Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Tomato Prepaid - opis i ceny usług

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
darkKRIS
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.07.2010
Tomato Prepaid - opis i ceny usług

Nieprzeczytany postnapisał(a) darkKRIS » 12.07.2010 20:55

Cześć. Jestem na wakacjach w Chorwacji i zakupiłem starter do telefonu. Sprzedawca w kiosku zaproponował starter z sieci Tomato - najlepszy i najtańszy.
Starter ma charakterystyczne opakowanie - puszka (jak od koncentratu) w kolorze czerwono-białym z logiem operatora.
Obrazek
W środku mamy plastikowe opakowanie z kartą zawierającą SIM i książeczkę informacyjną. (zdjęcie wyżej)
Nasz 'nowy' numer jest umieszczony na puszcze obok kodu kreskowego.
Obrazek
Karta z SIM zawiera (na odwrocie) numer seryjny i numery PIN i PIN2, PUK i PUK2.
Obrazek

Kody:

Zmiana numeru PIN:
**04*staryPIN*nowyPIN*nowyPIN#

Doładowywanie konta:
*103*14-cyfrowy kod doładowywujacy#

Stan konta:
*101#

Ceny:

z książeczki
(kn/min)

Chorwacja - 0.45
Bośnia i Hercegowina - 1.50
Europa - 3.00
Świat 1 - 4.00
Świat 2 - 7.00
SMS - 0.25

Z tego co ja sprawdziłem to wychodzi trochę inaczej.
Za minutę połączenia owszem wychodzi 3.00kn (1.70 PLN), ale SMS to koszt 0.50kn (0.28 PLN). Ponadto za odebrane SMS'y i połączenia nie płacimy. (Sprawdziłem to osobiscie dzisiaj - miałem połaczenie z Polski trwające 11min 32sek. - stan konta przed i po rozmowie był identyczny)

Jeśli ktoś chce zobaczyć książeczkę informacyjną mam możliwość zeskanowania i wrzucenia na forum.

Pozdrawiam
Dracro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 147
Dołączył(a): 19.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dracro » 14.07.2010 18:39

Ile kosztował starter i czy cała kwota startera jest do wygadania?
Jakie były jeszcze inne starery?
Qóba
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Qóba » 20.07.2010 22:10

Ponawiam powyższe pytania.

Z góry dzięki za informację ;)
noyle
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 08.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) noyle » 20.07.2010 23:26

Qóba napisał(a):Ponawiam powyższe pytania.

Z góry dzięki za informację ;)

50KN
http://shop.tomato.com.hr/Tomato-box/02

z tego co pamiętam to wszystko do przegadania

reszta wg cennika
http://www.tomato.com.hr/tomato/show?idc=27045039&idnews=628495
tygrys_8
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys_8 » 22.07.2010 22:32

Dracro napisał(a):Ile kosztował starter i czy cała kwota startera jest do wygadania?
Jakie były jeszcze inne starery?


Zgadzam się z darkKRISem sieć tomato wychodzi najtaniej - tez właśnie wróciłam z Chorwacji i też kupiłam tam starter Tomato - niestety ja miałam zwykły starter bez puszki i miał on bardziej pomarańczowy kolor. Startery są również dostępne za 25kn więc niedrogo: http://www.tomato.com.hr/tomato/show?id ... ews=628479. No i oczywiście cała ta kwota jest do wygadania.

Ceny wychodzą rzeczywiście lekko drożej niż w cenniku bo dodają jeszcze opłatę za ustanowienie połączenia 0,25 kn ale i tak z tą opłatą wychodzi taniej niż w roamingu. No i oczywiście za rozmowy odebrane na pewno się nic nie płaci też to sprawdziłam - wystarczy znajomym w Polsce podać nasz numer chorwacki i już.

Trzeba tylko pamiętać że w tomato opłaty pobierają się co 60 sekund (nie ma rozliczenia 1 sekundowego)

My w Chorwacji byliśmy z grupą znajomych ale w różnych hotelach, kilka osób miało wykupione startery tomato więc mogliśmy bez przeszkód do siebie dzwonić i nie bać się o koszty roamingu - super sprawa.

Tutaj link do forum gdzie bardzo miła Pani Kasia przetłumaczyła mi na polski podstawowe rzeczy z cennika sieci Tomato (109 strona na samym dole):
forum/viewtopic.php?t=9502&postdays=0&postorder=asc&start=1620
anitkaaaaa
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) anitkaaaaa » 29.07.2010 19:01

Witam,
za niedługo wyjeżdżam do Chorwacji. Chciałabym zakupić również ten starter Tomato, jednak zastanawiam się czy trzeba gdzieś wysłać smsa żeby smsy i dzwonienie do Polski było w tej cenie, którą tu napisaliście? Czy to włącza się automatycznie?
tygrys_8
Globtroter
Posty: 46
Dołączył(a): 05.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tygrys_8 » 29.07.2010 23:27

anitkaaaaa napisał(a):Witam,
za niedługo wyjeżdżam do Chorwacji. Chciałabym zakupić również ten starter Tomato, jednak zastanawiam się czy trzeba gdzieś wysłać smsa żeby smsy i dzwonienie do Polski było w tej cenie, którą tu napisaliście? Czy to włącza się automatycznie?


Nic nie trzeba wysyłać - chyba że chce się mieć taryfę 0,29 to wtedy trzeba dodatkowo doładować konto bonem 100 kn i posłać sms tak jak jest w instrukcji.
Wszystko działa prawie od razu - ja musiałam tylko poczekać koło godziny po włożeniu karty SIM na aktywację i tyle.
Nie sprawdzałam dokładnie ale wydaje mi się że wszystkie startery są w jednej taryfie chyba 0,45 - przynajmniej nikt mnie nie pytał przy zakupie czy wybieram jakąś taryfę, a w innych sieciach tak było. : tutaj jest cennik: http://www.tomato.com.hr/tomato/show?id ... ews=672529

Poniżej wklejam treść z innego posta, gdzie Pani Kasia przetłumaczyła mi część cennika:

tygrys_8 napisał(a):
Za samo 50 kn kupi Tomato box sa SIM karticom i odmah ti je na raspolaganju 50 kuna na Tomato računu.
Tomato box možeš pronaći u dva pakiranja: limenka ili kartonski. Osim vanjskog izgleda, među njima nema nikakve razlike.

Kup Tomato box z karta sim za jedyne 50 kn a od razu będziesz mieć 50 kn na rachunku do wykorzystania. Tomato box znaleźć może zapakowane na dwa sposoby: w metalowej puszce lub w kartonowym opakowaniu. Prócz wyglądu zewnętrzego nic ich nie różni.


tygrys_8 napisał(a):
Za aktivaciju i korištenje Tomato tarife ne postavljamo nikakve uvjete!
Pozivi prema svim mrežama u Hrvatskoj 0,45
Naknada za uspostavu poziva (kn/poziv) 0,25

Aby aktywować i korzystać z faryfy Tomato nie musisz spełniać żadnych warunków. Połączenia do wszystkich sieci w hr 0,45.
Opłata za ustanowienie połączenia 0,25


tygrys_8 napisał(a):
Pozivi prema svim mrežama u Hrvatskoj (kn/min) 0,29
Naknada za uspostavu poziva iznosi 0,29 kn. Obračunska jedinica iznosi 60 sekundi.

Połączenia do wszystkich sieci w hr 0,29. Opłata za ustanowienie połączenia wynosi 0,29 kn. Jednostka obrachunkowa wynosi 60 sek.


tygrys_8 napisał(a):
Kako uključiti tarifu:
Nadoplatiti račun bonom od 100 kn i poslati SMS sadržaja TOMATO na 4444.

Jak włączyć taryfę:
Doładować konto bonem 100 kn i posłać sms o treści TOMATO na 4444

Pozdrawiam
anitkaaaaa
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) anitkaaaaa » 30.07.2010 08:16

Dziękuję bardzo za odpowiedź! :wink:
anitkaaaaa
Autostopowicz
Posty: 3
Dołączył(a): 29.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) anitkaaaaa » 30.07.2010 18:13

Przyszło mi na myśl jeszcze jedno pytanie. A mianowicie czy w tej sieci można wykupić pakiet na internet? jeżeli tak to w jakiej cenie i ile MB?
chciałabym sobie założyć gg, ale nie wiem czy taki pakiet jest dostępny i czy w Chorwacji to gg zadziała mi.
Jo_Anna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 274
Dołączył(a): 27.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jo_Anna » 03.08.2010 07:49

A ja korzystałam z VIP i wychodziło mi 1kn za minute do Polski. Tyle samo SMS, MMSy też jakieś tanie, dużo ich wysyłałam, ale już nie pamiętam - 2kn? I doładowanie VIPa jest wygodne - poprzez bankomat.
darekb7
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekb7 » 03.08.2010 10:13

Chyba najtaniej to wychodzi Tele2 Tourist Pack.
SMS za darmo.
Do Polski:
- na stacjonarne 0.5 kuny
- na mobilki 2 kuny za minutę.
Starter kosztuje 50 kun.
Sprawdzone osobiście.
Starter dostępny w każdym kiosku Svobodna Dalmacja
grax
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 344
Dołączył(a): 27.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) grax » 25.08.2010 21:17

darekb7 napisał(a):Chyba najtaniej to wychodzi Tele2 Tourist Pack.
SMS za darmo.
Do Polski:
- na stacjonarne 0.5 kuny
- na mobilki 2 kuny za minutę.
Starter kosztuje 50 kun.
Sprawdzone osobiście.
Starter dostępny w każdym kiosku Svobodna Dalmacja


a jak kupie starter to jest cos na nim juz ? jakies kuny ? czy musze odrazu doladowanie kupic ?
pavio
Odkrywca
Posty: 118
Dołączył(a): 02.05.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) pavio » 26.08.2010 06:55

darekb7 napisał(a):Chyba najtaniej to wychodzi Tele2 Tourist Pack.
SMS za darmo.
Do Polski:
- na stacjonarne 0.5 kuny
- na mobilki 2 kuny za minutę.
Starter kosztuje 50 kun.
Sprawdzone osobiście.
Starter dostępny w każdym kiosku Svobodna Dalmacja

Wkładasz starter do do telefonu bez simlocka i dzwonisz? Bez żadnych aktywacji ,bez niczego?
darekb7
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 08.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) darekb7 » 31.08.2010 10:21

Po włożeniu karty do telefonu, włączasz telefon, prosi o kod, wklepujesz kod zapisany na plastiku na którym jest karta sim i masz 50 kun do wygadania.
ha0s
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 15.05.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) ha0s » 10.06.2016 12:25

odświeżam temat :)

tomato.com.hr/en/brutalna-39

tylko nie wiem jak to ma się z roamingiem, bo ogólnie wygląda na dobra ofertę.

...
już znalazłem

tomato.com.hr/en/cjenik/prema-inozemstvu

nic się nie zmieniło Polska 3,05KN

I drążąc dalej temat okazało się ze jest fajna alternatywa z nju:

19 gr za minutę i 9 gr za SMSa w roamingu w Unii Europejskiej
njumobile.pl/oferta/nju-z-rachunkiem?chosenTab=uslugi-dodatkowe#

i tak samo z internetem 1GB za 50 pln na drogę spokojnie wystarczy aby awaryjnie być online.

Także mój wybór na drogę to "ziemniak" :) za 56 zeta 1GB netu w roamingu oraz obniżenie ceny połączeń na 14 dni :)

Bez kombinacji i zamian kart sim :)
Następna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Tomato Prepaid - opis i ceny usług
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone