK pojechać, kurczę chyba odpuszczę sobie....


Katastrofa - wczoraj wróciłem z CRO i w stronę Cadcy od Żyliny korek na kilka kilometrów - trochę objechałem dzięki tom tom go (przez jakieś osiedle z lewej strony). Ta cała obwodnica koło Bratysławy jeszcze zamknięta a szkoda bo przekroczyłem granicę Węgiersko Słowacką (pogranicznik zerknął tylko na rejestrację i kazał jechać) w godzinach szczytu - koło 15.30.
kibz
Podróżnik
Posty: 17
Dołączył(a): 01.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibz » 28.08.2021 17:16

Zawaliłem, faktycznie... Chodziło mi o powrót z Chorwacji...
przepol
Odkrywca
Posty: 60
Dołączył(a): 23.10.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) przepol » 28.08.2021 17:31

Powrót z wczoraj na dziś.

Przejście Letenye autostrada po północy - najbardziej lajtowa kontrola od lat.
Chorowatka nie chciała dowodów. Węgier zabrał i oddał bez liczenia.
Węgry Słowacja patrol znudzony na granicy. Powrót dla odmiany z Żyliny do Chyżne (dla sprawdzenia i widoków). Pusto.

Trasa nocna. Korki w Splicie z promu wyjazd ponad godzina z samego portu. Potem droga średnio pusta. Pół godziny stania przed bramkami przed samą granicą chorowacko-węgierską. Powód - awaria internetu i tylko gotówką można płacić za autostradę. Chaos na bramkach. Polecam mieć te euro w banknotach na powrót .
Justynka76
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 15.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Justynka76 » 28.08.2021 21:44

CroLaguna napisał(a):
xray007 napisał(a):Dzięki to jadę trasą nr 2 :)

Która opcja jest lepsza - w miejscowości Zwoleń jechałeś R1 i następnie trasą 51 (przez Kozelnik) czy trasa 66 (przez Dobra Niva)?

W Bańskiej Bystrzycy zjedz na market TESCO i omiń te kilkanaście kilometrów ekspresówki drogą nr 69 do Zwolenia. Potem kieruj się drogą 66 na Sahy. Nie potrzebujesz w takim przebiegu trasy słowackiej winiety.

A możesz wrzucić ścieżkę na googlu?Ja wyznaczyłem tak:Chyżne-59-orawskie podzamcze-59-dolny kubin-59-rużomberk-59.W Banskiej w którym miejscu wyjężdzamy po minięciu Tesco?Dzięki.
MałaAga
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.08.2021

Nieprzeczytany postnapisał(a) MałaAga » 28.08.2021 21:53

Cześć , jak wygląda droga z Zwardonia do Żyliny. Jak wygląda droga po skręcie w Skalite ?
Jak dalej droga po wjeździe na 11 ?
Dzięki
zioomek65
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 28.08.2021
Re: Meldunki z tras / przejść granicznych do Cro - sezon 202

Nieprzeczytany postnapisał(a) zioomek65 » 28.08.2021 22:56

Witam Wszystkich,
dzisiaj wyjeżdżam trasą przez Słowację i Węgry. Czy na granicy Węgry/Chorwacja wypełnienie formularza Enter Croatia coś daje ? Tzn czy dzięki temu będzie np można sprawniej przejechać ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107697
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 28.08.2021 23:30

Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 388
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone