Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Szwajcaria (gł.włoskojęz.) +Liechtenst. +D +SK +GPS +bilety

Wycieczki objazdowe to świetny sposób na zwiedzenie kilku miejsc w jednym terminie. Można podróżować przez kilka krajów lub zobaczyć kilka miast w jednym państwie. Dla wielu osób wycieczki objazdowe są najlepszym sposobem na poznawanie świata. Zdecydowanie warto z nich korzystać.
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Szwajcaria (gł. włoskojęzyczna) +LI +D +A +SK +GPS +bile

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 01.09.2013 20:53

na granicy tylko obowiązkowy STOP:)
coś tam pisało, że do jakiejś tam godziny siedzą w budkach:)
jak ja jechałem to już nikogo nie było:)
Użytkownik usunięty
Re: Szwajcaria (gł. włoskojęzyczna) +LI +D +A +SK +GPS +bile

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.09.2013 22:02

Obowiązkowy STOP :?:

W strefie Schengen :?: :roll:

My byliśmy z 10 lat temu, kiedy jeszcze Szwajcaria w Schengen nie była.
Raz z żoną zaparkowaliśmy auto w Niemczech, w Waldshut, koło granicznego mostu, przeszliśmy przez Ren, mostem oczywiście :wink:
Nikt ze Szwajcarów nie poprosił nas o dokumenty. Kupiliśmy czekoladę i wróciliśmy do Niemiec, znowu nikt nas o nic nie pytał. Niemcy nikogo nie kontrolowali. Po ich stronie wszyscy się zadekowali. Chyba grali w robocie w karty albo w Super-Mario :wink:
Za to kolega stał 15 minut na boku, na tym samym przejściu, bo jechał w tym samym roku autem i wszystkich ze "Wschodu" Europy ściągali na bok i sprawdzali drobiazgowo. Za to inne auta były tylko pozdrawiane machaniem ręki. :roll: Nawet się nie zatrzymywały, jechały płynnie.
Widzieliśmy, jak od razu brali na bok Węgrów.
Franz
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 58800
Dołączył(a): 24.07.2009
Re: Szwajcaria (gł. włoskojęzyczna) +LI +D +A +SK +GPS +bile

Nieprzeczytany postnapisał(a) Franz » 01.09.2013 22:18

Pewnie nawet nie wiesz, że zarówno Spiez, jak i Thun już się raz pokazały na forum. :)

Miło ponownie o nie zahaczyć.

Pozdrawiam,
Wojtek
Użytkownik usunięty
Re: Szwajcaria (gł. włoskojęzyczna) +LI +D +A +SK +GPS +bile

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 01.09.2013 22:37

Franz, gdzie ty nie byłeś w Alpach :!: :?:

Podziwiam :!: :wink:
kataryniarz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 539
Dołączył(a): 28.06.2011
Re: Szwajcaria (gł. włoskojęzyczna) +LI +D +A +SK +GPS +bile

Nieprzeczytany postnapisał(a) kataryniarz » 02.09.2013 09:12

Sol-Wagon jak wyglądają ceny noclegów w Szwajcarii, rezerwowałeś wcześniej czy w ciemno?
tony montana
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13767
Dołączył(a): 14.01.2012
Re: Szwajcaria (gł. włoskojęzyczna) +LI +D +A +SK +GPS +bile

Nieprzeczytany postnapisał(a) tony montana » 02.09.2013 10:39

kataryniarz napisał(a):Sol-Wagon jak wyglądają ceny noclegów w Szwajcarii, rezerwowałeś wcześniej czy w ciemno?


Podczepiam się pod to pytanie - nigdy nic nie wiadomo bowiem ;)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Szwajcaria (gł. włoskojęzyczna) +LI +D +A +SK +GPS +bile

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.09.2013 15:09

zawsze staram się wcześniej rezerwować:)
tutaj też rezerwowałem:) akurat w tej miejscowości nie było zatrzęsienia noclegów, a ten był oblegany przez Belgów i ludzi z dalekiego wschodu:)
a więc za 2 osoby / 6 nocy / 480 CHF (wtedy kurs wynosił: 3,57) = 143 zł za osobę;
kemping można znaleźć zarówno taniej i drożej:)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Szwajcaria (gł. włoskojęzyczna) +LI +D +A +SK +GPS +bile

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.09.2013 15:10

Lednice napisał(a):Obowiązkowy STOP :?:

W strefie Schengen :?: :roll:

My byliśmy z 10 lat temu, kiedy jeszcze Szwajcaria w Schengen nie była.
Raz z żoną zaparkowaliśmy auto w Niemczech, w Waldshut, koło granicznego mostu, przeszliśmy przez Ren, mostem oczywiście :wink:
Nikt ze Szwajcarów nie poprosił nas o dokumenty. Kupiliśmy czekoladę i wróciliśmy do Niemiec, znowu nikt nas o nic nie pytał. Niemcy nikogo nie kontrolowali. Po ich stronie wszyscy się zadekowali. Chyba grali w robocie w karty albo w Super-Mario :wink:
Za to kolega stał 15 minut na boku, na tym samym przejściu, bo jechał w tym samym roku autem i wszystkich ze "Wschodu" Europy ściągali na bok i sprawdzali drobiazgowo. Za to inne auta były tylko pozdrawiane machaniem ręki. :roll: Nawet się nie zatrzymywały, jechały płynnie.
Widzieliśmy, jak od razu brali na bok Węgrów.


ja tam STOP widziałem i auta się na nim zatrzymywały...
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Szwajcaria (gł. włoskojęzyczna) +LI +D +A +SK +GPS +bile

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.09.2013 15:29

kierujemy się do pkt.B: pierwszy nazistowski obóz koncentracyjny w Dachau, powstały w 1933r.-początkowo dla więźniów politycznych, docelowo znaleźli się w nim księża;
a obóz ten chcieliśmy zobaczyć dlatego iż za posiadanie radia został w nim osadzony i zginął proboszcz z mojej rodzinnej parafii rzymskokatolickiej...
mało co pozostało...kawałek rampy wyładowczej, odbudowano kilak baraków - reszta zniszczona...
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

kolejny punkt na trasie to chyba najdłuższy zamek Europy (1.043 metry) w Burghausen (na granicy z Austrią; rozdziela ją również rzeka):
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

widok z zamku (za rzeką to już Austria):
Obrazek

w miasteczku jest dość ładny rynek:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

widok na zamek z austriackiej strony:
Obrazek

przyszedł czas kierować się w stronę tranzytowego noclegu, przejeżdżamy obok miasta narodzin i zamieszkania do 3 roku życia Adolfa Hitlera-zjazd na Braunau am Inn:
Obrazek
Użytkownik usunięty
Re: Szwajcaria (gł. włoskojęzyczna) +LI +D +A +SK +GPS +bile

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2013 15:34

Ładnie tam jest, nad rzeką Inn

Tatuś Adolfa był celnikiem na granicy niemiecko-austriackiej i młody Adolf nie był w stanie zrozumieć, jak to jest, że obu stronach rzeki ludzie mówią po niemiecku, a tylko z jednej strony rzeki mieszkają Niemcy :roll:
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Szwajcaria (gł. włoskojęzyczna) +LI +D +A +SK +GPS +bile

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.09.2013 18:06

przyszedł czas i na niedzielę...07.07.2013r.
ostatni tranzytowy dzień powrotu i urlopu zarazem:)
z tym, że ja wcześniej tydzień posiedziałem w domu, małżonka musiała niestety pracować:)
trasa na niedzielę: maksymalne wykorzystanie autostrad Słowackich oraz zerknięcie na 3 zamki:)
jeden z nich szczególnie mnie interesował, gdyż w jego okolicy zimowały legiony rzymskie:) pobyt swój potwierdziły wyrytym napisem na skale, jednak nie udało się nam go znaleźć:/
może ktoś podpowie gdzie jest?:)

trasa na dzisiaj:
Obrazek

pierwszy przystanek to zamek Devin w okolicach Bratysławy, przy zamku Dunaj, a za nim Austria:)
Obrazek
Obrazek

kolejny przystanek to zamek Beckov:
Obrazek
Obrazek

no i ten dla mnie najważniejszy:)
Trenczyn:)
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

z Wikipedii:
"...ok. 179 – w Laurgaricio, które leżało na terenie dzisiejszego Trenczyna obozuje legion rzymski po stoczonej bitwie z plemionami germańskimi w trakcie wojen markomańskich. Dowodem tego jest zachowana inskrypcja łacińska wyryta na skale : VICTORIAE AVGVSTORV(m) EXERCITVS, QUI LAVGARICIONE SEDIT MIL (ites) L (egionis) I IDCCCLV...IANS LEG (atus) LEG (ionis) (Marcus Valerius Maxim)ian(u)s I I AD (iutricis), CVR (avit) F (aciendum) (Na pamiątkę zwycięstwa legiony cesarskie zimujące w Laurgaricio w sile 855 żołnierzy. Napis polecił wykonać legat Marcus Valerius Maximianus)..."
Użytkownik usunięty
Re: Szwajcaria (gł. włoskojęzyczna) +LI +D +A +SK +GPS +bile

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 02.09.2013 18:13

W Hollywood
Marcus Valerius Maximianus
otrzymał skorygowane nazwisko
Maximus Decimus Meridus i nakręcili o nim film :wink:
Obrazek
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Szwajcaria (gł. włoskojęzyczna) +LI +D +A +SK +GPS +bile

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.09.2013 18:14

a tak od środy wieczorem wyglądała, no i jeszcze wygląda moja nawigacja:)
Obrazek

wkładałem ją szybko do kieszeni "bolerka" i spadła na asfalt...:/
troszkę się załamałem, bo byłem wcześniej przygotowany z gotowymi pozycjami GPS:)
mapy zawsze posiadam, ale to nie to samo gdy ma się wyznaczoną trasę na parking pod daną atrakcję:/

próbowałem wiele sposobów, ale jedyne co dało się zrobić najszybciej i najsprawniej to dodawać miejsca z mapy jako ulubione i po ich wskazaniu "rysikiem" (oczywiście po wcześniejszym wyznaczeniu ich na mapie internetowej na kompie) i nadawać im nazwy z pośród kilku dostępnych wyświetlających się liter: np. jjjjj; kkkkk; czy ssss:)
udało się także i udaje (po omacku, pamiętając gdzie znajduje się dany klawisz w menu) wybierać wcześniej wyznaczone ulubione punkty jako miejsca docelowe trasy:)
no i dojechaliśmy szczęśliwie do wszystkich atrakcji:)
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Szwajcaria (gł. włoskojęzyczna) +LI +D +A +SK +GPS +bile

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.09.2013 18:23

Ciekawostka:

ten "twór" znajduje się na środku zdjęcia:
Obrazek

poczytajcie o nim:
http://pl.wikipedia.org/wiki/Campione_d%27Italia
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012
Re: Szwajcaria (gł. włoskojęzyczna) +LI +D +A +SK +GPS +bile

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 02.09.2013 18:31

moje spostrzeżenia na temat Szwajcarii...proszę je dementować albo potwierdzać:)

Szwajcaria:
1. dużo osób zna angielski (sklep spożywczy, stacja paliw);
2. brak komisów samochodowych;
3. brak samochodów jeżdżących z kartkami „na sprzedaż”;
4. wiele salonów samochodowy (szczególnie w Liechtensteinie);
5. Szwajcarzy w większości nie używają kierunkowskazów (szczególnie przy zmianie pasa ruchu, czy zjeździe z ronda);
6. mało popularne, a raczej nie występujące w modzie męskiej fryzury typu wojskowego oraz na zapałkę;
7. mało pieczywa w marketach; dostępne do godz. ok. 10.00 (ewentualnie LIDL-tam własny wypiek);
8. wędliny i mięsa pakowane próżniowo, zafoliowane w gotowe porcje;
9. autostrady głównie 2 pasmowe;
10. TIR-y często "puszczane są" (nakaz jazdy) prawym pasem, kóry to dodatkowo oddzielony jest barierką, w efekcie nie ma wyprzedzania, stoją w korkach przy zjeździe po 100 szt. ciężarówek;
11. autostrada nagle przechodzi w krętą i kolizyjną lokalną drogę; gdzie spadek lub podjazd to 18 stopni przez 18 km;
12. prędkość 120 jest raczej przestrzegana, jakiś „italiano” najwyżej przekracza;
13. drogami którymi jeździliśmy ruch zdecydowanie mniejszy początkiem lipca niż w połowie września w Słowenii (a w sumie obydwa kraje są w jakimś stopniu tranzytowe; może chodzi o winietę-jest tylko jedna do wyboru i kosztuje 120 CHF na rok);
14. dużo Belgów (w sumie mają blisko);
15. w tranzycie bardzo dużo Duńczyków oraz Holendrów (ale ci są wszędzie i tak);
16. brak partoli policji na drogach (za to w helikopterze często);
17. dużo pracy wykonuje się helikopterami (w okolicy miast pracuje 2/3 helikoptery):
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Relacje wielokrajowe - wycieczki objazdowe



cron
Szwajcaria (gł.włoskojęz.) +Liechtenst. +D +SK +GPS +bilety - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone