Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
zbanowany
Posty: 33333
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 20.07.2018 23:12

benito5 napisał(a):Za 2 tygodnie ta trasa będzie przetestowana (na razie przez znajomego :wink: ) - omijamy Budapeszt
https://tinyurl.com/ya4co7tt

Można i tak.
Aczkolwiek ja w nocy bym się chyba nie odważył. :wink:

Niemniej jednak ciekaw jestem opinii.
Ja jednak pojadę przez Budapeszt.
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 20.07.2018 23:55

tompif napisał(a):po co kombinować na Słoweni jak można bezproblemowo przekroczyc w Letenye - a zresztą kwestia gustu

Po pierwsze to kombinują w innym wątku o Słowenii, a tu masz raz w lewo, prosto i znowu w lewo i prosto i ..... aż tyle.
A dlaczego nie Letenye bo na tą chwilę dojazd jest gorszy, z jednej strony wahadło (M70) z drugiej słabej jakości droga (74).
Tomi Bravo
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 20.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomi Bravo » 21.07.2018 01:19

Hej wszystkim! Jestem tutaj nowy i proszę o pomoc w odpowiedzi na kilka pytań. Wyjazd tuż tuż, a trasa niezaplanowana.
Mam dwa pomysły na trasę, mianowicie:
1. Preszów/Koszyce/Budapeszt itp prosto jak GM wskazuje( winiety w Słowacji i na Węgrzech)
2. Na Słowacji odbicie i ominięcie wykupu winiety ( ominięcie winiety na Słowacji)
3. Zaznaczona opcja na GM "unikaj opłat" czyli Czechy/ od Bratysławy prosto w dół
Jadąc ze wschodniej ściany, którą trasę najlepiej obrać? Skłonić się do prostoty nr. 1 i opłacić i jechać autostradą w spokoju, czy szukać alternatywy? Pytanie mam również odnośnie upoważnienia do kierowania pojazdem, samochód taty, coś potrzebne czy odpuścić temat? Możecie podrzucić wskazówki i porady, dziękuję bardzo z góry za pomoc :)
p.s. jeżeli chodzi o winiety, to bez problemu kupię na stacji benzynowej po przekroczeniu granicy? bo tych elektronicznych nie jestem w stanie, brak karty debetowej ;(
Załączniki:
3.jpg
2.jpg
1.jpg
prezesxxll
zbanowany
Posty: 53
Dołączył(a): 22.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) prezesxxll » 21.07.2018 06:23

Witaj, ja co prawda jeździłem z Rzeszowa i w tym roku tez jadę ale zawsze było to Barwinek, Svidnik,Presov,Koszyce , Miskolc ,obdwodnica Budapesztu u dalej Letenye, Zagrzeb i na południe. Uważaj tylko przy omijaniu odcinka na Słowacji , celowo jest beznadziejne oznaczony żeby wjechać na autostrad , z tego powodu za pierwszym razem trochę się pogubiłem jak wracałem i za drugim kupiłem ta winietę za 14€ dla świetego spokoju . Teraz tez tak zrobię bo nie chce się w drodze denerwować.

Winietę kup przez internet , wystarczy zwykle konto internetow i masz spokój na Węgry i ewentualnie Słowację . Ja tak zawsze robię bo raz miałem akcje ze niby nieb było 10 dniowych winiet tylko same same miesięczne ...... teraz kupuje przez neta przed wyjazdem i mam z głowy.
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3445
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 21.07.2018 09:07

anakin napisał(a):
benito5 napisał(a):Za 2 tygodnie ta trasa będzie przetestowana (na razie przez znajomego :wink: ) - omijamy Budapeszt
https://tinyurl.com/ya4co7tt

Można i tak.
Aczkolwiek ja w nocy bym się chyba nie odważył. :wink:

Niemniej jednak ciekaw jestem opinii.
Ja jednak pojadę przez Budapeszt.


Też chętnie przeczytam opinie nt. tej opcji trasy. Z Krakowa, jak do tej pory jadę przez Sahy na Budapeszt. W przypadku przedłużającego się remontu M2 i korków na tym odcinku drogi, objazd Budy może być ciekawy.
Gofer83
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 09.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gofer83 » 21.07.2018 09:43

tranquilo napisał(a):
Gofer83 napisał(a):Planuję jechać z Polski A1 przez Czechy - Słowację i Węgry. Jechał ktoś drogą 74 od Zalaegerszeg w stronę Nagykanizsa? Jak trasa? Większość leci 86 w stronę Słowenii a ja wolę przekroczyć granice w LEtenye.


Oczywiście każdy ma swoje preferencje co do trasy, jednak chciałbym zapytać czemu chcesz przekraczać granicę w Letenye?
Bo sam zamierzam jechać przez Słowenię i na Mursko Sredisce, dlatego pytam o argumenty za opcją przez Letenye?

Chciałem uniknąć Słowenii , poza tym zawsze jechałem przez Letenye i był spokój w nocy. Tyle że poprzednimi razy leciałem od Budapesztu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.07.2018 10:14

Tomi Bravo napisał(a):
2. Na Słowacji odbicie i ominięcie wykupu winiety ( ominięcie winiety na Słowacji)
3. Zaznaczona opcja na GM "unikaj opłat" czyli Czechy/ od Bratysławy prosto w dół
Jadąc ze wschodniej ściany, którą trasę najlepiej obrać? Skłonić się do prostoty nr. 1 i opłacić i jechać autostradą w spokoju, czy szukać alternatywy? Pytanie mam również odnośnie upoważnienia do kierowania pojazdem, samochód taty, coś potrzebne czy odpuścić temat? Możecie podrzucić wskazówki i porady, dziękuję bardzo z góry za pomoc :)
p.s. jeżeli chodzi o winiety, to bez problemu kupię na stacji benzynowej po przekroczeniu granicy? bo tych elektronicznych nie jestem w stanie, brak karty debetowej ;(


Jazda tyle kilometrów bez winiety, bez sensu, weź jeszcze pod uwagę drogę powrotną.
Samochód taty więc nazwisko to samo, odpuść.
Jeżeli masz problem z zakupem winiet przez internet, to kupisz na każdej stacji benzynowej, ale ja bym mimo wszystko spróbował pożyczyć od kogoś kartę i kupić przez neta (kasę przecież oddasz) zaoszczędzisz sporo czasu (a postój na zakup winiet i np. tankowanie mija się z ekonomicznym rachunkiem, na każdej granicy paliwo jest drogie).
adamk3
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1282
Dołączył(a): 31.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) adamk3 » 21.07.2018 11:11

szaki17 napisał(a):
Tomi Bravo napisał(a):
2. Na Słowacji odbicie i ominięcie wykupu winiety ( ominięcie winiety na Słowacji)
3. Zaznaczona opcja na GM "unikaj opłat" czyli Czechy/ od Bratysławy prosto w dół
Jadąc ze wschodniej ściany, którą trasę najlepiej obrać? Skłonić się do prostoty nr. 1 i opłacić i jechać autostradą w spokoju, czy szukać alternatywy? Pytanie mam również odnośnie upoważnienia do kierowania pojazdem, samochód taty, coś potrzebne czy odpuścić temat? Możecie podrzucić wskazówki i porady, dziękuję bardzo z góry za pomoc :)
p.s. jeżeli chodzi o winiety, to bez problemu kupię na stacji benzynowej po przekroczeniu granicy? bo tych elektronicznych nie jestem w stanie, brak karty debetowej ;(


Jazda tyle kilometrów bez winiety, bez sensu, weź jeszcze pod uwagę drogę powrotną.
Samochód taty więc nazwisko to samo, odpuść.
Jeżeli masz problem z zakupem winiet przez internet, to kupisz na każdej stacji benzynowej, ale ja bym mimo wszystko spróbował pożyczyć od kogoś kartę i kupić przez neta (kasę przecież oddasz) zaoszczędzisz sporo czasu (a postój na zakup winiet i np. tankowanie mija się z ekonomicznym rachunkiem, na każdej granicy paliwo jest drogie).



Jeżdżąc kilkanaście lat poza granicami - samochodami firmowymi i np. ostatnio też ojca miałem 2 razy kontrolę gdzie wymagali upoważnienie - zawsze mam i miałem notarialne - koszt ca' 25 PLN - więc nie warto mieć dodatkowego stresa (((-; np. :

UPOWAŻNIENIE / AUTHORIZATION Ja niżej podpisany ----------------, upoważniam -----------------------, legitymującego się dowodem osobistym serii ---------------- do korzystania za granicą Rzeczypospolitej Polskiej z samochodu marki ………. (numer nadwozia ----------------------------) o numerze rejestracyjnym ----------------pomiędzy …………… a …………………….
I undersigned ---------------------, authorize --------------------holds the ID card, serial number --------------------, to use abroad Republic of Poland between ………. and ………, an ……….car (chassis number --------------------), car registration number -. ................. ................. osoba upoważniona właściciel authorized person owner


pozdrav.
linka.91
Globtroter
Posty: 41
Dołączył(a): 11.02.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) linka.91 » 22.07.2018 16:11

Proszę o pomoc. Czy ktoś wie dlaczego w AtoMapie nie wynajduje mi trasy przez Węgry? I jak to ustawic? Kiedy wybieram punkt koncowy Budapeszt to wyznacza trasę, ale jesli wpisuję moje miejsce docelowe w chorwacji to prowadzi przez Austrię.
Jozek761
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 20.06.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jozek761 » 22.07.2018 16:27

Musisz ustawić punkty pośrednie trasy VIA wybierając z listy lub klikając punkty na mapie. Musisz ją trochę poćwiczyć zanim wybierzesz się do Cro.
Pozdr.
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 22.07.2018 16:32

Witam,
Drodzy startując z Lenti (sobota po noclegu około godziny 4:00) w dalszą drogę do Lokvy… które przejście najlepiej wybrać ???
Mursko czy Letenye ???
A może jeszcze jest inne "przebicie" …. :wink: :wink: :wink: :wink:

A dalej będę się kierował na chorwacką "1".... aby "rzucić okiem" na Plitvice ... i do celu na spokój.

Pozdrawiam
Paweł
Gofer83
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 09.12.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gofer83 » 22.07.2018 16:39

Gofer83 napisał(a):
tranquilo napisał(a):
Gofer83 napisał(a):Planuję jechać z Polski A1 przez Czechy - Słowację i Węgry. Jechał ktoś drogą 74 od Zalaegerszeg w stronę Nagykanizsa? Jak trasa? Większość leci 86 w stronę Słowenii a ja wolę przekroczyć granice w LEtenye.


Oczywiście każdy ma swoje preferencje co do trasy, jednak chciałbym zapytać czemu chcesz przekraczać granicę w Letenye?
Bo sam zamierzam jechać przez Słowenię i na Mursko Sredisce, dlatego pytam o argumenty za opcją przez Letenye?

Chciałem uniknąć Słowenii , poza tym zawsze jechałem przez Letenye i był spokój w nocy. Tyle że poprzednimi razy leciałem od Budapesztu.
Jechłem ta trasą którą planowałem. Rzeczywiscie droga 74 na Wegrzech w niektórych momentach słaba. Na przejsciu H-HR byłem o 1 w nocy. Cisza i spokoj na calej trasie
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1620
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 22.07.2018 16:59

yanek37 napisał(a):Witam,
Drodzy startując z Lenti (sobota po noclegu około godziny 4:00) w dalszą drogę do Lokvy… które przejście najlepiej wybrać ???
Mursko czy Letenye ???
A może jeszcze jest inne "przebicie" …. :wink: :wink: :wink: :wink:

A dalej będę się kierował na chorwacką "1".... aby "rzucić okiem" na Plitvice ... i do celu na spokój.

Pozdrawiam
Paweł

Wyjeżdżając o 4 rano nie ma znaczenia na które przejście pojedziesz, na obu będą pustki.
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 22.07.2018 17:07

o tej porzej oba przejścia będą ok. Ale pewnie przez Letenye wyjdzie Ci troszkę szybciej:)
yanek37
Cromaniak
Posty: 678
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 22.07.2018 17:22

dzięki serdeczne..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 138
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone