Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Telefon

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 29.01.2021 10:44

...Bezproblemowa łączność

Znajdujący się w pojeździe hotspot wi-fi oferujący łączność o szybkości
do 4G LTE4 sprawia, że nie musisz już wykorzystywać cennego limitu danych na smartfonie, aby pozostać online. Z łatwością podłączaj do hotspotu nawet dziesięć urządzeń, pobieraj swoje ulubione serwisy streamingowe i ciesz się podróżą wraz ze wszystkimi pasażerami swojego pojazdu, tymi starszymi i tymi najmłodszymi. FordPass Connect obejmuje bezpłatny transfer danych przez pierwsze 3 miesiące lub w zakresie 3 GB. Po upływie tego okresu możesz zakupić u operatora Polkomtel (PLUS) pakiety danych na dzień, miesiąc lub nawet rok. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź witrynę Polkomtel (PLUS). ..
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 29.01.2021 11:02

fly napisał(a):
...Bezproblemowa łączność

Znajdujący się w pojeździe hotspot wi-fi oferujący łączność o szybkości
do 4G LTE4 sprawia, że nie musisz już wykorzystywać cennego limitu danych na smartfonie, aby pozostać online. Z łatwością podłączaj do hotspotu nawet dziesięć urządzeń, pobieraj swoje ulubione serwisy streamingowe i ciesz się podróżą wraz ze wszystkimi pasażerami swojego pojazdu, tymi starszymi i tymi najmłodszymi. FordPass Connect obejmuje bezpłatny transfer danych przez pierwsze 3 miesiące lub w zakresie 3 GB. Po upływie tego okresu możesz zakupić u operatora Polkomtel (PLUS) pakiety danych na dzień, miesiąc lub nawet rok. Aby dowiedzieć się więcej, odwiedź witrynę Polkomtel (PLUS). ..


Dostępne pakiety:

24h: 3 GB za 9 zł
Miesiąc z limitem 10 GB za 29 zł
Rok z limitem 100 GB za 279 zł

Czyli na ten wyjazd załapie się jeszcze gratisowo. Następny 29 zł, niby nie dużo. Ale trzeba pamiętać, że to działa tylko w określonej odległości od auta.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 13.03.2021 18:54

fly napisał(a):Połączenia Wi-Fi za pośrednictwem hotspotu mogą się różnić w zależności od kraju. Tego rodzaju usługi i roaming danych są dostępne w następujących krajach: Wielka Brytania, Hiszpania, Niemcy, Włochy, Francja, Austria, Belgia, Finlandia, Irlandia, Holandia, Polska, Portugalia, Szwecja, Dania i Norwegia.


Ładnie pracują nad tą funkcją i jest sporo updejtów. Między innymi bardzo urosła lista krajów gdzie "Internet w Samochodzie" działa bez dodatkowych opłat roamingowych itd:

Poza Polską usługa jest dostępna dla następujących krajów: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Czyli mamy Internet w aucie i hotspota dla wszystkich urządzeń w jego obrębie, we wszystkich krajach tranzytowych i Chorwacji. :hut:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 16.03.2021 21:32

Inde napisał(a):
Poza Polską usługa jest dostępna dla następujących krajów: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Czyli mamy Internet w aucie i hotspota dla wszystkich urządzeń w jego obrębie, we wszystkich krajach tranzytowych i Chorwacji. :hut:

Fajnie rozumiem, że to jest rozwiązanie i mam sobie kupić na wyjazd wakacyjny nowego Forda ?. Ciekawe czy mam wtedy koszt zakupu samochodu wliczyć do wyjazdu wakacyjnego czy nie ? :D .
Jakoś do mnie ta marka niestety nie przemawia więc zostanę przy swoim operatorze, telefonie i zwykłym roamingu :D
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 17.03.2021 08:39

yzedef napisał(a):
Inde napisał(a):
Poza Polską usługa jest dostępna dla następujących krajów: Albania, Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Islandia, Liechtenstein, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Norwegia, Portugalia, Rumunia, Słowacja, Słowenia, Szwecja, Szwajcaria, Turcja, Węgry, Wielka Brytania, Włochy.

Czyli mamy Internet w aucie i hotspota dla wszystkich urządzeń w jego obrębie, we wszystkich krajach tranzytowych i Chorwacji. :hut:

Fajnie rozumiem, że to jest rozwiązanie i mam sobie kupić na wyjazd wakacyjny nowego Forda ?. Ciekawe czy mam wtedy koszt zakupu samochodu wliczyć do wyjazdu wakacyjnego czy nie ? :D .
Jakoś do mnie ta marka niestety nie przemawia więc zostanę przy swoim operatorze, telefonie i zwykłym roamingu :D


Forda, Mercedesa lub Hondę. Jednak nie wiem czy na Marsie znajdziesz jakiś salon 8) Usługa jest bardzo wygodna i oszczędna. Dajmy na to jedziecie w 5 osób i każdy ma telefon w innej sieci, z innymi usługami, lub co gorsza na kartę. Aby korzystać z Internetu w podróży każdy za swój pakiet musi zapłacić oddzielnie. A tak? Podpinasz się do hotspota, który jedzie razem z Tobą i płacicie tylko raz, zbiorczo. Przy wspólnych delegacjach z firmy czy wyjazdach na targi to jest nieocenione. Nie wspominając już o dodatkowych urządzeniach jak tablet, laptop, przenośne konsole gier. Itd...

Wracając. Usługa na pewno się będzie pojawiać u coraz większej ilości producentów samochodów. I jest szansa, że trafią na Twoją preferowaną markę. A kiedyś samochód wymienić trzeba ;) Na przykład w Tesli pierwszy rok użytkowania Internetu jest za darmo, a auto aby w pełni korzystać ze swoich funkcji go po prostu wymaga. Później należy wykupić miesięczną subskrypcję czyli defacto bardzo podobnie co "Internet w samochodzie" Forda czy Merca.

Zdaje sobie sprawę, że nie do wszystkich to może przemawiać. Być może już są rocznikowo wykluczeni cyfrowo, albo potrzebują Internet wyłącznie aby nawigować. Albo urlop wykorzystują aby właśnie od Internetu i świata zewnętrznego się odciąć. Co w sumie też chciałbym zrobić ale z racji zawodu musze mieć Internet zawsze przy sobie :roll:
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 17.03.2021 21:41

Wykluczony cyfrowo ?, salon na Marsie, Internet tylko do nawigacji ? czy ty mnie nie obrażasz czasem ? :D.
Każdy robi jak uważa, moja ulubiona marka... ciężko powiedzieć bo właśnie się przesiadłem z Japończyka w coś innego co ma o niebo lepsze multimedia i jest zupełnie nową konstrukcją. Ogólnie dużo fajnych rozwiązań i najważniejsze AndroidAuto, Spotify itp. Samochód ma tez moduł wifi, ale żeby aż tak tego potrzebować ?. Cała rodzina ma telefony z własnym internetem i dużą ilością danych, nie widzę potrzeby dublowania internetu. Może jednak się nie znam bo jestem wykluczony cyfrowo ? :mrgreen: :mrgreen:
Może to mieć sens jedynie w wyjazdach poza UE ale na to też są metody jak druga lokalna karta SIM.

Jak idziemy w nowinki to mnie urzekł Internet od Elona, to jest przyszłość możesz zabrać to na bezludną wyspę albo najdalszą wysepkę w Cro bez zasięgu. Ceny jeżeli weźmiesz na firmę i używasz komercyjnie w celach zarobkowych są do zaakceptowania zwłaszcza że będzie działać nawet w dżungli w Amazonii lub na pustyni z całkiem fajnymi prędkościami. Na YT dużo jest już testów.
Fajna jest tak rozkładana antenka satelitarna, robisz hotspot i jeszcze sąsiadom w Cro sprzedajesz internet :). Mam nadzieję, że wkrótce to stanieje a Elon tak czy siak rozwali rynek i będzie miał kasę właśnie na podbój mojego avatarowego Marsa :D
https://www.benchmark.pl/aktualnosci/st ... muska.html
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4915
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.03.2021 08:25

Inde napisał(a):Być może już są rocznikowo wykluczeni cyfrowo
Inde, nic do Ciebie :D . Po prostu zaintrygowało mnie to określenie.
Aż sobie poczytałem/poszukałem dalej. Bo choć to pojęcie jest w miarę "samoobjaśniające", to warto poszperać głębiej.
Zgroza 8O
... stratyfikacja społeczna, przepaść cyfrowa, elita informacyjna... (to tylko z wiki)

Jakże szczęśliwi są moi rodzice, ponieważ zamiast "whatsappa" mają siostry, braci i dzieci.
Mają też "wioskowy klub emerytów". Choć dzisiaj nie za bardzo mogą się spotykać w klubie, to zwykły telefon czy "mijanie się" na ulicy wystarcza. Jak kiedyś.
Nawigacji nie mają, do odwiedzenia rodziny czy sanatorium wystarczają im drogowskazy, papierowy atlas samochodowy i "koniec języka za przewodnika".
Informacje z "życia codziennego" mają w tv, radio i prasie, choć Tata mój zamiast "dziennika" woli discovery czy inny national geografic, bo jak mówi (cytując Duńczyka), w jego wieku (82) zapotrzebowanie na święty spokój jest takie samo, jak na jedzenie. Czyli najważniejsze.

Gdzieś kiedyś (nie tak dawno) widziałem na jakiejś reklamie smyczy do smartfonów dopisek/komentarz:
co kogo ma na smyczy?

Żeby nie było, że nie mam (cyfrowego) pojęcia - to pisałem ja, boboo, "Dipl. IT-System-Kaufmann",
nieposiadający whatsappa, spotify, netflixa ani żadnej przystawki/dekodera do tv.
btw.: czy wiecie jeszcze jaki zapach ma nowa książka? Taka zwykła, papierowa.


Z dostępu do informacji korzysta niewielki ułamek. Reszta korzysta z dostępu do "bagna lub szamba", mimo, że mają dostęp do informacji.

Jeszcze raz: Inde, to nie było do Ciebie.
:papa: :hut:
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 18.03.2021 11:32

yzedef napisał(a):Wykluczony cyfrowo ?, salon na Marsie, Internet tylko do nawigacji ? czy ty mnie nie obrażasz czasem ? :D.
Każdy robi jak uważa, moja ulubiona marka... ciężko powiedzieć bo właśnie się przesiadłem z Japończyka w coś innego co ma o niebo lepsze multimedia i jest zupełnie nową konstrukcją. Ogólnie dużo fajnych rozwiązań i najważniejsze AndroidAuto, Spotify itp. Samochód ma tez moduł wifi, ale żeby aż tak tego potrzebować ?. Cała rodzina ma telefony z własnym internetem i dużą ilością danych, nie widzę potrzeby dublowania internetu. Może jednak się nie znam bo jestem wykluczony cyfrowo ? :mrgreen: :mrgreen:
Może to mieć sens jedynie w wyjazdach poza UE ale na to też są metody jak druga lokalna karta SIM.

Jak idziemy w nowinki to mnie urzekł Internet od Elona, to jest przyszłość możesz zabrać to na bezludną wyspę albo najdalszą wysepkę w Cro bez zasięgu. Ceny jeżeli weźmiesz na firmę i używasz komercyjnie w celach zarobkowych są do zaakceptowania zwłaszcza że będzie działać nawet w dżungli w Amazonii lub na pustyni z całkiem fajnymi prędkościami. Na YT dużo jest już testów.
Fajna jest tak rozkładana antenka satelitarna, robisz hotspot i jeszcze sąsiadom w Cro sprzedajesz internet :). Mam nadzieję, że wkrótce to stanieje a Elon tak czy siak rozwali rynek i będzie miał kasę właśnie na podbój mojego avatarowego Marsa :D
https://www.benchmark.pl/aktualnosci/st ... muska.html


Nie bierz nic do siebie, no offence ;) Star Linkowi bardzo mocno kibicuje, chociażby z dzikiej satysfakcji że utrze Elon nosa tym leśnym dziadom z orendżu, timobajla i reszcie hołoty. Mam nadzieję, że z postępem zestaw do odbioru Internetu będzie mniejszy i tańszy. Docelowo może nawet w telefonach? To by było coś :)

A, że tak afirmuję ten Internet w samochodzie to dla tego, że to dla mnie nowinka i jaram się jak dziecko. :mrgreen:
Będę to testował w czerwcu, zobaczymy czy połączenie jest stabilne i jak zżera pakiety.

boboo napisał(a):
Inde napisał(a):Być może już są rocznikowo wykluczeni cyfrowo
Inde, nic do Ciebie :D . Po prostu zaintrygowało mnie to określenie.
Aż sobie poczytałem/poszukałem dalej. Bo choć to pojęcie jest w miarę "samoobjaśniające", to warto poszperać głębiej.
Zgroza 8O
... stratyfikacja społeczna, przepaść cyfrowa, elita informacyjna... (to tylko z wiki)

Jakże szczęśliwi są moi rodzice, ponieważ zamiast "whatsappa" mają siostry, braci i dzieci.
Mają też "wioskowy klub emerytów". Choć dzisiaj nie za bardzo mogą się spotykać w klubie, to zwykły telefon czy "mijanie się" na ulicy wystarcza. Jak kiedyś.
Nawigacji nie mają, do odwiedzenia rodziny czy sanatorium wystarczają im drogowskazy, papierowy atlas samochodowy i "koniec języka za przewodnika".
Informacje z "życia codziennego" mają w tv, radio i prasie, choć Tata mój zamiast "dziennika" woli discovery czy inny national geografic, bo jak mówi (cytując Duńczyka), w jego wieku (82) zapotrzebowanie na święty spokój jest takie samo, jak na jedzenie. Czyli najważniejsze.

Gdzieś kiedyś (nie tak dawno) widziałem na jakiejś reklamie smyczy do smartfonów dopisek/komentarz:
co kogo ma na smyczy?

Żeby nie było, że nie mam (cyfrowego) pojęcia - to pisałem ja, boboo, "Dipl. IT-System-Kaufmann",
nieposiadający whatsappa, spotify, netflixa ani żadnej przystawki/dekodera do tv.
btw.: czy wiecie jeszcze jaki zapach ma nowa książka? Taka zwykła, papierowa.


Z dostępu do informacji korzysta niewielki ułamek. Reszta korzysta z dostępu do "bagna lub szamba", mimo, że mają dostęp do informacji.

Jeszcze raz: Inde, to nie było do Ciebie.
:papa: :hut:


I to jest pytanie, kto tak na prawdę ma lepiej? Internet to wolność czy jednak zniewolenie? Niby ułatwienie bo wszystko można załatwić przez telefon. Wziąć kredyt, kupić wszystko, wziąć ślub. No ale jakim kosztem? Rozmawiamy z botami, piszemy w pustkę, podróż spędzamy gapiąc się w netflixy. Jak żyć? :)
yzedef
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2975
Dołączył(a): 09.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) yzedef » 18.03.2021 19:28

Inde napisał(a):
Nie bierz nic do siebie, no offence ;) Star Linkowi bardzo mocno kibicuje, chociażby z dzikiej satysfakcji że utrze Elon nosa tym leśnym dziadom z orendżu, timobajla i reszcie hołoty. Mam nadzieję, że z postępem zestaw do odbioru Internetu będzie mniejszy i tańszy. Docelowo może nawet w telefonach? To by było coś :)

A, że tak afirmuję ten Internet w samochodzie to dla tego, że to dla mnie nowinka i jaram się jak dziecko. :mrgreen:
Będę to testował w czerwcu, zobaczymy czy połączenie jest stabilne i jak zżera pakiety.


Oczywiście wiem że nic do mnie nie pijesz, tak tylko żartuję :D.
Dla mnie w komórce nie musi być, aby było bardziej podręczne tańsze i chętnie tak jak piszesz zamienię to zamiast orange. Piękna sprawa mieć swój net gdziekolwiek znajdę się na świecie, wtedy mamy też gdzieś drogie połączenia telefoniczne i jak piszesz utrzemy im nosa... Elon jak nic rozwala właśnie system wielu dużych korporacji :D.

Co do nowinek samochodowych mnie za to jara w moim nabytku asystent utrzymania pasa ruchu, aktywny tempomat, wykrywanie hamowań i cała ta elektroniczna zabawka... Jestem w stanie na expresowej jechać bez trzymania kiery, naciskania gazu i hamulców ile chcę... pika tylko co chwila informacja o trzymaniu kierownicy ale można się przyzwyczaić :).
Idealne na długa trasę do Cro aczkolwiek dwa szybkie zakręty lewo prawo po sobie i asystent prowadzi nas do rowu :D.
Oczywiście tu też żartuje... to wspomagacz i jeszcze nie prędko zastąpi człowieka ale pobawić się chwilę można.
Inde
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 873
Dołączył(a): 07.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Inde » 18.03.2021 21:43

yzedef napisał(a):
Inde napisał(a):
Nie bierz nic do siebie, no offence ;) Star Linkowi bardzo mocno kibicuje, chociażby z dzikiej satysfakcji że utrze Elon nosa tym leśnym dziadom z orendżu, timobajla i reszcie hołoty. Mam nadzieję, że z postępem zestaw do odbioru Internetu będzie mniejszy i tańszy. Docelowo może nawet w telefonach? To by było coś :)

A, że tak afirmuję ten Internet w samochodzie to dla tego, że to dla mnie nowinka i jaram się jak dziecko. :mrgreen:
Będę to testował w czerwcu, zobaczymy czy połączenie jest stabilne i jak zżera pakiety.


Oczywiście wiem że nic do mnie nie pijesz, tak tylko żartuję :D.
Dla mnie w komórce nie musi być, aby było bardziej podręczne tańsze i chętnie tak jak piszesz zamienię to zamiast orange. Piękna sprawa mieć swój net gdziekolwiek znajdę się na świecie, wtedy mamy też gdzieś drogie połączenia telefoniczne i jak piszesz utrzemy im nosa... Elon jak nic rozwala właśnie system wielu dużych korporacji :D.

Co do nowinek samochodowych mnie za to jara w moim nabytku asystent utrzymania pasa ruchu, aktywny tempomat, wykrywanie hamowań i cała ta elektroniczna zabawka... Jestem w stanie na expresowej jechać bez trzymania kiery, naciskania gazu i hamulców ile chcę... pika tylko co chwila informacja o trzymaniu kierownicy ale można się przyzwyczaić :).
Idealne na długa trasę do Cro aczkolwiek dwa szybkie zakręty lewo prawo po sobie i asystent prowadzi nas do rowu :D.
Oczywiście tu też żartuje... to wspomagacz i jeszcze nie prędko zastąpi człowieka ale pobawić się chwilę można.


Tak, w Focusie MK4 też zainstalowali asystenta utrzymania pasa ruchu. Nie wiem jak w Twoim aucie to rozwiązali ale w fordzie nad kołami są kamery, które śledzą linie na drodze. Bardzo szybko to jednak wyłączyłem bo nasze drogi często są lepione i nieodmalowane przez co auto się gubi. Zostawiłem wibracje w kierownicy i tylko delikatną korektę toru jazdy w przypadku gdy bez kierunkowskazu czy zamiaru auto zmienia pas. Awaryjne hamowanie i system ostrzegania przed zbliżającą się ewentualną kolizją za to bardzo sobie cenie. Z przodu jest radar, który wykrywa obiekty do których zbyt blisko podjechałem lub za szybko. Ostrzega wtedy dźwiękowo, wibracyjne oraz ekrany zaczynają migać, równocześnie unosi pedał hamulca do góry tak aby czas reakcji był jak najkrótszy. Tempomatu używam niestety rzadko bo u mnie w okolicy same drogi powiatowe itd. No ale jak już się trafi coś dwupasmowego to to jest pierwsza rzecz, którą włączam :D Chciałbym wypróbować jak to działa w Tesli gdzie auto jest autonomiczne. Oglądałem od podszewki jak działa ten system rozpoznawania drogi, otoczenia, zagrożeń. To jest genialne!
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone