Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ]

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
święty
Podróżnik
Posty: 18
Dołączył(a): 11.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) święty » 23.06.2018 07:08

Na eznamka miałem zaznaczone ,,płatne przelewem ,, i dlatego wyskakiwało cztery dni robocze. Ale już wszystko ok. Dzięki za podpowiedzi.
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 23.06.2018 10:09

mario mario napisał(a):papse i Raphael Po analizie GM i swojej pamięci :roll: przychylam sie i ja do takich wniosków. Jednak jak dokończą kiedyś D3 (zakładam, że w śladzie obecnej 11-tki) to zapewne w obecnym standardzie, czyli jedna jezdnia po jednym pasie w każdym kierunku, czyli d.. nie urywa.

Malkontentem się urodziłeś, czy to przyszło z biegiem lat :wink:
https://www.ndsas.sk/stavby/vystavba/cadca-bukov-svrcinovec
https://www.dialnice.info/gallery/album.php?album_id=264
Czy d.. urywa czy nie, z każdym oddanym odcinkiem D3 komfort jazdy wzrasta i trzymam kciuki za braci Słowaków żeby skończyli jak najszybciej.
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 23.06.2018 10:47

RKStefan napisał(a):Czy d.. urywa czy nie, z każdym oddanym odcinkiem D3 komfort jazdy wzrasta i trzymam kciuki za braci Słowaków żeby skończyli jak najszybciej.

Oczywiście niech budują. Tez trzymam za nich kciuki. Zawsze to coś lepiej. Natomiast standard drogi po jednym pasie ruchu w każdym kierunku jest słaby, czy to w Polsce czy w Słowacji czy gdziekolwiek. Wystarczy jakiś TIR albo inny maruder, które będzie jechał 70-90 km/h i ju zatrzyma cały ruch. Co mi z takiej autostrady/ekspresówki... Ale oczywiście taka lepsza niż obecna droga 11.
Pisałem, że droga D3 jest jednojezdniowa ale chyba pocżatek (na wysokosci Skalite) ma dwie jezdnie. Nie jestem pewien bo GM pokazuje jedną jezdnie, w pamięci także mam jedną jezdnie, ale widziąłem filmik na YT tego odcinka do tunelu włącznie i tam były dwie jezdnie po dwa pasy.
Woly72
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.04.2018
Re: Znowu jedziemy do CRO - moja trasa przez SVK i HUN

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woly72 » 23.06.2018 10:52

js305 napisał(a):Kolejna wyprawa do CRO, tym razem Baska Voda i wariant trasy taki jak poprzednio bo się sprawdził i wiem już gdzie się zatrzymać na jedzenie :).

Wyjazd w sobotę, poniżej I etap bo dalej to już wiadomo :D
https://goo.gl/maps/KcVNY8evuEE2

Jak ktoś ma uwagi lub pytania to zapraszam do komentowania. Kraje tranzytowe już bez zmian bo winiety i nocleg zapłacone.


No to ja zaatakuje z pytaniem - za miesiąc będę jechał ta trasą i gdzie warto zatrzymać się na posiłek czy postój?
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 23.06.2018 12:55

mario mario napisał(a):
RKStefan napisał(a):Czy d.. urywa czy nie, z każdym oddanym odcinkiem D3 komfort jazdy wzrasta i trzymam kciuki za braci Słowaków żeby skończyli jak najszybciej.

Oczywiście niech budują. Tez trzymam za nich kciuki. Zawsze to coś lepiej. Natomiast standard drogi po jednym pasie ruchu w każdym kierunku jest słaby, czy to w Polsce czy w Słowacji czy gdziekolwiek. Wystarczy jakiś TIR albo inny maruder, które będzie jechał 70-90 km/h i ju zatrzyma cały ruch. Co mi z takiej autostrady/ekspresówki... Ale oczywiście taka lepsza niż obecna droga 11.
Pisałem, że droga D3 jest jednojezdniowa ale chyba pocżatek (na wysokosci Skalite) ma dwie jezdnie. Nie jestem pewien bo GM pokazuje jedną jezdnie, w pamięci także mam jedną jezdnie, ale widziąłem filmik na YT tego odcinka do tunelu włącznie i tam były dwie jezdnie po dwa pasy.

Spojrzałeś chociaż na linki? Na wizualizacji budowany odcinek D3 ma standard 2+2. Do granicy jest zwykła jednojezdniowa ekspresówka, bo taka też jest po naszej stronie, na dodatek niedokończona i chyba w żadnych planach nie ma jej poszerzenia.
Węgierska 86 wygląda podobnie a jedzie się całkiem komfortowo.
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 23.06.2018 13:07

Spojrzałem i 2+2 widziałem. To cieszy. Nie wiem jakiej części dotyczy. Oby jak najwięcej 2+2 bo po nich się jedzie wygodnie, szybko i komfortowo. Po 1+1, właczając 86-tke węgierską, jedzie się "całkiem komfortowo, ze zdecydowanym naciskiem na "całkiem". :wink:
RKStefan
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 141
Dołączył(a): 06.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) RKStefan » 23.06.2018 13:24

No cóż, pozostaje mi tylko zaproponować trasę CZ-A-SLO: miejscami nawet 3+3. Jeździłem, przestałem i chwalę sobie to co mają do zaoferowania Słowacy i Węgrzy, z elektronicznymi winietami włącznie :papa:
mario mario
Odkrywca
Posty: 84
Dołączył(a): 14.05.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) mario mario » 23.06.2018 13:49

Nie nie nie, trasa przez zachodnie Węgry wydaje mi sie najlepsza. Mimo odcinków 1+1 i gorszych. Na szczęście trasa biegnie w przewadze po dobrych drogach. Tak na marginesie dorzuce od siebie w ramach narzekania, że źle mi się jechało po węgierskiej M15 -słaba nawierzchni oraz trwające remonty, oraz... autostrada w Cro od wjazdu Cakoviec (od tego jechałem) do Zagrzebia, bo oprócz tego, że remonty to przede wszytskim łuki. Wczesniej jak nią jeździłem to jeździłem troche wolniej i tego tak nie zauważałem i nie zaszło mi w pamięci. Non stop: mocny lewy łuk, zaraz po nim mocny prawy, a za nim od razu mocny lewy łuk, i tak cały czas na dość dużym odcinku. Przy 130-140km/h jest to zdecydowanie mało komfortowe
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 23.06.2018 20:31

Jestem po dziewiczym przejeździe przez Zwardoń aż do Letenye. Enigmatycznie stwierdze, że jazda przez Węgry w ogóle mi się nie podobała.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13438
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.06.2018 20:39

Trajgul napisał(a):Jestem po dziewiczym przejeździe przez Zwardoń aż do Letenye. Enigmatycznie stwierdze, że jazda przez Węgry w ogóle mi się nie podobała.

Nie podobała się ze względu na jakieś utrudnienia, czy była za mało atrakcyjna?
klopot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1621
Dołączył(a): 22.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) klopot » 23.06.2018 21:06

Trajgul napisał(a):Jestem po dziewiczym przejeździe przez Zwardoń aż do Letenye. Enigmatycznie stwierdze, że jazda przez Węgry w ogóle mi się nie podobała.

Kwestia gustu, a o tym jak wiadomo się nie dyskutuje.
Może więcej szczegółów?
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 23.06.2018 22:49

Trajgul napisał(a):Jestem po dziewiczym przejeździe przez Zwardoń aż do Letenye. Enigmatycznie stwierdze, że jazda przez Węgry w ogóle mi się nie podobała.

Zawsze możesz wrócić przez SLO i A ze wszystkimi kombinacjami (objazdami) po drodze, a nam przez Węgry luźniej będzie..
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1781
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 24.06.2018 06:57

Droga od Rajki w kierunku Gyor znosna ale spory ruch i z tego co widziałem była zawalona stacja paliw, by móc na nią wjechać. M86 do Szombathely pusta i ladna ale za to ani jednego parkingu czy CPNu (pampersy proponuję ubrać). Skrót do Lenti i dalej do M70, wymieniana nakładka jezdni oraz średni stan drogi. M70 w kierunku Letenye - myślisz, że w końcu przyspieszysz ale czekają na ciebie 2 wahadła.
Nie piszę tego złosliwie ale rok temu Austria (od wjazdu na autostradę) i Słowenia (bez objazdu) przebiegła bez najmniejszego utrudnienia, tyle że wtedy była to noc, a teraz wczesny poranek.
P.S. Czytałem, że duże korki były na wjezdzie do Macelj, więc pewnie wybór i tak był dobry.
Woly72
Podróżnik
Posty: 23
Dołączył(a): 22.04.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Woly72 » 24.06.2018 08:28

Trajgul napisał(a):Droga od Rajki w kierunku Gyor znosna ale spory ruch i z tego co widziałem była zawalona stacja paliw, by móc na nią wjechać. M86 do Szombathely pusta i ladna ale za to ani jednego parkingu czy CPNu (pampersy proponuję ubrać). Skrót do Lenti i dalej do M70, wymieniana nakładka jezdni oraz średni stan drogi. M70 w kierunku Letenye - myślisz, że w końcu przyspieszysz ale czekają na ciebie 2 wahadła.
Nie piszę tego złosliwie ale rok temu Austria (od wjazdu na autostradę) i Słowenia (bez objazdu) przebiegła bez najmniejszego utrudnienia, tyle że wtedy była to noc, a teraz wczesny poranek.
P.S. Czytałem, że duże korki były na wjezdzie do Macelj, więc pewnie wybór i tak był dobry.


Z wszystkiego co opisujesz tylko wahadła na M70 to aktualne nowe utrudnienie - pytanie ile czasu na nich straciłeś? Cała reszta - czyli obłożenie odcinku do Gyor, pustynia infrastrukturalna na odcinku Gyor - Szombathely oraz pospolita krajówka 86 na Lenti to wszystko sprawy znane każdemu który planuje tą trasę - czemu więc zdziwienie?
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 24.06.2018 09:25

Ile jest tej M86 bez parkingów i stacji? 120km?? Nie jesteś w stanie przejechać 120km bez sikania i tankowania?
A w Szombately jest tylko jedna stacja?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi

cron
Trasa przez Słowację, Węgry [ POMOC ] - strona 118
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone