Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 02.08.2019 21:31

Jacek_P napisał(a):
(aby jak polecono mi na forum ominąć korki na granicy Węgry-Chorwacja


Jestem w Rogoźnicy od kilku dni. Drugi raz przekraczałem przejście graniczne Gorican. Powiedzcie mi, gdzie są te mityczne korki na granicy węgiersko-chorwackiej, bo one chyba na widok mojego auta panikują i zwiewają w pole. 2 (dwie) minuty stałem na przejścu granicznym i 5 (pięc) do bramek. Sobota ok. 15:00. Może w dni powszednie się tam tak korkuje? A może inne miejsce macie na myśi?

Rano, pomiędzy 7 a 11. O 15 praktycznie wszyscy są na kwaterach lub do nich dojeżdżają.
ciechan
Globtroter
Posty: 31
Dołączył(a): 29.06.2014
Re: Trasa i nocleg na trasie Słowacja - Węgry

Nieprzeczytany postnapisał(a) ciechan » 02.08.2019 21:50

zgred66 napisał(a):
wikol napisał(a):Co do trasy poczytaj forum, jest tego multum.
Ja polecam nocleg w Nagykanizsa - Herkules Panzio, obsługa po polsku lub FenixFogado w Lenti. Ja wyruszam z Wawy dzień wcześniej czyli 25.08.
Jak masz pytania wal śmiało też na priv.
Panią Teresę też polecam, byłem kilka razy.
Wg mnie za późno wyruszasz z Wawy. 800km to około 10h jazdy przy dobrych wiatrach. 22 byś był dopiero na miejscu.


Dzięki za odpowiedzi i polecenie pensjonatów, jednak chciałbym zanocować troszkę wcześniej.

Cały czas czytam forum i wymyśliłem taką trasę...
Doradźcie, czy jest ok.
Zaznaczam że będę kupował winiety przez internet na Słowację i Węgry.

Zaczynamy
i jadę przez:
-Piotrków Trybunalski
-Częstochowa
-Bielsko Biała
-Zwardoń
Tak by wyglądała Polska.

Teraz Słowacja:
-Czadca
-Żylina
-Trenczyn
-Trnawa
-Bratysława
To by była Słowacja.

i teraz Węgry:
-Rajka
-Csorna
-Szombathely (w okolicach przerwa na nocleg - może być troszkę wcześniej)

Następnego dnia z rana:
-Komend
-Kozmadombia
-Lenti
-Tomafuolde
-Letenye
i to byłyby Węgry.

I dalej już Chorwacja
- Lucko
- Karlovac
-Sveti Rok
do Tribunji

W Chorwacji będę starał się jechać autostradą.

Przepraszam że tak się rozpisałem, ale nie mogę wkleić mapy.

Wyjeżdżamy z Warszawy na 2 samochody (7 osób) 26.08 ok. godz. 9.00 z nocowaniem w okolicach Szombathely.
W Tribunji chciałbym być 27.08 popołudniu.

Powiedzcie - czy jest to optymalna trasa czy macie może jakieś lepsze propozycje?

My też ruszamy z Warszawy 26.08 tylko ok 10
Trasa identyczna nocleg na Węgrzech gdzie jeszcze nie wiemy zobaczymy na ile 2 latek pozwoli ;)
Do zobaczenia na trasie
kpkp1985
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 21.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kpkp1985 » 03.08.2019 14:34

wielbiciel napisał(a):
kpkp1985 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):kpkp1985
Możesz wracać jak jechałeś lub weź pod uwagę starą D1 przez Gracac-Plitvice do Karlovaća, a warto jak jest duży ruch na autostradzie. Będziesz szybciej niż ci co płacą.
W Karlovaciu możesz zobaczyć na GM co na bramkach w Lucko i ewentualnie dalej do Zagrzebia starą D1.
Dalej bez zmian w stosunku do przyjazdu.



A na D1 z jaka prędkością można się poruszać po trasie i czy tą trasę możesz polecić?, bo na autostradach lipa (więcej km wychodzi dużo?)

Jak wiesz jak skomponować trasę D1 to proszę zrób mi link na google maps z Podstrana - Cesta Mutogras 5 do Słowenii (Levanda) trasa, o której mówisz D1 byłbym wdzięczny.

Proszę bardzo:
https://www.google.pl/maps/dir/46.52547 ... !3e0?hl=pl
a tu masz z objazdem Lucko:
https://www.google.pl/maps/dir/46.52547 ... !3e0?hl=pl
ale to bardziej na powrót może się przydać.




Ta droga jest bezpłatna?

Uważasz, ze lepiej nią jechać niż autostrada faktycznie?
kpkp1985
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 21.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kpkp1985 » 03.08.2019 14:38

wielbiciel napisał(a):
Jacek_P napisał(a):
(aby jak polecono mi na forum ominąć korki na granicy Węgry-Chorwacja


Jestem w Rogoźnicy od kilku dni. Drugi raz przekraczałem przejście graniczne Gorican. Powiedzcie mi, gdzie są te mityczne korki na granicy węgiersko-chorwackiej, bo one chyba na widok mojego auta panikują i zwiewają w pole. 2 (dwie) minuty stałem na przejścu granicznym i 5 (pięc) do bramek. Sobota ok. 15:00. Może w dni powszednie się tam tak korkuje? A może inne miejsce macie na myśi?

Rano, pomiędzy 7 a 11. O 15 praktycznie wszyscy są na kwaterach lub do nich dojeżdżają.


Czyli jak wracając z Chorwacji najlepiej inikc wyjazdów w sobotę 7-11? dobrze rozumiem ?. A jest sens wyjezdzac np 5 rano czy już lepiej później po 11?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 03.08.2019 17:01

kpkp1985 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
Jacek_P napisał(a):
(aby jak polecono mi na forum ominąć korki na granicy Węgry-Chorwacja


Jestem w Rogoźnicy od kilku dni. Drugi raz przekraczałem przejście graniczne Gorican. Powiedzcie mi, gdzie są te mityczne korki na granicy węgiersko-chorwackiej, bo one chyba na widok mojego auta panikują i zwiewają w pole. 2 (dwie) minuty stałem na przejścu granicznym i 5 (pięc) do bramek. Sobota ok. 15:00. Może w dni powszednie się tam tak korkuje? A może inne miejsce macie na myśi?

Rano, pomiędzy 7 a 11. O 15 praktycznie wszyscy są na kwaterach lub do nich dojeżdżają.


Czyli jak wracając z Chorwacji najlepiej inikc wyjazdów w sobotę 7-11? dobrze rozumiem ?. A jest sens wyjezdzac np 5 rano czy już lepiej później po 11?


W godzinach tych masz unikać przekraczania granicy (tu np. Gorican) jak i innych miejsc korkowych. Jest to pora największego skomasowania ruchu do Chorwacji jak i w okolicy Zagrzebia.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 03.08.2019 19:20

Na świeżo. Właśnie zameldowaliśmy się na nocleg tranzytowy w Jastrebarsko. Granicę przekraczaliśmy w Letenye. Bez korków, bez problemów. Około godziny 17:00 (sobota) w drugą stronę gigantyczny korek. Dwa wypadki i na granicy węgiersko-chorwackiej też spory korek. Jutro rano do Duce, po śniadaniu, na spokojnie. Dam znać jak się jechało.
jurekg
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 21.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) jurekg » 04.08.2019 06:35

jurekg napisał(a):
Janusz Bajcer napisał(a):
zygi125 napisał(a):Kolego @jurekg, dzięki za informacje - czyli nie ma co się pchać na Miszkolec.

Pozdrawiam[/quoite]
Jest objazd.
.
Więc na Miskolc można jechać.

Witam Wszystkich!
Popieram Janusza, śmiało można jechać tym objazdem przez Novajidrány. Będę wracał z Chorwacji 3 sierpnia 2019 roku to napiszę szczegóły ale jak pamiętam "starą drogę" rok 2003 to tamtędy się kiedyś jeździło. Bez obaw. Pamiętać należy o ograniczeniu prędkości na obszarze zabudowanym do 50 km bo suszą (mierzą prędkość).
Pozdrawiam JurekG.

Witam!
Wczoraj 3 sierpnia jechałem w/w objazdem. Objazd dobrze jest oznakowany.
bakard
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.05.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) bakard » 06.08.2019 15:58

Witajcie, praktycznie za chwilę ruszam w drogę. Ciągle się wacham czy w drugiej części Wegier jechać drogą nr. 86 czy 74, jest jakaś różnica? Będę jechał tam nocą...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 06.08.2019 16:04

Nocą 74 chyba bardziej narazona na zwierzynę. Ja jechalem 74 w dzien i bylo ok.
5dario
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 19.08.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) 5dario » 06.08.2019 23:22

Jechałem do Chorwacji 1,5 tygodnia temu w nocy drogą 86 i nie spotkałem na drodze żadnego zwierzaka, wracaliśmy teraz w sobotę w nocy drogą 74 i na poboczu widzieliśmy jedną sarne, która skoczyła w las. Tak, że trasy są ok
Raphael
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 462
Dołączył(a): 15.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Raphael » 07.08.2019 21:30

A jak jechałem ostatnio 86, w dzień, napotkałem sarnę która nie mogła się zdecydować - przebiegła przez drogę, a potem zawróciła i przebiegła z powrotem. Tak więc różnie może być :)
mac30
Odkrywca
Posty: 107
Dołączył(a): 23.03.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) mac30 » 08.08.2019 08:11

Ja bym jechał 86, droga w dużo lepszym stanie. A zwierzyna biega wszędzie na to nie ma reguły.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 08.08.2019 08:37

kpkp1985 napisał(a):
wielbiciel napisał(a):
Jacek_P napisał(a):
(aby jak polecono mi na forum ominąć korki na granicy Węgry-Chorwacja




Czyli jak wracając z Chorwacji najlepiej inikc wyjazdów w sobotę 7-11? dobrze rozumiem ?. A jest sens wyjezdzac np 5 rano czy już lepiej później po 11?


Lepiej o 5 rano. Bedziesz przed korkami.
Krismel
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krismel » 08.08.2019 09:02

Czyli jak wracając z Chorwacji najlepiej inikc wyjazdów w sobotę 7-11? dobrze rozumiem ?. A jest sens wyjezdzac np 5 rano czy już lepiej później po 11?


Z Vodic wracałem w sobotę. Wyjazd o 6.00 i po drodze przez Chorwację, Węgry i Słowację korków nie było. Ale co się działo w drugą stronę to masakra. Pomiędzy Bosiljevo a Lucko ruch z każdym kilometrem gęstniał a momentami już się przytykało.
kamikaze70
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 11.08.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) kamikaze70 » 08.08.2019 22:22

mac30 napisał(a):Ja bym jechał 86, droga w dużo lepszym stanie. A zwierzyna biega wszędzie na to nie ma reguły.



W tamtym roku przejeżdżaliśmy Węgry w nocy i będąc uczulonym na dziką zwierzynę miałem zwiększoną czujność w tym aspekcie. Nie spotkaliśmy nic. Natomiast nikt nie uczulał na nasze domowe "pupilki". Uważajcie więc także w "śpiących" mieścinkach. Był kot i ze trzy psy szalejące po wsi, z czego jeden prawie wbiegł pod koła.

Spokojnej drogi.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 221
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone